Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a mnůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: OSVČ - přerušení živnosti (Jan Novák 27.04.2021 18:51) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,

  žiji dlouhodobě v zahraničí a potřeboval bych pozastavit živnost k 30.4.2021

  Je to možné udělat na dálku online?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.05.2021 13:10)
   Dobrý den,
   pro přerušení provozování živnosti slouží formulář změnový list, ve kterém mimo jiné uvedete od kdy do kdy přerušujete provozování živnosti. Tento formulář je nutné doručit na jakýkoliv živnostenský úřad v ČR.
   Doručit lze poštou, podáním do podatelny, elektronicky (pokud máte zaručený elektronický podpis) či poslat do datové schránky ergbrf7 . Formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz .
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: správní poplatek (Liudmyla Solodilova 27.04.2021 12:27) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na správní poplatek při ohlášení živnosti? Lze ho uhradit převodem? Kde najdu číslo účtu a potřebné údaje k platbě?
  Datovkou jsem odeslala vyplněný JRF a teď nevím co bych ještě měla udělat, abych dokončila založení živnosti.

  Předem děkuji a jsem s pozdravem,
  Liudmyla Solodilova
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.05.2021 13:06)
   Dobrý den,
   pokud jste poslala vyplněný JRF do datové schránky, bude Vám do datové schránky poslána výzva k zaplacení správního poplatku, kde budou uvedeny potřebné informace k zaplacení správního poplatku.
   S pozdravem
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: podchod metro Budějovická (Mikuláš Lichtenberg 04.05.2021 15:06) – Obecné
  Dobrý den,

  nejsem si jistý, zda se ptám na správném místě, ale rád bych se zeptal v jakém stavu je oprava podchodu u výstupu metra Budějovická, případně zda se chystá větší revitalizace celého podchodu a okolí?

  Děkuji za Váš čas a ochotu,
  Mikuláš Lichtenberg
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.05.2021 11:56)
   Vážený pane Lichtenbergu,
   situace okolo celé stanice metra Budějovická je poměrně složitá a dělí se v podstatě na dvě části. Bohužel ani u jedné z nich není MČ Praha 4 v takovém postavení, že by mohla mít hlavní slovo.
   První se týká opravy prostoru nad a v okolí jižního vstupu do metra. Zde došlo již k posunu a v podstatě asi nejaktuálnější informace najdete v našem článku na odkazu zde:
   Celková revitalizace prostoru a okolí stanice (někteří místní používají zde pak název "vana" nebo "bazén") vyžaduje větší koordinaci zúčastněných subjektů i s ohledem na majetkoprávní vztahy.
   Proto na magistrátu vznikla komise, která se problematikou Budějovické zabývá. Na stránkách této komise najdete i poslední zápis, úkoly a nástin do budoucna. Materiály jsou veřejně přístupné, včetně adresáře členů komise.
   Věřím, že Vás naše odpověď alespoň částečně uspokojila a jsem s pozdravem
   vedoucí odboru kanceláře starosty
 • Otázka: Oprava hodin (Markéta Lánská 27.04.2021 12:52) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěla bych poprosit o opravu hodin na křižovatce ulic Na Klaudiánce a Na Hřebenech II. Dva panely jsou v pořádku, ale jeden je rozbitý.

  Zároveň chci poděkovat, že tyto hodiny (a další v okolí) udržujete v provozu, ráda je využívám .
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 27.04.2021 14:08)
   Dobrý den, správu veřejných hodin má ve své gesci společnost Technologie hlavního města Prahy. Váš podnět jsme obratem postoupili této firmě k zajištění nápravy. 
   Děkujeme Vám. 
 • Otázka: zpětná fakturace (Pavel Kadrle 26.04.2021 8:28) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  Dne 12.4. jsem si založil živnost. Mohu zpětně fakturovat focení, na kterém jsem pracoval o týden dřív 5.4.? Původně jsem chtěl řešit focení přes dpp, protože šlo o nárazový projekt, ale když už mám živnost, tak bych to raději fakturoval.
  Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.04.2021 17:37)
   Dobrý den,
   právo podnikat vzniká dnem ohlášení. Pokud jste 12. 4. 2021 ohlásil živnost, od tohoto dne můžete podnikat.
   Oblast fakturace nespadá do kompetence živnostenských úřadů, z tohoto důvodu Vám doporučuji obrátit se se svým dotazem na Finanční úřad.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Obnova provozovny po přerušení činnosti (Pavel Potužák 24.04.2021 7:15) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, po několikaměsíčním přerušení živnosti došlo též k trvalému zrušení provozovny umístěné na Praze 4 ve vlasním objektu. Prosím o informaci, jak znovu tuto provozovnu obnovit. Netušil jsem, že po přerušení podnikání se ruší trvane provozovna. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.04.2021 17:33)
   Dobrý den,
   dle živnostenského zákona platí, že provozovnou se rozumí prostor, v němž je živnost provozována a je tudíž třeba při přerušení podnikatelské činnosti rovněž ukončit činnost v provozovně. Vlastnické právo na tuto skutečnost nemá vliv.
   Pokračování v provozování živnosti před uplynutím doby, na kterou bylo provozování živnosti přerušeno, je podnikatel povinen předem písemně oznámit živnostenskému úřadu.
   V provozování živnosti je možno pokračovat nejdříve dnem doručení oznámení o pokračování v provozování živnosti živnostenskému úřadu nebo pozdějším datem uvedeným v oznámení.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Přístupnsot sportovního areálu Na Planině (Petr 20.04.2021 8:09) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, rád bych se zeptal, v jakých časech a za jakých podmínek je přístupný sportovní areál (běžecký ovál, prostor s umělou plochou uprostřed...) při ZŠ/gymnáziu Na Planině.
  Děkuji, P. Kolář
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.04.2021 17:24)
   Vážený pane Koláři,
   pokud bude podle platných protiepidemických předpisů možné, otevře se hřiště u ZŠ Na Planině, dle sdělení ředitele školy, od pondělí 3. 5. 2021.
   Sportovat lze, v souladu s aktuálním vládním nařízením, zatím v omezeném režimu.
   Běžná provozní doba hřiště:
   květen, červen, září
   PO - ČT od 16.00 hod. do 19.00 hod.
   PÁ od 16.00 hod. do 18.00 hod.
   SO, NE - dle dohody
   březen, duben, říjen
   PO - PÁ od 16.00 hod. do 18.00 hod.
   SO, NE - dle dohody
   Na případné využití hřiště o víkendu se informujte prostřednictvím e-mailu skola@planina.cz .
   S pozdravem
   vedoucí odboru školství, prevence a rodinné politiky
 • Otázka: Dětské hřiště Nedvědovo náměstí (Nikola Andera 08.04.2021 11:20) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, kdy prosím plánujete rekonstrukci dětského hřiště na Nedvědově náměstí? Na podzim 2020 byly odklizeny atrakce, od té doby je prázdné... Děkuji za odpověď, Nikola Andera
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 24.04.2021 15:45)
   Dobrý den, doplnění herních prvků na tomto hřišti proběhne během měsíce června. Děkujeme za Váš dotaz.
 • Otázka: work out hřiště (Ondřej 07.04.2021 16:31) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, na work outovém hřišti, které je vedle hostince Na Staré Sokolovně, v ulici Podolská, jsou dva modro-černé stroje na cvičení. Jejich šrouby jsou povolené až téměř na úplný okraj. Vzhledem k tomu, že je na nich velmi těžké závaží a na hřišti se v těchto dnech pohybuje velké množství lidí, raději upozorňuji na nutný servis, než dojde k nějakému zranění.
  Hezký den
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 24.04.2021 15:45)
   Dobrý den, velice Vám děkujeme za upozornění. Prvky byly zapáskovány a je zadána jejich oprava.
 • Otázka: neporadek v velkem haji u novodvorske (Michal Turek 12.04.2021 15:57) – Životní prostředí, úklid a čistota
  dobry den

  chci nahlasit znacny neporadek v okoli altanku v parku velky haji (u jednoho altanku to vypada skoro jako na skladce), bylo by mozne to tam uklidit a dat tam kose a ty pravidelne vynaset? protoze lidi se tam schazi na piknick a potom to po sobe neuklidi z nejruznejsich pricin.

  fotografie jsem bohuzel neudelal, ale je to sila altanky jsou tam dva a clovek premysli jestli je porad v praze nebo v nejake osade na slovensku

  s pozdravem a at se dari
  turek
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 24.04.2021 15:43)
   Dobrý den, vyzvali jsme soukromé vlastníky těchto pozemků k zajištění úklidu. Děkujeme Vám za upozornění. 


Vytisknout