Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kamerovy system (Michal Malý 20.12.2019 18:09) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,

  Cca před 3 lety jsem se přestěhoval na Spořilov ( senohrabska ), před 2 lety jsem si koupil auto, a během té doby mi chtěli 3x vykrást auto, to se jim naštěstí nepovedlo, ale po čtvrté už ano. Škoda 80 000, a této škodě se dalo možná i zabránit, díky kamerovemu systemu který tu značně chybí v ulici Senohrabská a Struhařovská. PČR byla na místě asi o minutu po tom co se přijalo oznámení od souseda, že venku houká auto a někdo se u toho pohybuje. Klidně tam policie mohla být dříve, protože by na kameře viděli, že se tam asi děje něco co by se dít nemělo, nebo je obsluha na kamerach mohla navigovat kam pachatelé utíkají. Delší dobu se tu dokonce pohybovalo větší množství narkomanů, a podivných lidí. Vím od PČR, že toto se neděje jednou za čas, ale krádeže v této lokalitě jsou časté, nebo o pár ulic níže se také stávají. Pevně věřím, že na tento návrh se zamerite, a nějak vyřešíte tuto žádost k naší spokojenosti a bezpečí všech občanů v tomto okolí. Moc děkuju za vyřízení a odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.01.2020 14:27)
   Vážený pane Malý,
   děkuji za Váš email, který samozřejmě přepošlu na místní oddělení PČR Spořilov a ředitelce PČR Praha IV. Poslední nová kamerová stanoviště byla vybudována v roce 2012. Městský kamerový systém je v gesci hlavního města Prahy. Praha 4 nemá kamerová stanoviště ve své správě a ani je neinstaluje.
   V následujících týdnech budeme ve spolupráci s PČR a MP aktualizovat tzv. zásobník kamer na území Prahy 4 a Vámi udanou lokalitu do daného zásobníku zařadíme.
   Pro tento rok se nám podařilo vyjednat s HMP obměnu některých starých kamer za nové, za což jsme velmi rádi. Proběhne výstavba nových kamerových stanovišť v ulici Na Strži x Olbrachtova a to kvůli plánované výstavbě nové stanice metra.
   Bohužel, pro tento rok více povzbudivých zpráv z HMP nemám.
   Jsem Vám nadále k dispozici.
   S pozdravem a přáním všeho dobrého
   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
 • Otázka: Bezpečnost na Budějovické (MIroslav Kunc 11.09.2019 19:45) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, poslední dobou mám velmi nepříjemné zkušenosti s nepřizpůsobivými osobami při výstupu z metra Budějovická směrem k Raiffeisen bank a na zastávce autobusu 170, směrem k městské části Braník. Tyto nepřizpůsobivé osoby trvale obsadili prostor u východu z metra a aktivně žebrají. V ulici Poláčkova je místní služebna městské policie. Jste schopní zajistit bezpečnost zejména dětí a seniorů? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.09.2019 11:23)
   Vážený pane Kunci,
   kontroly v uvedené lokalitě provádí MP pravidelně, v průběhu dne jsou na místě hlídky (metro Budějovická a přilehlé okolí) plánovaně přítomny v co nejdelším možném časovém úseku - ve večerních a nočních hodinách pak především autohlídky. Problém je nám znám, stejně tak výskyt uvedených osob. Případné zjištěné protiprávní jednání je řešeno v souladu s platnou legislativou ČR. Věc již byla opakovaně řešena s Policií ČR.
   Strážník či policista je oprávněn řešit pouze to jednání, které zákon výslovně označuje za protiprávní.
   Zanedbaný vzhled těchto osob a posedávání na veřejném prostranství nelze apriori považovat za protiprávní, spíše společensky nevhodné.
   Problémem jsou také samozřejmě volné objekty v okolí stanice metra Budějovická, a já pevně věřím, že se nám je podaří postupně zlikvidovat. Jako například objekt Znojemská, který je těmito lidmi okupován.
   Jsem Vám nadále k dispozici.
   S poděkováním a pozdravem

   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
 • Otázka: parčík na Roztylském náměstí (Táňa 07.08.2019 15:23) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  mám dotaz k parčíku na Roztylském náměstí.
  Od rána do noci zde posedávají bezdomovci,kteří zde konzumují alkohol,močí zde a je jim úplně jedno,že se v parčíku nacházejí děti.
  Nehledě na to,že parčík je zanedbaný a od bezdomovců úplně znečištěný.
  Chci se zeptat,zda se s parčíkem v dohledné době bude něco dělat.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 30.08.2019 9:21)
   Dobrý den,

   o neutěšené situaci v této lokalitě víme a intenzivně ji řešíme v rámci svěřených kompetencí. Dále jsme požádali o součinnost místní oddělení městské policie. Byla nám přislíbena intenzivnější hlídková činnost. Jsme si vědomi, že současný stav tohoto prostoru přináší negativní vliv v podobě kumulace nežádoucích osob. Z tohoto důvodu vyčlenila městská část Praha 4 ze svého rozpočtu investiční prostředky na kompletní rekonstrukci parku. Z naší zkušenosti víme, že nové a rekonstruované plochy tyto osoby nevyhledávají. Věřím, že tímto eliminujeme problémy, které v tomto prostoru bezesporu v současné době jsou. Jsem Vám nadále k dispozici.
    
   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
   MČ Praha 4
 • Otázka: Demolice objektu bývalé MŠ Znojemská (Ludmila Špalková 20.03.2019 17:02) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  vloni jsem byla v kontaktu s panem Pokorným, který mi sdělil, že objekt bývalé MŠ Znojemská ve Znojemské ul., který funguje již léta jako bezplatný hotel pro narkomany, bude zdemolován v červnu 2018. Doposud se však nic nestalo. Vzhledem k tomu, že objekt je v bezprostřední blízkosti mateřské školy, bylo by vhodné tuto situaci konečně vyřešit. Objekt je ve vlastnictví Magistrátu, nicméně jistě je na úřadu P4 někdo, kdo se této problematice nadále věnuje.
  Děkuji a přeji hezký den, Špalková
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 21.03.2019 10:22)
   Vážená paní Špalková,
    
   děkujeme za dotaz. Ráda bych Vás informovala, že Městská část povolení k demolici vydala 13.2.2019 a majitel (Magistrát hl. m. Prahy) si jej převzal. Magistrát nyní vypsal výběrové řízení na zhotovitele demolice a jelikož se jedná o podlimitní zakázku, výběrové řízení může trvat až 4 měsíce, po výběru by měla proběhnout zmíněná demolice.
    
   S pozdravem

   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: vrak před ZŠ a MŠ v Jílovské ulici (Viktor Puci 19.03.2019 10:00) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  v ulici před základní i mateřskou školou v Jílovské ulici se nachází už skoro měsíc autovrak (viz foto). Překáží pohybu na chodníku a svým stupněm rozkladu je nebezpečný pro děti procházející kolem. Přes urgence na městské policii nebyl dosud odstraněn. Vím, že máte své lhůty, ale kolem vraku procházejí denně stovky dětí a je jen otázkou času, kdy se nějaké poraní. Nešla by tato záležitost urychlit? Děkuji, Viktor Puci
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.03.2019 11:23)
   Vážený pane Puci,
    
   děkujeme za Váš email a podnět. Co se týče vraků, pojem tzv. vraku je legislativně vymezen jen vágně, proto je proces odstraňování vraků tak komplikovaný. Automobil, který vypadá opuštěně a nepoužívaně, nemusí být vrakem ze zákona. Celý proces také komplikuje to, že vlastníka vozu není možné dohledat. Evidence vraků spadá na dvě úrovně: oznamovací a zde je nutné se obrátit na Správu služeb hlavního města Prahy (SSHMP). Pokud SSHMP vozidlo jako vrak vyhodnotí, pokračuje správní řízení správního orgánu na Úřadě MČ Praha 4.
   Vámi nahlášené vozidlo u SSHMP prověříme. Již několik let se debatuje o změně podmínek pro likvidaci autovraků, bohužel zatím bezvýsledně. Doufejme, že to do budoucna změní.
    
   S pozdravem

   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: Přechod pro chodce Palouček (Lucie Poláková 26.01.2017 10:10) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, ráda bych upozornila na problémový přechod pro chodce. Jedná se o zastávku Palouček, konkrétně přechod v ul. Táborská směr Pankrác. Přístup k přechodu téměř v celé šíři parkují dlouhodobě parkující auta, strom s ohrádkou a a nějaký sloupek. Na chodce tak zbývá cca 40 cm přechodu. Chodí tam mnoho dětí do ZUŠ Lounských, přechod považujeme s mnoha rodiči za špatně řešený, nepřehledný a nebezpečný. Foto přikládám. Prosím o zprávu, zda se dá situace nějak zlepšit. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 08.02.2017 14:41)

   Vážená paní Poláková,
   děkujeme Vám za dotaz. Váš podnět ihned postupujeme k dalším krokům příslušným policejním složkám k provádění zvýšené kontroly a případným represím proti neukázněným řidičům. Dále sdělujeme, že historicky umístěný  stávající přechod pro chodce v ul. Táborská bude řešen spolu s dalším dopravním režimem v rámci přípravy projektové dokumentace k celkové rekonstrukci  ul. Táborská.

   Příslušným  silničním  správním  úřadem je  na této vybrané komunikační síti  Odbor  dopravních agend Magistrát hl. m. Prahy, Ing. Andrea Davidová, andrea.davidova@praha.eu.

   S pozdravem

   Zdeňka Novotná
   referent – dopravní značení
   oddělení dopravy

 • Otázka: výpis z trestrního rejstříku (Andrea K. 04.10.2015 22:47) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda na czech pointu mi Vaši kolegové vyhotoví výpis z trestního rejstříku ale v anglickém jazyce? Nebo se vydává pouze v českém? Do 3 týdnu odjíždím pracovně na rok mimo ČR, a požadují po mě výpis z TR. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 05.10.2015 14:35)

   Dobrý den,
   na CzechPOINTU Vám uděláme výpis z rejstříku trestů pouze v českém jazyce. Vy si potom musíte nechat udělat překlad do anglického jazyka sama.


   Nejblíže od naší radnice je firma SKŘIVÁNEK s.r.o., adresa Na Dolinách 22, Praha 4, telefon 241 430 022 nebo email praha@skrivanek.cz.


   S pozdravem


   Vlasta Hendrychová,

   referent - informační kancelář

 • Otázka: bezdomovec a nepořádek (Dagmar Mastníková 12.01.2015 17:31) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,

  bydlím v ulici Na Folimance. Několikrát denně chodím se svými dětmi (4 a 7 let) podél pravého břehu Botiče na tramvajovou zastávku Divadlo na Fidlovačce, resp. se synem do školy Táborská.

  Na podzim minulého roku se mezi plot společnosti UPC a železniční násep nastěhoval bezdomovec. S deštivými dny se přesunul na chodník přímo pod železniční viadukt na pomezí Prahy 4 a Prahy 2 (umístění viz příloha). V prosinci tento bezdomovec odešel a úklidová firma veškerý nepořádek - exkrementy, odpadky, pohovku, křesla, spacáky apod. odklidila (za což děkuji).

  Dnes 12.1.2015 se na chodníku pod viaduktem opět tento bezdomovec ubytoval a s ním první odpadky. Osoba vypadá nebezpečně, patrně pod vlivem drog. Z podzimní zkušenosti vím, že místo jeho pobytu bude do týdne pro občany chodící touto cestou na tramvaj zneprůchodněno - exkrementy a odpadky, ve kterých budou pobíhat potkani. Chápu, že bezdomovectví, je vážný problém, ale tento stav je z hlediska veřejného pořádku nepřípustný.

  Situace si vyžaduje naléhavé řešení, neboť patrně hrozí infekce a přemnožení hlodavců.
  • Odpověď: (uvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 13.01.2015 9:23)

   Dobrý den,
   děkujeme, že jste se ozvala. Váš podnět budeme řešit ve spolupráci s terénními pracovníky a Městskou policií.

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová Ph.D.,

   radní pro bezpečnost a IT

 • Otázka: Vykrádání aut v ulici U Kempinku (Otakar Zemek 09.01.2015 12:20) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, často parkuji auto v ulici U Kempinku, někdy na "plácku" u vody, někdy nahoře vedle silnice. Chodím běhat na cyklostezku a provozuji otužilecké plavání, máme tam klubovnu.

  V listopadu mi v pravé poledne někdo vykradl auto, odcizil peníze, doklady, oblečení, telefon atd. Ne, tyto věci si do vody brát nemohu.

  Pomocí kamarádova mobilu jsem kontaktoval policii v Modřanech, ti ale kvůli vytíženosti nepřijeli a po hodině jsem už byl tak zmrzlý, že jsem musel jet pryč.

  Od té doby jsem tam byl cca 15 krát a z toho nejméně v pěti případech jsem potkal stejně postižené lidi, tedy sportovce, kterým někdo úplně stejně vybral auto.

  Stačí se tam kdykoli podívat, ty zbytky rozbitého skla z mnoha aut tam stále jsou.

  V blízkosti - cca 100 metrů - přebývají ve "stanu" bezdomovci, je možné, že to dělají oni.

  Otázka je: Vzhledem k četnosti případů, myslím, že jich na Policii musí být hlášeny desítky, neuvažuje se aspoň o kameře, která by to tam snímala?

  díky

  otakar zemek
  • Odpověď: (uvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 13.01.2015 9:15)

   Dobrý den,
   děkujeme, že jste se ozval. O parkujících autech v ulici U Kempinku jako o takto výrazném cíli vykrádacích gangů jsme nevěděli. Ihned to připravím jako podnět pro Městskou policii i Policii ČR, aby se na to při pochůzkách soustředili. Naprosto chápu, v jaké jste byl tehdy v listopadu situaci, ale jinak pochopitelně platí, že dokonce i drobné krádeže apod. je třeba hlásit, právě kvůli tomu, aby obě policie věděly, kde se jich děje hodně a kam musí svou práci zacílit.

   Věřím, že se nám podaří situaci v této lokalitě společnými silami zlepšit.

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová Ph. D.,

   radní pro bezpečnost a IT

 • Otázka: Parkování a jízda autem mezi paneláky v ul. Jílovská .. (Věra 08.01.2015 22:55) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak je možné, že v ulici Jílovská, konkrétně před vchody panelových domů č.: 57-63 a 65-71, pravidelně ve dne v noci parkují auta? Jsou to přece chodníky.
  Dále chci upozornit na to, že v té samé ulici (Jílovská), ale na nově opraveném chodníku, který vede podél ZŠ Filosofská, jezdí večer osobní auta (právě ta, která parkují mezi paneláky).
  To, že jsou někteří lidi tupci a porušují zákony, je smutné. Ale jak je možné, že tyto přestupky neřeší policie? Je to nebezpečné pro dospělého chodce, natož pro děti.
  Máme psa, tak s ním jsme často venku, a policajta za celý den, natož večer, na tak velkém sídlišti Novodvorská, není vidět. Jak je to možné?
  Věřím, že tuto záležitost brzy vyřešíte, není normální, aby auta jezdila a parkovala na chodníku, od toho jsou silnice a určená parkovací místa.
  Děkuji,
  Věra
  • Odpověď: (uvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 12.01.2015 8:11)

   Dobrý den,
   máte samozřejmě pravdu, že tohle je nepřijatelné. Upozorním okamžitě Městskou policii Praha 4, ať to začnou pravidelně chodit kontrolovat. A Vy je k tomu samozřejmě sami volejte pokaždé, když budete moci, klidně přes linku 156.

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová Ph. D.,

   radní pro bezpečnost a ITVytisknout