Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Koncerty v areálu ledáren Braník (Petr Pecháček 27.05.2021 22:35) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, je prosím s organizátorem koncertů v areálu Branických ledáren v období od června do září dojednán čas ukončení akcí? Má organizátor pro akce udělenu výjimku z vyhlášky o nočním klidu? Pokud ano, za jakých podmínek?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.06.2021 21:41)
   Vážený pane Pecháčku,
   pořadatelem akcí na soukromých pozemcích v Ledařské ul.. je společnost LMB s.r.o., která je povinna dodržovat veškeré související právní předpisy, a tedy i vyhlášky HMP.
   Odbor kultury, sportu a dotační politiky
 • Otázka: Památník Kosmonautů (Jan Vlcek 15.05.2021 17:48) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti pokud bych chtěl uspořádat sbírku na revitalizaci památníku Kosmonautů na autobusovém nádraží Haje. Pokud je to možné tak bych rad věděl na koho se obrátit, pripadne s kým jednat? Děkuji za odpověď Vlček
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 21.05.2021 13:26)
   Dobrý den, tento památník je na území městské části Praha 11 - www.praha11.cz
 • Otázka: Přístupnsot sportovního areálu Na Planině (Petr 20.04.2021 8:09) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, rád bych se zeptal, v jakých časech a za jakých podmínek je přístupný sportovní areál (běžecký ovál, prostor s umělou plochou uprostřed...) při ZŠ/gymnáziu Na Planině.
  Děkuji, P. Kolář
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.04.2021 17:24)
   Vážený pane Koláři,
   pokud bude podle platných protiepidemických předpisů možné, otevře se hřiště u ZŠ Na Planině, dle sdělení ředitele školy, od pondělí 3. 5. 2021.
   Sportovat lze, v souladu s aktuálním vládním nařízením, zatím v omezeném režimu.
   Běžná provozní doba hřiště:
   květen, červen, září
   PO - ČT od 16.00 hod. do 19.00 hod.
   PÁ od 16.00 hod. do 18.00 hod.
   SO, NE - dle dohody
   březen, duben, říjen
   PO - PÁ od 16.00 hod. do 18.00 hod.
   SO, NE - dle dohody
   Na případné využití hřiště o víkendu se informujte prostřednictvím e-mailu skola@planina.cz .
   S pozdravem
   vedoucí odboru školství, prevence a rodinné politiky
 • Otázka: Dětské hřiště mezi ulicí Podolská a K Vysoké cestě (Helena Lejsková 24.03.2021 8:56) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, před cca 10 lety byly odstraněny herní prvky z hřiště. Zatím je využíváno k výuce dětí na kole, bruslích atp. Bohužel ze z něho stává také "černé" parkoviště. Ráda bych se zeptala, kdy bude tento prostor zahrnut do obnovy volnočasových aktivit občanů.
  Děkuji
  Lejsková
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 24.03.2021 17:28)
   Dobrý den, tato plocha je častým zdrojem podnětů budoucí možně podoby tohoto vnitrobloku. Ať už se jedná o dětské hřiště, sportovní plochu, nebo parkovou plochu s oddychovou a rekreační zónou. V současné době sbíráme podněty ze strany veřejnosti. To bude můstek pro další postup, včetně získání potřebných finančních prostředků. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Hříště ZŠ Plamínkové (Jana Nováková 11.09.2020 21:42) – Kultura, sport a volný čas
  Hřiště u ZŠ Plamínkové není využíváno v souladu s provozním řádem. Dochází k soustavnému překračování doby, kdy je hřiště provozováno fotbalisty. Nyní je pátek 11.9.2020, čas 21,30 a dle řádu má provoz skončit ve 21 hodin. Fotbalisté stále hrají bez ohledu na čas, hluk kopání do míče, pískání a hlasitý vulgární řev hráčů není výjimkou. Doba uvedená v provozním řádu je překračovaná i o víkendech, kdy není výjimkou nadměrný hluk od 9 ráno i do 20 hodin večer. Při volání na telefon správce uvedený na vašem webu bylo zjištěno, že toto číslo neexistuje. Je zde uvedeno záměrně, aby si nikdo nemohl stěžovat? Budeme tedy volat městskou policii, aby hráče vyprovodila? Připadá vám provozní doba v pracovní dny do 21 hodin a o víkendu v podstatě neomezeně normální? Jsou tito hráči, co ani nedodržují provozní řád hřiště něco víc, než obyvatelé okolních domů, kteří to proti své vůli musí snášet?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.09.2020 16:54)
   Vážená paní Nováková,
   v odpovědi na Váš podnět, týkající se porušování provozního řádu hřiště u Základní školy Plamínkové, uvádíme následující.
   Celá záležitost byla řešena s ředitelem dotčené ZŠ Mgr. Ivanem Tučkem.
   Sportovní areál školy poskytuje sportovní vyžití mládeži i dospělým ve stejném režimu již od roku 2011. Hřiště je spravováno kustodem, který dbá na dodržování provozního řádu. Na hřištích, o jejichž využití je velký zájem veřejnosti a probíhají na nich i oficiální sportovní soutěže, panuje běžný sportovní ruch stejně, jako v jiných sportovních zařízeních tohoto typu a v žádném případě jejich provoz nezasahuje do času tzv. nočního klidu. Jelikož je provoz většinu roku závislý na umělém osvětlení, končí sportovní dění zhasnutím světel ve 21.00 hodin (dále jsou v provozu jen sociální zařízení).

   Případ, který popisujete ve stížnosti, byl dle vyjádření pana ředitele ojedinělý a situace byla způsobena závadou osvětlení, kvůli které došlo k přerušení provozu. Po opravě bylo podnájemci kustodem umožněno dohrání oficiálního zápasu soutěže v malé kopané. Jednalo se o mimořádnou situaci způsobenou nepředvídatelnou událostí.

   Aby škola předešla takovým nedorozuměním, rozhodl pan ředitel formálně prodloužit dobu provozu areálu od 21.9.2020 do 21.30 hodin, kdy je doba od 21.00 do 21.30 určena pouze pro opuštění sociálního zařízení šaten a areálu podnájemci a pro případ nějaké podobné nepředvídatelné události. Sportovní provoz tak bude i nadále končit ve 21.00 hodin.
   Kustod hřiště dostal od ředitele ZŠ pokyn upozorňovat s větší intenzitou podnájemce na nevhodnost vulgárních či příliš hlasitých projevů a v případě, že nedojde k nápravě iniciovat ukončení podnájemní smlouvy.

   Pokud by i po těchto opatřeních nenastal obrat k lepšímu, obraťte se, prosím, přímo na Městskou část Praha 4, odbor školství, email: alice.stancova@praha4.cz.
   S pozdravem
   Mgr. Bc. Jana Ságlová
   vedoucí odboru školství, prevence a rodinné politiky
 • Otázka: hudební produkce (Libuše Kadlecová 21.07.2020 14:55) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda je k hudební produkci v prostoru tzv.bazénu u mezi vchody do stanice metra Budějovická , potřeba povolení a kdo ho vydává? Jsme zde neustále obtěžováni vyřvávajícími , mečícími ,,hudebníky,, ,kteří umí pouze mlátit do krabice místo bubnu. Kdo tuto produkci na území Prahy 4 povolil? A pokud není povolená , jak se jí zbavit?
  Děkuji za odpověď L. Kadlecová
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 27.07.2020 17:27)
   Dobrý den,

   pouliční veřejné produkce upravuje Obecně závazná vyhláška o omezujících opatřeních k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku v souvislosti s provozováním pouliční umělecké veřejné produkce na veřejně přístupných místech, viz. příloha. Při jejím dodržování nepotřebují pouliční umělci žádné zvláštní povolení.

   S pozdravem

   Mgr. Daniela Kazdová

   vedoucí Odboru kultury, sportu a dotační politiky
   Úřad MČ Praha 4
 • Otázka: Sportovec Prahy 4 (Lucie Zelenková 28.05.2020 10:49) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jaký je náhradní termín na vyhlášení Sportovce Prahy 4 v KC Novodvorská? Původní březnový termín byl kvůli pandemii zrušen.

  Děkuji za odpověď.

  Lucie Zelenková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.05.2020 13:11)
   Vážerná paní Zelenková,
   vyhlášení Sportovce Prahy 4 je plánováno v rámci open air akce Kavky 4 Sport na 19. září 2020 v parku Na Pankráci.
   S pozdravem
   Mgr. Daniela Kazdová
   vedoucí Odboru kultury, sportu a dotační politiky
 • Otázka: Hřiště Pod Vilami (Martin 18.05.2020 16:15) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně hřiště, které je umístěno v ulici Pod Vilami blízko parku Jezerka. Je hřiště veřejně přístupné ? A nebo patří škole? Dříve přístupné bylo. Poslední cca půl roku je přes dveře zámek.
  Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 19.05.2020 9:01)
   Dobrý den, sportoviště bude od víkendu opět plně k dispozici veřejnosti. A to každý pracovní den od 14 do 21h a o víkendech od 9 do 21h.
 • Otázka: Dětské hřiště v areálu Diakonie Krč (Klára Krejčí 26.04.2020 17:41) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, není možné se s Diakonii domluvit a vyhradit dvě až tři hodinky denně, kdy bychom tam směli s dětma?
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.04.2020 9:24)
   Dobrý den, v současné době tento postup není z pochopitelných důvodů možný. Po dohodě s provozovatelem Diakonie bude hřiště zpřístupněno po 8.čevnu. Děkujeme za pochopení. 
 • Otázka: Dětské hřiště v areálu Diakonie (Klára Krejčí 20.04.2020 15:44) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  dětské hřiště v areálu diakonie je aktuálně zavřené, s dětmi není v dosahu žádná alternativa. Neuvazujete o obnovení pískoviště a pár herních prvků ve vnitrobloku ulic Tavolníková, Šípková? Děkuji, s pozdravem Klára Krejčí
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 22.04.2020 8:39)
   Dobrý den,
   vzhledem k tomu, že opatření je pouze dočasné, neuvažujeme v souvislosti s ním budovat nové dětské hřiště. Vnitroblok, který popisujete, je navíc z valné části ve vlastnictví jiného subjektu, nežli je MČ Praha 4, nebo hlavní město Praha.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí