Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Obcansky prukaz (Helena 14.10.2019 23:15) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, ziji douhodobe v zahranici a v prosinci mi vyprsi platnost OP. Pokud si zazadam o novy OP pri pristi navsteve, je mozne aby hotovy doklad pak vyzvedla maminka? Dekuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.10.2019 21:21)
   Dobrý den,
   bohužel občanský průkaz lze vyzvednout pouze osobně, převzetí v zastoupení není možné. Nicméně je možné si za příplatek nechat občanský průkaz vyhotovit ve lhůtě do 5 pracovních dní, případně do 24 hodin. Podrobnější informace naleznete na následujících stránkách, v části „Poplatky termíny“:
   https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Prihladeni cizince k trvalemu pobytu (Ivana Votavova 02.09.2019 22:07) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, chci prihlasit k trvalemu pobytu partnera me dcery, ktery je cizincem. Deje se toto stejnym zpusobem, jako u obcanu CR nebo je postup odlisny?
  Dekuji
 • Otázka: vydání nového cestovního pasu ČR (Ivan Šembera 26.08.2019 13:06) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Před lety jsem se odstěhoval do SR, současne jsem zrušil trvalý pobyt Na Táborské ul. Mám občanství ČR.Mám neplatný cestovní pas a potřebuji pas nový. Chci vycestovat na Váš úřad v Praze a požádat o nový. Předložím starý pas, list narození. Doklad , že jsem bydlel v Praze je u vás. Stačí to k podání žádosti? Vydání pasu zde v Bratislavě na ambasádě ČR trvá až tři měsíce Za laskavou odpověd děkuji.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 27.08.2019 9:29)
   Dobrý den, pane Šembero,
    
   pokud máte český cestovní pas prošlý, bude nutné pro vyřízení nového předložit platný český občanský průkaz. Pokud ho nemáte, budete muset doložit to, že jste státním občanem ČR – tzn. mít osvědčení o státním občanství ČR ne starší, jak jeden rok. Co vše potřebujete doložit k osvědčení o státním občanství, by vám sdělily kolegyně Jana Klimakovská – linka 686 nebo Miluše Pavlíková – linka 101.
    
   S pozdravem
    
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk, LL.M. et LL.M.
   odbor správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Ověření trvalého pobytu (Václav Říha 16.08.2019 13:18) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, jsem vlastníkem bytu v městské části Praha 4 a rád bych se zeptal, jakým způsobem si mohu ověřit, které osoby jsou přihlášeny k trvalému pobytu na adrese mého bytu? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 21.08.2019 11:55)
   Dobrý den,

   dle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel „Ohlašovna sdělí vlastníkovi objektu na jeho písemnou žádost jméno, popřípadě jména, příjmení a datum narození občana, k němuž vede údaj o místě trvalého pobytu, odpovídající adrese objektu.“ Pokud se tedy dostavíte na ÚMČ Praha 4, poskytneme Vám výpis osob, trvale hlášených na adrese Vaší nemovitosti. Jelikož je však evidence vedena na číslo popisné a nikoliv na byty, nejsou jednotlivá jména přiřazená k bytům, jedná se o výpis za celý objekt. Za vyhotovení výpisu je vybírán správní poplatek 50 Kč za každou stránku.
    
   V Případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
    
   S pozdravem a přáním příjemného dne.
    
   Ing. Martin Anděra
   Vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: výměna obč.průkazu (Kloučková Růžena 05.07.2019 11:20) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Synovi končí platnost občanského průkazu. Bude mimo republiku. Dotaz zní: Mohu si potřebný formulář vytisknout u sebe doma, vyplnit a odevzdat ho u vás na úřadu. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 08.07.2019 8:36)
   Dobrý den,
   žádost o občanský průkaz v zastoupení není možné podat, žádný formulář se nevyplňuje, žádost vytiskne pracovník/pracovnice přímo na přepážce. Osobní přítomnost žadatele je navíc potřeba, protože součástí podání žádosti je pořízení snímku obličeje a podpisu. Není třeba se dostavovat přesně v termínu skončení platnosti, o nový OP lze požádat již 6 měsíců před skončením platnosti a měsíc po skončení platnosti.
   Pokud syn půjde podávat žádost s již prošlým občanským průkazem, bude s sebou potřebovat ještě jiný platný doklad (cestovní pas, rodný list nebo řidičský průkaz).
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: občanský průkaz žádost (Gabriela Zímová 27.06.2019 8:48) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, mám syna, kterému bylo 20.6. 2019 15 let. Chtěla bych se zeptat jaké doklady potřebujeme k vyřízení? Jak máme postupovat, když na adrese máme pouze přechodné bydliště. Ráda bych zde nahlásila syna trvale.Děkuji. Za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 27.06.2019 14:30)
   Vážená paní Zímová,
   k vyřízení prvního občanského průkazu po 15-ti letech věku stačí rodný list. Pokud však budete rovněž měnit trvalý pobyt, je potřeba, aby syn měl Váš souhlas. Pokud jste vlastníkem nemovitosti, máte možnost se dostavit osobně se synem a před úředníkem potvrdíte souhlas na přihlašovacím lístku (pokud máte nemovitost v osobním vlastnictví, není potřeba dokládat výpis z katastru nemovitostí).
   Pokud jste v nájmu, je potřeba doložit platnou nájemní smlouvu. Pokud byste se nemohla dostavit se synem společně, musel by mít váš souhlas písemně a to s vaším ověřeným podpisem. V případě jakýchkoli dotazů mne neváhejte kontaktovat.
   S pozdravem
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk, LL.M. et LL.M.
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
 • Otázka: zadat nový OP (Helena Suková 27.05.2019 8:59) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Pracovní doba ?
  vyřízení do kdy
  je možné obdržet potvrzení než bude OP vydán ?ig
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.05.2019 14:25)
   Dobrý den,
   úřední hodiny Odboru správních agend naleznete na našich stránkách:
   http://www.praha4.cz/Kontaktni-udaje.html
   Potvrzení o občanském průkazu je vystavováno zároveň s podáním žádosti, v případě že stávající občanský průkaz již není platný. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: občanský průkaz (Marie Fořtová 29.05.2019 14:37) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, mám občanský průkaz vydaný v roce 2010, platný je deset let - tj. do května 2020. Není nutná jeho výměna za novější typ občanského průkazu s čipem? (toto je zalaminovaná zelená kartička). Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.05.2019 14:20)
   Dobrý den,
   tento občanský průkaz je i nadále platný do doby, která je v něm vyznačena. Pokud u Vás nedošlo ke změně údajů v občanském průkazu, není třeba ho měnit za nový. O nový pak můžete požádat nejdříve 6 měsíců před skončením platnosti stávajícího.
   Pokud chcete mít občanský průkaz s čipem, můžete si o něj požádat již nyní, nicméně budete platit správní poplatek 200 Kč, výměna 6 měsíců před skončením platnosti stávajícího dokladu je pak zdarma.
   V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659 .
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Nutrie (Andrew Tomsky 27.03.2019 20:05) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,

  Rád bych se zeptal, co se stalo s kolonií nutrií v oblasti Dvorců?

  Tato zvířata jsou celkem oblíbenou atrakcí pro místní i pro návštěvníky, teď však téměř zmizela. Objevují se informace, že je město nechalo vyhubit.

  Máte prosím nějakou informaci?

  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 28.03.2019 10:52)
   Vážený pane Tomský,
    
   MČ Praha 4 nemá informace o jakémkoliv zásahu proti kolonii nutrií v oblasti Podolky. Konzultovali jsme Váš podnět se správcem toku Povodím Vltavy, s.p. a ani tento subjekt proti nutriím nijak nezasahoval. Je možné, že kolonie nutrií žije na přilehlém Veslařském ostrově, nebo vzdálenější Císařské louce. V současné době je výrazně zvýšen průtok Vltavy i výška hladiny a je možné, že nutrie se v těchto podmínkách na břeh Podolky nedostanou. Tuto variantu nám jako možnou potvrdil i správce toku.
    
   S pozdravem
    
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
   odbor životního prostředí a dopravy
   Městská část Praha 4
 • Otázka: dotaz (Sobolová Jaroslava 12.03.2019 9:26) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den
  Dne 11.3.2019 jsem prodala byt, kde byl hlášen syn a snacha s vnučkou. Nový majitel asi nebude chtít, aby jejich pošta chodila na starou adresu. Musí můj syn sám dojít na MÚ a přihlásit si bydliště na ohlašovnu a nebo to musí udělat nový majitel.Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 20.03.2019 20:46)
   Dobrý den,

   Váš syn se sám přihlásit na ohlašovnu nemůže, může se přihlásit k trvalému pobytu na jiné adrese (například tam, kde v současnosti bydlí), tím pádem již na adrese prodané nemovitosti mít trvalý pobyt hlášený nebude. Pokud se k trvalému pobytu nikam přihlásit nemůže, musí mu nový majitel údaj o místu trvalého pobytu zrušit. Zrušení údaje o místu trvalého pobytu probíhá ve správním řízení, které je zahájeno na žádost oprávněné osoby, tedy nového majitele. Případné podrobnější informace včetně kontaktu na příslušné pracovníky je možné nalézt na našich stránkách:
   http://www.praha4.cz/Uredni-zruseni-mista-trvaleho-pobytu.html
    
   S pozdravem a přáním příjemného dne
    
   Ing. Martin Anděra
   Vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout