Aktuální informace pro seniory

 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Představitelé městské části Praha 4 si dnes spolu s veřejností připomněli výročí založení samostatné Československé republiky v roce 1918. Pietní akt ke Dni vzniku samostatného československého státu se uskutečnil u Pomníku tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Očkovací místo v Městské poliklinice Praha nabízí zájemcům jednodávkové vakcíny


  Pražané mají možnost nechat se v očkovacím centru ve Spálené ulici, které zřizuje hlavní město, naočkovat také jednodávkovou vakcínou Janssen. Tato látka se zde bude aplikovat od 1. listopadu 2021 všem, kteří se předem přihlásí přes rezervační systém nebo na telefonním čísle 222 924 260. Díky rezervaci, která dosud nebyla možná, se lidé v Praze vyhnou čekání ve frontách.
 • Hledáte nového dodavatele elektřiny? MČ Praha 4 vám pomůže


  Přišli jste o svého dodavatele elektrické energie, popřípadě i zemního plynu? Nevíte si v současné situaci rady? Dobrou zprávou je, že o energie určitě nepřijdete. A při řešení, jak získat nového dodavatele elektrické energie a zemního plynu, vám pomůže městská část Praha 4 ve spolupráci s PRE (Pražská energetika, a. s.).
 • Linku metra C čeká částečné omezení provozu od státního svátku do konce měsíce


  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejících podzimních prázdninách pokračovat v metru na lince C ve výměně dřevěných pražců za betonové, tentokrát ve stanici Vyšehrad a v úseku I. P. Pavlova – Muzeum. Z tohoto důvodu bude od čtvrtka 28. října do neděle 31. října 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. V úseku Hlavní nádraží – Pražského povstání DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC. Od pondělí 1. listopadu 2021 bude metro na lince C opět jezdit bez omezení v celé své trase.
 • V úterý můžete vyrazit "Za zvířátky do Krčského lesa"


  V úterý 26. října 2021 v době od 9 do 17 hodin bude v okolí rybníku Labuť v Krči probíhat oblíbená tradiční akce s názvem "Za zvířátky do Krčského lesa". Program je vhodný jak pro menší, tak i pro větší návštěvníky a samozřejmě i pro dospělé. Dopolední čas je zamýšlen především pro děti, odpoledne je pak určeno pro širokou veřejnost.
 • Kanadská velvyslankyně Ayesha Rekhi a radní Tomáš Hrdinka společně oslavili Den stromů


  Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka.
 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Městská část Praha 4 zve občany na pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, který se uskuteční dne 27. října 2021 ve 12 hodin u Pomníku tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal


  Navštěvujete rádi Branické skály? Co se vám zde líbí a nelíbí? Máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě Městské části Praha 4? Vyjádřete, prosím, svůj názor prostřednictvím této ankety. Anketa je otevřena až do 7. listopadu 2021, více na odkazu...
 • Mezinárodní festival jazzového piana také v Praze 4


  Recitály vrcholných interpretů z celého světa nabídne 26. ročník pražského Mezinárodního festivalu jazzového piana. Uskuteční se v několika městských částech, mimo jiné také v Praze 4, a nabídne mimořádné hudební zážitky. Přehlídka začíná dnes 15. října a skončí 5. prosince 2021.
 • Den zdraví se STOBEM se blíží


  Již tradiční oblíbená akce společnosti STOB (Stop Obezitě) proběhne letos 23. října 2021 od 10.00 do 18.00 v prostorách konferenčního centra City (v bezprostřední blízkosti metra C Pankrác). Těšit se můžete na den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství, zajímavých workshopů a rozhovorů s odborníky. Více na odkazu ...
 • Pro parkovací oprávnění na Nuselskou radnici


  Oddělení zón placeného stání (ZPS) se přestěhovalo z Jílovské 1148/14 do budovy historické Nuselské radnice na adrese Táborská 500/30. Od středy 13. října 2021 si mohou obyvatelé vyřídit agendu související s parkovacím oprávněním pro Prahu 4 osobně na této adrese. Oddělení ZPS bude na této adrese fungovat až do ukončení oprav objektu detašovaného pracoviště Úřadu městské části Praha 4 v Jílovské ulici, které v pondělí poškodil požár.
 • Poslední lístky na podzimní koncert na Nuselské radnici: Dvořákovo klavírní kvarteto


  Ještě máte možnost zakoupit poslední vstupenky na tradiční podzimní koncert na pobočce Czech POINT v budově úřadu MČ Praha 4 na Antala Staška u Budějovické. Dvořákovo klavírní kvarteto zahraje na Nuselské radnici ve čtvrtek 14. října 2021 od 17 hodin. Plakátek na odkazu ...
 • Komunitní zdobení vánočních stromků 2021


  Městská část Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Pokud si chcete s přáteli či sousedy, samozřejmě s dodržením aktuálně platných protiepidemických pravidel, stromek ve svém sousedství ozdobit, Praha 4 vám i letos poskytne vánoční ozdoby. Kontakt v článku ...
 • Pobočky Městské knihovny v Praze se vracejí ke své standardní otevírací době


  Od 41. kalendářního týdne letošního roku by se měly pobočky Městské knihovny Praha (MKP) přiblížit ke své standardní otevírací době z doby před pandemií. Týká se to i MČ Praha 4, kde je poboček hned několik. Knihovny tak budou přístupné pro čtenáře více dní v týdnu, častěji až do odpoledních hodin a někde zmizí i pauzy. Při návštěvě nicméně dodržujte základní ochranná opatření – nasazený respirátor nebo nanoroušku.
 • Divadlo Sklep slaví 50 let existence


  Vzpomínkové večery, besídky, představení a mnoho dalšího nabídne divadlo Sklep během festivalu na oslavu padesáti let své tvorby. Festival zahájil místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09). Unikátní představení probíhají tradičně v domovské scéně, kterou je scéna divadla Dobeška.
 • Oprava havarijního stavu přívodu vody v pátek omezí provoz radnice


  V pátek 8. října 2021 bude provoz úřadu v hlavní budově (Antala Staška 2059/80b) výrazně omezen z důvodu řešení havarijního stavu na hlavním přívodu vody do objektu. Fungovat budou prakticky jen ty agendy, které souvisejí se zajištěním řádného průběhu voleb a některé servisní služby (pokladna, podatelna, recepce).
 • Zapojte se do přípravy parkovacích zón


  Zavedení zón placeného stání (ZPS) v Praze 4 pomohlo na některých místech zlepšit dostupnost parkování pro rezidenty. Protože každá ZPS znamená současně výrazné zhoršení situace za její hranicí, přistoupila městská část Praha 4 v minulosti již jednou k rozšíření zón. V současné době se dokončuje příprava druhého rozšíření parkovacích zón, které obsáhne zbývající část Prahy 4. Tím bude v roce 2022 městská část Praha 4 jednou zónou placeného stání.
 • Praha 4 odstartovala jedinečný sportovní projekt pro malé školáky


  Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala městská část Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol.
 • Jak se z bydliště dostanete do volební místnosti - vyhledávač


  Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) připravil pro voliče vyhledávač volebních místností. Po zadání adresy trvalého bydliště v něm najdete sídlo volebního okrsku (volební místnost), kde jste uvedeni v seznamu voličů. Aplikace umí i doporučit trasu do volební místnosti pro pěší, pro cyklistu a pro dopravu autem. Najdete zde i informaci o případné bezbariérovosti přístupu do volební místnosti a též telefon. Poslední údaj bude aktualizován k termínu otevření volebních místností.
 • Voliči v karanténě nebo izolaci kvůli covidu-19 mohou v Praze hlasovat z auta na pěti stanovištích, případně přímo z domova


  Magistrát hl. m. Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem. K dispozici bude celkem pět drive-in volebních stanovišť po celém městě, která budou fungovat už ve středu 6. října 2021. Následně bude také možnost hlasovat přímo z domova do zvláštní přenosné volební schránky a odevzdat svůj hlas budou mít příležitost také osoby v pobytových zařízeních v případě, že budou uzavřena kvůli šíření onemocnění covid-19.
 • Nuselské pivní slavnosti 2021


  V sobotu 2. října 2021 v parku Jezerka, hned před divadlem Na Jezerce, proběhne minifestival piva a dobré hudby. Na příjemné odpoledne a večer vás zve víc než desítka známých i méně známějších minipivovarů.