Kultura, sport a volný čas


Na této centrální stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.

V horním odkazovém poli jsou akce současné, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je pak archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálemTipy, avíza a pozvánky

 • Třetí běh Divadelních kroužků Paměti národa od září v Divadle na Jezerce


  Máte rádi divadlo a zajímá vás moderní historie? Divadelní kroužky Paměti národa seznamují děti a mladé lidi ve věku 12 – 18 let kreativní formou s naší nedávnou historií a nabízejí jim prostor reagovat na otázky spjaté s těmito klíčovými okamžiky.
 • Lekce Nordic Walking pro seniory z MČ Praha 4 pokračují i letos


  Oblíbené procházky pro seniory opět startují v polovině července. První sraz je již 14. července 2020 ve 14 hodin na parkovišti restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí. Více na letáku v článku ...
 • Altán v parku Jezerka ožívá – zapojit se můžete i vy!


  Po citlivé rekonstrukci altánu v parku Jezerka, která proběhla v režii městské části Praha 4, se toto krásné místo díky obětavým sousedům pomalu, ale jistě stává místním centrem nabízejícím čtenářský a odpočinkový kout nebo třeba potřebný klid pro práci na notebooku. Více v článku ...
 • Běžecká škola uvítala slabozraké a nevidomé


  K bezplatné Běžecké škole Prahy 4, která každý čtvrtek učí běhat správně a zdravě všechny zájemce, se tento čtvrtek 28. května 2020 nově připojila skupina nevidomých a slabozrakých. A bude chodit pravidelně i nadále. Role traséra (vodiče) se ujal ředitel Běžecké školy Prahy 4 Martin Dvořák.
 • Fidlovačka žije: Opravujeme divadlo


  Radní Prahy 4 schválili další fázi oprav nuselského divadla. V této již druhé etapě se vymění zbylá původní dřevěná okna za nová. Půjde především o okna ve foyer divadla.
 • Běháme pro děti 2020


  Od roku 2015 pořádá každoročně nadace Dejme dětem šanci sportovně-zábavné odpoledne „(nejen) Běháme pro děti“. Letos kvůli mimořádným opatřením stála nadace před volbou, zda akci zrušit, ale rozhodla se ji uspořádat trochu jinak.
 • Zorganizujte si vlastní sousedskou slavnost


  Chcete skutečně poznat své sousedy nebo lidi, kteří vedou podniky či organizace ve vašem okolí? Jde to i zábavnou formou – zorganizujte celodenní venkovní slavnost, kde se všichni potkáte. Možnost podat přihlášku do tradičního zářijového „Zažít město jinak“ se právě otevírá.
 • Léto 2020 – nabídka letních táborů pro děti


  Pro rodiče, kteří si kvůli koronavitové epidemii a uzavřeným základním a mateřským školám, museli vzít v práci volno a o prázdninách budou potřebovat pomoc s hlídáním dětí, jsme připravili přehled možností, které se jim nabízí v letních táborech v Praze 4 a jejím okolí. Rodiče budou vědět, že je o jejich děti postaráno a dětem se otvírá šance strávit po nucené izolaci zajímavé prázdniny v dětském kolektivu.
 • Skauti budou moci využívat střediska Blaník a Ostříž minimálně dalších padesát let


  Radní Prahy 4 prodloužili nájemní smlouvu se spolkem Junák o dalších padesát let. Úprava dosavadní smlouvy se týká budov, ve kterých jsou klubovny a další zázemí, ale také zeleně a přilehlých pozemků ve střediscích Blaník a Ostříž.
 • Akce pro veřejnost jsou zrušeny nebo odloženy


  Připomínáme, že akce pro veřejnost, které městská část Praha 4 plánovala na duben, květen a červen letošního roku, jsou až do konce června zrušeny nebo odloženy. Podrobnosti na odkazu ...
Ohlédnutí za akcemi

1234
 • Pražské věže – start i cíl tentokrát na Praze 4


  Již čtyřiadvacáté pokračování populární soutěže Pražské věže v neděli 28. června 2020 přilákalo více než 700 týmů i jednotlivců, kteří se zapojili do plnění úkolů. V časovém limitu musela družstva navštívit 22 věží, mezi nimi například i věžičku nuselského Sokola nebo plynárnu v Michli. Praha 4 poskytla pro pořadatele nejen výhledy ze svých věží, ale také startovní a cílové místo v podobě vyhlídkové terasy na Nuselské radnici.
 • Praha 4 si připomněla výročí Pražského povstání


  Květiny a věnce, tentokrát však bez přítomnosti veřejnosti. Před pětasedmdesáti lety začalo Pražské povstání a radní Prahy 4 na tento významný den nezapomněli. Navštívili hned dvě místa, která připomínají události května 1945.
 • Praha 4 si připomněla květnové povstání a konec 2. světové války


  Letos v květnu uplynulo 75 let od konce 2. světové války. I když je letošní výročí poněkud zastíněno situací okolo koronaviru a pietní akty s účastí veřejnosti se nekonaly, události z doby před tři čtvrtě stoletím si zástupci městské části Praha 4 připomněli položením věnců u památníků připomínající hrdiny i oběti nacistické okupace a nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva.
 • Přijďte relaxovat na koupaliště Lhotka


  Milovníkům koupání a opalování se kvapem blíží jejich velký den. V pondělí 15. června 2020 se totiž po zimní pauze opět otevírá koupaliště Lhotka na Praze 4. Nabídne návštěvníkům kromě tradičně čisté vody a občerstvení i nové zázemí v podobě dalších sprch, šaten, toalet i dětského hřiště. Platit však budou drobná omezení.
 • Zahradní slavnost ke 100. výročí založení Církve československé husitské a její služby


  V sobotu 27. června 2020 se od 14 hodin uskuteční Zahradní slavnost ke 100. výročí založení Církve československé husitské a její služby. Setkání proběhne ve Sboru Aloise Spisara na adrese Jihovýchodní VII., 945/2 na Spořilově. Na slavnost vás srdečně zvou zvou náboženské obce Spořilov, Nusle, Michle a Krč. Více na odkazu ...
1234

Archiv článků

 • Knihovny se připravují na otevření


  Od pondělí 4. května 2020 začne obnovovat své služby čtenářům Městská knihovna v Praze. Provoz poboček bude obnovován postupně a podle dalšího vývoje pandemie. Předpokládaný termín, kdy by měly služby knihovny být na stejné úrovni jako před pátkem 13. března 2020, je pondělí 8. června 2020. Více v článku ...
 • Odklad otevření areálu koupaliště Lhotka


  Areál koupaliště Lhotka bude z technických důvodů otevřen později, než bylo avizované pondělí 15. června 2020. V provozu bude nicméně pokladna pro předplatné. Více na odkazu na webu koupaliště...
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 01.10.2019
Vytisknout