Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Prodloužení přerušení podnikání (Iva Hurdálek Šafránková 21.10.2019 11:58) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,
  mám přerušení podnikání do 31.12.2019. Co mám udělat pro to, abych přerušení podnikání prodloužila? Popřípadě o jakou dobu mohu ještě podnikání přerušit?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 23.10.2019 11:26)
   Dobrý den,
   pokud máte přerušené provozování živnosti a hodláte po 31. 12. 2019 opět živnost přerušit, můžete již nyní tuto změnu oznámit jakémukoliv živnostenskému úřadu v ČR. Pro přerušení provozování živnosti slouží formulář změnový list , ve kterém se uvádí od kdy a do kdy je živnost přerušena. Nelze mít přerušeno na dobu neurčitou. Je na podnikateli, zda živnost přeruší na 1 rok nebo 50 let. V průběhu přerušení lze živnost kdykoliv obnovit a pokračovat v jejím provozu.
   Příslušný formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz .
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Obcansky prukaz (Helena 14.10.2019 23:15) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, ziji douhodobe v zahranici a v prosinci mi vyprsi platnost OP. Pokud si zazadam o novy OP pri pristi navsteve, je mozne aby hotovy doklad pak vyzvedla maminka? Dekuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.10.2019 21:21)
   Dobrý den,
   bohužel občanský průkaz lze vyzvednout pouze osobně, převzetí v zastoupení není možné. Nicméně je možné si za příplatek nechat občanský průkaz vyhotovit ve lhůtě do 5 pracovních dní, případně do 24 hodin. Podrobnější informace naleznete na následujících stránkách, v části „Poplatky termíny“:
   https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: úklid listí Stará cesta (Dobeška) (Ivana Soukenická 16.10.2019 15:00) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prosím, o laskavé zajištění úklidu spadaného listí na komunikaci (částečně pro pěší)a částečně i pro vozidla) Stará cesta - v celém úseku. Tato cesta není zahnruta do plánu čištění TSK Praha, přitom je plná listí. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 16.10.2019 16:33)
   Dobrý den, úklid listí zajistíme na náklady MČ Praha 4. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Čím je odstraňován plevel z chodníků? (Petr Krupička 16.10.2019 13:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  dobrý den, narazil jsem na článek, že DP bude odstraňovat plevel mezi kolejemi pomocí horké páry. Čím odstraňují úklidoví pracovníci plevel z chodníků-nejedná se o Roundup? Pokud ano, lze udělat změnu za netoxickou formu? Věřím že ano.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 16.10.2019 14:07)
   Dobrý den, MČ Praha 4 nepoužívá roundup již několik let. Pro odstranění plevele používáme též horkou páru, nebo klasický ruční způsob odplevelení.
 • Otázka: Pečující osoba (Michal Kunstovný 10.10.2019 15:22) – Doprava a parkování
  Dobrý den, našel jsem na webu, že je možné získat kartu pro osoby jež pečují o obyvatele Prahy 4 staršího 85 let. Co je k tomu vše potřeba ?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.10.2019 14:46)
   Dobrý den,
   pro tyto účely existuje tzv. pečovatelské parkovací oprávnění. Pro až tři různá vozidla se vymezí pět parkovacích úseků v okolí trvalého bydliště osoby, o kterou se pečuje, a v těchto může následně pečovatel parkovat. Souběžně tam může parkovat pouze jedno vozidlo z těch tří. Cena parkovacího oprávnění je 180 Kč/rok.
   Parkovací oprávnění je možné vyřídit na pracovišti Jílovská 14, otevřeno Po a St 8:00-12:00 a 13:00-18:00, Út a Čt 8:00-12:00 a 13:00-16:00, Pá 8:00-13:00 (po novém roce uvažujeme o změně otevírací doby, nicméně zatím platí uvedená otevírací doba).
   Doložte plnou moc od osoby, o kterou se pečuje, a technické průkazy od vozidel, které budete chtít registrovat do systému.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Popelnice na bioodpad (Aneta Mináčová 13.10.2019 14:35) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se neuvažuje o přistavení popelnic na bioodpad pro ul. Jivenská, popř.co je nutné udělat, abychom mohli bioodpad třídit. Děkuji za odpověď, Aneta Mináčová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 14.10.2019 8:24)

   Dobrý den, městská části Praha 4 nezajišťuje sběrné nádoby na bioodpad z domácností. Službu sběru a svozu bioodpadu ze zahrad, údržby zeleně a z domácností si můžete objednat u společnosti Pražské služby, a.s. Bližší informace lze nalézt na webových stránkách svozové společnosti Pražské služby, a.s. https://www.psas.cz/index.cfm/sluzby-firmam/odpady/svoz-bioodpadu/uzavreni-smlouvy-online/ nebo na telefonním čísle 284 091 888.

 • Otázka: sber pneumatik (Andrey Ilinskiy 26.09.2019 14:25) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den.
  Na Vašich stránkách (http://www.praha4.cz/Sberny-dvur-mestske-casti-Praha-4-a-Sberne-dvory-hl-m-Prahy.html#Sb%C4%9Brn%C3%BD) je uvedeno, že fyzická osoba s trvalým pobytem na území MČ Praha 4 má právo odevzdávat na sběrném dvoře na ulici Durychova 4 kusy pneumatik za kalendářní rok zdarma.
  Ale pracovníci označeného sběrného dvoru nejsou ochotni přijímat ode mne pneumatiky zdarma, protože podle jejich slov, naše ulice, Velké Kunratické, a celé Kunratice vůbec nejsou v nějakém jejich seznamu.
  Prosím ujasnit, je li to pravda, že obyvatelé Kunratic nemají právo na odevzdávaní pneumatik zdarma.
  Když je to tak, prosím udělat poznámku na Vašich stránkách, že tento servis není přístupen pro obyvatelé Kunratic.
  Děkuji předem za Vaši odpověď,
  A. Iljinskij
  Velké Kunratické 1406, Praha 4 - Kunratice
  Tel.: 777 942 241
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 10.10.2019 9:24)

   Dobrý den, bezplatné odkládání pneumatik na sběrném dvoře v ulici Durychova v Praze 4 je určeno pouze pro občany městské části Praha 4. Ulice Velké Kunratické se nachází na území městské části Praha – Kunratice. Uvedení poznámky určené pro obyvatele Kunratic by nebylo vhodné s ohledem na skutečnost, že ani občané Prahy 4 – Modřany, občané Praha 4 – Libuš a další občané „poštovní“ Prahy 4 nemají nárok na tuto službu. Pneumatiky lze zdarma odkládat také ve vybraných pneuservisech, které jsou zapojeny do sběrné sítě zpětné odběru pneumatik společnosti ELT Management Company Czech Republic s.r.o. Nejbližší místo zpětné odběru lze najít na následujících webových stránkách : https://www.eltma.cz/sberna-mista.

 • Otázka: Preplnene kontejnery (Andreas 21.09.2019 9:12) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, prosim o castejsi svoz kontejneru na plasty, papir a sklo v ulici Bojanovická 2718/17.

  Dekuji

  Andronikidis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.10.2019 9:45)
   Dobrý den, stanoviště č. 274 Bojanovická 15 v Praze 4 je pro svozovou společnost Pražské služby, a.s. těžce dostupné s ohledem na špatně parkující auta. V případě neprovedení svozu se pak snaží svozová společnost provést nepravidelný svoz. Rozšiřování tohoto stanoviště není možné z důvodu nedostatečného prostoru v této ulici.  Pokud se bude situace opakovat, budeme nuceni na základě podnětu svozové společnosti stanoviště přesunout na vhodnější místo.
 • Otázka: Kontejner na kovy (Lukáš Hadrava 23.08.2019 10:43) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bylo by možné do oblasti Zálesí (konkrétně ulice Kukučínova) instalovat kontejner na kovy? Ve vilové čtvrti Tempo jsem si všiml několika, nicméně na Zálesí jsem nenašel ani jeden. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.10.2019 9:44)

   Dobrý den, ve vaší lokalitě Zálesí je kontejner na kovové obaly umístěn v blízkosti křižovatky ulic Kukučínova x Ružinovská v Praze 4. Pokusíme do dané oblasti přidat další kontejner na kovové obaly. Děkujeme za Váš podnět.

 • Otázka: sběr kovového odpadu (Iva Čupová 24.09.2019 15:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chci se zeptat zda by nebylo možné na stanoviště kontejnerů pro třídění odpadů
  na ulici Vlnitá-Nad Křížkem, přidat kontejner na sběr kovových obalů. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.10.2019 9:43)

   Dobrý den, stanoviště tříděného odpadu č. 81 Vlnitá x Nad Křížkem v Praze 4 není úplně vhodné k rozšiřování dalších komodit odpadů s ohledem na umístění v blízkosti křižovatky. Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 znovu prověří možnost rozšíření stanoviště tříděného odpadu u dotčených orgánů, kteří se k umisťování kontejnerů na tříděný odpad vyjadřují.



Vytisknout