Aktuální informace pro seniory

 • Velká rekonstrukce tramvajové trati začíná


  V sobotu 19. září 2020 začne rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí, Soudní a obnova tramvajové trati v ulicích Na Pankráci mezi ulicí Na Veselí a Hvězdovou. Potrvá do 27. listopadu 2020. Tramvajový provoz se obnoví o den později. Rekonstrukce sebou přinese nezbytné dočasné omezení MHD, osobní dopravy, parkování i pohybu pro pěší. Investorem stavby je Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP).
 • Pravidla pro nošení roušek - s platností od pátku 18. září 2020


  Aby se zabránilo šíření koronaviru COVID-19, nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR další mimořádná preventivní opatření. Od pátku 18. září 2020 jsou roušky povinné kromě dosavadních míst také ve třídách při vyučování pro všechny žáky, studenty i učitele s výjimkou tříd 1. stupně. O půlnoci na sobotu také musí zavřít všechny restaurace a bary až do šesté hodiny ráno. Současně od pátečního večera platí zákaz pro pořádání hromadných vnitřních akcí, kde stojí více než 10 lidí. Výjimku mají výstavy či trhy. Na akcích, kde se sedí, musí být vstupenky prodávány na konkrétní místo. Restaurace, bary a kluby nesmí do svých prostor pustit víc lidí, než je kapacita míst k sezení.
 • UPOZORNĚNÍ: Pondělní koncert "Hudba babího léta" byl zrušen


  Vážení senioři, s lítostí vám oznamujeme, že se ruší koncert Hudba babího léta, který se měl uskutečnit v pondělí 21. 9. 2020 na Nuselské radnici. Důvodem je pozitivní test na Covid-19 u jedné z vystupujících. V případě, že jste si na koncert již vyzvedli vstupenku, nevyhazujte ji. Budeme se ze všech sil snažit vám možnost poslechu vážné hudby dopřát. Pokusíme se najít nový termín. O všem budete informováni na webových stránkách a v Tučňáku. Děkujeme za pochopení!
 • AKCE JE ZRUŠENA - Veřejné setkání - Metro D – stanice Olbrachtova


  Veřejné setkání s občany na téma: Metro D – stanice Olbrachtova, avizované na dnešek (17. 9. 2020) od 17 hodin v jídelně Základní školy Na Planině, se nekoná. Důvodem je odřeknutí účasti ze strany Dopravního podniku hlavního města Prahy, který účast odřekl dnes z důvodu nebezpečí nákazy virem COVID-19. Všem občanům se omlouváme!
 • Rekonstrukce tramvajové trati z Nuslí k vozovně Pankrác odstartuje již v sobotu 19. září 2020


  V termínu 19. září - 27. listopadu 2020 proběhne rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí, Soudní a obnova tramvajové trati v ulici Na Pankráci mezi ulicí Na Veselí a Hvězdovou. Tramvajový provoz bude v rámci I. etapy vyloučen v úseku Pražského povstání – Vozovna Pankrác. Pro auta budou uzavřeny ulice Na Veselí a Soudní a bude zrušena možnost parkování v ulicích Na Veselí, Soudní, přilehlých ulicích a především v ulici Na Pankráci. Více na odkazu ...
 • Otevřeli jsme BRAVO!


  Plné hlediště a velkolepá show - Branické divadlo se po dlouhé přestávce, způsobené i koronavirovou krizí, otevřelo a zástupci městské části ho v neděli 13. září 2020 oficiálně předali spolku United Arts & Co. Hned při slavnostním zahájení sezony si organizátoři připravili nabitý program – diváky nalákali ukázkami hned ze dvou představení Losers Cirque Company – Loser(s) a Kolaps, děti zabavili pohádkou Superkluk a nabídli i debatu o budoucnosti divadla se zástupci radnice a architekty.
 • Nuselské pivní slavnosti 2020


  V areálu bývalého Nuselského pivovaru se v sobotu 3. října 2020 v době od 13 do 22 hodin uskuteční další ročník Nuselských pivních slavností. Vstup zdarma a jste srdečně zváni!
 • Otevíráme nový park „Přátelská zahrada“


  Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky – výukový a odpočinkový areál u Základní školy Jeremenkova - je hotov a po rozsáhlé rekonstrukci je již k dispozici svým uživatelům. Těmi jsou nejen žáci přilehlé školy.
 • Ministerstvo zdravotnictví: Od čtvrtka budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR


  Hygienická stanice hlavního města Prahy publikovala ve středu 9. září 2020 tiskovou zprávu Ministerstva zdravotnictví ČR k zavádění povinného nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol, a to s účinností od čtvrtka 10. září 2020.
 • Svatováclavské velebení 2020 v parku Na Jezerce


  V pondělí 28. září 2020 se od 14 hodin uskuteční v parku Na Jezerce v Praze 4 další ročník akce "Svatováclavské velebení". Na příchozí čekají nejen oblíbené rytířské souboje, ale i řada loutkových představení (Teatro Truhla, Studio Damúza, Loutky bez hranic či Toy Machine, ale i hudební vystoupení Pískomil se vrací. Na vaši návštěvu se těší MČ Praha 4!
 • Už víte, co budete dělat v září? Otevíráme Bravo a slavíme dvacet let Dobešky


  Začátek školního roku bude ve znamení kulturních akcí na Praze 4. V neděli 13. září 2020 se bude konat slavnostní předání a otevření Branického divadla. Slavnost původně měla proběhnout už v březnu, kvůli koronavirové krizi ale byla zrušena. Bravo tak zahájí svou sezonu po dlouhé pauze představením Losers Cirque Company a nabídne pohádku pro děti, prohlídku divadla a další program. O sedm dní později se můžete těšit na akci divadla Dobeška.
 • Zpřísnění mimořádných opatření: Roušky v obchodech a MHD


  Od středy 9. září 2020 začnou v Praze kvůli stále šířící se nákaze covidem-19 platit nová epidemiologická opatření. Mimo jiné budou muset restaurace a bary o půlnoci zavřít své provozovny a roušky či jiná ochrana dýchacích cest budou kromě MHD povinné i v obchodech a v obchodních centrech a také na poštách.
 • Sobotní třetí ročník Ladies Day bude opět pomáhat


  Již třetí ročník akce Ladies Day proběhne v sobotu 12. září 2020 v Eagles Parku. Také letos bude akce pomáhat, konkrétně devatenáctiletému sportovci Standovi Zatloukalovi, kterého úraz upoutal na invalidní vozík. Jeho snem je speciálně upravené kolo pro handicapované – tzv. handbike. Přijďte se podívat, pomůžete dobré věci a program je opravdu zajímavý.
 • Tenisový turnaj rodinných dvojic již příští neděli


  Tenisový turnaj rodinných dvojic se koná v neděli 13. září 2020 v Tenisovém klubu Konstruktiva. Jde o turnaje ve čtyřhře pro rodinné příslušníky. Soutěže proběhnou ve dvou kategoriích. Přihlášky do turnaje jsou k dispozici na informačních centrech MČ Praha 4 nebo na www.tkk.cz .
 • Turnaj seniorů Prahy 4


  Turnaj seniorů Prahy 4 se uskuteční ve čtvrtek 17. září 2020 v Tenisovém klubu Konstruktiva. Přihlášky do turnaje jsou k dispozici na informačních centrech MČ Praha 4 nebo na www.tkk.cz .
 • KAVKY4SPORT 2020 proběhnou třetí zářijovou sobotu


  Park Na Pankráci bude v sobotu 19. září 2020 dějistěm tradiční akce KAVKY4SPORT. Návštěvníci semohou mezi 10. až 18. hodinou těšit na ukázky sportovních disciplín, běžecký závod Craft Team Running či na hudební vystoupení Marka Ztraceného (od 17 hod.). Proběhne také vyhlášení výsledků ankety Sportovec Prahy 4 roku 2019. A celý den bude v parku dostatek sportovní i jiné zábavy pro děti a dospělé. Vstup zdarma!
 • Věnujte 10 minut svému zdraví – Den zdraví s Prahou 4


  Kdy? 15. 9. 2020 od 10:00 do 18:00 hod. Kde? Venkovní prostranství OC Arkády. Co? Kontrola znamének a diagnostika pleti, prevence rakoviny prsu a plic, vyšetření na šedý a zelený zákal, měření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu nebo nasycení krve kyslíkem. Tyto a další prohlídky mohou bezplatně absolvovat všichni lidé, kteří v úterý 15. září 2020 přijdou před OC Arkády na Pankráci na akci s názvem „Věnujte 10 minut svému zdraví“.
 • Budovy na Praze 4 se otevřou veřejnosti


  Již tento víkend mají lidé možnost nahlédnout do budov a prostor, které běžně bývají nedostupné. V rámci festivalu Open House Praha se otevřou desítky míst po celém městě, včetně těch v městské části Praha 4.
 • Co nabízí ÚSS4 seniorům v září v rámci činnosti klubů


  Ústav sociálních služeb Praha 4 (ÚSS4) ve spolupráci s dalšími subjekty připravil pro naše seniory na září 2020 zajímavý program. Aktivity nabízí jak Centrální klub seniorů a sedmička místních klubů seniorů, tak i Centrum pro rodinné pečující. Více na odkazu, kde naleznete přehlednou nabídku zájmových, kulturních i vzdělávacích programů. Neváhejte se do nich zapojit!
 • Zažít Prahu 4 jinak: Nádech pro sousedy


  Adamovská, Jílovská, Na Nivách, Nová cesta, Mečislavova - to jsou ulice a místa, která v Praze 4 v sobotu 19. září 2020 oživí sousedské slavnosti Zažít město jinak. V dalších termínech pak ožijí Krč (24. 9.) a ulice U Družstva Ideál (26. 9.). Více na odkazu ...
 • Festival Podolí se uskuteční druhou sobotu v září


  V sobotu 12. září 2020 se na Nedvědově náměstí uskuteční další ročník Festivalu Podolí. Na příchozí čeká řada zajímavých vystoupení, od baletu, přes divadlo až třeba po ukázky BMX, hudební skupiny a závěrečnou afterparty. Celý den budou k disposici i různé stánky a dílny a nebude chybět ani občerstvení. Více v letáku na odkazu ...