Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: info (pavel vesely 13.01.2020 9:17) – Doprava a parkování
  dobry den, budeme rekonstruhovat byt,potrebovali by jsme parkovací kartu pro remeslníky na 1 či 2 měsíce kolik stojí a kde ji možno jí koupit děkuji vesely
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 15.01.2020 17:23)
   Dobrý den,
   řemeslník či firma, která pro Vás vykonává práci v místě, kde se nachází parkovací zóny, má nárok na abonentní parkovací oprávnění na základě dokladu o zakázce v oblasti (objednávka, zálohová faktura, smlouva o dílo apod.). Tento doklad zástupce firmy či jiný zmocněnec předloží spolu s vlastním občanským průkazem, velkým technickým průkazem dotčeného vozidla či osvědčením o registraci vozidla vydaným počínaje rokem 2006. Zástupce firmy mimo jednatele či jiný zmocněnec doloží též plnou moc od jednatele firmy. Parkovací oprávnění bude vystaveno na dobu, po kterou bude řemeslník v dané oblasti působit. V případě kratší návštěvy na několik dnů doporučujeme pořízení krátkodobého parkovacího oprávnění prostřednictvím parkovacího automatu nebo Virtuálních parkovacích hodin (mpla.cz).
   Oprávnění lze vyřídit na pracovišti Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník, přičemž záleží na počtu vozidel, které bude firma chtít do systému registrovat. První vozidlo firmy vychází na částku 900 Kč měsíčně, případně lze uhradit částku za jedno čtvrtletí, což je výhodnější, vychází to na 1750 Kč. Případné druhé vozidlo by již bylo dražší, měsíčně by parkování vyšlo na 2500 Kč, čtvrtletí výhodnější není, vychází na 7000 Kč. Ceník je stanoven usnesením Rady hl. m. Prahy, MČ Praha 4 spadá do třetího cenového pásma - http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2017/08/Cenik_parkovacich_opravneni-karet_parkovaci_oblast.pdf.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: koupě nového vozidla (Kateřina Kábrtová 27.12.2019 10:28) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala. V listopadu 2019 jsem si zaplatila roční rezidentské parkování v modrých zónách. Na začátku roku 2020 bych si ráda koupila nové auto, tím pádem bude mít jinou SPZ, je možné parkovací oprávnění převést na nový automobil?
  Děkuji za odpověd
  Kateřina Kábrtová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.01.2020 11:51)
   Dobrý den,
   je to možné. Navštívíte pracoviště Jílovská 14, Praha 4 – Braník, kde Vám bude provedena změna registrační značky v parkovacím oprávnění na základě předloženého technického průkazu od nového vozidla, který prokáže, že jste vlastníkem vozidla.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování Podolská 445 (Jonáš Sedlařík 29.11.2019 10:42) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  rád bych znal přesné datum, kdy budou uvedeny do provozu parkovací zóny v ulici Podolská za plaveckým stadionem. Konkrétně Podolská 445/40.
  S pozdravem,
  JS
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 29.11.2019 18:21)
   Dobrý den,
   rozšíření ZPS bude spuštěno od nadcházejícího pondělí 2.12.2019.
   S pozdravem
   Jaroslav Vodák
   vedoucí OŽPAD
 • Otázka: Pronajaté auto (jaromír drahota 11.11.2019 15:10) – Doprava a parkování
  Dobrý den, bydlím na Praze 4, vůz mám dlouhodobě půjčený od kamaráda, který na Praze 4 nemá trvalé bydliště. Co musím udělat, abych mohl parkovat zde u nás na Praze 4 na modré zoně? Musíme s kamarádem uzavřít nájemní smlouvu na ten vůz? S tou mám přijít na úřad? Moc děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 12.11.2019 8:25)
   Dobrý den,
   bohužel je to v tomto případě trochu komplikovanější. Parkovací oprávnění je možné vydat v případě splnění podmínky, že žadatel o parkovací oprávnění má vozidlo nejméně na dobu platnosti vystaveného parkovacího oprávnění zapůjčeno od právnické osoby nebo od fyzické osoby podnikající, která je v rámci svého podnikání dle veřejných rejstříků oprávněna k půjčování věcí movitých. Možnost zapůjčení vozidla se nevztahuje na případy, kdy by Vám vozidlo půjčovala fyzická osoba, musí jít o podnikatele. Pokud je tato podmínka splněna, tak je skutečně třeba doložit smlouvu o nájmu či výpůjčce vozidla spolu s technickým průkazem vozidla či osvědčením o registraci vozidla vydaným po roce 2005.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování ZTP (Jan 05.11.2019 13:28) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  mám dotaz k parkovacim zonam, mám jako držitel průkazu ZTP nárok na slevu na parkovací oprávnění? Pokud ano, lze toto vyřídit na dvě vozidla mnou vlastněná?

  Děkuji za odpoved
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.11.2019 22:19)
   Dobrý den,
   sleva je přiznána pouze na parkovací oprávnění pro 1. vozidlo, které by Vás jako, předpokládám, fyzickou osobu s trvalým pobytem a průkazem ZTP vyšlo na 360 Kč/rok. Na parkovací oprávnění pro 2. vozidlo však již sleva není, to by tedy vyšlo na 7000 Kč/rok.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: parkování náhradního vozidla (Jiří Kolínský 25.10.2019 15:30) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  rezidenční vozidlo mám na opravu v servisu.Dostal jsem náhradní vozidlo,
  Jak mám řešit jeho
  parkování. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.10.2019 9:48)
   Dobrý den,
   v případě, že máte náhradní vozidlo zapůjčené na dobu max. 14 dnů, máte možnost provést dočasnou změnu registrační značky přes tzv. osobní stránky uživatele, pokud jste se do nich po první návštěvě našeho pracoviště registroval. Pokud budete mít náhradní vozidlo déle či nejste registrován do osobních stránek uživatele, je třeba se dostavit na pracoviště úřadu na adrese Jílovská 14, Praha 4 – Braník, kde Vám změna bude provedena. S sebou je třeba přinést doklad o tom, že jste Vaše vozidlo předal servisu za účelem opravy a osvědčení o registraci vozidla (malý TP) k náhradnímu vozidlu.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování - nájemníci cizinci (Irena 24.10.2019 14:11) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  jaké jsou prosím možnosti parkování na P4 v rezidenčních zónach pokud máme v oblasti nájemní smlouvu, ale jsme slovenské národnosti s vozidlem registrovaným v SR? Je vůbec možné v tomto případě parkovací kartu vybavit bez přehlášení vozidla do ČR?

  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.10.2019 12:18)
   Dobrý den,
   důležité je, abyste měla povolení k pobytu od cizinecké policie či hraniční průvodku, ve které by byla uvedena jako adresa pobytu městská část Praha 4. Pak není problém do systému přihlásit vozidlo se SVK registrační značkou. K tomuto vozidlu musíte doložit právní vztah, což je typicky vlastnictví vozidla. Pokud ve slovenském technickém průkazu není uveden vlastník vozidla, bude tuto skutečnost nutné doložit jiným dokladem.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek

   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Pečující osoba (Michal Kunstovný 10.10.2019 15:22) – Doprava a parkování
  Dobrý den, našel jsem na webu, že je možné získat kartu pro osoby jež pečují o obyvatele Prahy 4 staršího 85 let. Co je k tomu vše potřeba ?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.10.2019 14:46)
   Dobrý den,
   pro tyto účely existuje tzv. pečovatelské parkovací oprávnění. Pro až tři různá vozidla se vymezí pět parkovacích úseků v okolí trvalého bydliště osoby, o kterou se pečuje, a v těchto může následně pečovatel parkovat. Souběžně tam může parkovat pouze jedno vozidlo z těch tří. Cena parkovacího oprávnění je 180 Kč/rok.
   Parkovací oprávnění je možné vyřídit na pracovišti Jílovská 14, otevřeno Po a St 8:00-12:00 a 13:00-18:00, Út a Čt 8:00-12:00 a 13:00-16:00, Pá 8:00-13:00 (po novém roce uvažujeme o změně otevírací doby, nicméně zatím platí uvedená otevírací doba).
   Doložte plnou moc od osoby, o kterou se pečuje, a technické průkazy od vozidel, které budete chtít registrovat do systému.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkovací místo (Kuchejdová 03.10.2019 11:51) – Doprava a parkování
  Dobrý den
  plánuji si pronajmout byt U Družstva život. Trvalé bydliště mám v Ostravě a vozidlo na IČO. Co musím doložit, abych mohla v klidu parkovat v blízkém okolí, a kolik to vlastně stojí?
  Děkuji za radu.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 07.10.2019 14:11)
   Dobrý den,
   abyste měla nárok na rezidentské parkovací oprávnění za levnější sazbu 1200 Kč/rok, musela byste si zřídit trvalý pobyt na území městské části Praha 4.
   V případě vozidla na IČO přichází v úvahu i tzv. abonentní parkovací oprávnění, které vyjde na 7000 Kč/rok za první vozidlo podnikatele a 24000 Kč/rok za každé další vozidlo, pokud byste jich měla více. Je třeba doložit, že sídlo či provozovna právnické či podnikající fyzické osoby, na kterou je vozidlo napsáno, se nachází ve vymezeném území, tedy na území městské části Praha 4.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Dotaz ohledně ZPS (Štefan Drozd 29.09.2019 12:33) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  jsem OSVČ se sídlem v pronajatém bytě, v místě kde se budou od 2.12. rozšiřovat zóny ZPS. Mám dva dotazy. 1. co vše musím doložit abych získal parkovací oprávnění, dle platného ceníku ročně za 7000 KČ?
  2. Musím byt vlastníkem vozidla?

  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.10.2019 14:00)
   Dobrý den,
   za účelem pořízení parkovacího oprávnění pro abonenta je třeba doložit, že jako OSVČ máte sídlo či provozovnu v určeném území. Sídlo jsme schopni ověřit sami nahlédnutím do obecně přístupných rejstříků, provozovna se dokládá předložením smlouvy o pronájmu nebytových prostor. Zároveň je třeba mít náležitý právní vztah k vozidlu, tj. buď vlastnictví vozidla či leasing/úvěr, kdy předložíte technický průkaz od vozidla, případně i leasingovou či úvěrovou smlouvu. Pokud je v registru/TP u vozidla uvedeno pouze rodné číslo a nikoliv IČO fyzické osoby podnikající, musí tato osoba prokazatelně doložit, že vozidlo je provozováno za účelem podnikání podle zvláštních předpisů (např. dokladem o registraci a platbách silniční daně).
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS


Vytisknout