Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Zodpovězeny jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Přerušení živnosti (Monika 26.03.2020 15:08) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  mám přerušenou živnost, šlo to jen na 10 let a příští měsíc toto končí. Když stále ještě nechci aktivně podnikat, je potřeba opět někde toto nahlásit a "opětovně přerušit" nebo to běží dále do doby než nahlásím znovuobnovení činnosti. Děkuji MK
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.04.2020 14:17)
   Dobrý den,
   přerušení živnosti je vždy na dobu určitou. Následující den po uplynutí této doby je živnostenské oprávnění aktivní.
   Pokud hodláte i nadále přerušit živnostenské oprávnění, je nutné vyplnit změnový list a doručit ho na jakýkoliv živnostenský úřad v ČR.
   Formulář a více informací naleznete v příslušné sekci na www.praha4.cz .
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Ošetřovné (Horák 30.03.2020 16:57) – Živnostenský úřad
  Dobrý den. Od 1.4. mohu žádat o ošetřovné. Nemám živnostenský list, ale mám od MHMP registraci nestátního zařízení. Kde mám tedy žádat? Na ŽÚ nebo MHMP? Děkuji Horák
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.04.2020 13:23)
   Vážený pane Horáku,
   od 1. dubna 2020 byla změněna původně očekávaná metodika postupu pro OSVČ.
   Doporučuji se podívat na náš článek na odkazu ZDE a postupovat podle něj.
   S pozdravem
   Ing. PavlaMelšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Založení živnosti (David Malý 30.03.2020 12:00) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  rád bych založil živnost, ale v těchto dnech je problém zjistit, jestli možné podat jednotný registrační formulář a získat potvrzení o podání. Jaké jsou pro aktuální situaci vhodné způsoby podání JRF?

  Dále mne napadla možnost ho zaslat i poštou, ale rád bych věděl, zda je živnostenský úřad aktivní a bude se mým podáním někdo zabývat?

  Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.04.2020 13:07)
   Dobrý den,
   zdejší živnostenský úřad nepřetržitě vyřizuje veškerá podání, která mu jsou doručena. Není možný osobní kontakt s pracovníkem živnostenského úřadu.
   Vyplněný Jednotný registrační formulář (JRF) můžete poslat poštou, do datové schránky, elektronicky nebo naskenovat a poslat e-mailem.
   Potvrzení o podání živnostenský úřad nevydává.
   Formuláře a více informací naleznete v příslušné sekci na www.praha4.cz .
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Zadost (Jaromir Dvorak 29.03.2020 14:07) – Živnostenský úřad
  Dobry den,prosim je k dispozici zadost o prispevek osvc
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.04.2020 13:02)
   Vážený pane Dvořáku,
   od 1. dubna 2020 byla změněna původně očekávaná metodika postupu pro OSVČ.
   Doporučuji se podívat na náš článek na odkazu ZDE a postupovat podle něj.
   S pozdravem
   Ing. PavlaMelšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: založení živnosti (Nikola Kováříková 27.03.2020 13:58) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, potřebovala bych si v nejbližších dnech založit živnost jako OSVČ, v současné situaci však nevím, jestli není tato možnost nějak omezena. Jsem momentálně OBZP, ale finančně jsem tím dost omezená. Děkuji, N.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.04.2020 12:56)
   Dobrý den,
   ohlásit živnost je možné, pouze osobní kontakt s pracovníkem živnostenského odboru není možný. K ohlášení živnosti je nutné vyplnit Jednotný registrační formulář, případně doložit příslušné doklady . Požadované listiny je možné poslat poštou, elektronicky, do datové schránky nebo naskenové dokumenty e-mailem.
   Formulář a více informací naleznete v příslušné sekci na www.praha4.cz .
   Ohlásit živnost můžete na jakémkoliv živnostenském úřadě v ČR.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Poděkování za úklid pěší zóny sídliště Krč (Jana Müllerová 31.03.2020 10:37) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Poděkování:
  Děkuji tímto pracovníkům firmy, která prostory celé pěší zóny uklidila a to jménem všech občanů sídliště Praha-Krč.
  Děkuji.Müllerová Jana
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 31.03.2020 20:46)
   Děkujeme Vám!
 • Otázka: stepkovani (Adéla Černíková 31.03.2020 19:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli bude probíhat štěpkování podle harmonogramu, tedy jestli bude na Lhotce přistaven kontejner v sobotu 4.4.?
  Děkuju
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 31.03.2020 20:45)
   Dobrý den, štěpkování nebylo zrušeno a bude realizováno dle harmonogramu.
 • Otázka: Ošetřovné pro OSVČ (Kateřina Světlíková 24.03.2020 21:22) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat, kde bude ke stažení formulář pro Ošetřovné OSVČ. Co bude potřeba všechno dodat a jakým způsobem bude možné žádost doručit? Moc děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.03.2020 22:39)
   Dobrý den,
   v současné době nemá zdejší živnostenský odbor k dispozici žádnou metodiku, informace či formuláře pro přijímání žádostí o ošetřovné pro OSVČ. Z tohoto důvodu tyto žádosti zatím nepřijímáme. Po obdržení vzoru formuláře a příslušných pokynů z Ministerstva obchodu a průmyslu budou tyto informace zveřejněny na webových stránkách www.praha4.cz.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: dovoz a distribuce tabáku (LC 23.03.2020 15:17) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, dovoluji si požádat o informaci, pod jakou živnost spadá dovoz a prodej, distribuce (včetně i-net obchodu) bezdýmného žvýkacího tabáku? Předem velice děkuji za odpověď,přeji hezký den, s pozdravem LC
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.03.2020 22:33)
   Dobrý den,
   v současné době není v ČR omezena distribuce a prodeje bezdýmného žvýkacího tabáku, podmínky jsou stejné jako obyčejný tabák určený ke kouření (Český zákon č. 379/2005 Sb. o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů uvádí žvýkací tabák i šňupací tabák na roveň tabákovým výrobkům určeným ke kouření, pokud jde o omezení prodeje - kupř. nesmí být prodáván osobám mladším 18 let; stejně je to se zatížením spotřební daní). K obchodování Vám postačí živnost volná „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ obor č. 48 Velkoobchod a maloobchod.
   S pozdravem
   Robert Martišek
   vedoucí oddělení živností a koncesí
   Živnostenský odbor
 • Otázka: POZASTAVENÍ ŽIVNOSTI (Klára 23.03.2020 14:36) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, potřebuji pozastavit živnost, ale jsem v karanténě a nechci nikam chodit po úřadech. Mohu požádat o pozastavení elektronicky a zároveň požádat, abyste vyrozuměli i ČSSZ a zdravotní pojišťovnu ? Velmi dekuji za odpověď, Klára
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.03.2020 22:31)
   Dobrý den,
   pokud hodláte přerušit živnostenské oprávnění, je nutné vyplnit změnový list a doručit ho na jakýkoliv živnostenský úřad v ČR. Jelikož v současné době nelze žádosti ( jakékoliv) vyřizovat osobně s pracovníkem živnostenského úřadu, nemůže pracovník tohoto odboru příslušný formulář vyplnit elektronicky a následně přeposlat Finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Pokud podnikatel i přes toto upozornění trvá na tom, aby živnostenský úřad zahájení či jinou změnu ohlásil těmto úřadům, provedeme předání, ale je to bez záruky. Z tohoto důvodu každému podnikateli doporučujeme ověřit si u těchto orgánů, zda naše oznámení bylo doručeno.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského


Vytisknout