Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Byty (Patrik 09.11.2019 20:13) – Privatizace a bytová politika
  Dobrý den, stavi se nekde take byty, které nejdou do 10 milionů? Normální klasické byty jako panelák, činžovní dum, tak aby na nej dosahli i obyčejni lidé? Sice se stavi, e jen residence, resi tuto nerovnovahu někdo? Tak abychom i my, kteří vydělávají podprůměrný plat dosahovali na sve bydlení? Nebo městská část PRAHA 4 UVAŽUJE O vybudování nějakých budov, kde by pronajimal byty? Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 12.11.2019 8:29)
   Dobrý den,
   městská část Praha 4 s ohledem na svou geografickou polohu na území Prahy nemá možnost realizovat novou výstavbu bytových domů a disponuje tedy pouze původní zástavbou a byty v těchto domech pronajímá po zajištění jejich funkčnosti.
   Uvolněné byty pronajímány formou zveřejněného záměru, a to většinou bez podmínky trvalého bydliště na území MČ Praha 4. Oznámení o uvolněných obecních bytech, určených k pronájmu, je vždy po dobu cca 20-ti dnů zveřejněno na úřední desce v budově Úřadu městské části Praha 4, Antala Staška 2059/80b, včetně požadovaného minimálního nájemného za 1m2/měsíc. Aktuální nabídka bytů je k dispozici i v informačních kancelářích Úřadu městské části Praha 4, v ul. Antala Staška 2059/80b, nám. Hrdinů 1634, Novodvorská 151, a v ul. Poláčkova 1976, Praha 4. Zmíněné informace je možné získat též na Internetu, adresa: www.praha4.cz (úřední deska, elektronická úřední deska, oblast – úřední deska – vyvěšení, kategorie - pronájem bytů, kde jsou uvedeny veškeré informace, týkající se velikosti bytu, minimální výše nájemného, výše finanční jistoty, termín prohlídky bytu, způsob přihlášení, formulář přihlášky …). O pronájmu rozhoduje Rada městské části Praha 4, podle způsobu vyhlášení záměru, zveřejněného na úřední desce, a to s přihlédnutím k výši nabídky nájemného za 1m2/měsíc. Nájemní smlouva se uzavírá na dobu určitou 1 rok s automatickým prodloužením na stejnou dobu, pokud jedna ze smluvních stran nejpozději 2 měsíce před ukončením doby nájmu nesdělí písemně druhé smluvní straně, že s automatickým prodloužením doby nájmu nesouhlasí.
   Tímto si Vám dovolujeme doporučit sledovat úřední desku ÚMČ Praha 4 a popřípadě reagovat na zveřejněné záměry.
   S pozdravem
   Bronislava Prokopová
   vedoucí oddělení hospodaření s byty

   P.S. - vzkaz od administrátora - používejte laskavě platnou e-mailovou adresu
 • Otázka: Pronajaté auto (jaromír drahota 11.11.2019 15:10) – Doprava a parkování
  Dobrý den, bydlím na Praze 4, vůz mám dlouhodobě půjčený od kamaráda, který na Praze 4 nemá trvalé bydliště. Co musím udělat, abych mohl parkovat zde u nás na Praze 4 na modré zoně? Musíme s kamarádem uzavřít nájemní smlouvu na ten vůz? S tou mám přijít na úřad? Moc děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 12.11.2019 8:25)
   Dobrý den,
   bohužel je to v tomto případě trochu komplikovanější. Parkovací oprávnění je možné vydat v případě splnění podmínky, že žadatel o parkovací oprávnění má vozidlo nejméně na dobu platnosti vystaveného parkovacího oprávnění zapůjčeno od právnické osoby nebo od fyzické osoby podnikající, která je v rámci svého podnikání dle veřejných rejstříků oprávněna k půjčování věcí movitých. Možnost zapůjčení vozidla se nevztahuje na případy, kdy by Vám vozidlo půjčovala fyzická osoba, musí jít o podnikatele. Pokud je tato podmínka splněna, tak je skutečně třeba doložit smlouvu o nájmu či výpůjčce vozidla spolu s technickým průkazem vozidla či osvědčením o registraci vozidla vydaným po roce 2005.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: oprava chodniku Pod Pekařkou (Jitka Kálalová 05.11.2019 16:27) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, nevím, zda je dotaz nasměrován na správný odbor, pokud ne, prosím, ať zodpoví příslušný odbor. Na jaře tohoto roku proběhla rekonstrukce chodníku v ulici Pod Pekařkou Ph 4/ ve svahu pod restaurací Na Pekařce. Namísto toho, aby byl dlážděný chodník vyspraven a vrácen do původní podoby, tj. kostky byly v celém rozsahu vráceny, dlažba zůstala pouze u vjezdů na pozemky a ostatní povrch chodníku byl zalit asfaltem a kostky odvezeny. Můj dotaz zní, proč nebyl chodník dán do původního stavu s pomocí existujícího materiálu nebo nahrazen zámkovou dlažbou.I malé obce nahrazují asfalt zámkovou dlažbou, která sice může na začátku být dražší než asfalt, ale kdykoli se dá vyjmou a opět zasadit. Asfalt v létě teče ( zvláště ve svahu),lepí se, stoupají z něho jedovaté výpary. V zimě klouže stejně jako kostky. Rozhodně nejde o materiál přispívající k lepšímu životnímu prostředí. Když může být zámková dlažba v ulici Na vrstvách i na silnici, tak proč nemůže být na chodníku Pod Pekařkou.
  děkuji za odpověď
  Jitka Kálalová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.11.2019 14:24)

   Dobrý den, vyžádali jsme si stanovisko vlastníka předmětného chodníku a zhotovitele prací. Jakmile jej obdržíme, budeme Vás informovat napřímo na Vaši mailovou adresu. Pro informaci uvádíme, že předmětný chodník není ve vlastnictví a správě MČ Praha 4.

 • Otázka: Výkop u silnice (Evžena Vágnerová 05.11.2019 15:17) – Obecné
  Dobrý den, u silnice Mezivrší (odbočka Nad Šálkovnou) je více než měsíc výkop, kde se vůbec nepracuje. Vzhledem k tomu, že v zimním období je tato část silnice používána i chodci, upozorňuji na riziko úrazu. Nevím, kdo výkop prováděl-není zde žádná informace. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.11.2019 14:42)
   Vážená paní Vágnerová,
   děkujeme Vám za upozornění. Dle informace pracovníků odboru životního prostředí, kteří byli dnes na místě vše prověřit, se jedná o havárii vody. Celou věc řeší Pražské vodovody a kanalizace, nikoliv MČ P4. Riziko úrazu dle jejich vyjádření zde nehrozí, neboť výkop je řádně ohrazen a zabezpečen. (Viz přiložená fotodokumentace)
   S přáním příjemného dne
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kanceláře starosty

   Výkop u silniceVýkop u silniceVýkop u silniceVýkop u silnice
 • Otázka: Parkování ZTP (Jan 05.11.2019 13:28) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  mám dotaz k parkovacim zonam, mám jako držitel průkazu ZTP nárok na slevu na parkovací oprávnění? Pokud ano, lze toto vyřídit na dvě vozidla mnou vlastněná?

  Děkuji za odpoved
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.11.2019 22:19)
   Dobrý den,
   sleva je přiznána pouze na parkovací oprávnění pro 1. vozidlo, které by Vás jako, předpokládám, fyzickou osobu s trvalým pobytem a průkazem ZTP vyšlo na 360 Kč/rok. Na parkovací oprávnění pro 2. vozidlo však již sleva není, to by tedy vyšlo na 7000 Kč/rok.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: parkování (Hana Karásková 04.11.2019 15:38) – Obecné
  Dobrý de.
  Prosím o info o zda mám platit parkovné na vyhrazených místech ZTPpřed plaveckým stadionem v \podolí ??? mám toto označení za oknem a také samozřejmě průkaz.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.11.2019 22:04)
   Dobrý den,
   tato parkovací místa nejsou součástí zón placeného stání a režim parkování na těchto místech upravuje svislá dopravní značka, která k těmto místům náleží. Parkovné tudíž v tomto případě neplaťte.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: novy park na Braniku (kristyna jindrova 02.11.2019 9:12) – Kultura, sport a volný čas
  Dobry den, vedle zastavky Branicke namesti se rozklada velka plocha neudrzovane zelene, takove divociny, napadlo mne, ze by bylo pro oblast velmi prinosne, kdyby se zde zalozil nejaky park, lesopark. Neni to v planu mc praha 4 a co bych pro to pripadne mohla udelat? Dekuji moc za odpoved.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 04.11.2019 8:57)
   Dobrý den,
   předmětné pozemky jsou ve vlastnictví fyzických a právnických osob. Tato lokalita je v územním plánu evidována jako všeobecně obytné území. Z tohoto důvodu je zde ze strany vlastníků počítáno s budoucí výstavbou obytných budov.
   Děkujeme Vám za podnět
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Čechová (Denisa 22.10.2019 8:12) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  Ráda bych se zeptala, jestli by bylo možné odvážet častěji plast z kontejneru na začátku ulice Dvorecká. Kontejner bývá často přeplněný a odpadky se válí v jeho okolí.
  Dále by mě zajímalo, jestli neuvažujete přidat do této ulice kontejner na kov.

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 04.11.2019 8:23)
   Dobrý den, k podání žádosti o navýšení frekvence odvozu odpadu je nutné přiložit průkaznou fotodokumentaci. Stanoviště tříděného odpadu budeme pravidelně monitorovat a v případě pořízení průkazné fotodokumentace podáme žádost na Magistrát hlavního města Prahy. Stanoviště č. 188 Na Vrstvách 4 v Praze 4 není vhodné k rozšiřování o další komodity odpadů. Zvážíme umístění sběrné nádoby na kovové obaly v nejbližším okolí.
 • Otázka: Výsadba nových stromů (Dagmar Borovičková 13.10.2019 14:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v posledníchměsících bylo na sídlišti Spořilov pokáceno mnoho uschlých stromů. Kromě toho však v souvislosti s obnovou teplovodu loni i letos šlo k zemi spoustu zdravých stromů. Budou všechny tyto stromy nahrazeny novými? Teď je pro výsadbu stromků vhodná doba. Dokonce bych navrhla, aby peníze na zbytečnou vánoční výzdobu byly dány právě na nové stromky, které jsou velice potřebné. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 01.11.2019 9:52)
   Dobrý den, výsadby v této lokalitě jsou plánovány na následující dobu vegetačního klidu a to v počtu několika desítek kusů. Vždy se snažíme za jeden pokácený strom vysadit minimálně dva nové a to v závislosti na podmínkách a vhodnosti vytipovaných stanovišť.
 • Otázka: Revitalizace zeleně (David Žižka 23.10.2019 18:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. V předchozích letech proběhla revitalizace zeleně v ulici Jílovská mezi paneláky viz. zasláný obrázek v zeleném kolečku. Jedná se k dvě zelené plochy. Třetí plocha na obrázku je červená a mezi těmito paneláky revitalizace neproběhla. Je zde stará zídka která je většině posprejovaná, zbytky asfaltového chodníku který se nevyužívá a zkrátka není to tak pěkně jako mezi zbylými dvěmi paneláky. Bohužel odpověď proč se realizovala jen dvě ze tří jsem zkoušel hledat na webových stránkách, ale marně. Děkuji za odpověď Žižka
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 01.11.2019 9:47)
   Dobrý den, v dalších etapách se nepokračuje z důvodu finančních prostředků. Pro následující rok navrhujeme rozpočtové určení peněz na další fáze revitalizace vnitrobloků v ulici Jílovská.


Vytisknout