Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Kradez pasu a obc. prukazu (Zdenek Sauer 10.07.2022 23:06) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  dne 5.7. mne ukradli ve Florenci v Italii Pas ,obc, prukaz a ridicsky prukaz. Dostal jsem potvrzeni od Italske policie.Je postup stejny jako pri vydani noveho pasu?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.07.2022 17:27)
   Dobrý den,
   aby mohly být doklady zavedeny do systémů ztracených a odcizených dokladů (jak v ČR, tak i v systémech mezinárodních), je třeba odcizení v zahraničí nahlásit u českých úřadů, tj. na zastupitelském úřadu, případně pokud byste měl datovou schránku, můžete to nahlásit přímo nám prostřednictvím datové schránky.
   Dále záleží na tom, zda se budete vracet zpět do ČR, jelikož následně požádat si o nový občanský průkaz můžete pouze u kteréhokoli obecního úřadu s rozšířenou působností v ČR. Na zastupitelském úřadu v zahraničí zatím není možné požádat o nový občanský průkaz.
   O cestovní pas si však na zastupitelském úřadu požádat můžete.
   Řidičské průkazy jsou v Praze v gesci Magistrátu hlavního města Prahy; pokud byste měl datovou schránku, můžete rovněž odcizení řidičského průkazu hlásit pomocí datové schránky. Pro bližší informace ohledně řidičského průkazu – viz kontakt: posta@praha.eu . Případně pak i na magistrátních stránkách ZDE .
   V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat!
   vedoucí oddělení právního odboru správních agend
 • Otázka: cestování po EU na OP (Senta Pavlata 20.06.2022 15:07) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, ráda bych se dotázala, zda lze dětem (2 a 4 roky) pořídit vlastní OP a ty využít jako cestovní doklad pro cestování v rámci EU (Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Německo).

  Zároveň bych se chtěla utvrdit, že není potřeba online žádost či rezervace, stačí dorazit s dětmi na jakýkoliv úřad s rozšířenou působností a tam vše na místě vyřídit (vč. foto)?

  Děkuji moc za odpověď a s pozdravem, Senta Pavlata
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.06.2022 11:57)
   Dobrý den!
   Ano, je možné dětem pořídit občanské průkazy a cestovat s nimi tak po státech EU. Rezervace není nutná, můžete se dostavit na jakýkoli úřad s rozšířenou působností (v Praze městské části).
   Občanský průkaz stojí ve standardní lhůtě (30 dnů) 100 Kč. Fotografie se pořizuje na místě. Je třeba předložit rodné listy dětí a doklad totožnosti zákonného zástupce – občanský průkaz či cestovní pas.
   V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat.
   S pozdravem
   PhDr. Marek Hejduk, LL.M., MBA
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
 • Otázka: Vyřízení nového OP a CP (Klara Junova 28.04.2022 21:23) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když po sňatku budu vyřizovat nový OP, mohu současně vyřídit i změnu trvalého bydliště a nový cestovní pas? Nebo je nutné na každý úkon mít samostatnou rezervaci? Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.05.2022 10:36)
   Dobrý den!
   Není třeba dělat na každý úkon samostatnou rezervaci, všechno vyřídíte na jedné přepážce. V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: OP (Červinka 01.05.2022 16:55) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, platnost OP nám končí 12.7.2022
  Kdy je třeba se objednat a v jakém předstihu.
  Bydliště ČM a Praze 14.
  Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.05.2022 9:21)
   Dobrý den,
   o nový občanský průkaz je možné požádat nejdříve půl roku před skončením platnosti původního, pokud Vám končí 12. 7. 2022, můžete si požádat již nyní.
   Žádost je možné podat na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22).
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: zablokovaný OP (Michaela Morávková 26.04.2022 9:10) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den. Zemřel mi manžel před dvěma měsíci. Na poště si vždy vyzvedávám důchod. Včera mi úřednice sdělila, že mám zablokovanou občanku a důchod mi nemůže dát. Jak zjistím, kdo mi doklad zablokoval a co mám dělat?Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 27.04.2022 10:34)
   Dobrý den,
   ke zneplatnění občanského průkazu dojde automaticky 45 dní po změně stavu. Jestliže jste před dvěma měsíci ovdověla, z tohoto důvodu byl OP automaticky zneplatněn. Je třeba podat žádost o nový občanský průkaz z důvodu změny rodinného stavu.
   Pro podání žádosti se dostavte na jakýkoliv úřad obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městský částí Praha 1-22) a s sebou vezměte starý občanský průkaz a úmrtní list.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: nový op (Antonín Wolf 09.04.2022 0:13) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den
  Mám trvalé bydlište na obecním uřade P-4 Písková a potřebuji nový občanský prukaz.Kam mám prosím zajít abych si udelal platný
  dekuji Wolf
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 12.04.2022 17:40)
   Dobrý den!
   Žádost o občanský průkaz je možné podat na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22).
   Ve Vašem případě bude asi poblíž:
   Úřad MČ Praha 12 - odkaz
   případně
   Úřad MČ Praha 4 - odkaz
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Fotografie na občanský průkaz (Lucie Röslerová 07.04.2022 12:51) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, na občanský průkaz se fotí přímo na ÚMČ Praha 4 Antala Stačka, kde se občanky vyřizují, nebo máme přinést klasické průkazové foto? Děkuji Röslerová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.04.2022 15:26)
   Dobrý den,
   fotografii není třeba nosit, pořízení snímku obličeje je součástí procesu žádosti jak o občanský průkaz, tak o cestovní pas.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: pas do 24 hodin (Eliska 05.04.2022 15:02) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Potřebuji vydat cestovní pas ve zkrácené lhůtě do 24 hodin pracovního dne. Lze to podat u vás na Praze 4, nebo to musím jít podat a vyzvednout na Ministerstvo vnitra?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.04.2022 10:45)
   Dobrý den,
   žádost o cestovní pas ve lhůtě do 24 hodin lze podat na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22) nebo na pracovišti Ministerstva vnitra ČR.
   Vyzvednutí vyrobeného pasu je nicméně možné pouze přímo na pracovišti Ministerstva vnitra ČR.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Rezervace, Termín (Kryštof Rákosník 31.03.2022 16:26) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,
  Potřebuji si podat žádost o nový Cestovní pas. Rád bych si udělal online rezervaci, ale první volný termín je až 27. Června. To je to opravdu všechno zabraný???
  Když přijdu k vám na úřad bez rezervace, jaká je odhadem čekací doba pro podání žádosti o nový CP? Né že by to u vás nebylo hezké, ale nechce se mi upřímně strávit půl dne čekáním.
  Děkuji
  Rákosník
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.04.2022 8:59)
   Dobrý den,
   ano, opravdu jsou všechny termíny na cestovní pasy obsazené až do konce června.
   Určitě můžete přijít i bez rezervace, co se týče doby čekání, je to těžké odhadnout, protože se velice liší, například v pondělí bylo lidí málo (čekací doba do 10 minut), ve středu hodně (čekání do hodiny), největší nával je vždy odpoledne cca od 15:00-18:00. Pokud je to pro Vás proveditelné, doporučuji využít úředních hodin v úterý nebo ve čtvrtek (8:00-12:00), kdy je tady o poznání méně lidí než během dlouhých úředních dnů.
   Případně pokud budete chtít, můžete žádost podat i na jakémkoliv jiném úřadu, kde budou mít volné termíny pro rezervaci.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: pas (Ivana 07.03.2022 15:50) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, mohu se proísm zeptat, pokud žádám o nový pas, starý musím vrátit? Nebo je možné jej nějak znehodnotit a ponechat mi? (jde mi o pas dítěte, který bych mu ráda nechala na památku:) Pokud zažádám o pas před koncem jeho platnosti, musím přinést všechny dokumenty znovu (rodný list)? Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.03.2022 18:05)
   Dobrý den,
   bohužel starý pas není možné si ponechat, držitel má povinnost prošlý pas vrátit. K podání žádosti o nový cestovní pas dítěte je třeba přinést starý cestovní pas a Váš občanský průkaz. Rodný list nosit nemusíte, ale pokud ho přinesete, kolegyním to usnadní a urychlí práci.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend