Přehled fotogalerií


Letošní rok je v samostatném seznamu nahoře, starší fotogalerie pak již jen jako odkazy v seznamu dole (též i vlevo v menu, kde jsou i starší).

Fotogalerie roku 2021

12
 • Praha 4 si připomíná výročí Pražského povstání 1945 - náměstí Generála Kutlvašra
  Městská část Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra. Kvůli aktuální pandemické situaci Praha 4 ani letos nepořádá hromadné vzpomínkové akce s účastí veřejnosti, pietní připomenutí historických událostí se konají s minimálním počtem účastníků. V pondělí 10. května 2021 si městská část Praha 4 připomněla památku účastníků Pražského povstání a velitele povstaleckých vojsk v Praze generála Karla Kutlvašra položením věnce k památníku na náměstí, které nese generálovo jméno.
 • Praha 4 si připomíná výročí Pražského povstání 1945 - park Jezerka
  Městská část Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra. Kvůli aktuální pandemické situaci Praha 4 ani letos nepořádá hromadné vzpomínkové akce s účastí veřejnosti, pietní připomenutí historických událostí se konají s minimálním počtem účastníků. V odpoledních hodinách ve čtvrtek 6. května 2021 uctil v parku Jezerka památku padlých příslušníků Zpravodajské brigády 1. místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Praha 4 si připomíná výročí Pražského povstání 1945 - Roztylské náměstí
  Městská část Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra. Kvůli?aktuální pandemické situaci Praha 4 ani letos nepořádá hromadné vzpomínkové akce s účastí veřejnosti, pietní připomenutí historických událostí se konají s minimálním počtem účastníků. Ve čtvrtek 6. května 2021 dopoledne uctili na Roztylském náměstí na Spořilově památku spořilovských občanů, kteří přišli o své životy v letech 2. světové války, starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Michal Hroza (TOP 09) a radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011).
 • Dobrá práce, milí studenti!
  Okolí cyklostezky u branických hřišť dlouhodobě trpí nepořádkem, který zde vytvářejí lidé, jimž je zatěžko odložit pneumatiky a další odpad tam, kam patří, a pohazují ho místo toho v zeleni. Místní obyvatelé, ochotní středoškoláci a radní Tomáš Hrdinka se proto spojili, domluvili a vyrazili v úterý 27. dubna 2021 vylepšit naše společné okolí. Mnozí ze studentů se setkali poprvé po řadě měsíců, kdy se vídají jen přes monitory počítačů. Ty ale nyní vypnuli a přijeli do Braníka, kde vyfasovali rukavice, dezinfekci, velké plastové pytle a nevábné okolí cyklostezky v sousedství sportovišť a Jižní spojky uklidili. Práce bylo dost, ale studenti z michelské Školy mezinárodních a veřejných vztahů jsou na environmentální projekty zvyklí.
 • Praha 4 vyvěsila na radnici vlajku organizace YMCA
  Na budově historické Nuselské radnice zavlála ve středu 21. dubna 2021 vlajka YMCA, která připomíná stoleté výročí činnosti této organizace v Československu a v České republice. Samostatná YMCA vznikla v Československu 21. dubna 1921 z iniciativy T. G. Masaryka na základech položených americkou Ymkou. Je největší organizací pro mládež na světě a jednou z největších organizace dětí a mládeže u nás. Vlajku do držáku instaloval místostarosta pro sociální politiku, podporu zdravotnictví a spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda, kterému asistovali generální sekretář a člen statutárního orgánu YMCA v České republice Vojtěch Rálek, sekretář a člen statutárního orgánu YMCA Braník a exministr kultury Daniel Herman.
 • Chytré osvětlení svítí lidem v Praze 4 na cestu v parcích
  V parcích Jezerka a Na Fidlovačce je ve spolupráci MČ Praha 4 a Magistrátu hlavního města Prahy právě testován systém nového, energeticky úspornější veřejného LED osvětlení, To je i při zachování bezpečnostních standardů svojí spotřebou energie ohleduplnější k životnímu prostředí a k nočnímu životu obyvatel. Na snímcích z 21. a 25. března 2021 jsou vidět jak různé intenzity osvětlení, tak i různá barevné teploty světla. První čtyři snímky ukazují využití osvětlení v parku Jezerka, další dvě dvojice snímků pak pokles intenzity osvětlení po průchodu chodce a navazující trojice snímků je pak další ukázku možností nastavení různé intenzity. Po oddělovacím snímku s nápisem THMP následují dvě čtveřice snímků, které na příkladu z Fidlovačky ilustrují různé možné barevné podání světla nových LED zdrojů.
 • Naši školáci i předškoláci testování zvládají
  Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se novým ranním rituálem stalo testování, které děti, někdy i za pomoci rodičů či vyučujících, dvakrát týdně po příchodu do škol provádějí. A jak se dnes mohla přesvědčit v Základní škole Plamínkové osobně starostka Irena Michalcová (ANO 2011), dětem to jde pěkně od ruky a vše v naprosté většinou probíhá v klidu. Testovacími dny jsou pondělí a čtvrtek. Snímek je ze čtvrtka 15. dubna 2021. Podrobnosti v článku v oblasti školství.
 • Zlatý Ámos 2021 pro Tomáše Pírka
  Letošní nositel prestižního ocenění Zlatý Ámos Tomáš Pírek, který učí na Základní škole U Krčského lesa, navštívil radnici Prahy 4, jež je zřizovatelem jeho školy. Tomáš Pírek se stal vítězem 28. ročníku a také 17. mužem, který anketu od jejího založení vyhrál. Snímky jsou ze slavnostního přijetí úspěšného kantora na radnici MČ Praha 4 ve čtvrtek 8. dubna 2021, který se zde setkal se starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011). Setkání byli dále přítomni zástupci základní školy a odboru školství naší městské části.
 • Vestavba atria v poliklinice Budějovická - cílový stav
  Poliklinika Budějovická zahájila projekt nazvaný „VESTAVBA ATRIA – POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ“, jehož cílem je rozšíření dosavadních služeb a zkvalitnění poskytovaného komfortu v rámci areálu polikliniky. V nové přístavbě bude restaurace po levé straně s cca100 místy, poštovní úřadovna a komerční prostory k pronájmu. Na snímcích vizualizace cílového stavu.
 • Nová kuchyně pro mateřskou školu Jitřní prošla kolaudací
  V mateřské škole Jitřní proběhla úspěšná kolaudace kompletně zrekonstruované kuchyně. Po návratu všech 120 dětí do škol tak budou kuchařům k dispozici nové lednice, vařiče a veškerá technika moderního gastroprovozu. Součástí generální rekonstrukce prostor je i nová vzduchotechnika, rozvody a odpady. Mateřská škola bude mít navíc nový zásobovací výtah, podlahy a kompletní obložení. Snímky jsou ze 4. března 2021.
12Aktualizováno: 27.01.2021 – Vít Drbal
Vytisknout