Aktuality z FAMILYWEBU

 • COVID 19: Co platí od pondělí 23. listopadu 2020


  V celé České republice se od pondělí zmírňují některá omezení, která vláda zavedla proti šíření koronaviru. Zkracuje se doba nočního zákazu vycházení, déle mohou být otevřené obchody a výdejní okénka restaurací. Lidé se také mohou shromažďovat ve větším počtu než dosud, například na svatbách, pohřbech a při bohoslužbách.
 • Výluka vody ve třetí listopadové dekádě - 48. TÝDEN


  Pražské vodovody a kanalizace (PVK) plánují na úterý 24. listopadu 2020 od 08:00 hod. do 15:00 hod. omezení dodávek vody v Braníku. Důvodem je provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.
 • Jak stonat s Covidem


  Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy připravila ve spolupráci s pražským magistrátem stručný leták, který přehledně seznamuje veřejnost se správným postupem léčby při obvyklém průběhu onemocnění COVID-19 v domácích podmínkách.
 • Místostarosta Svoboda předal pacientům Nemocnice sv. Alžběty dárkové balíčky


  Občané Prahy 4, kteří jsou pacienty Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi, obdrželi dárkové balíčky, které jim do tohoto církevního zdravotnického zařízení přivezl místostarosta Prahy 4 Josef Svoboda. Více v článku ...
 • Praha 4 nesouhlasí se změnami v provozu autobusové linky 193


  Městská část Praha 4 zásadně nesouhlasí, aby byl dřívějším provozem na prodloužení tramvajové trati v ulici Na Pankráci zkracován či měněn provoz linky MHD číslo 193. Vyplývá to z dnešního usnesení Rady MČ Praha 4. Rada zároveň požádala samosprávu hlavního města Prahy, aby veškeré změny na komunikacích I. třídy, mimo havárií, a v provozu městské hromadné dopravy v Praze 4 byly vždy s předstihem projednávány se samosprávou městské části.
 • Opatření proti kotronaviru: Co se změnilo od středy 18. listopadu 2020


  Od středy se opět mění vládní opatření zaměřené na překonávání nákazy novým typem koronaviru COVID-19. Do škol se dnes nově vrátili žáci 1. a 2. tříd, otevřeli se také speciální základní školy pro hendikepované. Opatření se naopak zpřísnila v obchodech. Více v článku ...
 • Seznamte se s výsledky zapojení veřejnosti do revitalizace parku Jezerka


  Souhrnnou zprávu z dotazování návštěvníků parku na místě, workshopů se žáky ZŠ Mendíků a ZŠ Sdružení, a online ankety naleznete dále na odkazu ...
 • Praha 4 děkuje zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin


  Městská část Praha 4 dnes poděkovala darem učitelkám a dalším zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin, které i v současné době zajišťují péči o nejmenší děti a zůstávají po celou dobu v plném provozu a beze změn oproti normální docházce. „Vážíme si úsilí všech, kteří se snaží udržet okolní svět v normálu alespoň pro naše nejmenší,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011). Více v článku ...
 • Odorizace pomůže odhalit případné úniky plynu


  V Praze, podobně jako v celé ČR, proběhne v pracovních dnech 47. týdne roku 2020 preventiivní nárazová odorizace plynu. Díky zvýšenému přidávání látky s intenzivním zápachem (odorantu) tak bude možné zjistit i jinak těžko postřehnutelné úniky plynu. Každý, kdo zjistí i nepatrný únik zemního plynu nebo na něj bude mít podezření, by měl tuto skutečnost neprodleně nahlásit nonstop pohotovostní službě na telefonním čísle 1239. Více v článku ...
 • Vyberte mobiliář, který oživí veřejný prostor "pankráckého pentagonu"


  Investor objektu Parkview, společnost Skanska Property Czech Republic, plánuje na své náklady oživit "pankrácký pentagon" nápaditým pobytovým mobiliářem umístěným do veřejného prostoru mezi budovami Parkview a V-Tower. Atelier Molo architekti zpracoval tři varianty řešení. Pomozte vybrat tu nejlepší! Hlasujte prosím v krátké anketě do neděle 22. listopadu 2020. Odkaz a podrobnosti v článku...
 • Jak více využít Tyršův vrch a Bohdalec pro rekreaci


  Městská část Praha 4 chce více využít zalesněné kopce Tyršův vrch a Bohdalec pro rekreaci obyvatel. A nejen svých. Kopce jsou totiž zároveň součástí území Prahy 10. Dosud byly využívané spíše sporadicky, a to kvůli obtížné přístupnosti a prostupnosti. To by se mohlo změnit. Radnice Prahy 4 se proto spojila s odborníky a studenty z Ústavu zahradní a krajinářské architektury Mendelovy univerzity v Lednici, aby stav lokality posoudili a navrhli reálné možnosti jejího využití. Návrh má být hotový v březnu příštího roku.
 • Praha 4 má nové místo na testování COVID-19


  Praha 4 má další odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat na nemoci COVID-19. Od začátku listopadu je otevřeno na poliklinice Zelený pruh (na adrese Roškotova 1717/2). Toto odběrové místo je pro veřejnost otevřené každý všední den (kromě svátků) od 8:10 do 16:00 hodin.
 • Praha 4 nesouhlasí se zkrácením linky autobusu číslo 193


  Městská část Praha 4 zásadně nesouhlasí s jakýmikoli změnami či zkrácením autobusové linky 193! Toto spojení velmi využívané všemi seniory a dalšími obyvateli Prahy 4 obsluhuje v současné době nejen desítky tisíc bytů, nemocnice, polikliniky, lékárny a provozovny obchodu a služeb, ale propojuje také školská a sociální zařízení Prahy 4.
 • Podolská ulice má novou smart toaletu


  V Podolské ulici, v blízkosti kurtů vedle Sokolovny, byla umístěna již druhá mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, dobíjecím zařízením, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.
 • Máte restauraci či kavárnu a nabízíte roznos nebo prodej z okénka?


  Dejte o sobě vědět ostatním, kteří právě vaši službu v okolí svého bydliště nebo pracoviště hledají. V článku na odkazu najdete jak kontakt pro zařazení do seznamu (majitelé, provozovatelé, personál) tak hlavně přehled míst, která okénka či rozvoz provozují (veřejnost). Na výběr je zde jak odkaz na tabulku, samotná tabulka ke stažení i mapka.
 • Důležité kontakty


  Potřebujete v souvislosti s nákazou koronaviru COVID-19 informace nebo pomoc? Zde najdete základní kontakty, kde můžete získat aktuální informace, nebo požádat o pomoc. Upozorňujeme, že některé telefonní linky jsou zpoplatněné.
 • Radní Prahy 4 schválili slevy na nájmech pro podnikatele na říjen a listopad


  Městská část jedná rychle i během podzimních měsíců – již druhou vlnu slev z nájemného od začátku koronavirové krize schválili dnes radní Prahy 4. Podniky, které stejně jako na jaře, musejí mít v říjnu a v listopadu 2020 zavřené provozovny, mohou požádat až o čtyřicetiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.
 • Průchod úřadem MČ Praha 4 je omezen


  V souvislosti se šířením nákazy COVID 19 a příslušnými Usneseními vlády ČR na překonání koronavirové pandemie upravuje Úřad městské části Praha 4 průchod budovou úřadu v době, kdy je úřad (v ulici Antala Staška 2059/80b) otevřen pro veřejnost. Toto opatření začíná platit v pondělí 2. listopadu 2020 a potrvá minimálně do ukončení nouzového stavu.
 • Jaké změny v MHD nás čekají od 2. listopadu 2020


  Na základě usnesení vlády ČR, souvisejícím s bojem proti epidemii koronaviru, dojde od pondělí 2. listopadu 2020 ke změnám v provozu metra, autobusů i tramvají. Metro bude večer zavírat vestibuly dříve, tramvaje pojedou podle prázninových jízdních řádů a autobusy večer také omezí provoz. Vyvěšení papírových jízdních řádů bude probíhat do pátku 6. listopadu 2020. Jízdní řády budou k dispozici v elektronické formě od pondělí 2. listopadu 2020. Více o omezeních v článku ...
 • Jak budou otevřeny hřbitovy


  Veškeré hřbitovy na území hlavního města, o které se stará Správa pražských hřbitovů, budou v období dušiček, tedy do pondělí 2. listopadu, na kdy připadá Památka zesnulých, otevřené do 18:00 hodin. Od 3. listopadu až do konce února pak do 17:00 hodin. Praha společně se správou hřbitovů vzhledem k epidemické situaci apeluje na obyvatele, aby na hřbitovy nechodili pouze na Památku zesnulých, ale i v dalších dnech, čímž se sníží možnost střetávání lidí v těchto místech.
 • Na řadu přišel zákaz nočního vycházení i zákaz maloobchodního prodeje v neděli


  Vláda ČR v souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným z důvodu ohrožení obyvatelstva koronavirem, přijala v pondělí 26. října 2020 další krizová usnesení, která ještě zpřísňují současně platná omezení volného pohybu osob a maloobchodního prodeje a prodeje a poskytování služeb v provozovnách. Krizová opatření platí od 28. října 2020 od 00:00 hod., tedy již od středy včetně. Opatření mají i řadu výjimek. Více informací v článku …