Přehled fotogalerií


Letošní rok je v samostatném seznamu nahoře, starší fotogalerie pak již jen jako odkazy v seznamu dole (též i vlevo v menu, kde jsou i starší).

Fotogalerie roku 2021

 • Kanadská velvyslankyně Ayesha Rekhi a radní Tomáš Hrdinka společně oslavili Den stromů
  Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka nedaleko od ulice Psohlavců. Akce se ve středu 20. října 2021 aktivně zúčastnil jak radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2021), tak především J. E. paní Ayesha Patricia Rekhi, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Kanady, se sídlem v Praze se svým týmem. Paní velvyslankyně byla prakticky u všech zasazovaných stromů a ukázala i, že se nebojí ani vrtačky.
 • Praha 4 odstartovala jedinečný sportovní projekt pro malé školáky
  Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala městská část Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol. Snímky jsou z pondělí 4. října 2021, kdy start projektu proběhl na půdě ZŠ Bítovská.
 • Školáci z Krče mají nádherné nové hřiště
  Krásným novým multifunkčním sportovištěm se zásluhou radnice Prahy 4 od nynějška může pochlubit Základní škola U Krčského lesa. Hřiště také hned spolu s atletickou dráhou prošlo ve středu 6. října 2021 zatěžkávací zkouškou. Fotbalový zápas navíc zahájil bývalý vynikající fotbalista, hvězda českého i rakouského fotbalu a mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka. Radnici při slavnostním zprovoznění hřiště zastupovala starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a radní pro investice Filip Vácha (TO 09).
 • Nuselské pivní slavnosti 2021
  Park Jezerka v sobotu 2. října 2021 hostil minifestival piva a dobré hudby - Nuselské pivní slavnosti 2021. Během dne a večera se na pódiu vystřídali mnozí interpreti jako třeba In Check GB, Martin Hrubý a Bůhví, The Switch, So Fine, Voxel a Spol. Pro malé i velké pak vystoupili Losers Cirque Company či loutkové divadélko Zlatovláska. Na děti pak čekalo tvoření vlastních broží, tvořivá dílna či malování na obličej. Z pivovarů si pak návštěvníci mohli vybrat mezi Pivovarem Bašta, Květ, Měšťanský pivovar Turnov, Permon, Bad Flash, Raven, Jungberg, Hendrych, Clock, Zichovec, Matuška, Muflon, Chříč, či Moucha.
 • Na Den seniorů s parníkem po Vltavě
  Na Den seniorů, tedy v pátek 1. října 2021 uskutečnila městská část Praha 4 po několikaleté odmlce plavbu parníkem pro seniory. Speciálně na tento den radnice "objednala" i překrásné počasí a v doprovodu živé hudby vypluli senioři na parníku Európé vstříc krásám "matičky Prahy". Pogratulovat seniorům k jejich dni přišla i starostka naší městské čáati Irena Michalcová (ANO 2011). Společně si tak užili krásné odpoledne se sluncem a snad i úsměvem na tváři.
 • Vyvěšení vlajky České obce sokolské
  Radní Jaroslav Míth (ODS) vyvěsil v pátek 8. října 2021 na historické Nuselské radnici za účasti místostarosty Michala Hrozy (TOP 09) a zástupců sokolských obcí vlajku České obce sokolské. Praha 4 si tímto aktem připomněla velmi smutný, ale zároveň významný den České republiky – Památný den sokolstva. Ten připadá na okamžik, kdy Reinhard Heydrich po svém příchodu do protektorátu v září roku 1941 zahájil likvidaci sokolské organice za její odbojovou činnost, boj za svobodu a demokracii. Právě v tento den podepsal úřední výměr o rozpuštění České obce sokolské. Mnoho Sokolek a Sokolů obětovalo v protinacistickém odboji svůj život.
 • Děti se vrátily do opravených škol a školek
  Radnice Prahy 4 se v létě již tradičně pustila do rekonstrukcí hřišť a zázemí škol a školek v městské části. Opravy se týkaly například ZŠ U Krčského lesa, Na Chodovci a Jitřní, kde došlo k výstavbě nových hřišť. Nové toalety a umývárny pro své děti a učitele mají k dispozici mateřské školy Jílovská a Alšovy sady. Oprav se dočkala také základní škola Na Planině a mateřská škola Svojšovická. Snímky jsou do fotogalerie postupně doplňovány.
 • Jezerka oslavila svátek svatého Václava
  Krásné sobotní odpoledne pro děti i dospělé připravila v parku Jezerka radnice Prahy 4 v rámci vzpomínkových oslav našeho národního patrona – svatého Václava – a Dne české státnosti, připadajících na 28. září 2021. Na akci se přišla podívat i řada zastupitelů MČ Praha 4, včetně členů rady a starostky.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 23. 9. 2021
  V září 2021 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 23. 9. 2021
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 21. 9. 2021
  V září 2021 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 21. 9. 2021Aktualizováno: 27.01.2021 – Vít Drbal
Vytisknout