Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálem


Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze 
Mediální partner MČ Praha 4:
Eventland - top akce, kam v Praze


Tipy, avíza a pozvánky

12
 • Praha 4 opraví sportoviště v Podolí


  Rada městské části Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový a kompletní výměna tartanového povrchu multifunkčního hřiště o celkové rozloze 876 m2 za povrch nový, včetně s tím spojených prací.
 • Poslední adresa: Praha 4 si připomíná oběti sovětských komunistických represí


  Pamětní tabulka na domě číslo 1151/3 ve Viktorinově ulici v Praze 4 připomíná od středy 11. května 2022, kdy byla za účasti představitelů MČ Praha 4, Ústavu pro studium totalitních režimů a velvyslanectví Ukrajiny na domě umístěna, jednu z mnoha obětí Stalinova režimu. V domě ve Viktorinově ulici bydlel Mykola Rossinevyč, tajemník Filozofické fakulty Ukrajinské svobodné univerzity v Praze. Zde byl 12. 5. 1945 zatčen příslušníky sovětské vojenské kontrarozvědky SMERŠ a odvlečen proti své vůli do Sovětského svazu, kde 10. 2. 1946 ve vězení zemřel.
 • Praha 4 rozdělí na dotacích více než 16 milionů korun


  Městská část Praha 4 podpoří i v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo návrh Rady MČ Praha 4 na přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.
 • Festival Open House Praha 2022


  Letošní 8. ročník festivalu Open House Praha se uskuteční ve dnech od 16. do 22. května 2022 a zpřístupní o víkendu 21. a 22. května veřejnosti zdarma 101 budov a prostorů v hlavním městě. Na území městské části Praha 4 se letos v rámci festivalu otevře šest budov. Více v článku ...
 • V Braníku budou bojovat malí hasiči, zapojit se můžete i vy


  SDH Praha - Braník a TFA tým Praha Vás zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku. Souboj malých hasičů (kategorie od 3 až do 15 let) proběhne v neděli 22. května 2022 od 8:30 v A-Parku (Ledárny Braník). Více v článku a na plakátku...
 • Pozvánka: Pietní akty pořádané městskou částí Praha 4


  Městská část Praha 4 pořádá také letos pietní akty jako vzpomínku na konec 2. světové války, její oběti i hrdiny.
 • Florbalová škola Bohemians opět spouští Jarní Pohár


  Jaro je za dveřmi, a proto by Florbalová škola Bohemians ráda pozvala všechny příznivce florbalu na tradiční Jarní Pohár. Ten se po covidové pauze vrací do kalendáře florbalového jara. Zápasy budou probíhat ve všední dny v odpoledních a večerních hodinách cca od 4. 5. 2022 do 10. 6. 2022. Finálový víkend proběhne 11. – 12. 6. 2022. Novinkou je místo konání turnaje, vše se odehraje v přetlakových halách Bublina Arena a Exe Sport Arena na Praze 4.
12Ohlédnutí za akcemi

12
 • Školáci z Prahy 4 mají nové beachvolejbalové hřiště


  Na zahradě Základní školy Jílovská bylo vybudováno díky městské čísti Praha 4 na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.
 • Oblastní kolo odznaku všestrannosti zná své vítěze


  Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách na Praze 4 hostila v rámci dlouhodobého seriálu akcí a aktivit „Čtyřka sportuje“ v úterý 3. května 2022 oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (Sazka olympijský víceboj).
 • Žáci a studenti mapovali příběhy pamětníků


  Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.
 • Praha 4 má svůj Poesiomat na náměstí Bratří Synků


  Poesiomat, neboli jukebox na poesii, stojí od dnešního dne v Praze 4 na náměstí Bratří Synků v zeleni u tramvajové zastávky směr Nuselská ulice. Automat s jednoduchým ovládacím systémem nabízí uživatelům zvolit si poslech jednotlivých básní, ale i mnoho dalšího.
 • Praha 4 zná Sportovce roku 2021


  Městská část Praha 4 vyhlásila na slavnostním večeru na historické Nuselské radnici výsledky ankety Sportovec roku 2021. V aktuálním ročníku tradiční ankety, kterou Praha 4 pořádá ve spolupráci Pražskou tělovýchovnou unií (PTU), se soutěžilo v šesti kategoriích. Jeden sportovec byl uveden do Síně slávy.
12Archiv článků

 • 20. ročník akce Tempo v tempu je za dveřmi


  Fotbalový klub FC Tempo Praha i v letošním roce uspořádá několik akcí určených pro děti, které se pravidelnému sportování ještě nevěnují, ale chtěly by, nebo by si fotbal alespoň rády vyzkoušely. První z těchto akcí je již dvacátý ročník „Tempo v tempu“, určený letos pro ty nejmenší zájemce - pro děti od 4 do 9 let. Ve sportovním areálu v ulici Ve Lhotce se koná v neděli 1. 5. 2022 od 18:00 hodin a ve středu 4. 5. 2022 od 17:00 hodin.
 • MČ Praha 4 zve na zajímavý psí závod – Corgi Race Cup 2022


  V sobotu 23. dubna 2022 se v prostorách Psího hřiště na Kavčích hrách uskuteční několik klání čtyřnohých miláčků v rámci Corgi Race Cup 2022. Start prvního závodu je plánován na 9. hodinu a většina programu by měla proběhnout během dopoledne.
 • Duncan pro Ukrajinu


  Konzervatoř Duncan centre (KDC) zve na pohybově-kreativní a taneční ateliéry pro ukrajinské děti od 5 do 15 let. Akce se uskuteční v sobotu 26. března 2022 v době od 10 do 14 hodin v prostorách KDC v Branické 145/41. Více a pozvánka v článku ...
 • Výstava na náměstí Generála Kutlvašra představuje příběh republiky dvou národů


  Republika dvou národů – Příběh první evropské ústavy. Tak se jmenuje venkovní výstava, která dnes byla zpřístupněna v dolní části parku na náměstí Generála Kutlvašra v Praze 4. Představuje unikátní společný státní útvar Polského království a Velkoknížectví litevského.
 • Výstava na náměstí Generála Kutlvašra představí příběh republiky dvou národů


  Velvyslanectví Polské republiky a Velvyslanectví Litvy v České republice, Kancelář Svjatlany Cichanouské, zvolené lídryně Běloruska, a Polský institut v Praze ve spolupráci s městskou částí Praha 4 zvou na zahájení venkovní výstavy Republika dvou národů – Příběh první evropské ústavy.
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 14.03.2022
Vytisknout