• Streetbus Uličník 25. a 27. října 2021 na Prahu 4 nepřijede


  Nízkoprahový klub pro děti a mládež v pondělí 25. 10. a ve středu 27.10. 2021 nedorazí na svá pravidelná stanoviště na Praze 4. Důvodem jsou výrazně stoupající počty pozitivně testovaných u školních dětí. Hygienická stanice hl. m. Prahy doporučila školám, aby využily dvou dní navíc a daly dětem prázdniny na celý týden. Smyslem celého opatření je snížit počet kontaktů, a proto ani Uličník do ulic Prahy 4 nevyjede. Pracovníci se ale na další návštěvníky těší již v pondělí 1. listopadu 2021.
 • Až do večera bude foukat silný vítr, tak buďte opatrní


  Český hydrometeorologický ústav vydal výstražné informace, které pro Prahu upozorňují na velmi silný vítr. Utišit by se mohl až po dnešní 20. hodině. Jihozápadní a postupně západní vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 25 m/s (tedy okolo 90 km/hod.). Obyvatelé by měli být opatrní při pohybu především v lesích, parcích, na hřbitovech a všude tam, kde může hrozit pád nebo vývrat stromů či zranění od ulomených větví.
 • Chraň svůj svět


  Na děti a mládež do 18 let, na násilí a šikanu mezi nimi, a zejména na eliminaci tohoto chování, je zaměřen projekt Chraň svůj svět. Jeho cílem je apelovat na školní mládež, aby se chovala bezpečně, a to jak mezi svými vrstevníky, tak v kyberprostoru. Pozvánka na sobotní akci a podrobnosti v článku...
 • Autobus Uličník jezdí na další stanoviště, pondělí budou patřit Ohradní


  Nízkoprahový klub Uličník opustil své letní stanoviště a se začátkem školního roku se přestěhoval zpět před vybrané základní školy městské části Praha 4. Nově autobus najdete každé pondělí u základní školy Ohradní od 13 do 18 hodin. Středeční lokality zůstávají ve stejném režimu jako před letními prázdninami, tedy v sudý týden v Poláčkově ulici a v lichý týden v Jílovské rovněž od 13 do 18 hodin.
 • Uličník opět parkuje na Pankráci


  Na letní prázdninové měsíce se nízkoprahový klub Uličník přestěhuje před OC Arkády na Pankráci. Poprvé se v letošním roce objeví před zdejším nákupním centrem 7. července 2021. Streetbus nabízí své služby všem dětem a dospívajícím do věku 19 let. Uličník mohou děti a mladiství navštívit bez udání důvodu a anonymně. Sociální pracovníci v něm poskytují pomoc při řešení nepříznivých životních situací týkající se školy nebo rodiny, navíc mladé klienty směrují ke smysluplnému trávení volného času.
 • V Praze platí od 18. do 22. června 2021 zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech


  Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od zítřejších 12:00 hodin do 22. června 2021 (00:00 hodin) na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Podrobnosti v článku ...
 • Evropský den proti vloupání 2021


  Již potřetí si v České republice připomínáme Evropský den proti vloupání. Letos je tento den stanoven na 16. června. Proto je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů. Naprosto nejzásadnější jsou ale opatření, která vás nic nestojí jako zamykat vstupy, zavírat okna a nenechávat klíče dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.
 • Speciální sanitka pomůže uživatelům návykových látek


  Do ulic městské části Praha 4 vyrazí s koncem jara sanitka, která bude poskytovat zdravotní péči uživatelům návykových látek. Projekt zaměřený na snižování rizika šíření infekčních onemocnění mezi uživateli návykových látek i v běžné populaci financuje hlavní město Praha. Sanitku provozuje Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In.
 • Zastupitelé schválili dotace ve výši téměř 16 milionů korun


  Každoroční dotace i letos podpoří kulturní a sportovní projekty, protidrogovou prevenci i prevenci rizikového chování dětí a mládeže, ochranu životního prostředí, zkvalitnění zdravotní péče, integraci cizinců i sociální a prorodinné projekty. Zastupitelstvo městské části Prahy 4 totiž na svém květnovém zasedání schválilo návrh Rady MČ Praha 4 na přidělení dotací ve výši téměř 16 milionů korun.
 • Streetbus Uličník nově vyjede i na Jílovskou


  Autobus, který pomáhá dětem a dospívajícím na území městské části Praha 4, rozšíří své působiště o další lokalitu. Kromě ulice Poláčkova, kam nízkoprahový klub jezdí vždy v sudé týdny ve středu odpoledne, přibude další stanoviště v ulici Jílovská. Tam se streetbus objeví poprvé v letošním roce 28. dubna 2021 a následně každou středu v liché týdny.