Školství a vzdělávání

12
 • Dětské skupiny Kotorská a Rabasova mají volná místa pro děti


  Zdravotnické zařízení městské části Praha 4, které mnoho let úspěšně provozuje jedny z největších dětských skupin v celé republice, nabízí nyní volná místa pro děti od 1 do 3 let věku. Zařízení přijímá děti do obou svých provozů, tedy do dětských skupin v Kotorské i Rabasově ulici. Podrobnosti v článku ...
 • Základní školy přecházejí na distanční výuku, mateřské školy zůstávají v provozu


  S účinností od 14. října 2020 od 0:00 hod. do 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. se omezuje provoz škol konkretizovaných v usnesení vlády č. 1002. Základní školy (I. a II. stupeň) tak přecházejí na distanční výuku, která je pro žáky povinná. Distanční výuka může probíhat formou on-line či off-line při respektování individuálních podmínek žáka a personálních a technických možností školy. Více v článku ...
 • Praha 4 distribuuje respirátory do škol


  Úřad městské části Praha 4 ve dnech 8. a 9. října 2020 zprostředkovává distribuci respirátorů pro mateřské, základní a střední školy v Praze 4. Téměř 40 000 respirátorů FFP2, které městská část Praha 4 distribuuje, pochází ze státních rezerv a Praha 4 je obdržela z pražského magistrátu.
 • Uličník je v karanténě, dnes k ZŠ Jílovská nedorazí


  Provoz mobilního nízkoprahového klubu Uličník na území městské části Praha 4 je z důvodu karanténních opatření dnes 7. října 2020 zrušen. Autobus, který poskytuje služby dětem a dospívajícím před ZŠ Jílovská dnes nedorazí. Jedná se o preventivní opatření proti šíření onemocnění covid-19. Omezení provozu by se prozatím mělo týkat pouze tohoto týdne. Ve středu 14. října by autobus Uličník měl opět zamířit k ZŠ Poláčkova.
 • Opravili jsme ZŠ Mendíků k výročí vzniku školy


  Základní škola Mendíků dostala ke svému devadesátiletému výročí dárek – obě její tělocvičny prošly opravou, v rámci které získaly nová velkoformátová okna. Součástí oprav byly i další související práce, jako například oprava zdiva a stropů, obložení zdí, nové parapety a mříže. Nová okna získala i polytechnická třída. Celková částka rekonstrukce nepřesáhla dva a půl milionu korun.
 • Dezinfekce pro školy


  Všechny školy zřizované městskou části Praha 4 mají dostatek dezinfekčních prostředků a ochranných pomůcek pro své zaměstnance (roušky, rukavice, ochranné štíty). Před zahájením školního roku dostala každá základní škola 25 litrů a každá mateřská školy 10 litrů dezinfekce. Navíc je Praha 4 opět připravena školám v případě potřeby dodat další dezinfekční a ochranné prostředky.
 • Budova MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici má opravené sociální zařízení


  Městská část Praha 4 toho ve svých mateřských a základních školách stihla během prázdnin opravdu dost: výstavbu tělocvičny, rekonstrukce kotelen, opravy sociálních zařízení anebo třeba výměnu oken. Jak dopadla rekonstrukce sociálního zařízení v budově mateřské školy v Kotorské, se přišla na vlastní oči přesvědčit starostka Irena Michalcová (ANO 2011).
 • Pravidla pro nošení roušek - s platností od pátku 18. září 2020


  Aby se zabránilo šíření koronaviru COVID-19, nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR další mimořádná preventivní opatření. Od pátku 18. září 2020 jsou roušky povinné kromě dosavadních míst také ve třídách při vyučování pro všechny žáky, studenty i učitele s výjimkou tříd 1. stupně. O půlnoci na sobotu také musí zavřít všechny restaurace a bary až do šesté hodiny ráno. Současně od pátečního večera platí zákaz pro pořádání hromadných vnitřních akcí, kde stojí více než 10 lidí. Výjimku mají výstavy či trhy. Na akcích, kde se sedí, musí být vstupenky prodávány na konkrétní místo. Restaurace, bary a kluby nesmí do svých prostor pustit víc lidí, než je kapacita míst k sezení.
 • Opravené školy a školky na Praze 4


  Základní a mateřské školy na Praze 4 prošly během léta velkými opravami – v některých tak nyní mají žáci od začátku školního roku nová sociální zařízení nebo kotelnu, jinde finišují opravy tělocvičny.
 • Školní rok začal v Praze 4 ve všech mateřských a základních školách


  Nový školní rok 2020/2021 začal dnes ve všech mateřských a základních školách zřizovaných městskou částí Praha 4. V provozu je všech 19 mateřských a všech 21 základní škol.
 • Školy se na své žáky těší!


  Řadou oprav a modernizací prošly během prázdnin základní školy zřizované městskou částí Praha 4, které se připravují na nástup všech žáků, a to od 1. září 2020. Jak zřizovatel, tak i vedení jednotlivých škol neponechávají nic náhodě a počítají s přísnějšími hygienickými pravidly, zejména pak s dezinfekcí rukou a častějším větráním.
 • Praha 4 využila prázdniny k modernizaci škol


  Výstavba tělocvičny, rekonstrukce kotelen, opravy sociálních zařízení anebo třeba výměna oken – to vše během léta stihla městská část Praha 4 ve školách, které zřizuje.
 • V přípravné třídě ZŠ Nedvědovo náměstí jsou stále volná místa


  Základní škola Nedvědovo náměstí v Podolí stále přijímá děti do přípravné třídy pro školní rok 2020/21. Více v článku...
 • Informace o letním prázdninovém provozu mateřských škol a školních družin v roce 2020 - AKTUALIZOVÁNO


  Rada městské části Praha 4 usnesením číslo 11R-379/2020 ze dne 3. 6. 2020 schválila zajištění provozu mateřských škol a školních družin v základních školách v období červenec – srpen 2020. Podrobnosti a pokyny pro rodiče najdete v článku. Dne 22. 6. 2020 proběhla aktualizace článku...
 • ZŠ Na Chodovci, stejně jako ostatní školy Prahy 4, náročnou situaci zvládá


  Všechny základní školy zřizované Prahou 4 zvládly umístění všech dětí, jejichž rodiče projevili zájem o docházku. Zvládla to i ZŠ Na Chodovci a přesvědčila se o tom i starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která byla přímo ve škole zkontrolovat, jak se v praxi osvědčuje současný systém. Více v článku ...
 • Provoz dopravního hřiště v areálu ZŠ Plamínkové pro veřejnost


  Praha 4 dlouhodobě podporuje preventivní aktivity v rámci bezpečnosti dětí a mládeže. Ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy je dopravní hřiště v areálu ZŠ Plamínkové (Plamínkové 1593/2, Praha 4) otevřeno pro veřejnost v měsíci červnu 2020 následovně: pondělí až pátek od 16 do 19 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 19 hodin.
 • I v době krize opravuje MČ Praha 4 školy a školky


  V období koronavirové krize pokračují plánované opravy objektů mateřských a základních škol v Praze 4. V létě se tak dočká renovace například Mateřská škola 4 pastelky v ulici Kotorská a Základní škola Ohradní. U obou půjde především o rekonstrukce toalet a přilehlého zázemí.
 • Základní školy Prahy 4 umístily všechny zájemce o výuku


  Celkem 588 žáků devátých ročníků dochází v současné době do svých základních škol zřizovaných Prahou 4. V pondělí 25. května 2020 by mělo do svých tříd nastoupit 2912 žáků prvního stupně základní školy. Podrobnosti v článku ...
 • ZAHÁJENÍ PROVOZU ŠKOL ZŘIZOVANÝCH MČ PRAHA 4


  V návaznosti na příslušná usnesení vlády a Harmonogram Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) o uvolňování škol a školských zařízení bude zahájen provoz v mateřských, základních a středních školách zřizovaných městskou částí Praha 4 v následujících termínech:
 • Školy z Prahy 4 se zapojí do projektu „Školní obědy dostupné pro každé dítě“


  Rada městské části Praha 4 souhlasila se zapojením některých svých základních a mateřských škol do celopražského projektu „Školní obědy dostupné pro každé dítě“. Projekt je financován z Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Více v článku ...
12