Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Budějovická - opilci, bezdomovci, narkomani (Anonym 26.07.2021 17:12) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,

  na Budějovické bydlím 23 let a posledních, řekněme, 10 let se zde stupňuje výskyt těchto existencí, které narušují veřejný pořádek.Partičky, které se shlukují zpravidla u Raiffeisenbank, dole před Lidlem, u východu metra dole vedle KFC a jejich domovem je několikrát, pouze naoko zabezpečený, vyhořelý squat před MŠ Matěchova. Chápu, že tato problematika nemá asi řešení, ale několikrát jsem byl svědkem, kdy městská policie okolo těchto opilců apod. procházela, pouze se pozdravili a tím to haslo. Tyto zbytečné existence se shlukují stále na těch stejných místech už řadu let a tato místa vypadají stále stejně. Agresivita, pořvávání, nepořádek, alkohol ...
  Proto by mě zajímalo, jaké by mohlo být řešení/jak mají lidé z Budějovické postupovat? A pokaždé volat na policii, to by jistě omrzelo jak nás, normální lidi, tak policii. Protože to by bylo několik telefonátů denně.

  Možná by nebylo od věci zapřemýšlet nad tím, jestli jsou lavičky, například dole u Lidlu, nutné. Slušní lidé je využívat nemohou, protože se na nich neustále válí tento lidský odpad a hned po tomto odpadu se táhne všudypřítomný smrad z poházených odpadků a levného vína.

  Jejich procházky k vietnamcům za účelem alkoholu, které se konají několikrát za den oblíbenou ulicí Olbrachtova/Rabasova mě přestávají bavit. Strach o auto, když prochází tyto existence není také nic příjemného. A rozhodně by to nebylo nic příjemného pro ně, kdyby k poškození majetku došlo. Nejsem si totiž jistý, kdo by na koho v tu chvíli volal policii o pomoc.

  Jsem extrémně rozčílený, až mi z toho cuká oko. :-)
  Děkuji za odpověď.

  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 03.08.2021 14:08)
   Vážený pane,
   děkujeme za Váš podnět. Chápeme Vaše rozčilení, jelikož situaci kolem budovy Raiffeisenbank dlouhodobě monitorujeme. Já zde chodím několikrát denně. Bohužel v mezích zákona neexistuje rychlé a definitivní řešení. Lidé, respektive jejich chování, je velice obtížné postihovat. Pravidelně jsem jezdí hlídka MP a PČR, ale také terénní programy. V lokalitách, kde je zákaz popíjení alkoholu na veřejném prostranství, dochází samozřejmě k jejich odejmutí. V případě, že budete svědkem porušování veřejného pořádku, volejte MP. Od tohoto je tu máme.
   V záležitosti budovy před MŠ Matěchova se v minulosti podařilo zajistit zabezpečení objektu majitelem a od té doby žádné stížnosti nemáme. Značný problém je ale Nad Ondřejovem, tedy poměrně nedaleko, kde probíhá soudní spor o určení vlastníka pozemků a budov. Zde jsou tito lidé ubytování ve squatu.
   Moc Vám děkuji za podnět s lavičkami, doufám asi stejně jako Vy, že Budějovická dozná změn hodných 21. století, nejen proto, že je to centrum Prahy 4.
   S pozdravem
   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
   Zastupitelstva MČ Praha 4
 • Otázka: Úprava okolí před domem pečovatelské služby, Branická, P 4 (Jarmila Režná 22.07.2021 19:17) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Jak je možné, že před Pečovatelským domem na Branické ul. se delší dobu nic nedělo a dnes 7x děr pro stromy krásně připravené, vyzděné a nad zemí opatřené kovovými rámy začali bourat!!! Kdo je za to zodpovědný a kdo práci, která byla perfektně odvedená zaplatí!
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 23.07.2021 12:19)
   Dobrý den,

   jako příslušně kompetentní radní sděluji, že se dokončení stavby muselo odložit. Stromy už měly být dávno vysazené, nicméně místní občané na základě laických znalostí zpochybnili technologii výsadby stromů, TSK, resp. MHMP se toho trochu lekl a následně přišel s řešením, které by mělo být pro životaschopnost stromů vhodnější. Vše se muselo projednat s arboristou, projektantem a budoucím správcem (MČ P4), nechat nově skreslit architektem atd. Bylo rozhodnuto, že se počet stromů zredukuje z 8 na 6, aby měly budoucí koruny více prostoru, kořeny stromů se pustí více do stran a použije se vhodnější substrát. Zvažovala se také zavlažovací rýha a drenáž , nemám informaci, jestli to nakonec zůstalo v projektu. Věřím, že během srpna dokončení celé akce proběhne. Po vysazení stromů ještě MČ Praha 4 dofinancuje výsadbu keřů a kvetoucích rostlin do květináčů, včetně jehličnanu, který mohou obyvatelé přilehlého domu s pečovatelskou službou na Vánoce zdobit, jak byli zvyklí.

   RNDr. Tomáš Hrdinka, Ph.D.
   radní pro životní prostředí a místní Agendu 21

   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Co napsat do fakturace (Lucie Hlávková 19.07.2021 23:06) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, jsem chůva v rodinách a nemohla jsem dokončit kurz Chůvy pro děti do 3. let. Chci se zeptat co živnostenský zákon mluví o obsahu na fakturaci za hlídání dětí? Mám zákazníkovi na fakturu napsat, že mi platí za "hlídání dětí", v případě dětí do 3. let "hlídání dětí do 3. let", v případě nad 3.let "hlídání dětí nad 3 roky", v případě hlídání dětí, které jedno má 2 roky, druhé 4 roky, tak mám fakturovat jen za druhé dítě? Prosím poradíte mi co a jak tam mám psát, aby to bylo v souladu se zákonem, abych neměla nějaké problémy, pokuty atp? Děkuji.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 21.07.2021 10:53)
   Dobrý den,

   oblast fakturace nespadá do kompetence živnostenského úřadu a ani v živnostenském zákoně se tento výraz nevyskytuje.
   Z těchto důvodů Vám bohužel nejsme schopni poradit.

   S pozdravem

   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Úprava keřů a čištění ulice Židlického (Jiří Mánek 15.07.2021 22:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, Zajímalo by mne, jestli se taky bude uklízet ulice Židlického? Dále bych rád aby byly ostříhány keře a stromy prorůstající plotem z koupaliště Lhotka. Viz foto.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 19.07.2021 10:11)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Postoupíme jej příslušnému subjektu k zajištění nápravy.
 • Otázka: Sekání trávníku v ulici Kvestorská, Praha 4 (Ondřej 29.06.2021 11:48) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Prosím, kdy se bude sekat trávník v ulici Kvestorská? Plocha kolem domů č.p. 9,13,17 Plochy jsou již velmi přerostlé. Existuje nějaký harmonogram seče? děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 29.06.2021 12:54)
   Dobrý den, v tuto chvíli se provádějí seče ve vnitroblocích v ulici Přímětická a následně se práce přesunou do oblasti ulice Kvestorská. Omlouváme se za dočasné snížení komfortu v plochách veřejné zeleně. 
 • Otázka: Zastřižení živého plotu (Jiří Majer 29.06.2021 8:41) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  požádám o zastřižení živého plotu v ulici Šífařská, pod zastávkou TRAM Černý kůň. Po chodníku se nedá projít. Chodec musí tak vstupovat do vozovky. Zvláště nebezpečné pro děti z nového projektu. Děkuji Vám za nápravu. Jiří Majer
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 29.06.2021 8:58)
   Dobrý den, předmětná zeleň není ve vlastnictví a správě MČ Praha 4. Vzhledem k naléhavosti situace a riziku pro chodce a cyklisty zajistíme urychleně úpravu profilu na náklady MČ Praha 4.
   Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: nestříhané živé ploty (Iva Lenzová 24.06.2021 19:51) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  proč se opakovaně nechávají neúnosně přerůst živé ploty v ulici Střimelická, Spořilov?
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 28.06.2021 14:56)
   Dobrý den, předmětné živé ploty v ulici Střímelická budou upraveny během tohoto týdne.
   Děkujeme Vám za upozornění. 
 • Otázka: Liška (Anna H. 28.06.2021 12:07) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den přeji, prosím chtěla bych se informovat, zda je možné se s městskou části domluvit na odchytu lišky, která se u nás pohybuje? Bojíme se, aby nebyla nakažená, jelikož se téměř nebojí, páchá škody v zahradě a pohybuje se už i v těsné blízkosti domu. Děkuji Vám předem za odpověď! Hemerová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 28.06.2021 14:55)
   Dobrý den, prosíme o upřesnění lokality kde se liška vyskytuje.
 • Otázka: Nepořádek kolem stromu u tramvajové zastávky Horky (Petr Němec 28.06.2021 13:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, rád bych požádal o úklid (nejlépe pravidelný) prostoru posezení kolem stromu u tram zastávky Horky. Současný stav tento počin degraduje na odpadkový koš, viz foto. Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 28.06.2021 14:53)
   Dobrý den, Váš podnět postupujeme technické správě komunikací hlavního města Prahy k zajištění úklidu. MČ Praha 4 nemá tyto rabátka ve své gesci.
   Děkujeme Vám za podnět. 
 • Otázka: táborák ke konci sportovního pololetí (Antonín Blomann 28.06.2021 14:27) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, chceme zítra udělat táborák v vkameny obloženém ohništi na louce pod Klánovou ulicí, v blízkosti dětského hřiště. Nejsou táboráky zakázány kvůli suchu? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 28.06.2021 14:50)
   Dobrý den, v současné chvíli není vydán zákaz rozdělávání ohňů na území hlavního města Prahy. Aktuální informace naleznete na webu Magistrátu hlavního města Prahy Portál hlavního města Prahy (praha.eu)


Vytisknout