Kultura, sport a volný čas


Na této centrální stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.

V horním odkazovém poli jsou akce současné, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je pak archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálemTipy, avíza a pozvánky

123
 • Zažít Prahu 4 jinak: Nádech pro sousedy


  Adamovská, Jílovská, Na Nivách, Nová cesta, Mečislavova - to jsou ulice a místa, která v Praze 4 v sobotu 19. září 2020 oživí sousedské slavnosti Zažít město jinak. V dalších termínech pak ožijí Krč (24. 9.) a ulice U Družstva Ideál (26. 9.). Více na odkazu ...
 • KAVKY4SPORT 2020 proběhnou třetí zářijovou sobotu


  Park Na Pankráci bude v sobotu 19. září 2020 dějistěm tradiční akce KAVKY4SPORT. Návštěvníci semohou mezi 10. až 18. hodinou těšit na ukázky sportovních disciplín, běžecký závod Craft Team Running či na hudební vystoupení Marka Ztraceného (od 17 hod.). Proběhne také vyhlášení výsledků ankety Sportovec Prahy 4 roku 2019. A celý den bude v parku dostatek sportovní i jiné zábavy pro děti a dospělé. Vstup zdarma!
 • Otevřeli jsme BRAVO!


  Plné hlediště a velkolepá show - Branické divadlo se po dlouhé přestávce, způsobené i koronavirovou krizí, otevřelo a zástupci městské části ho v neděli 13. září 2020 oficiálně předali spolku United Arts & Co. Hned při slavnostním zahájení sezony si organizátoři připravili nabitý program – diváky nalákali ukázkami hned ze dvou představení Losers Cirque Company – Loser(s) a Kolaps, děti zabavili pohádkou Superkluk a nabídli i debatu o budoucnosti divadla se zástupci radnice a architekty.
 • Překážka jako symbol… aneb BĚH PRO JEDLIČKU


  Netradiční běh s překážkami symbolizujícími bariéry, se kterými se denně setkávají vozíčkáři. Přijďte se 24. 9. 2020 v 15 hodin proběhnout, pokochat se výhledy z vyšehradských hradeb a nasát atmosféru historické části Prahy. Máme připraveno několik tras s různou obtížností a bohatý doprovodný program. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu. Více v článku ...
 • BĚH PRO JEDLIČKU - pomáhejte s námi!


  Toužíte po novém zážitku? Přijďte si zaběhnout netradiční běh s překážkovými zónami v historické části Prahy. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu. Patronem běhu je olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda. Akce se uskuteční ve čtvrtek 24. září 2020 mezi 15. až 19. hodinou. Více na odkazu ...
 • Svatováclavské velebení 2020 v parku Na Jezerce


  V pondělí 28. září 2020 se od 14 hodin uskuteční v parku Na Jezerce v Praze 4 další ročník akce "Svatováclavské velebení". Na příchozí čekají nejen oblíbené rytířské souboje, ale i řada loutkových představení (Teatro Truhla, Studio Damúza, Loutky bez hranic či Toy Machine, ale i hudební vystoupení Pískomil se vrací. Na vaši návštěvu se těší MČ Praha 4!
 • Nuselské pivní slavnosti 2020


  V areálu bývalého Nuselského pivovaru se v sobotu 3. října 2020 v době od 13 do 22 hodin uskuteční další ročník Nuselských pivních slavností. Vstup zdarma a jste srdečně zváni!
123Ohlédnutí za akcemi

12
 • Praha 4 si připomněla výročí Pražského povstání


  Květiny a věnce, tentokrát však bez přítomnosti veřejnosti. Před pětasedmdesáti lety začalo Pražské povstání a radní Prahy 4 na tento významný den nezapomněli. Navštívili hned dvě místa, která připomínají události května 1945.
 • Přijďte relaxovat na koupaliště Lhotka


  Milovníkům koupání a opalování se kvapem blíží jejich velký den. V pondělí 15. června 2020 se totiž po zimní pauze opět otevírá koupaliště Lhotka na Praze 4. Nabídne návštěvníkům kromě tradičně čisté vody a občerstvení i nové zázemí v podobě dalších sprch, šaten, toalet i dětského hřiště. Platit však budou drobná omezení.
 • Festival Podolí se uskuteční druhou sobotu v září


  V sobotu 12. září 2020 se na Nedvědově náměstí uskuteční další ročník Festivalu Podolí. Na příchozí čeká řada zajímavých vystoupení, od baletu, přes divadlo až třeba po ukázky BMX, hudební skupiny a závěrečnou afterparty. Celý den budou k disposici i různé stánky a dílny a nebude chybět ani občerstvení. Více v letáku na odkazu ...
 • Turnaj seniorů Prahy 4


  Turnaj seniorů Prahy 4 se uskuteční ve čtvrtek 17. září 2020 v Tenisovém klubu Konstruktiva. Přihlášky do turnaje jsou k dispozici na informačních centrech MČ Praha 4 nebo na www.tkk.cz .
 • Tenisový turnaj rodinných dvojic již příští neděli


  Tenisový turnaj rodinných dvojic se koná v neděli 13. září 2020 v Tenisovém klubu Konstruktiva. Jde o turnaje ve čtyřhře pro rodinné příslušníky. Soutěže proběhnou ve dvou kategoriích. Přihlášky do turnaje jsou k dispozici na informačních centrech MČ Praha 4 nebo na www.tkk.cz .
12Archiv článků

 • Budovy na Praze 4 se otevřou veřejnosti


  Již tento víkend mají lidé možnost nahlédnout do budov a prostor, které běžně bývají nedostupné. V rámci festivalu Open House Praha se otevřou desítky míst po celém městě, včetně těch v městské části Praha 4.
 • Spořilovský trojboj - pozvánka na 8. září 2020


  V rámci aktivit pod hlavičkou "Čtyřka sportuje" proběhne 8. září 2020 od 17 hodin na Roztylském náměstí Spořilovský TROJBOJ. Městská část Praha 4 zve všechny malé sportovce, kteří semohou těšit na dětský boothcamp, lukostřelbu a skákání v pytli. Tinejmenší pak mohou absolvovat pohádkové kolečko.
 • Bibliobus staví v parku Na Pankráci v Praze 4


  Pojízdná knihovna, kde je možné si půjčovat a vracet knihy nebo surfovat na internetu, se ve čtvrtek 2. července 2020 poprvé zastavila v blízkosti Café Na půl cesty v parku Na Pankráci. Na stejném místě ji mohou návštěvníci potkat každých čtrnáct dní až do konce srpna.
 • Již tento víkend se můžete těšit na 18. ročník populárního festivalu Habrovka


  7. a 8. srpna 2020 se bude konat na zahradě kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 – Krči již osmnáctý ročník festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA. Festival je koncipován jako neziskový, dobrovolnický a nízkoprahový. Vstupné na oba dny je pouze 299 Kč a pro děti do 12let, kterých bylo v minulých letech mezi návštěvníky vždy více než 350, TP, ZTP, ZTP/P a seniory nad 70 let, je zcela zdarma.
 • V Centrálním parku na Pankráci proběhne další ukázková lekce hry Mölkky


  Zajímavý tip pro naše seniory. Další ukázková lekce zábavné hry Mölkky, u které lze kombinovat náhodu s dovedností, se uskuteční ve čtvrtek 20. srpna 2020 od 14 hodin v Centrálním parku na Pankráci. Sraz je u hřiště na pétanque (vedle Café Na Půl cesty).
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 05.08.2020
Vytisknout