Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Metodiky pro výdej parkovacích oprávnění. (Jaroslav 06.10.2022 19:12) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  mohl bych se zeptat, kde je aktuální "Metodiky pro výdej parkovacích oprávnění.", jelikož původní odkaz na stránku https://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/12/Metodika_pro_vydavani_parkovacich_karet-opravneni.pdf není funkční.

  Děkuji moc.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.10.2022 15:53)
   Dobrý den,
   Magistrát hl. m. Prahy jako zřizovatel a provozovatel zón placeného stání v Praze připravuje k uveřejnění na webu aktualizované znění metodiky. V případě konkrétních dotazů se můžete obracet přímo na mne, případně si projít nejčastější dotazy a odpovědi na ně, které jsou uvedeny v následujícím odkazu: https://parking.praha.eu/cs/faq/
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Zastavka Rysanka (Kristyna Sionova 05.08.2022 15:40) – Doprava a parkování
  Dobry den, uvazuje se o vysadbe stromu nebo vystavbe pristresku na stanici Rysanka (u domu Na Strzi 126)? Na zastavce neni vubec zadny stin, cekani v lete je tam velmi neprijemne. Dekuji.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 22.08.2022 10:30)
   Krásný den vážená paní Sionová,

   doputoval ke mně Váš dotaz.

   Ulice Na Strži bude v následujících několika letech postižena stavební činností při výstavbě metra D, na které netrpělivě čeká okolo 100 tisíc obyvatel jižní části Prahy a jižního zázemí Prahy v navazujících obcích.

   Z výše uvedeného důvodu bude úsek ulice Na strži mezi Antala Staška a Olbrachtovou střídavě částečně užíván ke stavební činnosti, v jedné fázi výstavby nebude ulice Na Strži v tomto úseku průjezdná vůbec (bude zajištěn příjezd a odjezd obyvatel, zásobování, návštěv, vozidel hasičů, záchranky, odvozu odpadu a podobně, ale nebude průjezd pro auta ani autobusy).

   Zatím nepočítá THMP s budováním přístřešku na Vámi zmiňované zastávce jednak z důvodu zmíněné výstavby, ale především kvůli inženýrským sítím pod chodníkem, které se budou měnit a obnovovat.

   Sázet stromy lze podle vyhlášky Pražské stavební předpisy, schválené městskou radou přes nesouhlasy městských částí včetně zásadního nesouhlasu Prahy 4, pouze tam, kde to odstupy od sítí dovolí.
   Situace sítí v ulici Na Strži nedovoluje uvažovat o výsadbě stromů do chodníku na straně, o které píšete.

   Přístřešky na zastávkách jsou průběžně obnovovány a městská část se skutečně snaží THMP honit, i když to občas není jednoduché. Dříve JC Decaux reagovalo pružněji a ochotněji, protože jako soukromí podnikatelé se fakt snažili. 

   Přeji příjemný víkend

   ing. Zdeněk Kovařík
   místostarosta
   MČ Praha 4
 • Otázka: parkování právnícká osoba (Denisa Krausová 08.08.2022 13:51) – Doprava a parkování
  Dobrý den, jak to prosím funguje s parkováním, pokud je automobil na operativní leasing a na společnost, která sídlí na P4. Je možné nějaké parkovací oprávnění? Děkuji moc
  D. Krausová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.08.2022 14:47)
   Vážená paní Krausová,
   pro uvedený případ, kdy právnická osoba splňuje podmínku sídla na území městské části Praha 4, je možné vydat tzv. abonentní parkovací oprávnění, přičemž k žádosti se dokládá technický průkaz k vozidlu či osvědčení o registraci vozidla a leasingová smlouva.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Vrak v ulici Družstevní ochoz (Anna Špačková 25.06.2022 13:31) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  v ulici Družstevní ochoz (blízko křížení s ulicí Sdružení) stojí vrak. Je již nahlášen a je potvrzeno, že je to vrak (značka Peugeot, SPZ 5A7 8377). Dle starší komunikace s Oddělením odtahů a vraků SSHMP se čeká až městská část vyvěsí výzvu k odtažení. Vozidlo na místě stále stojí, tak jsem začala pátrat, zda byla výzva vyvěšena a bohužel jsem jí nenašla. Můžete mi prosím potvrdit, že byla výzva k odstranění tohoto vozidla vyvěšena, či ubezpečit, že se to stane v nejbližší době? To jediné brání odstranění vozidla.
  Děkuji.
  S pozdravem,
  Anna Špačková
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 25.07.2022 16:30)
   Vážená paní Špačková,

   SSHMP požádala ÚMČ Prahy 4 o zveřejnění výzvy k odstranění vozidla z místní komunikace, které nemá po dobu více jak 6 měsíců pravidelnou technickou prohlídku a jeho odstavení na místní komunikaci je nezákonné dle ust. § 19 odst. 2, písm.h) zák.č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. Nejedná se prosím o tzv. řízení o odstranění vraku (vozidlo není vrakem), zveřejnění proběhlo na úřední desce ÚMČ Prahy 4 (po dobu 2 měsíců) a také bylo dle nového metodického pokynu zveřejněno na úřední desce MHMP. Odstranění vozidla z místní komunikace dle sdělení SSHMP bude v nejbližší době.
    
   Mgr. Petr Vlasák MPA
   vedoucí oddělení dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Získání rezidentní karty (Patrik Hrabaň 13.07.2022 14:28) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  od 1.8. budu mít v zaměstnání k dispozici firemní automobil k osobním účelům. Mám zároveň trvalý pobyt na adrese pronajatého bytu.

  Pro získání parkovacího oprávnění tedy splňuji veškeré nutnosti?

  - Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti (vyplněné)
  - Technický průkaz od vozidla (osvědčení o registraci)
  - Občanský průkaz s trvalým pobytem v dané lokalitě

  Kam v tomto případě zajít s danými dokumenty a zažádat o parkovací kartu?
  Bude vydání karty na počkání (vystát frontu)?
  Nebo bude můj požadavek zpracován a karta zaslána poštou do 7-14 dnů?

  Předem děkuji.

  Hrabaň
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.07.2022 15:28)
   Vážený pane Hrabani,
   pracoviště výdeje parkovacích oprávnění je v současné době dislokováno do budovy historické radnice na adrese Táborská 500/30, Praha 4 – Nusle. V blízké době je nicméně v plánu stěhování zpět na původní pracoviště Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník.
   Sledujte tyto webové stránky, kde bude o přesunu pracoviště informováno, jakmile to bude aktuální.
   Parkovací oprávnění se vydává na počkání, na místě je možné zaplatit v hotovosti či platební kartou. Po zaplacení nabývá parkovací oprávnění okamžité platnosti.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování Praha 4 na rok (Michaela Čelková 13.07.2022 13:08) – Doprava a parkování
  Dobrý den, mám trvale bydliště v Praze 4, Podolí. V bytě podemnou bydlí rodiče a mají tam nahlášené již auto kvuli parkování. Mohu si tam také nahlásit auto a moci tak parkovat na Praze 4? Jaký by byl roční poplatek? Děkuji Vám.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.07.2022 15:26)
   Vážená paní Čelková,
   pokud splňujete podmínky pro vydání parkovacího oprávnění vyplývající ze zákona o pozemních komunikacích a z příslušné metodiky, máte nárok na zisk parkovacího oprávnění bez ohledu na případnou registraci jiného vozidla Vašimi rodiči.
   Roční částka za rezidentní parkovací oprávnění činí dle platného ceníku 1200 Kč.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: poplatek za parkování (Jiří Bazík 18.05.2022 20:57) – Doprava a parkování
  dobrý den, mohu zaplatit poplatek za parkování na další rok o 3 měsíce dříve?
  Delší dobu budu mimo trvalé bydliště. Děkuji Bazík
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 23.05.2022 16:29)
   Dobrý den,
   poplatek za parkovací oprávnění lze uhradit i 3 měsíce před vypršením platnosti stávajícího oprávnění.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování P4 (Martin Solil 27.04.2022 14:01) – Doprava a parkování
  Dobrý den, mám trvalé bydliště v Praze 4 - Háje (kde zóny nejsou), nicméně moje kancelář má sídlo na Praze 4 - Krč na Pankráci, kde zóny jsou, mám v takovémto případě nárok na vydání rezidentní parkovací karty?

  Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.04.2022 11:41)
   Krásný den vážený pane Solile,
   děkuji za Váš dotaz. Bohužel Vás musím zklamat. Současný mechanismus ZPS , stanovený hlavním městem, neumožňuje vydávat rezidentní parkovací karty nikomu jinému než obyvateli příslušné městské části s trvalým bydlištěm a současně s pravidly danými jeho vztahem k vozidlu.
   Jako podnikatelský subjekt s provozovnou v příslušné městské části můžete žádat o abonentní parkovací kartu.
   Přeji příjemný den
   1. místostarosta
 • Otázka: Parkování (Karel Matějka 05.04.2022 13:13) – Doprava a parkování
  Spoluvlastním byt v Olbrachtově ulici, v bytě bydlí moje 89 letá matka, za kterou často dojiždím s nákupy, pomoci s návštvou lékaře apod. Je možné získat nějaké povolení k parkování v této lokalitě ? Trvalé bydliště mám na Roztylech. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.04.2022 15:40)
   Dobrý den,
   pro tyto případy existuje tzv. pečovatelské parkovací oprávnění, které spočívá v tom, že až pro tři různá vozidla se vymezí pět parkovacích úseků v okolí trvalého bydliště osoby, o kterou se pečuje (tedy o Vaši maminku), a v těchto může následně pečovatel parkovat.
   Souběžně tam může parkovat pouze jedno vozidlo z těch tří. Cena tohoto typu parkovacího oprávnění je 180 Kč/rok.
   Důležité však je, aby osoba, o kterou se pečuje, měla splněnu alespoň jednu z těchto podmínek:
   • dovršen věk 80 let
   • držitel průkazu ZTP
   • potvrzení od ošetřujícího lékaře, že její zdravotní stav vyžaduje pravidelnou péči třetí osoby
   O parkovací oprávnění je pak nutné zažádat na pracovišti ZPS  (Táborská 500/30, Praha 4 – Nusle).
   Pokud by žádal někdo jiný než osoba, o kterou bude pečováno, musí od této osoby mít vystavenu plnou moc, která nemusí být nutně ověřená, pokud dotyčná osoba předloží aspoň kopii OP osoby, o kterou bude pečováno. Rovněž je třeba doložit technické průkazy od vozidel, pro něž bude parkovací oprávnění vystaveno.
   Doporučuji mít dopředu aspoň rámcově rozmyšleno, pro které parkovací úseky a ve kterých ulicích by mělo být parkovací oprávnění vystaveno.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: výnos ze zón placeného stání (Jan Kus 05.04.2022 14:24) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  můžete prosím uvést, jaké jsou celkové náklady na provoz ZPS na Praze 4 v roce 2021?
  Jaký je čistý zisk z provozu ZPS na Praze 4 za rok 2021?
  K jakému účelu byly peníze využity?
  Nebo si musím o tyto informace požádat podle zákona 106?
  Děkuji,
  Jan Kus
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.04.2022 15:29)
   Krásný den, vážený pane Kusi!
   Bohužel vám však zatím nebude nikdo na Praze 4 schopen odpovědět, protože vyúčtování ZPS se děje tak, že nejprve TSK a posléze město vezme celkové výnosy a náklady ZPS za celé město, které po projednání s dodavateli odsouhlasí. Následně se připraví návrhy vypořádání k jednotlivým městským částem, kdy jsou již odečteny náklady a výsledek je ponížen o náklady TSK a MP a město si ze zbytku vezme polovinu, teprve poté jde materiál na městskou část.
   Obvykle podklad za minulý rok dostáváme koncem července či v srpnu. Následně materiál projednáme a finálně ho schvaluje rada HMP a ZHMP.
   Děkuji za váš dotaz a jsem s pozdravem
   Ing. Zdeněk Kovářík
   1. místostarosta MČ Praha 4