Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zmena prijmeni a trvaleho bydliste (Denisa 04.09.2021 18:18) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den,

  Chtela jsem se zeptat - stehuju se z Prahy 4 do Stredoceskeho kraje, menim trvaly pobyt a zaroven i prijmeni z duvodu svatby. Jak v tomto pripade postupovat z hlediska vydani noveho OP? Lze tyto dve zmeny resit najednou v ramci vydani noveho dokladu?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.09.2021 9:45)
   Dobrý den,
   ano, výměnu občanského průkazu vyřídíte najednou s oběma změnami. Jakmile obdržíte oddací list, můžete se vydat na úřad tam, kam si budete měnit trvalý pobyt. Nejprve proběhne změna trvalého pobytu a vzápětí si požádáte o nový občanský průkaz.
   Pokud budete mít jakékoliv podrobnější dotazy, můžete se obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: občanský průkaz (Renáta Beznosková 25.08.2021 9:38) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  kde mám zažádat o vydání nového občanského průkazu z důvodu ztráty platnosti
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 26.08.2021 9:18)
   Dobrý den,

   o občanský průkaz je možné požádat na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22).
   Podrobnější informace můžete nalézt na stránkách Ministerstva vnitra ČR:
   Osobní doklady - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)
    
   S pozdravem a přáním příjemného dne
    
   Ing. Martin Anděra
   Vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: změna trvalého bydliště (Vladimír Jirout 07.06.2021 14:07) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den. Pronajal jsem matce byt v areálu Zátiší pro seniory na Praze 4 a chci jí změnit adresu trvalého bydliště z Prahy 1. Matka není pohyblivá, je upoutána na lůžko a nemohu s ní tedy na úřad. Existuje nějaký způsob jak tuto záležitost vyřešit v místě jejího pobytu? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.06.2021 21:56)
   Dobrý den,
   možné to určitě je, kontaktujte prosím kolegyni Lenku Sýkorovou z oddělení občanských průkazů, která má na starosti dojíždění za imobilními občany, kteří si potřebují vyřídit žádost o nový občanský průkaz, potažmo změnu trvalého pobytu.
   Změnu trvalého pobytu by sice bylo možné vyřídit na plnou moc, nicméně na ní by musel být od Vaší matky ověřený podpis a stejně by tam kolegyně pak musela zajet nabrat žádost o nový OP, jednodušší tedy bude vyřídit to obojí najednou.
   Asi by bylo praktické, pokud by jste se mohl k náběru žádosti také dostavit, ale možná to nebude třeba, to už se domluvíte přímo s kolegyní.
   MČ Praha 4: Oddělení občanských průkazů
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Občanský průkaz (Monika Zentkova 01.06.2021 11:50) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mohl by si syn vyřídit občanku v Praze když má trvalý pobyt na Slovensku, ale má český rodný list, protože se narodil v Praze a žije tady, chodí do školy. Moc dekuji za odpoveď. Monika
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.06.2021 21:51)
   Dobrý den,
   z Vaší otázky není patrné, zda má Váš syn státní občanství ČR. Pokud ano, může si občanský průkaz vyřídit na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22).
   Pokud je státním příslušníkem Slovenské republiky, občanský průkaz si vyřídit nemůže, jelikož ten je vystavován pouze občanům ČR.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: výpis z evidence obyvatel (Martina Kaplanová 30.03.2021 10:36) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, pro uzavření sňatku (jinde než na P4) potřebuji výpis z evidence obyvatel (že jsem svobodná, nemám to zapsané v OP). Vydává se tento výpis na počkání? A jak dlouho je platný? Děkuji, Martina Kaplanová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.03.2021 11:20)
   Dobrý den,
   o výpis z informačního systému evidence obyvatel je možné si požádat na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22).
   Co se týče vystavení, ÚMČ Praha 4 vystavuje výpis na počkání, jak je tomu na jiným úřadech netuším, ale předpokládám, že to bude obdobné. Platnost výpis žádnou nemá, v zásadě záleží spíš na instituci, které ho dokládáte, zda bude splňovat jejich podmínky (např. aby nebyl starší jednoho měsíce apod.), pro jistotu se tedy můžete zeptat na matrice podle místa sňatku, jak starý výpis potřebují.
   Na závěr ještě uvádím, že za vyhotovení výpisu se platí správní poplatek 50 Kč. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Nový OP (Ada Kudlová 23.03.2021 9:50) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, před pár dny mi skončila platnost OP. V čase nouzového stavu jsem se zdržovala v jiném okrese a nepožádala o vydání nového OP. Jak mám situaci vyřešit? Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.03.2021 16:18)
   Dobrý den,
   o občanský průkaz je možné si požádat na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností, nemusíte se dostavit na úřad podle trvalého pobytu. Pokud tedy v současnosti pobýváte v jiném okrese, můžete si žádost podat tam. Jelikož je Váš stávající občanský průkaz již neplatný, k podání žádosti si s sebou vezměte jiný platný doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list).
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: obč průk (Milan Rychtř 17.03.2021 16:28) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  máte n novodvorské registr.systém na podání o.p
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.03.2021 20:14)
   Dobrý den,
   ano, rezervační systém můžete využít i pro pobočku na Novodvorské.
   Článek (postup) o rezervačním systému najdete ZDE .
   A přímý vstup do rezervačnígho systému je pak ZDE .
   Najdete jej i na úvodní stránce našeho webu vpravo pod kalendářem kousek níže...
   S pozdravem
   PhDr. Marek Hejduk, LL.M., MBA
   vedoucí oddělení právního odboru správních agend
 • Otázka: Občanský průkaz (Veronika Kučerová 12.03.2021 16:36) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, budeme se stěhovat do bytu na Prahu 9 , kde si budu zařizovat i trvalý pobyt. Chtěla, jsem se zeptat zda o nový občanský průkaz mohu zažádat na MČ Prahy 4 ? Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 15.03.2021 17:02)
   Dobrý den, paní Kučerová,
   změnu trvalého pobytu musíte hlásit nejprve v místě nového trvalého pobytu, tj. ve vašem případě na ÚMČ Praha 9.
   Jakmile bude změna pobytu zaevidována, o občanský průkaz si pak můžete následně požádat kdekoli na úřadě s rozšířenou působností, tj. i na ÚMČ Praha 4.
   V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat.
   S pozdravem
   PhDr. Marek Hejduk, LL.M., MBA
   vedoucí oddělení právního odboru správních agend
 • Otázka: Trvalý pobyt (M. Haisová 25.02.2021 15:08) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, skončil mi pronájem na Praze 4 a majitelka chce, abych zrušila trvalé bydliště. Je možné se přihlásit zatím na MÚ Praha 4 a pokud ano, jak mám prosím postupovat při odhlášení od majitelky a přihlášení na MÚ? Moc děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.02.2021 22:19)
   Dobrý den,
   Vy sama si trvalý pobyt „zrušit“ nemůžete, na úřad se přihlásit nelze. Údaj o místě trvalého pobytu Vám může zrušit majitel předmětné nemovitosti a teprve po nabytí právní moci výsledného rozhodnutí budete mít trvalý pobyt na adrese ohlašovny.
   Podrobnější informace naleznete na našich stránkách: MČ Praha 4: Osobní doklady a trvalý pobyt - Úřední zrušení místa trvalého pobytu
   Případně na informační lince našeho odboru 261 192 659
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Jak zjistím, kdo je trvale hlášen v mém bytě? (Hynek Cimoradský 22.02.2021 20:46) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,

  potřeboval bych oficiální potvrzení o tom, kdo má v bytě, jehož jsem vlastníkem, hlášen trvalý pobyt. Jak toto potvrzení, či výpis získám?

  Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.02.2021 22:16)
   Dobrý den,
   jakožto člen SVJ máte možnost nechat si udělat výpis osob, trvale hlášených na adrese objetu. Nicméně jelikož evidence obyvatel je vedena podle čísla popisného a nikoliv podle čísla bytu, uvedený výpis je jmenným seznamem všech osob, trvale hlášených na předmětné adrese, bez rozdělení na jednotlivé byty.
   Výpis Vám vyhotovíme na počkání na Odboru správních agend (pouze ale pokud se jedná o nemovitost na Praze 4) a správní poplatek za vyhotovení výpisu činí 50 Kč za každou stránku.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend


Vytisknout