Školství a vzdělávání

123
 • Praha 4 zajistila péči o děti rodičů pracujících ve vybraných profesích


  Městská část zajistila v návaznosti na prodloužení nouzového stavu a vládou přijatá krizová opatření o omezení provozu škol a zajištění péče o děti provoz Základní školy U Krčského lesa. Byla vybrána proto, že je v blízkosti dvou velkých zdravotnických zařízení – Fakultní Thomayerovy nemocnice a Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).
 • Vysoká škola kreativní komunikace má novou střechu


  Vánoční dárek v podobě nové střechy dostala škola v ulici Na Pankráci. Vysoká škola kreativní komunikace, která sídlí v budově městské části Praha 4, tak má od nového semestru nový střešní plášť. Do původního zatékalo, a tak bylo nezbytné střechu vyměnit.
 • Praha 4 vyhlásila dotační programy na rok 2021


  Rada městské části Praha 4 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Ty, mimo jiné, podpoří sportovní a tělovýchovné aktivity, kulturní a spolkovou činnost, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku a integraci cizinců a národnostních menšin, životní prostředí, prevenci v oblasti bezpečnosti a rizikového chování dětí a mládeže i organizace zabývající se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky.
 • Starostka Irena Michalcová navštívila MŠ Mezivrší


  Mateřská škola Mezivrší, nacházející se na dohled od branického kostela svatého Prokopa, patří sice se svými třemi třídami mezi nejmenší mateřské školy městské části Praha 4, na druhou stranu ale zároveň mezi nejaktivnější. Dětem nabízí řadu kroužků, má vlastní keramickou pec, v nekoronavirové době aktivně spolupracuje se seniory, kteří přicházejí, aby dětem četli pohádky, a navíc velmi čile spolupracuje s rodiči.
 • Praha 4 děkuje zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin


  Městská část Praha 4 dnes poděkovala darem učitelkám a dalším zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin, které i v současné době zajišťují péči o nejmenší děti a zůstávají po celou dobu v plném provozu a beze změn oproti normální docházce. „Vážíme si úsilí všech, kteří se snaží udržet okolní svět v normálu alespoň pro naše nejmenší,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011). Více v článku ...
 • Uličník v době nouzového stavu jezdí jen před ZŠ Poláčkova


  Mobilní nízkoprahový klub Uličník bude stát v době nouzového stavu pouze před ZŠ Poláčkova. Autobus, který poskytuje služby dětem a dospívajícím, se vrátí k původnímu střídání lokalit po zmírnění proticovidových opatření, až se základní školy vrátí k prezenční výuce.
 • Dětské skupiny Kotorská a Rabasova mají volná místa pro děti


  Zdravotnické zařízení městské části Praha 4, které mnoho let úspěšně provozuje jedny z největších dětských skupin v celé republice, nabízí nyní volná místa pro děti od 1 do 3 let věku. Zařízení přijímá děti do obou svých provozů, tedy do dětských skupin v Kotorské i Rabasově ulici. Podrobnosti v článku ...
 • Základní školy přecházejí na distanční výuku, mateřské školy zůstávají v provozu


  S účinností od 14. října 2020 od 0:00 hod. do 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. se omezuje provoz škol konkretizovaných v usnesení vlády č. 1002. Základní školy (I. a II. stupeň) tak přecházejí na distanční výuku, která je pro žáky povinná. Distanční výuka může probíhat formou on-line či off-line při respektování individuálních podmínek žáka a personálních a technických možností školy. Více v článku ...
 • Praha 4 distribuuje respirátory do škol


  Úřad městské části Praha 4 ve dnech 8. a 9. října 2020 zprostředkovává distribuci respirátorů pro mateřské, základní a střední školy v Praze 4. Téměř 40 000 respirátorů FFP2, které městská část Praha 4 distribuuje, pochází ze státních rezerv a Praha 4 je obdržela z pražského magistrátu.
 • Uličník je v karanténě, dnes k ZŠ Jílovská nedorazí


  Provoz mobilního nízkoprahového klubu Uličník na území městské části Praha 4 je z důvodu karanténních opatření dnes 7. října 2020 zrušen. Autobus, který poskytuje služby dětem a dospívajícím před ZŠ Jílovská dnes nedorazí. Jedná se o preventivní opatření proti šíření onemocnění covid-19. Omezení provozu by se prozatím mělo týkat pouze tohoto týdne. Ve středu 14. října by autobus Uličník měl opět zamířit k ZŠ Poláčkova.
 • Opravili jsme ZŠ Mendíků k výročí vzniku školy


  Základní škola Mendíků dostala ke svému devadesátiletému výročí dárek – obě její tělocvičny prošly opravou, v rámci které získaly nová velkoformátová okna. Součástí oprav byly i další související práce, jako například oprava zdiva a stropů, obložení zdí, nové parapety a mříže. Nová okna získala i polytechnická třída. Celková částka rekonstrukce nepřesáhla dva a půl milionu korun.
 • Dezinfekce pro školy


  Všechny školy zřizované městskou části Praha 4 mají dostatek dezinfekčních prostředků a ochranných pomůcek pro své zaměstnance (roušky, rukavice, ochranné štíty). Před zahájením školního roku dostala každá základní škola 25 litrů a každá mateřská školy 10 litrů dezinfekce. Navíc je Praha 4 opět připravena školám v případě potřeby dodat další dezinfekční a ochranné prostředky.
 • Budova MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici má opravené sociální zařízení


  Městská část Praha 4 toho ve svých mateřských a základních školách stihla během prázdnin opravdu dost: výstavbu tělocvičny, rekonstrukce kotelen, opravy sociálních zařízení anebo třeba výměnu oken. Jak dopadla rekonstrukce sociálního zařízení v budově mateřské školy v Kotorské, se přišla na vlastní oči přesvědčit starostka Irena Michalcová (ANO 2011).
 • Pravidla pro nošení roušek - s platností od pátku 18. září 2020


  Aby se zabránilo šíření koronaviru COVID-19, nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR další mimořádná preventivní opatření. Od pátku 18. září 2020 jsou roušky povinné kromě dosavadních míst také ve třídách při vyučování pro všechny žáky, studenty i učitele s výjimkou tříd 1. stupně. O půlnoci na sobotu také musí zavřít všechny restaurace a bary až do šesté hodiny ráno. Současně od pátečního večera platí zákaz pro pořádání hromadných vnitřních akcí, kde stojí více než 10 lidí. Výjimku mají výstavy či trhy. Na akcích, kde se sedí, musí být vstupenky prodávány na konkrétní místo. Restaurace, bary a kluby nesmí do svých prostor pustit víc lidí, než je kapacita míst k sezení.
 • Opravené školy a školky na Praze 4


  Základní a mateřské školy na Praze 4 prošly během léta velkými opravami – v některých tak nyní mají žáci od začátku školního roku nová sociální zařízení nebo kotelnu, jinde finišují opravy tělocvičny.
 • Školní rok začal v Praze 4 ve všech mateřských a základních školách


  Nový školní rok 2020/2021 začal dnes ve všech mateřských a základních školách zřizovaných městskou částí Praha 4. V provozu je všech 19 mateřských a všech 21 základní škol.
 • Školy se na své žáky těší!


  Řadou oprav a modernizací prošly během prázdnin základní školy zřizované městskou částí Praha 4, které se připravují na nástup všech žáků, a to od 1. září 2020. Jak zřizovatel, tak i vedení jednotlivých škol neponechávají nic náhodě a počítají s přísnějšími hygienickými pravidly, zejména pak s dezinfekcí rukou a častějším větráním.
 • Praha 4 využila prázdniny k modernizaci škol


  Výstavba tělocvičny, rekonstrukce kotelen, opravy sociálních zařízení anebo třeba výměna oken – to vše během léta stihla městská část Praha 4 ve školách, které zřizuje.
 • V přípravné třídě ZŠ Nedvědovo náměstí jsou stále volná místa


  Základní škola Nedvědovo náměstí v Podolí stále přijímá děti do přípravné třídy pro školní rok 2020/21. Více v článku...
 • Informace o letním prázdninovém provozu mateřských škol a školních družin v roce 2020 - AKTUALIZOVÁNO


  Rada městské části Praha 4 usnesením číslo 11R-379/2020 ze dne 3. 6. 2020 schválila zajištění provozu mateřských škol a školních družin v základních školách v období červenec – srpen 2020. Podrobnosti a pokyny pro rodiče najdete v článku. Dne 22. 6. 2020 proběhla aktualizace článku...
123