Aktuality z FAMILYWEBU

 • Praha 4 podporuje osoby se zdravotním znevýhodněním


  Od září 2021 má Praha 4 novou registrovanou sociální službu Podpora samostatného bydlení. Ve Viktorinově ulici bylo slavnostně otevřeno Centrum sociálních aktivit Ústavu sociálních služeb Prahy 4 (ÚSS4), kde je tato služba osobám se zdravotním znevýhodněním poskytována.
 • POZVÁNKA: Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé


  Už tuto sobotu 18. září 2021 ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Městská část Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a veřejné ježdění na bruslích, skateboardech a koloběžkách po části uzavřené Milevské ulice.
 • Praha 4 hostí výstavu „Počátky teroru“


  Jak vypadala situace v pohraničních oblastech po podepsání mnichovské dohody? Vypjaté události předválečné doby se snaží přiblížit výstava Ústavu pro studium totalitních režimů s názvem „Počátky teroru.“ Expozici zahájil na náměstí Generála Kutlvašra místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).
 • Jak se vám líbí vize revitalizace a rozvoje areálu městských sportů Na Chodovci?


  S využitím řady podnětů od příznivců městských sportů a aktivního odpočinku zpracovalo U/U studio dlouhodobou vizi postupné revitalizace a rozšiřování areálu městských sportů na Spořilově, v ulici Na Chodovci. Více a odkaz na dotazník najdete v článku...
 • Podzimní plavba s úsměvem a s Prahou 4


  Městská část Praha 4 se rozhodla podpořit "mezinárodní den úsměvů ", který připadá na 5. října 2021, zorganizováním plavby parníkem po Vltavě pro malé děti s doprovodem. Součástí plavby bude i malý workshop a drobné občerstvení. Kapacita plavby je omezena, tak neváhejte s přihlášením! Podrobnosti v článku na plakátku ...
 • V Thomayerově nemocnici už naočkovali více než 160 000 dospělých a 4000 dětí


  Více než 160 tisíc dospělých a k tomu přes 4000 dětí ve věku od 12 do 15 let už bylo naočkováno Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince loňského roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a k dnešnímu dni je většina z nich plně naočkována.
 • Děti se vracejí do opravených škol a školek


  Prázdniny skončily a děti jdou zpátky do lavic. Řada škol v Praze 4 se ukáže ve zmodernizované podobě a nabídne žákům nové a kvalitnější prostory. Základní škola U Krčského lesa poskytne svým žákům nové víceúčelové hřiště včetně atletického oválu a hřiště na kopanou. Atletickou dráhu, doskočiště pro skok daleký, hřiště pro beach volejbal budou mít k dispozici také děti ze ZŠ Na Chodovci, kde se poslední práce dokončí na konci září.
 • Den zdraví s Prahou 4 se těšil velkému zájmu


  Měření CO ve vydechovaném vzduchu, prevenci zubního kazu, nutriční diagnostiku a poradenství, prevenci rakoviny prsu osteoporózy či plic, cévní konzultace, oční vyšetření, kurz první pomoci, měření krevního tlaku, ORL, dermatologické vyšetření, výživové poradenství, ale třeba také tvůrčí dětský koutek s Asklepionem a dr. Klaunem – to vše bylo v úterý 7. září 2021 připraveno pro občany všech generací, kteří využili nabídku naší radnice, která před OC Arkády opět uspořádala oblíbený Den zdraví s Prahou 4.
 • Autobus Uličník jezdí na další stanoviště, pondělí budou patřit Ohradní


  Nízkoprahový klub Uličník opustil své letní stanoviště a se začátkem školního roku se přestěhoval zpět před vybrané základní školy městské části Praha 4. Nově autobus najdete každé pondělí u základní školy Ohradní od 13 do 18 hodin. Středeční lokality zůstávají ve stejném režimu jako před letními prázdninami, tedy v sudý týden v Poláčkově ulici a v lichý týden v Jílovské rovněž od 13 do 18 hodin.
 • Metropole připravila projekt s názvem Očkování doma


  S cílem maximálně přiblížit očkování těm nejzranitelnějším skupinám obyvatel započal Magistrát hl. m. Prahy realizaci projektu s názvem "Očkování doma". Ten je společným dílem Sdružení praktických lékařů, Českého červeného kříže, Fakultní nemocnice Motol, Centrálního řídícího týmu očkování proti onemocnění covid -19 a Městské polikliniky Praha. Nabídka projektu je přednostně určená dosud neočkovaným pacientům, kterým nebyla aplikována očkovací látka např. pro jejich imobilitu. Více v článku a na odkazu...
 • Veřejná sbírka na obnovu sochy Radostný den


  Kongresové centrum Praha (KCP) vyhlásilo veřejnou sbírku na obnovu sochy akademického sochaře Jana Hány Radostný den, která stávala na Severní terase KCP. Cílem je vybrat 250 000 Kč, což je částka potřebná k renovaci bronzové sochy a jejího žulového podstavce.
 • Pozvánka: Česká architektura od secese k dnešku


  Výstava „Česká architektura od secese k dnešku“ je nejrozsáhlejší výstavou moderní architektury v českých zemích za posledních 20 let. Koná se na počest 150. výročí narození architekta Jana Kotěry, který je považován za vůdčí osobnost moderní české architektury a který svým dílem přispěl i k architektuře dnešní Prahy 4.
 • Legionáři slaví stovku!


  Oslavy 100. výročí založení Československé obce legionářské vyvrcholí v sobotu dne 4. září 2021 manifestačním průvodem na vrch Vítkov. Československá obec legionářská je organizací, kterou založili samotní legionáři z první světové války v roce 1921, a která přežila dva své konce, aby byla obnovena v roce 1991 veterány druhé světové války. Dnes je oporou demokracie v České republice a nositelkou odkazu československých legionářů, příslušníků domácího i zahraničního odboje a novodobých válečných veteránů a touto oslavou navazuje na tradici manifestačních sjezdů pořádaných již od první republiky.
 • Zajděte podpořit Dobročinný bazar do Thomayerovy nemocnice


  Nadační fond Centra podpůrné péče Thomayerovy nemocnice Léčivka po malinkém výpadku opět pořádá tradiční Dobročinný bazar. Letošní podzimní Dobročinný bazar proběhne v termínu od 9. do 11. září 2021 (čtvrtek - sobota) v kapli sv. Václava V Thomayerově nemocnici.
 • Informace ČTÚ pro občany, kteří přijímají televizi přes anténu


  Český telekomunikační úřad (ČTÚ) oznámil, že v Praze 4 budou uváděny do provozu základnové stanice nových mobilních sítí, což přinese zlepšení kvality a dostupnosti mobilních datových služeb pro obyvatele. Za určitých nepříznivých podmínek to však způsobit zhoršení kvality příjmu televizního signálu přes anténu. Tato nepříjemná situace může být způsobena tím, že nové mobilní rádiové sítě využívají kmitočty, které dříve byly určeny k šíření televizního vysílání a nyní, po přechodu televizního vysílání na standard DVB-T2, jsou určeny pro nové mobilní sítě.
 • Festival vodních sportů již za týden!


  Sdružení rodičů ZŠ Nedvědovo náměstí zve veřejnost na již čtvrtý ročník tradiční akce na začátku školního roku - Festival vodních sportů. Ta byla i letos podpořena grantem MČ Praha 4 a koná se ve čtvrtek 9. září 2021 odpoledne od 16. hodiny do setmění v loděnici Blesk na Veslařském ostrově. Děti si zde budou moci vyzkoušet vodní sporty, které k Vltavě a Podolí patří. Těšit se můžete i nejrůznější doprovodný program včetně živé hudby.
 • Základní škola Jitřní má nové beachvolejbalové hřiště


  Za účasti olympioniků Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera dnes otevřeli nové beachvolejbalové hřiště v Základní škole Jitřní starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a radní Filip Vácha (TOP 09). Nové hřiště vybudovala městská část Praha 4.
 • Zahájení školního roku 2021/2022


  Nový školní rok 2021/2022 začal 1. září 2021 ve všech mateřských a základních školách zřizovaných městskou částí Praha 4. V provozu je všech 23 mateřských a všech 21 základní škol, do lavic letos zasedlo bezmála 10 300 žáků.
 • PesFest – báječný den pro psa a jeho rodinu


  Všichni „pejskomilové“ se sejdou 5. září 2021 v parku Na Pankráci na již osmém ročníku PesFestu, celodenním festivalu věnovanému čtyřnohým společníkům. Od 11:30 hod. začíná nabitý program. Čekají vás psí vystoupení a komentované ukázky, agility park, psí poradny, oblíbené psí soutěže a samozřejmě vyhlášení sympaťáka PesFestu 2021. Pro malé dvounohé účastníky akce bude připraven dětský koutek. V letošním roce se můžete opět těšit na skvělého moderátora Miroslava Konvalinu.
 • Dětský den se Slavojem Vyšehrad


  Fotbalový klub Slavoj Vyšehrad pořádá ve spolupráci s MČ Praha 4 již tradičně dětský den na Vyšehradě. Tentokrát bude v pondělí 6. září 2021 od 16 do 19 hodin. Těšit se můžete na skákací hrad, malování na obličej a sportovní soutěže. Součástí dětského dne bude také nábor nových dětí do fotbalového klubu. Nábor začne v 17 hodin. Veškeré dorazy zodpoví koordinátor této akce Petr Studénka: 608 551 919, studenka@slavojvysehrad.cz .
 • Praha 4 vás zve na Den zdraví – 7. září 2021 před OC Arkády


  Prevenci rakoviny prsu a plic, prevenci osteoporózy, vyšetření na šedý a zelený zákal, změření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu, spirometrii anebo třeba nasycení krve kyslíkem – to vše můžete bezplatně absolvovat. Stačí přijít na tradiční a oblíbenou akci s názvem „Věnujte 10 minut svému zdraví“.