Aktuality z FAMILYWEBU

 • Velká rekonstrukce tramvajové trati začíná


  V sobotu 19. září 2020 začne rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí, Soudní a obnova tramvajové trati v ulicích Na Pankráci mezi ulicí Na Veselí a Hvězdovou. Potrvá do 27. listopadu 2020. Tramvajový provoz se obnoví o den později. Rekonstrukce sebou přinese nezbytné dočasné omezení MHD, osobní dopravy, parkování i pohybu pro pěší. Investorem stavby je Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP).
 • Pravidla pro nošení roušek - s platností od pátku 18. září 2020


  Aby se zabránilo šíření koronaviru COVID-19, nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR další mimořádná preventivní opatření. Od pátku 18. září 2020 jsou roušky povinné kromě dosavadních míst také ve třídách při vyučování pro všechny žáky, studenty i učitele s výjimkou tříd 1. stupně. O půlnoci na sobotu také musí zavřít všechny restaurace a bary až do šesté hodiny ráno. Současně od pátečního večera platí zákaz pro pořádání hromadných vnitřních akcí, kde stojí více než 10 lidí. Výjimku mají výstavy či trhy. Na akcích, kde se sedí, musí být vstupenky prodávány na konkrétní místo. Restaurace, bary a kluby nesmí do svých prostor pustit víc lidí, než je kapacita míst k sezení.
 • AKCE JE ZRUŠENA - Veřejné setkání - Metro D – stanice Olbrachtova


  Veřejné setkání s občany na téma: Metro D – stanice Olbrachtova, avizované na dnešek (17. 9. 2020) od 17 hodin v jídelně Základní školy Na Planině, se nekoná. Důvodem je odřeknutí účasti ze strany Dopravního podniku hlavního města Prahy, který účast odřekl dnes z důvodu nebezpečí nákazy virem COVID-19. Všem občanům se omlouváme!
 • Rekonstrukce tramvajové trati z Nuslí k vozovně Pankrác odstartuje již v sobotu 19. září 2020


  V termínu 19. září - 27. listopadu 2020 proběhne rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí, Soudní a obnova tramvajové trati v ulici Na Pankráci mezi ulicí Na Veselí a Hvězdovou. Tramvajový provoz bude v rámci I. etapy vyloučen v úseku Pražského povstání – Vozovna Pankrác. Pro auta budou uzavřeny ulice Na Veselí a Soudní a bude zrušena možnost parkování v ulicích Na Veselí, Soudní, přilehlých ulicích a především v ulici Na Pankráci. Více na odkazu ...
 • Otevřeli jsme BRAVO!


  Plné hlediště a velkolepá show - Branické divadlo se po dlouhé přestávce, způsobené i koronavirovou krizí, otevřelo a zástupci městské části ho v neděli 13. září 2020 oficiálně předali spolku United Arts & Co. Hned při slavnostním zahájení sezony si organizátoři připravili nabitý program – diváky nalákali ukázkami hned ze dvou představení Losers Cirque Company – Loser(s) a Kolaps, děti zabavili pohádkou Superkluk a nabídli i debatu o budoucnosti divadla se zástupci radnice a architekty.
 • Nuselské pivní slavnosti 2020


  V areálu bývalého Nuselského pivovaru se v sobotu 3. října 2020 v době od 13 do 22 hodin uskuteční další ročník Nuselských pivních slavností. Vstup zdarma a jste srdečně zváni!
 • Otevíráme nový park „Přátelská zahrada“


  Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky – výukový a odpočinkový areál u Základní školy Jeremenkova - je hotov a po rozsáhlé rekonstrukci je již k dispozici svým uživatelům. Těmi jsou nejen žáci přilehlé školy.
 • Ministerstvo zdravotnictví: Od čtvrtka budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR


  Hygienická stanice hlavního města Prahy publikovala ve středu 9. září 2020 tiskovou zprávu Ministerstva zdravotnictví ČR k zavádění povinného nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol, a to s účinností od čtvrtka 10. září 2020.
 • Wannado Festival Tour 2020 již v sobotu 12. září


  Sportovní akce - již 10. ročník Wannado Festival Tour - proběhne v sobotu 12. září 2020 mezi 10. a 17. hodinou na Branické louce u Vltavy v blízkosti ulice U Kempinku. Objevíte zde svět Wannado plný zábavy a pohybu. Zjistíte, jaké máte možnosti sportovního vyžití pro sebe a pro své děti v nejbližším okolí. Všechny aktivity budou na místě k vyzkoušení a poznáte i samotné trenéry jednotlivých sportů.
 • Svatováclavské velebení 2020 v parku Na Jezerce


  V pondělí 28. září 2020 se od 14 hodin uskuteční v parku Na Jezerce v Praze 4 další ročník akce "Svatováclavské velebení". Na příchozí čekají nejen oblíbené rytířské souboje, ale i řada loutkových představení (Teatro Truhla, Studio Damúza, Loutky bez hranic či Toy Machine, ale i hudební vystoupení Pískomil se vrací. Na vaši návštěvu se těší MČ Praha 4!
 • Už víte, co budete dělat v září? Otevíráme Bravo a slavíme dvacet let Dobešky


  Začátek školního roku bude ve znamení kulturních akcí na Praze 4. V neděli 13. září 2020 se bude konat slavnostní předání a otevření Branického divadla. Slavnost původně měla proběhnout už v březnu, kvůli koronavirové krizi ale byla zrušena. Bravo tak zahájí svou sezonu po dlouhé pauze představením Losers Cirque Company a nabídne pohádku pro děti, prohlídku divadla a další program. O sedm dní později se můžete těšit na akci divadla Dobeška.
 • Kolečka na sídlišti Krč - pozvánka na 15. září 2020


  V rámci aktivit pod hlavičkou "Čtyřka sportuje" proběhne 15. září 2020 od 15 hodin na sídlišti v Krči (ulice Tajovského) akce Kolečka na sídlišti Krč. Městská část Praha 4 zve všechny malé i velké sportovce, kteří se mohou těšit na výuku na in-line bruslích, koloběžkách a skateboardu s profesionálními lektory, včetně půjčovny. Zajděte se podívat!
 • Pumptracková dráha míří do opravy


  Návštěvníci sportovního areálu A-park Ledárny budou na čas ochuzeni o oblíbené pumptrackové dráhy. Tratě přestaly splňovat požadavky na bezpečný provoz. Z tohoto důvodu přistoupila MČ Praha 4 k jejich kompletní opravě. Zpět na své místo se pumptrack vrátí během měsíce listopadu.
 • Zpřísnění mimořádných opatření: Roušky v obchodech a MHD


  Od středy 9. září 2020 začnou v Praze kvůli stále šířící se nákaze covidem-19 platit nová epidemiologická opatření. Mimo jiné budou muset restaurace a bary o půlnoci zavřít své provozovny a roušky či jiná ochrana dýchacích cest budou kromě MHD povinné i v obchodech a v obchodních centrech a také na poštách.
 • Sobotní třetí ročník Ladies Day bude opět pomáhat


  Již třetí ročník akce Ladies Day proběhne v sobotu 12. září 2020 v Eagles Parku. Také letos bude akce pomáhat, konkrétně devatenáctiletému sportovci Standovi Zatloukalovi, kterého úraz upoutal na invalidní vozík. Jeho snem je speciálně upravené kolo pro handicapované – tzv. handbike. Přijďte se podívat, pomůžete dobré věci a program je opravdu zajímavý.
 • Turnaj seniorů Prahy 4


  Turnaj seniorů Prahy 4 se uskuteční ve čtvrtek 17. září 2020 v Tenisovém klubu Konstruktiva. Přihlášky do turnaje jsou k dispozici na informačních centrech MČ Praha 4 nebo na www.tkk.cz .
 • KAVKY4SPORT 2020 proběhnou třetí zářijovou sobotu


  Park Na Pankráci bude v sobotu 19. září 2020 dějistěm tradiční akce KAVKY4SPORT. Návštěvníci semohou mezi 10. až 18. hodinou těšit na ukázky sportovních disciplín, běžecký závod Craft Team Running či na hudební vystoupení Marka Ztraceného (od 17 hod.). Proběhne také vyhlášení výsledků ankety Sportovec Prahy 4 roku 2019. A celý den bude v parku dostatek sportovní i jiné zábavy pro děti a dospělé. Vstup zdarma!
 • Věnujte 10 minut svému zdraví – Den zdraví s Prahou 4


  Kdy? 15. 9. 2020 od 10:00 do 18:00 hod. Kde? Venkovní prostranství OC Arkády. Co? Kontrola znamének a diagnostika pleti, prevence rakoviny prsu a plic, vyšetření na šedý a zelený zákal, měření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu nebo nasycení krve kyslíkem. Tyto a další prohlídky mohou bezplatně absolvovat všichni lidé, kteří v úterý 15. září 2020 přijdou před OC Arkády na Pankráci na akci s názvem „Věnujte 10 minut svému zdraví“.
 • Budovy na Praze 4 se otevřou veřejnosti


  Již tento víkend mají lidé možnost nahlédnout do budov a prostor, které běžně bývají nedostupné. V rámci festivalu Open House Praha se otevřou desítky míst po celém městě, včetně těch v městské části Praha 4.
 • Školní rok začal v Praze 4 ve všech mateřských a základních školách


  Nový školní rok 2020/2021 začal dnes ve všech mateřských a základních školách zřizovaných městskou částí Praha 4. V provozu je všech 19 mateřských a všech 21 základní škol.
 • Pozvánka ke kulatému stolu pro ženy z Prahy 4


  Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a nechcete přijít o pracovní příležitosti? Zapojte se do projektu podporující pracující ženy. Projekt je rozdělen do čtyř sezení, začíná se 9. září 2020. Městská část Prahy 4 na něm spolupracuje s organizací Business & Professional Women CR. Hlavním z cílů organizace je podpora žen v jejich ekonomické nezávislosti. Sezení probíhají formou kulatého stolu.