Školství a vzdělávání

 • Praha 4 vybuduje pět workoutových hřišť


  Městská část Praha 4 vybuduje ještě v letošním roce pět stanovišť vybavených workoutovými prvky. Budou v areálech již existujících dětských hřišť v ulicích V Pláni, V Štíhlách, Jaurisova, Jílovská a Hvězdova. Rozhodla o tom rada městské části.
 • Školáci z Krče mají nádherné nové hřiště


  Krásným novým multifunkčním sportovištěm se zásluhou radnice Prahy 4 od nynějška může pochlubit Základní škola U Krčského lesa.
 • Praha 4 odstartovala jedinečný sportovní projekt pro malé školáky


  Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala městská část Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol.
 • Chraň svůj svět


  Na děti a mládež do 18 let, na násilí a šikanu mezi nimi, a zejména na eliminaci tohoto chování, je zaměřen projekt Chraň svůj svět. Jeho cílem je apelovat na školní mládež, aby se chovala bezpečně, a to jak mezi svými vrstevníky, tak v kyberprostoru. Pozvánka na sobotní akci a podrobnosti v článku...
 • POZVÁNKA: Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé


  Už tuto sobotu 18. září 2021 ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Městská část Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a veřejné ježdění na bruslích, skateboardech a koloběžkách po části uzavřené Milevské ulice.
 • Praha 4 hostí výstavu „Počátky teroru“


  Jak vypadala situace v pohraničních oblastech po podepsání mnichovské dohody? Vypjaté události předválečné doby se snaží přiblížit výstava Ústavu pro studium totalitních režimů s názvem „Počátky teroru.“ Expozici zahájil na náměstí Generála Kutlvašra místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).
 • V Thomayerově nemocnici už naočkovali více než 160 000 dospělých a 4000 dětí


  Více než 160 tisíc dospělých a k tomu přes 4000 dětí ve věku od 12 do 15 let už bylo naočkováno Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince loňského roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a k dnešnímu dni je většina z nich plně naočkována.
 • Děti se vracejí do opravených škol a školek


  Prázdniny skončily a děti jdou zpátky do lavic. Řada škol v Praze 4 se ukáže ve zmodernizované podobě a nabídne žákům nové a kvalitnější prostory. Základní škola U Krčského lesa poskytne svým žákům nové víceúčelové hřiště včetně atletického oválu a hřiště na kopanou. Atletickou dráhu, doskočiště pro skok daleký, hřiště pro beach volejbal budou mít k dispozici také děti ze ZŠ Na Chodovci, kde se poslední práce dokončí na konci září.
 • Den zdraví s Prahou 4 se těšil velkému zájmu


  Měření CO ve vydechovaném vzduchu, prevenci zubního kazu, nutriční diagnostiku a poradenství, prevenci rakoviny prsu osteoporózy či plic, cévní konzultace, oční vyšetření, kurz první pomoci, měření krevního tlaku, ORL, dermatologické vyšetření, výživové poradenství, ale třeba také tvůrčí dětský koutek s Asklepionem a dr. Klaunem – to vše bylo v úterý 7. září 2021 připraveno pro občany všech generací, kteří využili nabídku naší radnice, která před OC Arkády opět uspořádala oblíbený Den zdraví s Prahou 4.
 • Autobus Uličník jezdí na další stanoviště, pondělí budou patřit Ohradní


  Nízkoprahový klub Uličník opustil své letní stanoviště a se začátkem školního roku se přestěhoval zpět před vybrané základní školy městské části Praha 4. Nově autobus najdete každé pondělí u základní školy Ohradní od 13 do 18 hodin. Středeční lokality zůstávají ve stejném režimu jako před letními prázdninami, tedy v sudý týden v Poláčkově ulici a v lichý týden v Jílovské rovněž od 13 do 18 hodin.
 • Základní škola Jitřní má nové beachvolejbalové hřiště


  Za účasti olympioniků Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera dnes otevřeli nové beachvolejbalové hřiště v Základní škole Jitřní starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a radní Filip Vácha (TOP 09). Nové hřiště vybudovala městská část Praha 4.
 • Zahájení školního roku 2021/2022


  Nový školní rok 2021/2022 začal 1. září 2021 ve všech mateřských a základních školách zřizovaných městskou částí Praha 4. V provozu je všech 23 mateřských a všech 21 základní škol, do lavic letos zasedlo bezmála 10 300 žáků.
 • Polytechnická laboratoř přivítala první učitele


  Prázdniny jsou v plném proudu, ale pedagogové ze škol Prahy 4 nezahálejí. Na začátku prázdnin proběhl vzdělávací seminář Robotika. Smyslem celé akce bylo ukázat pedagogům možnosti, jak zapojit moderní technologie do výuky. Účastníky semináře pod taktovkou organizace Eduteam přišla pozdravit a přivítat starostka městské části Praha 4 Irena Michalcová.
 • Radnice školám darovala kompostéry


  Základní škola Jílovská a mateřské školy K Podjezdu, Na Bučance a 4 pastelky úspěšně učí své děti správně kompostovat, a dostaly proto od radnice Prahy 4 jako ocenění za tuto činnost vermikompostéry Florium. Ty jim slavnostně předal radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).
 • Sportovní den pro mateřské školky s Eagles Praha


  Akce pro děti z mateřských škol, která se, z důvodu přetrvávající koronavirové situace, přesunula z baseballového hřiště sportovního areálu Eagles Praha na zahrady školek, proběhla tentokrát 16. 7. 2021 v Mateřské škole Matěchova.
 • Příměstské tábory v létě nabídnou i doučování - AKTUALIZOVÁNO


  Distanční výuka dopadla na všechny žáky škol, na některé více na jiné méně. Městská část Praha 4 si to uvědomuje, a proto na prázdniny 2021 připravuje ve spolupráci se spolkem SPORTJOY letní příměstské tábory, které kromě programu budou mít i nadstavbu ve formě doučovací části. Nyní je nově možné přihlásit dítě i na více než jeden turnus.. Více v článku ...
 • Rozšířený sportovní areál pro ZŠ Na Chodovci


  Děti ze základní školy Na Chodovci se v příštím školním roce mohou těšit na nové rozšíření sportovního areálu. Jeho součástí bude v první etapě atletická a rozběhová dráha, doskočiště pro skok daleký a hřiště pro plážový volejbal.
 • Prázdninový provoz školních družin v základních školách zřizovaných MČ Praha 4


  Rada MČ Praha 4 na svém jednání dne 2. 6. 2021 vyslovila souhlas se zajištěním letního provozu školních družin dle varianty 1. v části B svého usnesení č. 2R-44/2021 ze dne 27. 1. 2021. Více v článku ...
 • Nová sociální zařízení pro MŠ Alšovy sady


  Děti i učitelky z mateřské školy Alšovy sady budou mít brzy k dispozici nové umývárny a toalety. Součástí opravy je také rekonstrukce úklidových komor. Plán na renovaci školy schválili radní městské části.
 • Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší nové technologie a roboty


  Městská část Praha 4 zareagovala na změnu rámcového vzdělávacího programu v oblasti informatiky a zajistila pro pedagogy ze škol, jichž je zřizovatelem, unikátní čtyřhodinový vzdělávací program Robotika od společnosti EDUteam. Málokterá škola si může dovolit pořídit široké spektrum vybavení pro polytechnické vzdělávání, a tak se pedagogové budou moci osobně seznámit s jednotlivými technologiemi, které mohou využít ve výuce.
 • Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných MČ Praha 4


  Rada MČ Praha 4 na svém jednání dne 19. 5. 2021 vyslovila souhlas se zajištěním letního provozu mateřských škol dle varianty 2 v části A svého usnesení č. 2R-44/2021 ze dne 27. 1. 2021. Podrobnosti a rozsah v článku ...