Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: sezonní kontejnery na bioodpad (Eva Bláhová 20.06.2022 11:38) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak často jsou na Praze 4 Michli přistavovány kontejnery na bioodpad, popř. kde tuto informaci můžu jednoduše najít. Děkuji.
 • Otázka: Změna sídla OSVČ (Zdeněk Chadima 20.06.2022 9:03) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,

  jako OSVČ bych rád změnil sídlo na adresu mimo své trvalé bydliště. Bude mi k zapsání sídla do ŽL postačovat nájemní smlouva?

  Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.06.2022 12:01)
   Dobrý den,
   pokud měníte adresu sídla, která se bude lišit od Vašeho bydliště, je nutné doložit doklad prokazující právní důvod pro užívání prostor, do nichž umístíte nové sídlo.
   K doložení právního důvodu pro užívání prostor postačí písemné prohlášení vlastníka nemovitosti, bytu nebo nebytového prostoru, kde jsou prostory umístěny, že s umístěním souhlasí.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: cestování po EU na OP (Senta Pavlata 20.06.2022 15:07) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, ráda bych se dotázala, zda lze dětem (2 a 4 roky) pořídit vlastní OP a ty využít jako cestovní doklad pro cestování v rámci EU (Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Německo).

  Zároveň bych se chtěla utvrdit, že není potřeba online žádost či rezervace, stačí dorazit s dětmi na jakýkoliv úřad s rozšířenou působností a tam vše na místě vyřídit (vč. foto)?

  Děkuji moc za odpověď a s pozdravem, Senta Pavlata
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.06.2022 11:57)
   Dobrý den!
   Ano, je možné dětem pořídit občanské průkazy a cestovat s nimi tak po státech EU. Rezervace není nutná, můžete se dostavit na jakýkoli úřad s rozšířenou působností (v Praze městské části).
   Občanský průkaz stojí ve standardní lhůtě (30 dnů) 100 Kč. Fotografie se pořizuje na místě. Je třeba předložit rodné listy dětí a doklad totožnosti zákonného zástupce – občanský průkaz či cestovní pas.
   V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat.
   S pozdravem
   PhDr. Marek Hejduk, LL.M., MBA
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
 • Otázka: založení živnosti (Dan 13.06.2022 16:10) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, lze založit živnost truhlářství bez výučního listu a rekvalifikace? Je i jiná možnost?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.06.2022 18:05)
   Dobrý den,
   živnost truhlářství, podlahářství je živností řemeslnou, u které se vyžaduje odborná způsobilost. Pokud nemáte v tomto oboru příslušné vzdělání ani rekvalifikaci a máte šestiletou praxi v oboru, pak lze získat živnostenské oprávnění na tuto činnost.
   Pokud nemáte ani praxi, pak máte možnost ustanovit odpovědného zástupce, který bude splňovat odbornou způsobilost.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: zaniklá část ŽL (Eva Dudáková 02.06.2022 19:33) – Živnostenský úřad
  Na st. Metra "C" Háje je provozováno wc firmou MYPA, jejiž živnost č.6 zanikla již 1.7.2008. Stav wc je tristní. Od r. 1978 se vyjma toaletního papíru nic neměnilo.
  Dudáková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.06.2022 16:08)
   Dobrý den, paní Dudáková,
   stanice metra Háje není na území městské části Praha 4, tudíž dodržování živnostenského zákona podnikatelem, který zde provozuje svoji činnost, je kompetentní živnostenský úřad Prahy 11.
   WC je umístěno v objektu, jehož majitelem je Dopravní podnik hl.m. Prahy, akciová společnost, Sokolovská 42/217, 190 00 Praha 9. Z tohoto důvodu Vám doporučuji obrátit se na tento podnik.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: provádění staveb (Martin 24.05.2022 12:19) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, lze získat vázanou živnost provádění staveb, když mám praxi v řemeslné živnosti zednictví? Střední vzdělání stavebního směru s maturitou mám. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 24.05.2022 17:38)
   Dobrý den,
   podle přílohy č.1 živnostenského zákona platí, že odborná způsobilosti na vázanou živnost: provádění staveb , jejich změn a odstraňování , je požadována praxe v provádění staveb.
   Praxe v zednictví je odbornou způsobilostí pro řemeslnou živnost zednictví.
   Z tohoto důvodu s praxí v zednictví nelze získat živnostenské oprávnění na vázanou živnost provádění staveb, jejich změn a odstraňování.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Holub (Martina Adamová 19.04.2022 13:49) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, jaké mohu udělat opatření, aby holubi ze sousedství neobtěžovali další obyvatele. Jedná se zdivočelé holubi sídlící v rozbité střeše a půdě obytného domu, kde bydlí velmi málo.
  Děkuji Vám za nápad a informaci
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:57)
   Dobrý den, pokud se nejedná o veřejně přístupné plochy, je nezbytné kontaktovat a projednat celou věc s příslušným vlastníkem nemovitosti. Pokud není možné vlastníka zastihnout, nebo se k celé věci staví zdrženlivě, můžete jít cestou umístění odchytových klecí na střeše Vaší nemovitosti. Tento problém je vždy velmi individuální a záleží pouze na domluvě a vstřícnosti všech zainteresovaných stran.
 • Otázka: Sekání trávníků (Vendula Chavalková 12.05.2022 9:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, vkládám podnět pro rozumnou údržbu travnatých ploch a respektování funkcí městských trávníků, tj. nejen estetická, ale také klimatická, hygienická a v neposlední řadě ekosystémová. Tyto funkce nemohou travnaté plochy plnit, pokud jsou posečeny nakrátko a v období horkých a suchých dnů - to se přesně stalo se všemi trávníky před pár dny např. v Podolí. Apeluji tedy na MČ P4, aby o travnaté plochy bylo pečováno s rozumem, s ohledem na aktuální počasí a roční období. Anglický trávník je možná estetický, avšak mrtvý. Děkuji.

  MŽP: https://www.mzp.cz/cz/pece_travniky_obecni_pozemek?fbclid=IwAR0YI-CWiSl4qYtri2yUydyD4aDtUl4k1XXkQAtCgAxbN-Tbej-JQp3CKe0

  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:51)
   Dobrý den, děkujeme Vám za názor. MČ Praha 4 dlouhodobě zajišťuje údržbu zeleně v rámci přijatelného kompromisu, který zohledňuje všechny aspekty, názory, poznatky a v neposlední řadě i potřeby uživatelů veřejných prostranství. Včetně posílení biodiverzity. 
 • Otázka: Vrak vozidla v ulici Na Lise (Jana Kazdova 05.05.2022 8:09) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  muzu poprosit o info, zda je mozne odstranit vrak auta z ulice Na Lise (pred CP 726)? Je bez SPZ.
  Dekuji,
  Jana Kazdova
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:47)
   Dobrý den, Váš podnět jsme postoupili kolegů z oddělení dopravy k zajištění potřebných úkonu pro odstranění vraku. Děkujeme Vám za podnět. 
 • Otázka: branka hřiště Na Líše (Jana Škarecká 10.05.2022 21:42) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, na hřišti na Líše je uvolněná fotbalová branka. Hrozí to, že na někoho spadne, když se na ni někdo pověsí. Prosím o opravu. Díky za všechny rodiče.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:29)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Oprava je již objednána.