• Zdravotnické zařízení MČ Praha 4 otevřelo dětskou skupinu pro děti rodičů z IZS


  Prozatím jednu dětskou skupinu otevřelo v prostorách své budovy v Rabasově 12 Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 pro děti rodičů pracujících ve složkách Integrovaného záchranného systému a ve vybraných profesích. Běžně fungující dětské skupiny poskytující péči o děti od 1 do 3 let věku budou po dobu účinnosti současného vládního nařízení uzavřeny.
 • Praha 4 má otevřeny dvě školy pro děti pracovníků IZS a vybraných profesí


  Od pondělí 1. března 2021 jsou z rozhodnutí vlády uzavřeny mj. mateřské a základní školy. Výjimku tvoří ty mateřské a základní školy, do kterých budou moci docházet dětí rodičů pracujících v Integrovaném záchranném systému a v dalších vybraných profesích. Městská část Praha 4 pro tento účel poskytla Základní školu U Krčského lesa a Mateřskou školu Fillova.
 • Další zpřísnění: Vláda nařídila povinné respirátory


  Vláda ČR rozhodla o dalším zpřísnění opatření proti nemoci COVID-19. Kvůli zhoršující se epidemické situaci a šíření britské mutace budou muset lidé od půlnoci ze středy na čtvrtek 25. února 2021 v MHD, v obchodech, na úřadech a v dalších místech s větší koncentrací osob nosit povinně respirátory (nejméně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu). Další možností jsou nanoroušky, popřípadě dvě na sobě nasazené chirurgické roušky.
 • Během oblevy se zvyšuje nebezpečí pádu ledu a sněhu ze střech


  Vzhledem ke změnám v současném zimním počasí, velkým výkyvům v denních a nočních teplotách a s tím spojenému vytváření sněhových či ledových převisů a rampouchů na střechách, upozorňuje městská část Praha 4 obyvatele i návštěvníky, aby dbali při pohybu po ulicích maximální opatrnosti.
 • Pozor na podvodníky!


  Upozorňujeme obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb. Podomní prodejci se snaží pod těmto záminkami získat pozornost lidí a poté jim vnutit zboží či službu, které nepotřebují, anebo může dokonce jít o tipaře, kteří pro vykradače bytů vytipovávají byty, které lze snadno vykrást. Podomní prodej je přitom v hlavním městě Praze nařízením č. 8/2015 Sb. hl. m. Prahy od dubna 2016 zakázán.
 • Vláda opět zpřísnila opatření proti koronaviru


  V Česku platí zatím až do pátku 22. ledna 2021 nouzový stav a vláda rozhodla také o tom, že stejně dlouho bude pokračovat nejpřísnější pátý stupeň protiepidemického systému PES. Zavřeny jsou až na výjimky všechny obchody a služby. Platití také i nadále zákaz vycházení od 21. hodiny večer do 5. hodiny ráno. Podrobnosti v článku ...
 • Jak bude úřad otevřen během posledního týdne roku 2020


  V posledním týdnu roku 2020 (od 28. do 31. prosince) bude mít úřad stanoveny úřední dny na pondělí a úterý. Podrobnosti a rozsah úředních hodin v článku …
 • Letos bez petard!


  Od prosince 2020 platí nová vyhláška k používání volně prodejných pyrotechnických výrobků na většině míst v centru a na dalších místech Prahy, jako jsou například náplavky, parky nebo blízké okolí nemocnic a sociálních zařízení. Zákaz nově platí pro většinu volně prodejné pyrotechniky i pro dny, jako je Silvestr a Nový rok. Cílem vyhlášky je především zvýšit bezpečnost obyvatel a omezit hluk, který má každoročně v hlavním městě za následek smrt či zranění mnoha živočichů.
 • Městská část Praha 4 podpořila darem činnost cizinecké policie


  Městská část Praha 4 dlouhodobě usiluje o snižování kriminality, a tím o zvyšování bezpečí na svém území, proto se v roce 2020 rozhodla podpořit činnost Cizinecké policie. Odboru cizinecké police Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy poskytla MČ Praha 4 dar ve formě notebooku, velkokapacitní baterie a batohu pro využití v terénu.
 • COVID 19: Co se nám nově změnilo ve vládních opatřeních od 18. prosince 2020


  V souvislosti s měnící se epidemickou situací Vláda České republiky v pondělí 14. prosince a ve čtvrtek 17. prosince 2020 upravila některá nařízení související s nouzovým stavem či s vyhlášenými krizovými opatřeními. Většina změn nám začíná platit od pátku 18. 12. 2020. Hlavní změny najdete v článku …