Aktuality z FAMILYWEBU

 • Hlavní město začalo s problematickou výměnou laviček, týká se to i Prahy 4


  Hlavní město odstraní zhruba 1400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, který je v současné době rozmístěn po celé Praze, především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která jej i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci dosud neodklidila. Pražský magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními už zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.
 • Rozvolnění: co se změnilo od srpna 2021 - respirátory jsou i nadále povinné


  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začaly platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad. Na úřadech, v MHD či ve vnitřních prostorách budov (tedy i obchody) je ale stále povinné nosit odpovídající ochranu dýchacích cest!
 • V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace


  Praha navázala na úspěšný projekt Očkovacího autobusu, kde se nechaly jen za první víkend naočkovat téměř dvě stovky lidí. Od dnešního dne nabídne také Metropolitní očkovací centrum všem zájemcům vakcínu proti koronaviru i bez nutnosti předem se registrovat.
 • Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů - II. pololetí roku 2021


  Odbor finanční správy upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí roku 2021 ve výši 750 korun (u sazby 1500 korun - pes v bytě) je nejpozději do 31. srpna 2021. Poplatek je splatný bez vyměření předem. Složenky na místní poplatek se nerozesílají.
 • Festival Open House Praha 2021 opět otevře budovy v Praze 4


  Letošní v pořadí již 7. ročník festival Open House Praha zpřístupní o víkendu 7. a 8. srpna 2021 zdarma veřejnosti 80 budov a zajímavých prostorů v deseti městských částech. V Praze 4 bude otevřeno sedm budov a objektů v Michli a v Nuslích. Na prohlídky se není třeba registrovat.
 • TALENTISSIMO: Dagmar Pecková a mimořádně talentované děti


  Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou se uskuteční 9. září 2021 od 17 hodin v hlavním sále historické Nuselské radnice. Vstupenky jsou v prodeji již od 2. srpna 2021 na pobočce CzechPOINT v budově úřadu MČ Praha 4, Antala Staška 2059/80b, Praha 4. Cena vstupenek je 150 Kč.
 • Na Pražany čeká v srpnu uzavírka mezi Výtoní a Vyšehradským tunelem


  Řidiči se musí připravit na uzavření Vyšehradského tunelu. V úseku Výtoň (křižovatka Rašínovo nábřeží a Svobodova ulice) – Podolská vodárna (křižovatka Podolské nábřeží a Podolská ulice) nepojedou ani tramvaje. Výluka potrvá od 7. do 27. srpna 2021.
 • Na Roztylském náměstí se děti mohou těšit na vodní klouzačku


  Již v pondělí 26. července 2021 se na Roztylském náměstí na Spořilově uskuteční v rámci spojených akcí "Léto na Čtyřce" a "Čtyřka sportuje" uskuteční od 15 do 18 hodin volné klouzání po vodní klouzačce, doplněné o soutěže o věcné ceny. Akce je zaměřena především na děti. Na místě bude dostupné i občerstvení.
 • Do Braníka na grilovačku


  Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.
 • Koupaliště Lhotka ukáže dětem zajímavé vodní sporty


  V hlavní koupací nádrži biotopového koupaliště Lhotka proběhne ve středu 21. července 2021 v podvečer zajímavá ukázka vodního póla dětí a také moderovaná exhibice sportovní novinky Beach Water Polo v podání oddílu Stepp Praha. Více na plakátku ...
 • Moderní sporty pro mladé v parku Jezerka


  Městská část Praha 4 zve na sportovní odpoledne do parku Jezerka. Opičí dráhu a parkur si můžete pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet v pondělí 19. července 2021 od 15 do 18 hodin. Více na letáčku...
 • Na přelomu července a srpna pozor! Budou omezení u agend občanských průkazů a pasů


  V souvislosti s přijímáním nového zákona o občanských průkazech a také v souvislosti s přijímáním novely zákona o cestovních dokladech si vás dovolujeme upozornit na plánovanou odstávku systému, který slouží pro podání žádostí o vydání občanského průkazu a cestovního pasu a jejich následného převzetí. Více a termíny omezení najdete v článku...
 • Tanec a správné cvičení v každém věku


  14. července 2021 se v Senior parku v Podolí uskutečnila další akce v rámci Léta na Čtyřce a Čtyřka sportuje. Pod dohledem profesionálních instruktorů si mohli občané v každém věku zacvičit či zatancovat klasické tance. Zájemce o zdravý pohyb osobně podpořil patron senior parku pan profesor Pavel Pafko. Pohodovým dnem doprovázel moderátor Stanislav Bartušek.
 • Dětská horolezecká stěna


  V pondělí 12. července 2021 městská část Praha 4 pořádala první sportovní odpoledne pod společnou hlavičkou Léto na Čtyřce a Čtyřka sportuje. Na sportovním hřišti Lísek, na Budějovické ulici, pro děti připravila profesionální horolezeckou stěnu, kde si děti mohly pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet, jaké to je být mladým horolezcem. Sportovní odpoledne doprovázel i další zábavný program.
 • Polytechnická laboratoř přivítala první učitele


  Prázdniny jsou v plném proudu, ale pedagogové ze škol Prahy 4 nezahálejí. Na začátku prázdnin proběhl vzdělávací seminář Robotika. Smyslem celé akce bylo ukázat pedagogům možnosti, jak zapojit moderní technologie do výuky. Účastníky semináře pod taktovkou organizace Eduteam přišla pozdravit a přivítat starostka městské části Praha 4 Irena Michalcová.
 • Po prázdninách se na vás těší již 11. ročník Wannado Festival Tour


  Sportovní akce - již 11. ročník Wannado Festival Tour - proběhne v sobotu 4. září 2021 mezi 10. a 17. hodinou na Branické louce u Vltavy v blízkosti ulice U Kempinku. Objevíte zde svět Wannado plný zábavy a pohybu. Zjistíte, jaké máte možnosti sportovního vyžití pro sebe a pro své děti v nejbližším okolí. Všechny aktivity budou na místě k vyzkoušení a poznáte i samotné trenéry jednotlivých sportů.
 • Co nově platí v rámci koronavirových opatření od 9. července 2021


  Vláda ČR s platností od pátku 9. července 2021 zavedla změny, které se týkají především prokazování bezinfekčnosti a cestování. Dopad budou mít opatření například na návštěvy restaurací, kulturních akcí, ale i na návrat do republiky a nástup do práce při pobytu v cizině.
 • Pondělní "horolezení" pro děti


  V pondělí 12. července 2021 odpoledne mezi 15. a 18. hodinou se na dětském hřišti Lísek u Budějovické uskuteční akce "Dětská horolezecká stěna a malování na obličej". Akci v rámci cyklu Léto na Čtyřce a Čtyřka sportuje připravila městská část Praha 4.
 • Výstava „Polsko: Architektura & kultura“ zavítala na Prahu 4


  Park Jezerka hostí v létě výstavu polské architektury. Ta prezentuje moderní kulturní stavby v polských městech, ať už se jedná o kulturní centra, koncertní sály nebo muzea. Výstavu si bude možné prohlédnout do 12. srpna 2021.
 • DPP na 9 dnů přeruší provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum


  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije prodloužený víkend a začátek letních prázdnin k další etapě výměn dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C. Práce budou probíhat devět dnů, DPP na obou kolejích ve stanici I. P. Pavlova vymění 440 pražců. Proto bude od soboty 3. července do neděle 11. července 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. V úseku Pražského povstání – Hlavní nádraží zavede Dopravní podnik náhradní autobusovou dopravu XC.
 • Na úřad, do obchodu i v MHD nadále s respirátorem


  Od čtvrtka 1. července 2021 můžeme venku oficiálně sundat roušky a respirátory. Rozhodla o tom Vláda ČR. Nadále však platí povinnost nosit ve vnitřních prostorách, tedy i v obchodech a na úřadech, a dále ve veřejné dopravě respirátor třídy FFP2 nebo roušku či šátek z nanomateriálu.