Zprávy z Prahy 4

 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Městská část Praha 4 zve občany na pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, který se uskuteční dne 27. října 2021 ve 12 hodin u Pomníku tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal


  Navštěvujete rádi Branické skály? Co se vám zde líbí a nelíbí? Máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě Městské části Praha 4? Vyjádřete, prosím, svůj názor prostřednictvím této ankety. Anketa je otevřena až do 7. listopadu 2021, více na odkazu...
 • Pro parkovací oprávnění na Nuselskou radnici


  Oddělení zón placeného stání (ZPS) se přestěhovalo z Jílovské 1148/14 do budovy historické Nuselské radnice na adrese Táborská 500/30. Od středy 13. října 2021 si mohou obyvatelé vyřídit agendu související s parkovacím oprávněním pro Prahu 4 osobně na této adrese. Oddělení ZPS bude na této adrese fungovat až do ukončení oprav objektu detašovaného pracoviště Úřadu městské části Praha 4 v Jílovské ulici, které v pondělí poškodil požár.
 • Vestavba atria v poliklinice Budějovická přináší omezení - aktualizace průběhu prací


  Poliklinika Budějovická zahájila projekt nazvaný „VESTAVBA ATRIA – POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ“, jehož cílem je rozšíření dosavadních služeb a zkvalitnění poskytovaného komfortu v rámci areálu polikliniky. V nové přístavbě bude restaurace po levé straně s cca 100 místy, poštovní úřadovna a komerční prostory k pronájmu. Harmonogram jednotlivých prací spojených s vestavbou atria najdete na odkazu ....
 • Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena.


  Vloni na podzim navázala Praha 4 spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II. Výsledkem roční spolupráce je tato vize. Co navrhuje a jaké bude její další uplatnění? Více v článku ...
 • Praha 4 vybuduje pět workoutových hřišť


  Městská část Praha 4 vybuduje ještě v letošním roce pět stanovišť vybavených workoutovými prvky. Budou v areálech již existujících dětských hřišť v ulicích V Pláni, V Štíhlách, Jaurisova, Jílovská a Hvězdova. Rozhodla o tom rada městské části.
 • Mezinárodní festival jazzového piana také v Praze 4


  Recitály vrcholných interpretů z celého světa nabídne 26. ročník pražského Mezinárodního festivalu jazzového piana. Uskuteční se v několika městských částech, mimo jiné také v Praze 4, a nabídne mimořádné hudební zážitky. Přehlídka začíná dnes 15. října a skončí 5. prosince 2021.
 • Jóga na Nuselské radnici již po několikáté otevírá zimní a jarní sezónu. Startujeme 18. 10. 2021


  Vážení příznivci jógy, od 18. října 2021 každé pondělí do konce dubna 2022 pokračují oblíbené kurzy jógy v budově historické radnice v Nuslích na Táborské ulici. Kurzy probíhají od 17:15 do 18:15 a od 18:30 do 19:30 hod. v místnosti č. 303. Kurzy jsou pro veřejnost zdarma. Je nutné se ale na jednotlivé termíny přihlašovat.
 • Den zdraví se STOBEM se blíží


  Již tradiční oblíbená akce společnosti STOB (Stop Obezitě) proběhne letos 23. října 2021 od 10.00 do 18.00 v prostorách konferenčního centra City (v bezprostřední blízkosti metra C Pankrác). Těšit se můžete na den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství, zajímavých workshopů a rozhovorů s odborníky. Více na odkazu ...
 • Školáci z Krče mají nádherné nové hřiště


  Krásným novým multifunkčním sportovištěm se zásluhou radnice Prahy 4 od nynějška může pochlubit Základní škola U Krčského lesa.
 • Zapojte se do přípravy parkovacích zón


  Zavedení zón placeného stání (ZPS) v Praze 4 pomohlo na některých místech zlepšit dostupnost parkování pro rezidenty. Protože každá ZPS znamená současně výrazné zhoršení situace za její hranicí, přistoupila městská část Praha 4 v minulosti již jednou k rozšíření zón. V současné době se dokončuje příprava druhého rozšíření parkovacích zón, které obsáhne zbývající část Prahy 4. Tím bude v roce 2022 městská část Praha 4 jednou zónou placeného stání.
 • Poslední lístky na podzimní koncert na Nuselské radnici: Dvořákovo klavírní kvarteto


  Ještě máte možnost zakoupit poslední vstupenky na tradiční podzimní koncert na pobočce Czech POINT v budově úřadu MČ Praha 4 na Antala Staška u Budějovické. Dvořákovo klavírní kvarteto zahraje na Nuselské radnici ve čtvrtek 14. října 2021 od 17 hodin. Plakátek na odkazu ...
 • Komunitní zdobení vánočních stromků 2021


  Městská část Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Pokud si chcete s přáteli či sousedy, samozřejmě s dodržením aktuálně platných protiepidemických pravidel, stromek ve svém sousedství ozdobit, Praha 4 vám i letos poskytne vánoční ozdoby. Kontakt v článku ...
 • Pobočky Městské knihovny v Praze se vracejí ke své standardní otevírací době


  Od 41. kalendářního týdne letošního roku by se měly pobočky Městské knihovny Praha (MKP) přiblížit ke své standardní otevírací době z doby před pandemií. Týká se to i MČ Praha 4, kde je poboček hned několik. Knihovny tak budou přístupné pro čtenáře více dní v týdnu, častěji až do odpoledních hodin a někde zmizí i pauzy. Při návštěvě nicméně dodržujte základní ochranná opatření – nasazený respirátor nebo nanoroušku.
 • POZOR: Detašované pracoviště úřadu v Jílovské ulici je uzavřeno


  Detašované pracoviště Úřadu městské čísti Praha 4 v Jílovské ulici 1148/14 je až do odvolání uzavřeno. Důvodem je požár, který dnes v objektu vznikl a poškodil budovu i zařízení. Na této adrese tak nyní nelze osobně vyřizovat agendu občanských průkazů a cestovních dokladů, evidence obyvatelstva ani úkony pro zóny placeného stání (evidence a prodlužování parkovacích oprávněn a přestupky v ZPS). Nefunguje zde ani Czech POINT.
 • Vyvěšení vlajky České obce sokolské


  Radní Jaroslav Míth (ODS) dnes vyvěsil na historické Nuselské radnici za účasti místostarosty Michala Hrozy (TOP 09) a zástupců sokolských obcí vlajku České obce sokolské. Praha 4 si tímto aktem připomněla velmi smutný, ale zároveň významný den České republiky – Památný den sokolstva.
 • V dalších ulicích Prahy 4 se objevily nové a hezčí kontejnery


  Nové kontejnery na tříděný odpad se objevily nejprve v Branické ulici před Dominikánským dvorem. Nyní už stojí i na dalších místech v Praze 4.
 • Divadlo Sklep slaví 50 let existence


  Vzpomínkové večery, besídky, představení a mnoho dalšího nabídne divadlo Sklep během festivalu na oslavu padesáti let své tvorby. Festival zahájil místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09). Unikátní představení probíhají tradičně v domovské scéně, kterou je scéna divadla Dobeška.
 • Zjistěte si, jaký máte kotel, možná vás čeká výměna


  Ještě zhruba rok mají domácnosti na výměnu starého kotle na pevná paliva (uhlí, dřevo, koks), pokud jejich kotel nedosahuje alespoň 3. emisní třídy. Požadavky na tyto spalovací stacionární zdroje jsou stanoveny normou ČSN EN 303-5 a jejich třídu je možné zjistit ze štítku kotle nebo v návodu k použití. Kotle, které tuto normu nesplňují, tj. kotle 1. a 2. emisní třídy, je nutné nejpozději do 1. září. 2022 vyměnit.
 • Praha 4 odstartovala jedinečný sportovní projekt pro malé školáky


  Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala městská část Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol.
 • Jezerka oslavila svátek svatého Václava


  Krásné sobotní odpoledne pro děti i dospělé připravila v parku Jezerka radnice Prahy 4 v rámci vzpomínkových oslav našeho národního patrona – svatého Václava – a Dne české státnosti, připadajících na 28. září 2021.