Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: 26. Sousedské setkání v Hodkovičkách (Stanislava Firstová 06.09.2021 10:40) – Obecné
  Dobrý den, dne 18. září bychom chtěli udělat 26. setkání obyvatel Hodkoviček. Je možno tuto akci uskutečnit? Jaké jsou podmínky vzhledem ke covidu. Děkuji St. Firstová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.09.2021 12:58)
   Vážená paní Firstová,
   úřad do konání akcí, jako je ta vaše, prakticky nevstupuje. Jen je vhodné připomenout, že pokud bude akce na veřejných komunikacích, tak je třeba mít ošetřen jejich zábor. Dále je též vhodné na akci upozornit městskou policii.
   Ohledně epidemické situace vám doporučujeme sledovat aktuálně platná omezení, která se mohou v čase měnit. Je proto vhodné průběžně získávat informace na těchto odkazech:
   Ministerstvo zdravotnictví ČR - Životní situace s covidem - Volný čas a kultura
   Hygienická stanice hl. m. Prahy - pobočka JIH a zde případně kontaktovat oblast - epidemiologie - viz seznam na stránce
   S pozdravem
   referent PR Odboru kanceláře starostky
 • Otázka: lavičky (Alena Čipčalová 25.08.2021 14:58) – Obecné
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat proč byly odstraněny lavičky ze zastávek autobusů např. Hadovitá, Budějovická, poliklinika Budějovická aj. Patřím již ke starší generaci a když čekáte na autobus, který má 20ti minutové intervaly není si kde posadit. Děkuji za odpověď
 • Otázka: Dotaz k očkování proti COVID-19 (Vilenská 23.05.2021 16:48) – Obecné
  Dobrý den,
  prosím o sdělení, plánuje-li koordinátor očkování hlavního města Prahy zapojení nějakých očkovacích míst v Praze 4 do očkování proti COVID-19 pro samoplátce? Pokud ano, kdy, jak a kde se budou moct samoplátci registrovat? Děkuji a přeji hezký den, hlavně zdraví.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 24.05.2021 12:23)
   Vážená paní Vilenská,
   v současné době čekáme na odpověď od pražského koordinátora.
   Zatím totiž máme jen informace, které jsou na webech a které spíše jen hovoří o tom, že je problematika samoplátců v jednání:
   1) CovidPortál
   2) MZ ČR
   Až budeme mít další informace, tak se Vám ozveme buď doplněním zde nebo e-mailem přímo.
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   oddělení PR kanceláře starostky
 • Otázka: podchod metro Budějovická (Mikuláš Lichtenberg 04.05.2021 15:06) – Obecné
  Dobrý den,

  nejsem si jistý, zda se ptám na správném místě, ale rád bych se zeptal v jakém stavu je oprava podchodu u výstupu metra Budějovická, případně zda se chystá větší revitalizace celého podchodu a okolí?

  Děkuji za Váš čas a ochotu,
  Mikuláš Lichtenberg
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.05.2021 11:56)
   Vážený pane Lichtenbergu,
   situace okolo celé stanice metra Budějovická je poměrně složitá a dělí se v podstatě na dvě části. Bohužel ani u jedné z nich není MČ Praha 4 v takovém postavení, že by mohla mít hlavní slovo.
   První se týká opravy prostoru nad a v okolí jižního vstupu do metra. Zde došlo již k posunu a v podstatě asi nejaktuálnější informace najdete v našem článku na odkazu zde:
   Celková revitalizace prostoru a okolí stanice (někteří místní používají zde pak název "vana" nebo "bazén") vyžaduje větší koordinaci zúčastněných subjektů i s ohledem na majetkoprávní vztahy.
   Proto na magistrátu vznikla komise, která se problematikou Budějovické zabývá. Na stránkách této komise najdete i poslední zápis, úkoly a nástin do budoucna. Materiály jsou veřejně přístupné, včetně adresáře členů komise.
   Věřím, že Vás naše odpověď alespoň částečně uspokojila a jsem s pozdravem
   vedoucí odboru kanceláře starosty
 • Otázka: internet (Ivana Synková 02.03.2021 17:44) – Obecné
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na možnost internetového připojení pro seniory.Maminka 75+ bydlí v Krči.Našla jsem speciální senior tarify v jiných částech Prahy,ale na Praze 4 se mi to nedaří.Můžete mi,prosím,poradit? Děkuji Synková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.03.2021 11:40)
   Vážená paní Synková,
   městská část Praha 4 měla v minulosti, kdy internetové připojení bylo pro občany poměrně drahé, službu nazvanou Praha 4 Bezdrátová. V souvislosti se zlevňováním internetu u jeho poskytovatelů, včetně mobilních operátorů, byl tuto službu stále menší zájem. MČ Praha 4 vyhodnotila tento projekt jako neefektivní a drahý, a proto smlouvu o poskytování těchto služeb externímu dodavateli vypověděla. Provoz služby Praha 4 Bezdrátová byl ukončen v lednu 2016.
   Více informací najdete na webu městské části Praha 4:
   https://praha4.cz/Otazky-a-odpovedi-k-projektu-Praha-4-Bezdratova.html
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Nucený přepis vozidla (Lukáš Zejda 04.03.2021 8:59) – Obecné
  Dobrý den,
  potřebuji provést nucený přepis vozidla. Kupující neposkytl součinnost a tedy nedošlo k přepisu z jeho strany. Podle všeho by to měl řešit OU s rozšířenou působností. Kam se můžu dostavit a jaké formuláře zde potřebuji?

  Děkuji za odpověď, LZ.
 • Otázka: Kde so mohu vyzvednout respirátor, když na něj nemám (Jan Nebel 26.02.2021 16:44) – Obecné
  Dobrý den,

  mám podstatný dotaz. Protože má být nyní povinné nošení respirátoru v obchodech, kde si ho mohu vyzvednout na Praze 4, popř. alespoň obecně v Praze? Upřesňuji, že se neptám v které lékárně nebo obchodě si ho mohu koupit, ale kde si ho mohu vyzvednout zdarma.
  Je logické, že pokud ministerstvo nařizuje nosit nějaké pomůcky, musí je zabezpečit pro všechny, kteří mají problém zabezpečit si je sami. Já stejně jako další lidé na nějaké respirátory prostě nemám. Máme proto podle ministerstva zahynout hlady? To myslí někdo vážně?

  A neočekávám, že mne nebudete posílat na hmotnou nouzi na UP - to je jenom další zbytečná administrativa, která zatíží jak ty potřebné lidi, tak ty úředníky. A v důsledku by to stálo stát navíc mnohem víc, protože si požádám kromě respirátoru také o dávku v hmotné nouzi, kterou nyní neberu. Já chci ale jen ty respirátory.

  Ale hlavně je to zbytečná administrativa, zbytečné promořování lidí ve frontách na úřadě a především vyřizování hmotné nouze zcela nesporně nějakou dobu cca v řádu týdnů zabere, je tam např. domácí šetření atd., zatímco já ten respirátor potřebuju co nejdřív, protože bych si rád nakoupil potraviny a nezahynul hlady.
  Ne všichni potřební jsou registrování v nějakých charitách nebo potravinových bankách, a přitom je evidentně potřeba vybavit všechny.

  Takže prosím kam si mohu jít vyzvednout na Praze 4 respirátor? Poprosil bych o pokud možno rychlou odpověď.

  ------------------------------------
  Dále se chci zeptat, jaká je facebooková stránka MČ Praha 4, nechce se mi věřit tomu, že tak velká městská část žádnou nemá. Děkuji.


  Děkuji za odpověď. S pozdravem

  Jan Nebel
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.03.2021 8:46)
   Vážený pane,
   v Ústavu sociálních služeb Prahy 4 je zřízeno výdejní okénko pro respirátory a roušky, které dodává MČ Praha 4. Je otevřeno jako přechodná výpomoc pro obyvatele Prahy 4, kteří nemají možnost si respirátor obstarat jinak.
   Okénko je otevřeno, počínaje 25. únorem 2021, vždy ve čtvrtek od 13 do 15:30 hodin do poloviny března (tj. 11. března naposledy), na adrese Podolská 31, Praha 4. Jedná se o okno nad přilehlou zastávkou autobusu 134.
   Oficiální facebookové stránky MČ Praha najdete na odkazu ZDE .
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Billa , Vosátkova ul. (Eva Lukášová 24.02.2021 19:58) – Obecné
  Dobrý den, nahradí zrušenou prodejnu Billa, P4, Vosátkova ul. jiný supermarket nyní či v budoucnu? E. Lukášová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.02.2021 15:28)
   Vážená paní Lukášová,
   v případě Billy na adrese Vosátkova 285/1 jde o území MČ Praha 12, konkrétně oblast Kamýku.
   Doporučujeme se s vaším dotazem proto obrátit na radnici Prahy 12.
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: MHD lavicky (Irena Kobzová 25.01.2021 14:19) – Obecné
  Dobrý den, chtěla bych poděkovat za reakci na mou zprávu ohledně lavičky na zastávce MHD Na Hřebenech směr Dvorce. Lavička byla přemístěna z protější zastávky a tak může sloužit všem, kteří čekají na autobus. Ještě jednou děkuji. Kobzová J
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 26.01.2021 10:41)
   Dobrý den a děkujeme za kladnou reakci.
 • Otázka: Srneč(ci)ky v parku na Kavčích horách (Lucie Machartová 11.01.2021 15:59) – Obecné
  Vážení,
  obracím se na Vás s dotazem, co se stalo se současnou sochou srnečka v Centrálním parku na Kavčích horách.
  Sochy srneček nás velice při procházkách těšily. Byly obdivované a milované asi všemi dětmi, které parkem prošly. Stačilo se podívat na jejich čumáčky vyleštěné hlazením. Vím, že původní socha srnečky s kolouškem byla odcizena, měla jsem velikou radost, když byla do parku nedaleko původního místa umístěna nová socha srnečka. Před Vánocemi jsem si všimla, že i ona "zmizela". Včera mě opět prázdné místo zamrzelo a vedlo mě k otázkám... Je socha někde v opravě? Opět ji někdo odcizil? Jsou v parku kamery? Pokud došlo k odcizení, pátrá po soše policie?

  Velice děkuji, pokud mi poskytnete informace.

  S přátelským pozdravem

  Lucie Machartová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.01.2021 20:15)
   Dobrý den,
   socha srnce byla v závěru roku poškozena vandalem. V současné době je v depozitu a opravována. Vrátíme ji na místo hned, jak jen to bude možné.
   Přeji Vám příjemný zbytek dne a jsem
   S pozdravem

   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí


Vytisknout