Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Odpadkové koše na sídlišti (Pavlína Sedláčková 23.08.2022 6:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné navýšit kapacitu odpadkových košů na sídlišti u IKEMu (autobusové zastávky v Lískách, Ústav akademie věd). Na celé sídliště zde je minimum odpadkových košů. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:14)
   Dobrý den, MČ Praha 4 tyto koše nespravuje. Váš podnět postoupíme Dopravnímu podniku HMP, který má mobiliář v prostoru zastávek MHD v gesci.
 • Otázka: Nové stromy na Kapitole bez vody (Tereza Beránková 19.08.2022 8:10) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, nedávno proběhla výsadba nových stromů na vrchu Kapitol. Všechny jsou teď zvadlé, přestože jsou opatřeny hydrovaky. Bohužel nejsou doplňovány. V tomto suchu stromky nepřežijí. Určitě výsadba stála mnoho peněz a jsme za ni rádi. Proč se teď o stromky nikdo nepostará? Prosíme o doplnění vody co nejrychleji. Situace je špatná. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:06)
   Dobrý den, je třeba vysvětlit aktuální situaci kolem výsadeb na vrchu Kapitol - zde proběhla výsadba více než 40 kusů ovocných stromů  financovaná MČ Praha 4. O tyto stromy je pečováno v rámci následné údržby. jsou pravidelně zalévány, kontrolovány, jejich stav je vitální. Ovšem dále zde proběhla výsadba 25 kusů stromů, kterou v rámci nařízené náhradní výsadby provedla soukromá společnost, která má dále za povinnost se o tyto stromy po dobu pěti let starat. Tyto stromy NEJSOU v péči MČ Praha 4. A právě tyto stromy jsou kamenem úrazu. Společnost, která nařízenou náhradní výsadbu prováděla, se o tyto stromy nestará a již byla nucena jich několik vyměnit. Výsledek však byl stejný. Příslušný orgán ochrany přírody, tedy orgán státní správy, již v tomto směru povede správní řízení. 
 • Otázka: Nepořádek v senior parku Novodvorská. (Jan Popílek 05.09.2022 14:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, po prízdninách jsem navštívil Senior park v Jílovské a nestačil se divit co se z něj stalo. Všude nepořádek, včetně jehel a kondomů, přerostlé keře, které z cvičebního prostoru dělají doupě, posprejováno a dle informací od dětí se tam začaly scházet podivné partičky, pravděpodobně feťáků. Na to že je to přimo vedle ZŠ Jílovská to není moc dobrá vizitka údržby.
  Plánuje se něco s tím udělat? - Zkrátit keře na výšku cca 1m aby nedodávaly indvidujím pocit soukromí, uklidit a vyčistit hnus a zabránit dalšímu shlukování divných osob? Je to hned vedle školy ZŠ Jílovská a nerozumím tomu odkud se sem tyto partičky stáhly.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:04)
   Dobrý den, situace na tomto sportovišti je neúnosná. Naprosto s Vámi souhlasíme. Přijali jsem již celou řadu opatření, včetně navýšení úklidu. Dojde zde i na výraznou redukci zeleně. Spolupracujeme v tomto směru i s místní základní školou. Věřím, že se tímto podaří tento negativní jev eliminovat. Děkujeme Vám za zaslání podnětu. 
 • Otázka: Úprava zeleně (Petra Dítětová 06.09.2022 9:23) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prosím o úpravu zeleně v ulici Boleslavova a Ctiborova. Jedná se o přístupové cesty do školky a školy. Přerostlé keře a tráva zabírají chodník. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:03)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. zeleň bude upravena.
 • Otázka: Dotaz ohledně úklidu černeé skládky (Lenka Fialová 12.09.2022 10:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den na ulici Jeremenková Dvorce ,tam kde je parkovací zóna a vedle hlídané parkoviště firmy Dispo , se nachází černá skládka . Je to tam už více ,jak týden a nikdo to neřeší . Něco je v pytlích a něco poházené na hromádce foto dokládám . Děkuji Fialová pracovník hlídaného parkoviště.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:02)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. nepořádek bude uklizen.
 • Otázka: Neporadek u skoly Na Lise (Jana Kazdova 12.09.2022 13:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, poprosim o opetovne reseni situace s neporadkem kolem kontejneru na trideny odpad pred skolou Na Lise, na kterou po nekolikate upozornuji. Kapacita kontejneru nestaci, jsou neustale preplnene a odpadky potom rozlitane vsude kolem skoly.
  Dekuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:01)

   Dobrý den, k podání žádosti o navýšení frekvence odvozu tříděného odpadu na Magistrát hlavního města Prahy je nutné přiložit průkaznou fotodokumentaci za dobu nejméně 14 dní (u spodního výsypu za dobu nejméně dvou po sobě následujících svozů). Stanoviště již bylo několikrát kontrolováno, ale  bohužel průkazná fotodokumentace nebyla pořízena a z tohoto důvodu nebyla podána žádná žádost o navýšení četnosti odvozů. Stanoviště tříděného odpadu č. 131 Na Líše 16 v Praze 4 opětovně zařadíme do pravidelných kontrol k pořízení průkazné fotodokumentace a případě pořízení průkazné fotodokumentace podáme žádost o navýšení četnosti přeplňované komodity odpadů. Děkujeme Vám za podnět.

 • Otázka: Vyklizení (Jan Velín 12.09.2022 16:27) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, mám dotaz ohledně úklidu bezdomoveckého doupěte. Vypadá opuštěně a jsou zde ohořelé stromy. Ani bych se na vás neobracel, kdyby neleželo hned za plotem základní školy Bítovského. Jak se dá postupovat?
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 9:34)
   Dobrý den, úklid nepořádku po bezdomovcích provede mobilní úklidová jednotka MČ Praha 4 za asistence městské policie OŘ Praha 4.
   Děkujeme Vám za upozornění. 
 • Otázka: Prostrih keřů (P. Staněk 14.09.2022 17:16) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prosím o prostřih - úpravu bujarých keřů, které se nacházejí v ul. U družstva Repo, před domy č. 1, 3 a 5. Místy zde keře dosahují ke dvoum metrům. Děkuji Petr
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 9:30)
   Dobrý den, úprava keřů bude zajištěna v co nejkratším možném termínu. Děkujeme Vám za upozornění. 
 • Otázka: Vrácení herních prvků hřiště Gen. Kutlvašra (Adéla Klenotová 12.09.2022 18:00) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, již před delší dobou byly z hřiště úlu Nuselské radnice odebrány prvky (kolotoč, motorka na pružině, lano se sedákem). Budou tyto prvky vráceny? Děkuji Adéla
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 9:25)
   Dobrý den, rekonstrukce areálu dětského hřiště na nám. gen. Kutlvašra je v návrhu rozpočtu MČ Praha 4 pro rok 2023. Souhlasíme, že toto spádové hřiště je na hraně své životnosti a celková rekonstrukce je více než nutná. Z tohoto důvodu již zde neinvestujeme do nákupu jednotlivých herních prvků. Pokud bude investice schválena, dětské hřiště bude na jaře 2023 rekonstruováno.
 • Otázka: Dětské hřiště Malovická (Alena Vůjtová 13.09.2022 17:20) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy bude opraveno hřiště v ulici Malovicka. Most byl odstranen stejne jako kolotoč. Za chvíli si tam děti nebudou mít na čem hrat. Zároveň bych se ráda zeptala, jestli by nemohlo být někde na Spořilove zřízeno dětské hřiště pro vetsi děti. Nemají tam žádnou možnost vyžití. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 9:20)
   Dobrý den, vzhledem k finančním možnostech MČ Praha 4, která spravuje více než 130 volnočasových areálů, počítáme s doplněním herních prvků na jaře roku 2023. V případě, že se podaří z ostatních investičních akcí ušetřit finanční prostředky, budou herní prvky osazeny ještě tento rok. Souhlasíme, že herních ploch pro starší děti je na sídlišti nedostatek. Vzhledem k nedostatku vhodného velkého prostoru není řešení jednoduché. Uvítáme jakékoliv podněty kde by občané takové hřiště chtěli a jak by mělo být vybaveno. Děkujeme Vám za podnět.