Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: článek v Metru ohledně vysokoškolského titulu starostky Michalcové (Marie Kletečková 22.12.2019 12:39) – Obecné
  V deníku Metro (19.12.2019) vyšel článek pod názvem Starostka zůstává. V něm se píše o tom, že opozici vadí kromě jiného neoprávněné užití vysokoškolského titulu starostkou Irenou Michalcovou.
  Opravdu došlo k tomuto neoprávněnému užití titulu?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 08.01.2020 13:18)
   Vážená paní Kletečková,
   starostka městské části Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011) vysokoškolský titul nemá a nepoužívá, ani soukromě, ani v úředním styku. Nikde ho ke svému jménu nepřipojuje. V dokumentech městské části, ani v informačních zdrojích Prahy 4 se ve spojení s jejím jménem žádný vysokoškolský titul neuvádí. Opozice v loňském roce na prosincovém zasedání Zastupitelstva MČ Praha 4 sice tvrzení o neoprávněném používání titulu vznesla, ale žádné důkazy pro své tvrzení nepředložila.
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Výkop u silnice (Evžena Vágnerová 05.11.2019 15:17) – Obecné
  Dobrý den, u silnice Mezivrší (odbočka Nad Šálkovnou) je více než měsíc výkop, kde se vůbec nepracuje. Vzhledem k tomu, že v zimním období je tato část silnice používána i chodci, upozorňuji na riziko úrazu. Nevím, kdo výkop prováděl-není zde žádná informace. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.11.2019 14:42)
   Vážená paní Vágnerová,
   děkujeme Vám za upozornění. Dle informace pracovníků odboru životního prostředí, kteří byli dnes na místě vše prověřit, se jedná o havárii vody. Celou věc řeší Pražské vodovody a kanalizace, nikoliv MČ P4. Riziko úrazu dle jejich vyjádření zde nehrozí, neboť výkop je řádně ohrazen a zabezpečen. (Viz přiložená fotodokumentace)
   S přáním příjemného dne
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kanceláře starosty

   Výkop u silniceVýkop u silniceVýkop u silniceVýkop u silnice
 • Otázka: parkování (Hana Karásková 04.11.2019 15:38) – Obecné
  Dobrý de.
  Prosím o info o zda mám platit parkovné na vyhrazených místech ZTPpřed plaveckým stadionem v \podolí ??? mám toto označení za oknem a také samozřejmě průkaz.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.11.2019 22:04)
   Dobrý den,
   tato parkovací místa nejsou součástí zón placeného stání a režim parkování na těchto místech upravuje svislá dopravní značka, která k těmto místům náleží. Parkovné tudíž v tomto případě neplaťte.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: cose to děje? (Jarmila Brychnáčová 06.10.2019 10:32) – Obecné
  Dobrý den,
  prosim vás, co se to děje v Údolní ulici, že jsou chodníky rozkopané a zároveň pokáceli šeříkový keř?Jak dlouho to bude trvat? Děkuji Jar. Brychnáčová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 07.10.2019 23:01)
   Zdravím!
   V ulicích Ohnivcova, Aksamitová a Údolní realizuje společnost Kormak, a.s. pokládku elektrického kabelu. Práce mají skončit do 30.10. 2019.
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   Úřad MČ Praha 4
 • Otázka: zona praha 4 (Loosová 18.09.2019 13:16) – Obecné
  Dobrý den , chtěla jsem se zeptat zda se plánuje i parkovací zona v ulici Nad Ondřejovem 45/30 ? Případně kdy cca ? poslední dobou tu nemáme šanci před vlastním domem zaparkovat ani v okolí 😞 Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 20.09.2019 13:48)
   Dobrý den,
   ulice Nad Ondřejovem se nachází v území, do kterého budou zóny placeného stání rozšířeny. Na základě vyjádření projektanta a provozovatele zón předpokládáme, že se nové zóny podaří spustit na začátku prosince letošního roku.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Modre zony - platba na dalsi rok (Lucie Vestfálová 19.09.2019 10:59) – Obecné
  Dobry den, jelikoz mam od lonska zaplacene stani na modre jako rezident chci se zeptat zda mi prijde slozenka na dalsi rok nebo jaky je postup platby na dalsi rok?

  Predem dekuji za odpoved.
  Lucie
 • Otázka: Na slatinkách - průchod a průjezd cyklostezkou (Jiřina Čechová 10.09.2019 8:34) – Obecné
  Dobrý den, dnes jsem si při průjezdu cyklostezkou (Záběhlice-Michle) v lokalitě na Slatinkách všimla začínající výstavby a připravené cedule průjezd zakázán. V současnosti místem prochází velké množství chodců a cyklistů, jedná se o jedinou možnost jak se dostat mimo dopravní ruchy ze Strašnic/Záběhlic na Bohdalec a Michle. O co se jedná? Bude umožněn dále průchod (v současnosti je část plotu neosazená, aby se dalo procházet). V KN je na jedné z parcel věcné břemeno chůze a průchodu. jedná se o parcelu 3100/8 (VB chůze a průjezdu) a dále vedlejší parcelu 3100/11 zde VB není, ale mezera v oplocení a tedy i vyšlapaná cesta právě zde. děkuji za reakci
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.09.2019 10:52)
   Dobrý den,
   vzhledem k tomu, že pozemek se nachází na území MČ Praha 10, doporučujeme obrátit se nejlépe na pana Bc. Martina Pecánka - martin.pecanek@praha10.cz - vedoucího Odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje na ÚMČ Praha 10. Nicméně zmíněné pozemky jsou podle našich informací součástí velkého rozvojového území Bohdalec – Slatiny, na kterém je vyhlášena stavební uzávěra. V nejbližší době se tu proto určitě stavět nebude. Každopádně v budoucnosti by zde měl vyrůst nový kus města dle projednané urbanistické studie pro cca 30 000 obyvatel. Veškeré informace k této studii by Vám opět měl poskytnout ÚMČ Praha 10.
   S pozdravem
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Podnikání autoservisu v ulici Pod Vyšehradem (Pavel Hladík 30.08.2019 11:55) – Obecné
  Dobrý den, v ulici Pod Vyšehradem je provozován autoservis. Jeho majitel činnost provozuje před servisem na veřejné komunikaci, přilehlém chodníku a rezidentních (modrých) parkovacích zónách.
  Platí majitel autoservisu na místech viz. výše za zábor nebo lze na takových místech podnikat zcela zdarma.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 09.09.2019 15:35)
   Dobrý den!
   Nejedná se o zvláštní užívání komunikace, jedná se o běžné užívání komunikace, kdy je nutné se řídit stanoveným dopravním značením.  V případě parkovacích zón je nutné uhradit příslušný poplatek.
   Přeji hezký den
   Bc. Petr Vlasák
   vedoucí oddělení dopravy, k. ú. Podolí, Braník, Krč
 • Otázka: Propadlá dlažba - zastávka Pod Jezerkou (Luboš Fojtík 13.08.2019 14:21) – Obecné
  Dobrý den, je prosím nějak řešena propadnutá dlažba v okolí nové zrekonstruované zastávky Pod Jezerkou (na straně směrem dále do Michle)? Nově vystavěný chodník je místy propadlý, drží se na něm louže vody a celkově rozhodně neodpovídá stavu, jaký by bylo možno očekávat od nového řádně zhotoveného díla. Děkuji za informace
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 03.09.2019 15:14)
   Dobrý den,
   rekonstrukci ulice Nuselská včetně nově zrekonstruované zastávky Pod Jezerkou nerealizuje ani finančně nezajišťuje městská část Praha 4. Z tohoto důvodu nejedná ani se zhotovitelem ohledně reklamací na provedenou stavbu. Naši pracovníci dotyčné místo zdokumentují a Vaši připomínku předáme k řešení Technické správě komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   S pozdravem
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Nutrie (Martin 27.08.2019 16:40) – Obecné
  Dobrý den, v okolí yacht klubu Cere již delší dobu žije kolonie nutrií. Lidé je krmí, takže se mnozi, takže je v miste nepořádek. Navic potravu konzumují i potkani, kteří si diky tomu v okolí zabydleli. Dle názorů odborníků jsou nutrie škodlivé , viz napr tady: https://www.denik.cz/regiony/nutrie-u-rek-v-kraji-nekrmte-vypadaji-roztomile-jsou-to-vsak-skudci-20190826.html

  Lze prosím tuto situaci nějak řešit? Diky
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 28.08.2019 9:22)
   Dobrý den,

   situace je v tuto chvíli řešena spolu s vlastníkem pozemku a vodního toku státním podnikem Povodí Vltavy, s.p. Dle informací, které nám Povodí Vltavy poskytlo, budou v místě instalovány cedule se výzvou zákazu krmení nutrií. O jejich odchytu v tuto chvíli výše uvedený subjekt neuvažuje. Problém s krmením nutrií s sebou nese i jiná negativa. V této lokalitě je zaznamenán zvýšený výskyt dalších hlodavců. Městská část Praha 4 bude na své náklady zajišťovat mimořádnou deratizaci v přilehlém okolí.

   Děkujeme Vám za podnět.

   David Záruba
   vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout