Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálem


Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze 
Mediální partner MČ Praha 4:
Eventland - top akce, kam v Praze


Tipy, avíza a pozvánky

12
 • Nové herní areály U Kublova a Ohradní


  Rekonstrukce dětských hřišť U Kublova a Ohradní je ve finále. Od úterý 27. září 2022 budou hřiště předána k užívání veřejnosti.
 • Praha 4 vypátrala ztracená jména z pomníku padlým z 1. světové války v Krči


  Městská část Praha 4 obnovila seznam jmen z unikátního kubistického pomníku padlým v 1. světové válce v Sulické ulici v Krči, který byl už před rokem 1989 značně poškozen. Především se ztratily desky se jmény obětí. Takový seznam se bohužel nedochoval, proto Praha 4 musela podniknout rozsáhlé pátrání v archivních materiálech. Do dlažby u pomníku nově městská část umístila QR kód, ze kterého si každý může načíst do svého mobilního telefonu text o obětech 1. světové války z Krče a pátrání po jejich jménech.
 • Oslavte státní svátek na Svatováclavském velebení 2022


  Ve středu 28. září 2022 se od 13. hodiny uskuteční v parku Na Jezerce další ročník oblíbené akce "Svatováclavské velebení", na které vás MČ Praha 4 srdečně zve. Pro malé i velké návštěvníky jsou připravena představení Toymachine, Kejklíře Vojtána, Divadla Koňmo, hudební vystoupení Kašpárek v rohlíku a také rytířské souboje Rytířů koruny České.
 • Knihobudky opět slouží čtenářům z Prahy 4


  Veřejné venkovní knihovničky (knihobudky) opět slouží čtenářům z Prahy 4 ke sdílení knih. Po opravě se vrátily všechny na své původní místo, výjimkou je knihobudka z Braníka, jejíž stav již opravu neumožnil. I do Braníka se však knihobudka vrátí, i když zřejmě na jiné místo, pravděpodobně před Dům s pečovatelskou službou.
 • Do Ledáren se vrací pumptracková dráha


  Areál A – parku Ledárny opět ožije sportem. Městská část Praha 4 v areálu instalovala novou modulární pumptrackovou dráhu. Nová dráha je 110 metrů dlouhá. Je vytvořena ze speciálních dřevěných modulů se sklolaminátovou pojezdovou vrstvou.
 • POZVÁNKA: Osobnosti v Základní škole a Mateřské škole Ohradní


  Výstava Osobnosti představuje významné osobnosti současnosti, případně českých a československých dějin z oblasti kultury, hudby, filmu, vědy nebo společenského dění a politiky. Je určena pro širokou veřejnost, pro studenty škol i pamětníky. Zájemci si ji mohou prohlédnout v Základní škole a Mateřské škole Ohradní od 12. září do 10. října 2022.
 • Pozvánka: Výstava Velká Praha 1922 – 2022


  Praha je město s tisíciletou tradicí. Pro její vývoj jako hlavního města až do dnešní velikosti bylo zcela zásadních posledních 100 let. Události sto let staré odstartovaly prudký růst města až k dnešním dnům. A právě tato skutečnost se stala námětem výstavy nazvané Velká Praha 1922 – 2022, která se koná od 14. září do 9. října 2022 ve Výstavní síni Mánes.
12Ohlédnutí za akcemi

12
 • Pozvánka: Světový den zvířat v parku Na Pankráci


  Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 24. září 2022 od 11 do 17 hodin v parku Na Pankráci v Praze 4 oslavu mezinárodního svátku zvířat – SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022. Akce se koná pod záštitou 1. místostarosty MČ Praha 4 Zdeňka Kováříka (ODS), ve spolupráci a za finanční podpory městské části Praha 4.
 • Ukrajinské děti starostce Prahy 4 jako poděkování namalovaly obrázky a zazpívaly


  Ve středu 10. srpna 2022 dopoledne se na radnici Prahy 4 uskutečnilo milé setkání. Starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) přijali v místnosti rady skupinu žen s jejich dětmi, které utekly z Ukrajiny před ruskou agresí. Ženy přišly poděkovat za pomoc, kterou jim městská část poskytla po jejich příjezdu do České republiky.
 • Zažít město jinak 2022


  Za Zelenou liškou, Záběhlice, Adamovská, Jílovská, Na Nivách, Nová cesta to jsou lokace, které se v sobotu 17. 9. 2022 přidají k sousedské slavnosti Zažít město jinak.
 • Třetí sobota v září bude patřit tradiční akci: Kavky 4 Sport


  Tradiční sportovní den pro děti i dospělé odstartuje v parku Na Pankráci 17. září 2022 v 10 hodin a potrvá až do 18. hodiny. Městská část Praha 4 pro vás v rámci cyklu Čtyřka sportuje připravila zajímavou prezentaci sportů i doprovodný program. Uskuteční se též oblíbený běžecký závod Croft Team Running. Více info v článku a na plakátku ...
 • V září se na vás a vaše čtyřnohé miláčky těší PesFest 2022


  V parku Na Pankráci odstartuje v neděli 11. září 2022 krátce před polednem již 9. ročník oblíbené „zábavy pro psa i celou rodinu“ - PesFest 2022. Příchozí se mohou těšit na psí vystoupení a komentované ukázky, agility park, psí poradny, oblíbené psí soutěže, prodej chovatelských potřeb a samozřejmě vyhlášení sympaťáka PesFestu 2022.
12Archiv článků

 • Zemřela Hana Zagorová, čestná občanka Prahy 4


  V pátek 26. srpna 2022 zemřela zpěvačka Hana Zagorová, devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík a hvězda české pop-music, čestná občanka Prahy 4.
 • Také letos připravila Praha 4 pro děti tradiční akci – Rozloučení s létem


  Městská část Praha 4 vás zve na tradiční akci pro děti - Rozloučení s létem – která se uskuteční 30. srpna 2022 od 14 hodin v Parku Na Pankráci. Na děti i jejich doprovod čeká pestrý program. Od sportovních her, přes divadelní představení až po koncert. Vstup na akci je zdarma a více o programu najdete v článku …
 • A-Park Fest zve na poslední srpnovou neděli do Branických ledáren


  Městská část Praha 4 pro vás připravila na nedělní odpoledne 28. srpna 2022 od 14 hodin v rámci seriálu Čtyřka sportuje i v létě zajímavou sportovní exhibici v A-parku Ledárny Braník. Těšit se můžete na ukázky v rámci biketrialu a pump tracku. Plánuje se i seskok výsadkář či prezentace prevence ve sportu a ukázky práce záchranářských složek. V podvečer pak zahrají i TAXMENI. Vstup zdarma!
 • Pouť Fidlovačka připomene nejen historii


  Staropražskou tradici se zábavou pro děti i dospělé oživuje letošní zajímavá akce - Pouť Fidlovačka 2022. Společný projekt městských částí Praha 2 a Praha 4 umožní návštěvníkům poznat nejen historii Nuselského údolí, ale i současnost Folimanky. Ve dvou dnech (27. a 28. srpna 2022) si příchozí určitě přijdou na své! Více v článku a v letáku na odkazu…
 • Prázdninové lekce hry Mölkky v Centrálním parku na Pankráci


  Středeční dopoledne ve dnech 27. 7., 10. 8. a 24. 8. 2022 na hřišti na pétánque vedle Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci bude od 10. hodiny patřit seniorům z Prahy 4, kteří mají zájem si bezplatně vyzkoušet novou zábavnou hru - Mölkky. Vítání budou nejen začátečníci, ale i zkušení hráči a pokud si senior přivede vnoučata, jen dobře udělá. Na místě bude k dispozici i kroket či pétánque.
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 09.09.2022
Vytisknout