DOTAZY A PŘIPOMÍNKY

Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci.

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 
 • Otázka: táborák ke konci sportovního pololetí (Antonín Blomann 28.06.2021 14:27) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, chceme zítra udělat táborák v vkameny obloženém ohništi na louce pod Klánovou ulicí, v blízkosti dětského hřiště. Nejsou táboráky zakázány kvůli suchu? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 28.06.2021 14:50)
   Dobrý den, v současné chvíli není vydán zákaz rozdělávání ohňů na území hlavního města Prahy. Aktuální informace naleznete na webu Magistrátu hlavního města Prahy Portál hlavního města Prahy (praha.eu)
 • Otázka: Stále neopravená branka (DH106) (Marie Karasová 21.05.2021 10:36) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, začátkem května jsem na facebooku městské části žádala (a bylo dle odpovědi zadáno) opravu branky na hřišti DH106 nám.gen.Kutlvašra. V brance chybí stále tyč, batolata nám tudy utíkají z hřiště. Dále také byla uvolněna kotva na prolézačce pro větší děti. Předem díky za odpověď doufám, že bude branka brzy v pořádku. Marie Karasová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 21.05.2021 10:42)
   Dobrý den, branka a herní prvek budou opraveny během této soboty. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Dětské hřiště Nedvědovo náměstí (Nikola Andera 08.04.2021 11:20) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, kdy prosím plánujete rekonstrukci dětského hřiště na Nedvědově náměstí? Na podzim 2020 byly odklizeny atrakce, od té doby je prázdné... Děkuji za odpověď, Nikola Andera
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 24.04.2021 15:45)
   Dobrý den, doplnění herních prvků na tomto hřišti proběhne během měsíce června. Děkujeme za Váš dotaz.
 • Otázka: work out hřiště (Ondřej 07.04.2021 16:31) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, na work outovém hřišti, které je vedle hostince Na Staré Sokolovně, v ulici Podolská, jsou dva modro-černé stroje na cvičení. Jejich šrouby jsou povolené až téměř na úplný okraj. Vzhledem k tomu, že je na nich velmi těžké závaží a na hřišti se v těchto dnech pohybuje velké množství lidí, raději upozorňuji na nutný servis, než dojde k nějakému zranění.
  Hezký den
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 24.04.2021 15:45)
   Dobrý den, velice Vám děkujeme za upozornění. Prvky byly zapáskovány a je zadána jejich oprava.
 • Otázka: Dětské hřiště u Podolského hřbitova (Petr Humhal 14.01.2021 13:06) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, kdo vymyslel při opravě tohoto hřiště 4x menší pískoviště a úplně nevhodnou skluzavku , na kterou se nedostanou menší děti? Je to doopravdy pouze neschopnost projektanta? Humhal
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 14.01.2021 14:40)
   Dobrý den, aktuálně instalované pískoviště bude demontováno a použito na jiné dětské hřiště. Dodavatelem deklarované rozměry nebyly bohužel dodrženy. V současné chvíli máme naskladněné nové pískoviště o velikosti 3x3 metry. Budeme jej instalovat ihned jak to klimatické podmínky dovolí. K nově instalovanému hernímu prvku uvádím, že dle katalogového listu výrobce je určen dětem od tří let věku: https://www.hriste.cz/produkty/detska-hriste/minio/miii
 • Otázka: Dětské hriště DH6 Na Lysině (Jana Míčková 03.12.2020 17:11) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kdy bude otevřeno dětské hriště DH6 Na Lysině, které už je pár měsíců vedené jako v rekonstrukci ačkoliv na něm nikdo již dlouhou dobu nepracuje. Dále bych se chtěla zeptat, z jakého důvodu byla značně snížena kapacita pískoviště, která je v současné době, dle mého názoru, silně poddimenzovaná. Na toto hriště chodí převažně děti předškolkového věku, které si hlavně hrají na písku. V současné chvíli je pískoviště cca 1mx1m, původní bylo cca 3mx2m. Hřiště bylo před rekonstukcí ve velice dobrém stavu, kromě dřevěného ohraničení pískoviště. V současné chvíli je pískovště malé a nová skluzavka pro malé děti v podstatě nepoužitelná. Zůstalo tam tak pro malé děti pouze houpátko na pružině. Děkuji za odpověď.
  • Otázka: Dětské hřiště v ulici Na Lysině (Jakub Benda 10.01.2021 16:31) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
   Kdy bude hřiště otevřeno? Od konce léta je v rekonstrukci a od září se tam práce prakticky neposunuly. A koho napadlo tak radikálně zmenšit pískoviště? Takto možná dostane cenu za architekturu, ale reálně si na něj vejdou max. 2 děti. Když jsme šli kolem, tak i náš 4letý syn poznamenal, proč je to pískoviště tak malé. Nebylo by možné ho ještě zvětšit?
   • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 14.01.2021 14:32)
    Dobrý den, dětské hřiště je volně přístupné. Dodavatelem deklarované rozměry pískoviště nebyly bohužel dodrženy. Již máme naskladněné nové pískoviště o rozměru 3x3 metry. Bude instalováno ihned jak to klimatické podmínky dovolí.
  • Otázka: Oprava hřiště Měchenická ulice (Jana Čičmanová 01.06.2020 20:44) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
   Dobrý den,

   Chtěla bych poprosit opravu hriště na Měchenické ulici. Je tam koš na zemi a několik plotových latěk s hřebíkama je pohozených nebezpečně na dosah detí. Rovnež bych chtěla poprosit o výměnu písku v pískovišti. Nyní je tam spíš šterk, než písek. Předem děkuji za vaší odpověď.
   • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 03.06.2020 21:18)
    Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Opravu neprodleně zajistíme.
  • Otázka: Malovická (Martin Beneš 25.01.2018 13:13) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
   Dobrý den. Nepochopil proč se muselo vybudovat tak velké dětské hřiště přímo pod okny bytového domu v Malovické.Těm, kdo to rozhodli, bych přál jedno odpoledne (často až to nočních hodin) v tomto místě, aby si užili toho nekonečného rámusu, se kterým se nedá nic dělat. Všichni, kdo jsou trochu znalí vědí, jak je to dnes s výchovou dětí a jak je prakticky nemožné dnes od někoho něco vyžadovat. škoda, hřiště se mohlo vybudovat někde, kde by to nebylo tak pod okny a nenutilo některé občany, aby se pokoušeli prodat tamější nemovitosti. Ale, uvažování v souvislostech, to asi není není doména příslušných úředníků.Děkuji za odpověď.
   • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 29.01.2018 12:38)
    Vážený pane Beneši,

    dětské hřiště v ulici Malovická bylo vybudováno ještě před rokem 1989. V té podobě, jaké je nyní, je od roku 2007. Vaše invektivy vůči úředníků zde nejsou na místě. V době kdy bylo hřiště rekonstruováno jsme nezaznamenali jedinou připomínku, či podnět na jeho zrušení. Rovněž jsme dlouhá léta nezaznamenali žádné stížnosti na hluk, či rušení nočního klidu. V loňském roce se na nás v souvislosti s tímto hřištěm obracel jeden rezident z této ulice, který poukazoval na vandalismus a rušení nočního klidu. Celou věc jsme předali místnímu oddělení městské policie k zajištění častější kontrolní činnosti. V případě předání Vašich konkrétních poznatků, tedy kdy a v kolik hodin k porušení nočního klidu došlo, a jiných podnětů, můžeme efektivněji reagovat na eliminaci nastalého problému. V této souvislosti se můžete obracet přímo na příslušného správce oblasti: pí. Věnceslava Pokorná, venceslava.pokorna@praha4.cz , tel: 261 192 377.
     
  • Otázka: Obnova dětského hřiště (Lejsková 18.12.2017 9:50) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
   Vložila jsem dotaz na opravu hřiště na k. č. 1270/1, k.ú. Podolí - ulice K Vysoké cestě - dotaz se již podruhé "ztratil" a ani jednou mi nebylo odpovězeno.
   • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.12.2017 9:20)
    Dobrý den,

    o opravu, či zřízení dětského hřiště v ulici K Vysoké cestě v současné době neuvažujeme. Odbor životního prostředí a dopravy zařadil tento záměr do návrhu plánu investičních akcí pro rok 2018. Nebyl však schválen.

    David Záruba,
    Odbor životního prostředí a dopravy
    ÚMČ Praha 4


  12
  Vytisknout