Zprávy z Prahy 4

 • Nová opatření proti šíření COVID-19: Zavřou služby i většina obchodů, pohyb lidí je dále omezen


  Česko čeká od čtvrtka 22. října 2020 takzvaný lockdown. Z rozhodnutí Vlády České republiky zůstanou od 6 hodin ráno otevřené jen obchody a provozovny služeb se základními potřebami. Následující mimořádná opatření platí do úterý 3. listopadu 2020 do 23:59 hodin.
 • Upozornění: zvažte době lockdownu cestu na úřad


  Vzhledem k novým vládním opatřením v souvislosti s pandemií COVID 19 žádá Úřad městské čísti Praha 4 občany, aby důkladně zvážili osobní návštěvu Odboru správních agend v úředních hodinách pondělí 8 – 13 hodin a středa 13 – 18 hodin. Tyto úřední hodiny jsou primárně určeny pro neodkladné úkony, například požádání o občanský průkaz po jeho ztrátě či odcizení, vyzvednutí občanského průkazu v nezbytně nutném případě.
 • Otevírací doba úřadu během mimořádných opatření


  Na základě usnesení Vlády ČR číslo 994 z 8. října 2020 se s platností od pondělí 12. října 2020 mění otevírací doba Úřadu městské části Praha 4 pro veřejnost, a to následovně: Pondělí: 8 – 13 hodin a Středa: 13 – 18 hodin. Tato otevírací doba platí pro všechna pracoviště úřadu včetně Informačních center, pracovišť Czech POINT, podatelny, pokladny, archivu a odloučených pracovišť. Více na odkazu ...
 • PVK uzavřely dočasně zákaznické centrum v Dykově ulici


  Pražské vodovody a kanalizace oznámily, že od čtvrtka 22. října 2020 až do odvolání uzavírají Zákaznické centrum v Dykově ulici. Děje se ta v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu nemoci COVID-19. Zákaznické centrum bude všechny svoje služby poskytovat i nadále, ale pouze v bezkontaktním režimu.
 • Máte restauraci či kavárnu a nabízíte roznos nebo prodej z okénka?


  Dejte o sobě vědět ostatním, kteří právě vaši službu v okolí svého bydliště nebo pracoviště hledají.
 • Od středy se dále rozšiřuje povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest


  Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci opatření k ochraně obyvatelstva a k prevenci proti onemocnění novým koronavirem rozšířilo s účinností od středy 21. října 2020 od 00.00 hod. povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest o další místa. Jde například o motorová vozidla a veřejně přístupná místa v zastavěném území obcí a měst. Více v článku …
 • Jak zlepšit park na Fidlovačce? Napište nám svůj názor!


  Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto však poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě Městské části Praha 4. Pojďme to společně změnit! Vaše názory a nápady mohou přispět k postupné revitalizaci parku. Na vaše názory se těšíme při vyplňování ankety, která je otevřena do 11. listopadu 2020.
 • Dětské skupiny Kotorská a Rabasova mají volná místa pro děti


  Zdravotnické zařízení městské části Praha 4, které mnoho let úspěšně provozuje jedny z největších dětských skupin v celé republice, nabízí nyní volná místa pro děti od 1 do 3 let věku. Zařízení přijímá děti do obou svých provozů, tedy do dětských skupin v Kotorské i Rabasově ulici. Podrobnosti v článku ...
 • Stát dále zpřísňuje opatření proti šíření nákazy COVID-19


  Počínaje středou 14. října 2020 (od 00:00 hod.) budou dále zpřísněna pravidla a opatření, která mají bránit komunitnímu šíření nákazy koronavirem na území České republiky. Usnesla se na tom v pondělí vláda. Mezi nová omezení patří například uzavření základních škol, uzavření barů, restaurací a dalších stravovacích zařízení, omezení shromažďování více než šesti osob na jednom místě, zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, roušky i na zastávkách a další. Více v článku …
 • ZMĚNA! - Dopravní omezení v Libušské během dvou víkendů v říjnu - nově 17. a 18. a pak 24. a 25. 10. 2020


  V Libušské ulici nedaleko prodejny Lidl porušila spodní voda izolaci topného potrubí. Během víkendů 17. a 18. října a 24. a 25. října zde proto bude položeno provizorní potrubí s tím, že v daných termínech bude v době prací omezen provoz a v místě bude částečná uzavírka vozovky. Sledujte proto dopravní značení a projíždějte danou oblastí opatrně.
 • Základní školy přecházejí na distanční výuku, mateřské školy zůstávají v provozu


  S účinností od 14. října 2020 od 0:00 hod. do 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. se omezuje provoz škol konkretizovaných v usnesení vlády č. 1002. Základní školy (I. a II. stupeň) tak přecházejí na distanční výuku, která je pro žáky povinná. Distanční výuka může probíhat formou on-line či off-line při respektování individuálních podmínek žáka a personálních a technických možností školy. Více v článku ...
 • Jak revitalizovat veřejná prostranství na sídlišti Spořilov?


  Na tuto otázku hledal odpovědi akční plán, který čerpal z aktivit se zapojením místní veřejnosti proběhlými v letech 2016 - 2018. Akční plán na základě shromážděných podnětů navrhuje projekty různé finanční a časové náročnosti, jejichž cílem je postupné zvyšování kvality a bezpečnosti veřejného prostoru spořilovského sídliště a jeho nejbližšího okolí. Více v článku ...
 • Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu


  Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září 2020 požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod.
 • Praha 4 poděkovala darem personálu dvou nemocnic


  Městská část Praha 4 pošle lékařům a ostatnímu zdravotnickému personálu Thomayerovy nemocnice v Krči a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady poděkování ve formě potravinových balíčků. Dnes o tom rozhodla rada městské části. Potravinové balíčky jsou určeny pro lékaře, zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál obou nemocnic starající se o pacienty s COVID-19. Pro každou z uvedených dvou nemocnic uvolnili radní na nákup balíčků 50 000 korun.
 • Uložení ostatků do pohřebního místa MČ Praha 4


  Městská část Praha 4 již podruhé uložila ostatky osob zesnulých v Praze 4, k nimž se nepřihlásili rodinní příslušníci, kteří by jejich pohřeb zajistili. Ostatky těchto osob byly v úterý 13. října 2020 uloženy za přítomnosti představitelů městské části do hrobky na hřbitově Nusle.
 • Stát zpřísnil opatření proti šíření nákazy COVID-19


  Od pondělí od 12. října do 23. října 2020 platí nová přísnější pravidla, která mají zabránit nekontrolovanému šíření nákazy koronavirem. Nová opatření mají být v platnosti dva týdny a poté se mají v závislosti na aktuálním vývoji rozvolňovávat. Některá z nich proto mohou platit mnohem déle.
 • Pražské služby omezují provozní dobu v návštěvnických centrech na Praze 4 a na magistrátu


  Dovolujeme si Vás informovat o změně provozní doby pro osobní návštěvy zákaznických center Pražských v budově Úřadu MČ 4 a v budově Magistrátu hlavního města Prahy - Jungmannova (pasáž Škodova paláce). V souladu s usnesením vlády ČR ze dne 8.10.2020 jsou zákaznická centra od pondělí 12.10.2020 otevřena pro veřejnost jen v těchto dnech hodinách. Pondělí: 08.00-13.00 a Středa 13.00-18.00 hod.
 • Praha 4 distribuuje respirátory do škol


  Úřad městské části Praha 4 ve dnech 8. a 9. října 2020 zprostředkovává distribuci respirátorů pro mateřské, základní a střední školy v Praze 4. Téměř 40 000 respirátorů FFP2, které městská část Praha 4 distribuuje, pochází ze státních rezerv a Praha 4 je obdržela z pražského magistrátu.
 • Knihovny mají otevřeno, vybrané akce budou online


  Městská knihovna v Praze má stále otevřeno a čtení doma je také jednou z mála doporučených volnočasových aktivit. Navíc, dobrá kniha může přispět k psychické pohodě a tím i odolnosti nejen proti špatným zprávám. Omezení služeb knihovny od pondělí 12. 10. 2020 z důvodu přijetí opatření proti šíření koronaviru se týkají zejména akcí a pobytových služeb.
 • Pomozte prosím zlepšit veřejný prostor v oblasti Pankráce


  Bydlíte na sídlištích Pankrác I nebo II? Navštěvujete Centrální park nebo se pohybujete veřejným prostorem tzv. pankráckého pentagonu? Přispějte prosím svými podněty ke zhodnocení stavu, fungování a možností revitalizace veřejných prostranství v této oblasti. Anketa bude otevřená do 26. října 2020.
 • Výluka vody v první polovině října – 42. TÝDEN


  Pražské vodovody a kanalizace plánují na středu 14. října 2020 od 08:00 hod. do 15:00 hod. a čtvrtek 15. října 2020 od 08:00 hod. do 17:00 hod. omezení dodávek vody v Braníku. Důvodem je provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.