Školství a vzdělávání

 • Výzva k dodržení lhůty pro podání žádostí o dotace v roce 2022


  Lhůta pro podání žádosti o dotaci na rok 2022 bude ukončena v úterý 18. ledna 2022 přesně ve 14:00 hod. Po 14. hodině již nebude možné odeslat žádost přes dotační portál. A jen připomínáme, že žádosti nelze podávat poštou, prostřednictvím podatelny úřadu nebo třeba zasláním přes datovou schránku. Dále upozorňujeme, že podmínkou projednání podané žádosti je řádné odevzdání vyúčtování dotací za rok 2021 (pokud byly uděleny), a to do pondělí 31. ledna 2022.
 • Nové meteostanice a senzory kvality ovzduší pomáhají při výuce


  Dvě základní školy zřizované městskou částí Praha 4 získaly moderní meteostanice a senzory kvality ovzduší. Cílem pilotního projektu, do kterého se zapojily ZŠ Jižní a ZŠ Filosofská, je umožnit žákům online sledování kvality životního prostředí v okolí školy, lokálních rozdílů zatížení imisemi v Praze 4 a díky tomu pak zkvalitnit výuku.
 • MČ Praha 4 dnes distribuovala 80.000 antigenních testů do škol


  Úřad MČ Praha 4 dnes rozvezl do základních a středních škol v městské části další zásilku antigenních testů pro plošné testování žáků. 80 tisíc kusů testů zajistí preventivní testování, které nařídila Vláda ČR. Od 3. do 16. ledna 2022 se ve školách testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna se bude testovat pouze jednou týdně, a to v pondělí.
 • Školáci a předškoláci obdarovali děti z Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici


  Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol.
 • Praha 4 ocenila pedagogy za úsilí věnované prevenci rizikového chování


  V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů.
 • Praha 4 dále podporuje sportování dětí s trenéry, požádala hlavní město o dotaci


  Městská část Praha 4 zahájila v říjnu 2021 projekt nazvaný „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry.“ Tento jedinečný sportovní projekt je zaměřený na malé školáky a jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Praha 4 požádala hlavní město o dotaci na tento projekt, který se letos osvědčil a bude pokračovat i v příštím roce s vyšším počtem zúčastněných škol.
 • Městská část vyhlásila dotační programy pro rok 2022


  Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity obyvatel Prahy 4. Na jejich činnost jim přispěje také v příštím roce.
 • Sportovec Prahy 4 roku 2021


  Městská část Praha 4 pořádá ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) další ročník tradiční Ankety o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2021. Své nominace mohou kluby a tělovýchovné jednoty zasílat do konce ledna roku 2022. Více v článku ...
 • Vyplňte dotazník o bezpečnosti dopravy v Praze pro chodce, cyklisty i řidiče


  Společnost PRO CEDOP s.r.o. připravila pro hlavní město Prahu dotazník k bezpečnosti a pohybu po Praze, který byl zveřejněn na portále hlavního města Prahy a žádá veřejnost, aby se do tohoto průzkumu zapojila.
 • Do škol putovalo téměř 35 000 antigenních testů


  Praha 4 v těchto dnech předala základním a středním školám na svém území celkem 34 600 antigenních testů. To je nejvíc ze všech pražských městských částí.
 • Školáci a studenti ze škol na území Prahy 4 budou díky radnici otestováni


  Celkem 13 500 antigenních testů obdržely od radnice čtvrté městské části všechny základní a střední školy, a to nejen ty, které jsou zřizovány přímo Prahou 4, ale i školy zřizované hlavním městem anebo církevními a soukromými subjekty. Testy ale putovaly například i do Kunratic.
 • Praha 4 vzdělává v prevenci učitele základních i mateřských škol


  MČ Praha 4 uspořádala pro školní metodiky prevence ze základních škol seminář na téma Nástrahy online světa a pro koordinátorky prevence z mateřských škol seminář ADHD v mateřské škole. Městská část každoročně zjišťuje aktuální potřeby v oblasti prevence u škol, jichž je zřizovatelem, a o obě témata zástupci základních a mateřských škol projevili v letošním roce největší zájem.
 • Streetbus Uličník 25. a 27. října 2021 na Prahu 4 nepřijede


  Nízkoprahový klub pro děti a mládež v pondělí 25. 10. a ve středu 27.10. 2021 nedorazí na svá pravidelná stanoviště na Praze 4. Důvodem jsou výrazně stoupající počty pozitivně testovaných u školních dětí. Hygienická stanice hl. m. Prahy doporučila školám, aby využily dvou dní navíc a daly dětem prázdniny na celý týden. Smyslem celého opatření je snížit počet kontaktů, a proto ani Uličník do ulic Prahy 4 nevyjede. Pracovníci se ale na další návštěvníky těší již v pondělí 1. listopadu 2021.
 • V úterý můžete vyrazit "Za zvířátky do Krčského lesa"


  V úterý 26. října 2021 v době od 9 do 17 hodin bude v okolí rybníku Labuť v Krči probíhat oblíbená tradiční akce s názvem "Za zvířátky do Krčského lesa". Program je vhodný jak pro menší, tak i pro větší návštěvníky a samozřejmě i pro dospělé. Dopolední čas je zamýšlen především pro děti, odpoledne je pak určeno pro širokou veřejnost.
 • Praha 4 vybuduje pět workoutových hřišť


  Městská část Praha 4 vybuduje ještě v letošním roce pět stanovišť vybavených workoutovými prvky. Budou v areálech již existujících dětských hřišť v ulicích V Pláni, V Štíhlách, Jaurisova, Jílovská a Hvězdova. Rozhodla o tom rada městské části.
 • Školáci z Krče mají nádherné nové hřiště


  Krásným novým multifunkčním sportovištěm se zásluhou radnice Prahy 4 od nynějška může pochlubit Základní škola U Krčského lesa.
 • Praha 4 odstartovala jedinečný sportovní projekt pro malé školáky


  Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala městská část Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol.
 • Chraň svůj svět


  Na děti a mládež do 18 let, na násilí a šikanu mezi nimi, a zejména na eliminaci tohoto chování, je zaměřen projekt Chraň svůj svět. Jeho cílem je apelovat na školní mládež, aby se chovala bezpečně, a to jak mezi svými vrstevníky, tak v kyberprostoru. Pozvánka na sobotní akci a podrobnosti v článku...
 • POZVÁNKA: Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé


  Už tuto sobotu 18. září 2021 ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Městská část Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a veřejné ježdění na bruslích, skateboardech a koloběžkách po části uzavřené Milevské ulice.
 • Praha 4 hostí výstavu „Počátky teroru“


  Jak vypadala situace v pohraničních oblastech po podepsání mnichovské dohody? Vypjaté události předválečné doby se snaží přiblížit výstava Ústavu pro studium totalitních režimů s názvem „Počátky teroru.“ Expozici zahájil na náměstí Generála Kutlvašra místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).
 • V Thomayerově nemocnici už naočkovali více než 160 000 dospělých a 4000 dětí


  Více než 160 tisíc dospělých a k tomu přes 4000 dětí ve věku od 12 do 15 let už bylo naočkováno Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince loňského roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a k dnešnímu dni je většina z nich plně naočkována.