Přehled fotogalerií


Letošní rok je v samostatném seznamu nahoře, starší fotogalerie pak již jen jako odkazy v seznamu dole (též i vlevo v menu, kde jsou i starší).

Fotogalerie roku 2020

1234
 • Praha 4 se věnovala zdraví svých obyvatel
  Bílé stany a příjemné letní počasí vítaly v úterý 15. září 2020 na Pankráci všechny návštěvníky, malé i velké, kterým není lhostejný jejich zdravotní stav a kteří si moc dobře uvědomují, jak důležitá je prevence. Radnice pro ně před OC Arkády uspořádala velmi úspěšný Den zdraví s Prahou 4. Na organizaci této preventivní a osvětové akce pořádané v rámci místní Agendy 21 se jako hlavní partneři podílely Thomayerova nemocnice, Státní zdravotní ústav, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Praha 4, privátní kliniky Asklepion a TOP ESTHETIC a OC Arkády Pankrác.
 • Otevřeli jsme BRAVO!
  Plné hlediště a velkolepá show - Branické divadlo se po dlouhé přestávce, způsobené i koronavirovou krizí, otevřelo a zástupci městské části ho v neděli 13. září 2020 oficiálně předali spolku United Arts & Co. Hned při slavnostním zahájení sezony si organizátoři připravili nabitý program – diváky nalákali ukázkami hned ze dvou představení Losers Cirque Company – Loser(s) a Kolaps, děti zabavili pohádkou Superkluk a nabídli i debatu o budoucnosti divadla se zástupci radnice a architekty.
 • Otevíráme nový park „Přátelská zahrada“
  Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky, to je od 10. září 2020 nový výukový a odpočinkový areál v sousedství Základní školy Jeremenkova. Přátelská zahrada, jak se jmenuje nový park, stojí na místě původního zpustlého zahradnictví, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Na neformální otevření parku, který bude sloužit jak žákům nedaleké školy, tak i široké veřejnosti, se přišli podívat starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová, radní životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (oba ANO 2011) a radní Prahy 4 pro investice Filip Vácha (TOP 09).
 • V Praze 4 přibývá pamětních kamenů obětí holokaustu
  Již víc než deset mosazných dlaždic, připomínajících osudy lidí, kteří se stali oběťmi nacistického teroru, je rozmístěno v ulicích Prahy 4. Tento týden přibyly další dva pamětní kameny, tzv. Stolpersteine, oba v Nuslích.
 • Zahájení školního roku 2020 / 2021
  Nový školní rok 2020/2021 začal 1. září 2020 ve všech mateřských a základních školách zřizovaných městskou částí Praha 4. V provozu je všech 19 mateřských a všech 21 základní škol. V řadě škol se slavnostního zahájení školního roku a přivítání prvňáčků v úterý ráno zúčastnili i členové Rady a Zastupitelstva MČ Praha 4.
 • Slavnostní nadhoz turnaje SUMA Pony League 2020
  Ve dnech 27. až 30. srpna 2020 se v areálu Eagles Praha Baseball & Softball v Pálkařské ulici v Praze 4 při Jižní spojce uskutečnil turnaj SUMA Pony League 2020 (SPL2020). Samotný turnaj zahájil první hrací den v pátek slavnostním nadhozem 1. místostarosta MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS). V prvním utkání proti sobě nastoupily v 9:30 týmy Eagles Praha a SaBaT Praha.
 • Květnatá louka v Novodvorské ulici září barvami
  Městská část Praha 4 v souladu s nově nastavenou politikou péče o zeleň a zvyšováním biodiverzity ve městech na jaře pokusně vysela květnatou louku ve středovém pásu komunikační zeleně v ulici Novodvorská od OC Plaza až po ulici Vavřenova. Tomuto kroku předcházelo loňské složité vyjednávání o výpůjčce pozemků od Technické správy komunikací, která měla jiné priority. Snímky ze dne 10. července 2020.
 • Nový Denní stacionář začal poskytovat služby klientům
  Hlavním smyslem Denního stacionáře, který městská část Praha 4 otevřela ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55, je poskytnout klientům takové prostředí, které eliminuje jejich sociální izolaci, nabídne možnost společného soužití s jejich vrstevníky. Snímky interiérů a vybavení jsou ze dne 18. června 2020.
 • Praha 4 odhalila pamětní desku Josefu Kafkovi
  Pamětní desku účastníku protinacistického odboje Josefu Kafkovi v úterý 16. června 2020 v podvečer odhalili na domě v Otakarově ulici v Praze – Nuslích představitelé městské části Praha 4. Slavnostního odhalení se zúčastnila dcera Josefa Kafky Helena Mandelová. Radnici zde zastupovala starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Michal Hroza (TOP 09).
 • Altán v parku Jezerka ožívá
  Po citlivé rekonstrukci altánu v parku Jezerka, která proběhla v režii městské části Praha 4, se toto krásné místo díky obětavým sousedům pomalu, ale jistě stává místním centrem nabízejícím čtenářský a odpočinkový kout nebo třeba potřebný klid pro práci na notebooku. Snímky jsou z akce spolku Probuďme Nusle, který zde ve čtvrtek 4. června 2020 odstartoval v 17 hodin veřejné čtení, spojené s koncertem, tvůrčí dílnou pro děti a sousedským stolem. Na akci se přišli podívat i zástupci radnice - radní pro investice Filip Vácha a místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (oba TOP 09).
1234Aktualizováno: 14.05.2020 – Vít Drbal
Vytisknout