Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálem


Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze 
Mediální partner MČ Praha 4:
Eventland - top akce, kam v Praze


Tipy, avíza a pozvánky

12
 • Podzimní kemp 2021 - Florbalová škola Bohemians


  Florbalová škola Bohemians chystá pro děti od 3 do 15 let v čase podzimních prázdnin Podzimní kemp. Více v článku a pak na odkazu...
 • Praha 4 vybuduje pět workoutových hřišť


  Městská část Praha 4 vybuduje ještě v letošním roce pět stanovišť vybavených workoutovými prvky. Budou v areálech již existujících dětských hřišť v ulicích V Pláni, V Štíhlách, Jaurisova, Jílovská a Hvězdova. Rozhodla o tom rada městské části.
 • Mezinárodní festival jazzového piana také v Praze 4


  Recitály vrcholných interpretů z celého světa nabídne 26. ročník pražského Mezinárodního festivalu jazzového piana. Uskuteční se v několika městských částech, mimo jiné také v Praze 4, a nabídne mimořádné hudební zážitky. Přehlídka začíná dnes 15. října a skončí 5. prosince 2021.
 • Komunitní zdobení vánočních stromků 2021


  Městská část Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Pokud si chcete s přáteli či sousedy, samozřejmě s dodržením aktuálně platných protiepidemických pravidel, stromek ve svém sousedství ozdobit, Praha 4 vám i letos poskytne vánoční ozdoby. Kontakt v článku ...
 • Pobočky Městské knihovny v Praze se vracejí ke své standardní otevírací době


  Od 41. kalendářního týdne letošního roku by se měly pobočky Městské knihovny Praha (MKP) přiblížit ke své standardní otevírací době z doby před pandemií. Týká se to i MČ Praha 4, kde je poboček hned několik. Knihovny tak budou přístupné pro čtenáře více dní v týdnu, častěji až do odpoledních hodin a někde zmizí i pauzy. Při návštěvě nicméně dodržujte základní ochranná opatření – nasazený respirátor nebo nanoroušku.
 • Divadlo Sklep slaví 50 let existence


  Vzpomínkové večery, besídky, představení a mnoho dalšího nabídne divadlo Sklep během festivalu na oslavu padesáti let své tvorby. Festival zahájil místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09). Unikátní představení probíhají tradičně v domovské scéně, kterou je scéna divadla Dobeška.
 • Praha 4 odstartovala jedinečný sportovní projekt pro malé školáky


  Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala městská část Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol.
12Ohlédnutí za akcemi

123
 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Představitelé městské části Praha 4 si dnes spolu s veřejností připomněli výročí založení samostatné Československé republiky v roce 1918. Pietní akt ke Dni vzniku samostatného československého státu se uskutečnil u Pomníku tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Jezerka oslavila svátek svatého Václava


  Krásné sobotní odpoledne pro děti i dospělé připravila v parku Jezerka radnice Prahy 4 v rámci vzpomínkových oslav našeho národního patrona – svatého Václava – a Dne české státnosti, připadajících na 28. září 2021.
 • Kafky 4 Sport


  Park Na Pankráci se i letos 18. září 2021 rozpohyboval sportovní akcí Kafky 4 Sport. Na své si přišli malí i velcí milovníci zábavy a sportu, kdy na ně čekalo mnoho atrakcí, ukázek a workshopů. Praha 4 taktéž ocenila své nejlepší sportovce a to v kategoriích Sportovec roku, Sportovkyně roku, Sportovní družstvo roku, Trenér(ka) roku, Senior(ka) roku a Naděje Čtyřky (mládež do 18 let). Čtyřčlenné skupiny běžců se utkaly v závodě Craft Team Running, kdy záštitu nad závodem poskytl první místostarosta MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Výstava „Nežádoucí okamžiky“ se představila i v Praze 4


  Nová fotografická výstava se zaměřuje na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Venkovní expozice nabídne bohatý výběr fotografií České tiskové kanceláře. Umístěna je v Centrálním parku Na Pankráci od 25. května do 13. července 2021.
 • Příběhy našich sousedů v Praze 4 mají vítěze


  Závěrečná prezentace a předání ocenění v rámci projektu Příběhy našich sousedů Praha 4, který učí žáky zajímat se o vyprávění seniorů o klíčových momentech československých dějin, se konaly na Nuselské radnici. Letošní ročník vyhráli žáci ze školy Nedvědovo náměstí. Projekt se na městskou část vrátil po pětileté odmlce.
123Archiv článků

 • Den zdraví se STOBEM se blíží


  Již tradiční oblíbená akce společnosti STOB (Stop Obezitě) proběhne letos 23. října 2021 od 10.00 do 18.00 v prostorách konferenčního centra City (v bezprostřední blízkosti metra C Pankrác). Těšit se můžete na den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství, zajímavých workshopů a rozhovorů s odborníky. Více na odkazu ...
 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Městská část Praha 4 zve občany na pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, který se uskuteční dne 27. října 2021 ve 12 hodin u Pomníku tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Poslední lístky na podzimní koncert na Nuselské radnici: Dvořákovo klavírní kvarteto


  Ještě máte možnost zakoupit poslední vstupenky na tradiční podzimní koncert na pobočce Czech POINT v budově úřadu MČ Praha 4 na Antala Staška u Budějovické. Dvořákovo klavírní kvarteto zahraje na Nuselské radnici ve čtvrtek 14. října 2021 od 17 hodin. Plakátek na odkazu ...
 • Koupaliště Lhotka ukončí s koncem prázdnin sezónu


  Provozovatel biotopového koupaliště na Lhotce oznámil, že k 31. srpnu 2021 ukončí z technických důvodů letošní koupací sezónu. Přírodní areál koupaliště přivítá své návštěvníky opět v létě 2022.
 • Festival bloumající veřejnosti HABROVKA


  Devatenáctý ročník oblébeného festivalu se bude konat 20. a 21. srpna 2021 na zahradě kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 – Krči. Tuto akci podpořila dotací městská část Praha 4. Další info a program v článku...
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 25.09.2021
Vytisknout