Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálem


Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze 
Mediální partner MČ Praha 4:
Eventland - top akce, kam v Praze


Tipy, avíza a pozvánky

 • Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023


  Vstupenky na jednotlivá koncertní vystoupení v rámci oblíbeného cyklu "Jarní koncerty na Nuselské radnici", která tradičně proběhnou v měsících únor, březen, duben a květen, lze od středy 1. února 2023 zakoupit na pobočce Czech POINT v budově úřadu MČ Praha 4 na Budějovické (Antala Staška 2059/80b). Cena vstupenky na jednotlivé koncerty je 50 Kč. Na místě pak již vstupenky koupit nelze. Program a více v článku ...
 • Běháme na čtyřce – výstava ve foyer Úřadu MČ Praha 4


  Výstavu fotografií nazvanou „Běháme na čtyřce“ dnes ve foyer Úřadu městské části Praha 4 zahájil starosta Ondřej Kubín (ODS). Expozice představuje na několika desítkách fotografií Běžeckou školu Prahy 4.
 • Plastika Vazby se po restaurování vrátí zpět na fasádu ZŠ Filosofská


  V souvislosti se zateplením objektu ZŠ Filosofská, které pro tuto školu v rámci energetických úspor naplánovala MČ Praha 4, musela být v úterý 17. ledna 2023 dočasně demontována plastika Jiřího Nováka nazvaná „Vazby“. Ta byla umístěna na fasádě nad hlavním vstupem do školní budovy.Ohlédnutí za akcemi

 • Dotační programy městské části Praha 4


  Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity obyvatel Prahy 4. Lhůta pro podání žádosti o dotaci na rok 2023 začala ve středu 11. ledna 2023 a bude ukončena ve středu 25. ledna 2022 v 18:00 hod. Více o dotacích v článku...
 • Tříkrálový koncert v kostele svatého Prokopa


  Kdo procházel 10. ledna 2023 v čase mezi půl pátou a půl šestou večerním Braníkem ulicí Školní, určitě se zasnil při pohledu na korunu stromu před kostelíkem svatého Prokopa, ozdobenou řetězem zlatých světýlek, které kromě stavby samotné měkce rámovaly celé jeho okolí.
 • Vyběhněte do nového roku s naší běžeckou školou!


  Městská část Praha 4 vás společně s Běžeckou školou Prahy 4 (B4) zve na tradiční "novoroční výběh" ze Žlutých lázní. První lednový den se od 12 hodin společně vydají na trať všichni, kteří se nenechají odradit skoro jarním počasím či následky silvestrovské noci. Více v článku ...
 • Tradiční Novoroční koncert 2023 bude opět na Nuselské radnici


  Koncertní sezónu na Nuselské radnici zahájíme tradičně novoročním koncertem. Vstupenky v ceně 50 Kč budou v prodeji od 5. prosince 2022 na obvyklém místě - na pobočce Czech POINT v přízemí budovy Úřadu MČ Praha 4 na Budějovické. Samotný koncert se pak uskuteční v úterý 10. ledna 2022 od 17 hodin. Upozorňujeme, že vstupenky v místě a čase koncertu již nelze zakoupit.Archiv článků

 • Pomozte nám najít nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022


  Praha 4 má nespočet úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení MČ Praha 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022. Celý výběr probíhá ve dvou kolech. A právě v prvním - nominačním - se obracíme na sportovní kluby s prosbou o pomoc s vytipováním těch opravdu nejlepších. Čas máte do 20. ledna 2023!
 • Betlémské světlo už svítí i na Úřadu MČ Praha 4


  Skauti z oddílu Utah z Krče přinesli v pondělí 19. prosince 2022 odpoledne ve své lucerničce na radnici Prahy 4 Betlémské světlo. To k nám do Prahy doputovalo přes Brno a Vídeň až z dalekého Betléma, aby jako symbol míru a přátelství ozářilo i domácnosti v Praze 4. Tradičně je do Evropy přivážejí rakouští skauti, v České republice je poté vlaky rozvážejí čeští skauti a skautky.
 • Maraton Praha – Dobříš odstartoval starosta Ondřej Kubín


  Starosta Ondřej Kubín (ODS) odstartoval v sobotu 10. prosince 2022 letošní adventní maraton z Prahy do Dobříše. Běžci vyrazili z A Parku vedle bývalých branických ledáren v Praze 4 a přes Cukrák a Brdy dorazili do cíle v SK Vlaška na kraji Dobříše. Vítězem letošního ročníku se stal Ondřej Fejfar z Vrchlabí.
 • Praha 4 rozsvítila svůj vánoční strom


  Starosta Ondřej Kubín (ODS) a 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO 2011) rozsvítili v pondělí 28. listopadu 2023 za účasti dalších členů Rady městské části Praha 4 vánoční strom u budovy úřadu v ulici Antala Staška.
 • Mami, já nechci válku! Výstava ve vestibulu Úřadu MČ Praha4


  Stejnojmenná výstava, která vypráví o hrůzách války dětskýma očima, je k vidění ve vestibulu Úřadu městské části Praha 4 v ulici Antala Staška na Budějovické. Představuje mimořádně dojemná dětská svědectví o válce.
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 09.09.2022
Vytisknout