Informační centra Úřadu městské části Praha 4

OTEVÍRACÍ DOBA

Informační centrum a Czech POINT (dále jen IC)
Antala Staška, Hlavní a na nám. Hrdinů

8:00 - 18:00 hod.

8:00 - 16:00 hod.

8:00 - 18:00 hod.

8:00 - 16:00 hod.

8:00 - 13:00 hod.

UPOZORNĚNÍ
  • Na IC Hlavní bude v období od 29. 4. do 3. 5. 2024 zavedena z provozních důvodů polední přestávka v době od 12 do 13 hodin.

Informační centra a Czech POINT v Praze 4

Czech POINT ANTALA STAŠKA
CzechPOINT Antala Staška .jpg
Antala Staška 2059/80b, Praha 4
(budova nového Úřadu MČ Praha 4; metro C - Budějovická)

Informační centrum NÁMĚSTÍ HRDINŮ
Informační kancelář nám. Hrdinů 3
náměstí Hrdinů 3/1634, Praha 4
(budova Centrotexu; metro C - Pražského povstání ; není zde k disposici bezbariérový přístup)

Informační centrum JÍLOVSKÁ
_DSC1422.jpg
Jílovská 1148/14, Praha 4
(budova pracoviště odboru správních agend)
Detašované pracoviště Jílovská je z technických důvodů uzavřeno!

Na pracovišti Jílovská ale stále fungují agendy zón placeného stání (ZPS)!

Informační centrum HLAVNÍ
Informační kancelář Hlavní 1402
Hlavní 1402/141, Praha 4
(objekt bývalého kina Sigma)

(Probíhá zpravidla první a třetí pátek v měsíci mimo období letních prázdnin)

Czech POINT V Praze 4

Blíže nespecifikovaný obrázek
Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, jehož cílem je zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. V minulosti musel občan často navštívit několik úřadů k vyřízení jednoho problému. Czech POINT slouží jako asistované místo výkonu veřejné správy, umožňující komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa tak, aby „obíhala data, a ne občan“.

Upozornění: Na pracovištích Czech POINT v rámci Úřadu MČ Praha 4 není možné získat ověřený výpis z Centrální evidence exekucí a také není možné zřídit elektronický podpis. Tyto služby jsou dostupné pouze na pracovištích České pošty, s.p. v rámci služeb tzv. eGovermentu a Certifikační autority PostSignum.

Od 1. 7. 2012 jsou spuštěny základní registry na základě zákona č.111/2009 Sb., o základních registrech v pozdějším znění. Základní registry jsou registr obyvatel (ROB), registr osob (ROS), registr práv a povinností (RPP) a registr územní identifikace adres a nemovitostí (RUIAN). Více informací o základních registrech najdete ZDE.

O všechny níže uvedené výpisy lze požádat na pracovišti Czech POINT Antala Staška (Úřad městské části Praha 4) a také ve všech detašovaných informačních centrech Úřadu městské části Praha 4.

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; a}
Aktualizováno: 29.04.2024 – Vít Drbal