Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Revitalizace parku Jezerka (Matej Kakalejčík 25.01.2023 22:28) – Obecné
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy se začne s prácemi na revitalizaci parku Jezerka, dle medializovaných informací měly práce na komplexní revitalizaci probíhat již v roce 2022. Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbalv) 14.02.2023 13:13)
   Vážený pane, díky za váš dotaz!
   Věc se má nyní zhruba takto: Na příští rok je v parku Jezerka naplánovaná obnova jezírka. V polovině letošního roku chce mít MČ Praha 4 hotový projekt a zahájit stavební řízení, které potrvá zhruba rok. Pokud nenastanou komplikace, v následujícím roce tedy by mohlo dojít k zahájení stavebních prací.
   Jezírko napájí pramen Libušina lázeň, který je však slabý a po většinu roku bez vody. Nově bude jezírko napájeno dešťovou vodou ze střech sousední bývalé usedlosti Šustrovka, ve které dnes sídlí Divadlo Na Jezerce. Počítá se rovněž s vybudováním podzemní akumulační nádrže se vsakovací galerií, která ochrání rybníček před vyplavením při průtržích mračen a zároveň posílením zásob podzemní vody poslouží jako zdroj při letním nedostatku srážek. Projekt obnovy jezírka je součástí celkové revitalizace parku Jezerka, která bude mít několik fází a bude rozložena do několika let. Obnova jezírka je tedy pouze začátkem celkové revitalizace.
   S pozdravem
   tiskový mluvčí, vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: členství v komisi k prezidentským volbám (Zbyněk Kalabis 05.10.2022 10:09) – Obecné
  Dobrý den,
  bohužel jsem musel z pracovních důvodů na poslední chvíli odřeknout účast ve volební komisi v zářijových volbách. Dozvěděl jsem se ale, že členové komisí byli oslovováni, zda se zúčastní jako komisaři i prezidentských voleb. Chci se Vás zeptat, zda zveřejníte přihlášku k účasti v komisi k lednovým volbám i pro ostatní občany. Děkuji Vám.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.10.2022 12:58)
   Přeji pěkný den!
   Pane Zbyňku, pro volbu prezidenta opět otevíráme stránku na našem webu: https://www.praha4.cz/VOLBA-PREZIDENTA-REPUBLIKY-2023
   Na ní jsou postupně zveřejňovány informace pro voliče i pro komise. Zároveň je zde publikována i přihláška do OVK.
   Přihlášku stačí co nejdříve poslat (tedy i bez podpisu) na náš e-mail: volby@praha4.cz .
   Díky za váš zájem a jsem
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   referent PR
   Odbor kanceláře starosty
 • Otázka: mobilní očkování pro seniory (Jan Dřevínek 29.11.2021 13:18) – Obecné
  Dobrý den,
  chci se dotázat, zda MČ Praha 4 má v úmyslu zajistit i službu mobilního očkování proti SARS-COV-2 u seniorů - zejména imobilních nebo velmi vysokého věku (mé tetě bude 94 let)v domácím prostředí, jako tomu je v některých jiných městských částech? Pokud tuto službu MČ již poskytuje, mohu poprosit o kontakt, kde by bylo možné si toto očkování zajistit? Děkuji, JD
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.12.2021 17:18)
   Vážený pane Dřevínku,
   naše městská část přímo službu zajištění očkování nenabízí. Naše oddělení sociální doporučuje kontaktovat primárně praktického lékaře imobilní osoby nebo osoby ve vysokém věku, aby očkování provedl v rámci návštěvní služby.
   Očkování doma lze také zajistit přes web https://ockovani.praha.eu/ockovani-u-praktickych-lekaru/ , kdy k pacientovi vyjede mobilní očkovací tým. Registrace probíhá přes online formulář dostupný na výše uvedených  stránkách, kde jsou k dispozici i podrobné informace.
   Pokud si s registrací pacient neví rady, registrovat se lze také telefonicky pomocí pevné linky, a to na čísle 800 160 166.
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   referent Odboru kanceláře starosty
 • Otázka: oznameni--dotaz (Denisa 01.11.2021 16:36) – Obecné
  Dobrý den prosim chci oznámit i mám zároveň dotaz jestli o tom víte nebo magistrát ale spíš ne asi je to tam načerno.Je to z Kačerova aut.c.189,215.vyst.st.Sídliste Krč.prejdete přechod a jít cestou dolů-Je to MODRÝ PAVILON po levé straně to uvidíte -U ALZA BOXU.Nahore jsou obchody.Jde o to že dole je albert a u něho ORANZOVY kontejner kterej slouží na oblečení pro potřebné.A ne stará skříň stolky věšák atd.Dela to špatný dojem lidi se u toho kolikrát strkaji hadaji nemá to tam co delat.Jestli o tom víte nebo magistrát pokud ano je to v pořádku děkuji.Prosim dejte mi vedet Jak by to vypadalo kdyby si kazde j venku postavil skříň věšák stolky co mu doma překáží.Prosim co nejdříve o prověření a hlavně ODSTRANĚNÍ!!!!Děkuji přeju pěkný den
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.11.2021 23:13)
   Milá Deniso,
   díky za Váš podnět. Dnes se na situaci jeli podívat lidé ze správy oblastí a zkonstatovali, že jde v podstatě o vznikající černou skládku.
   Zítra na místo vyrazí mobilní úklidová jednotka a zjedná nápravu.
   Pokud by se měla situace opakovat, tak bude radnice hledat další kroky, jak takovému stavu do budoucna zabránit.
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   odd. PR kanceláře starostky MČ Praha 4
 • Otázka: 26. Sousedské setkání v Hodkovičkách (Stanislava Firstová 06.09.2021 10:40) – Obecné
  Dobrý den, dne 18. září bychom chtěli udělat 26. setkání obyvatel Hodkoviček. Je možno tuto akci uskutečnit? Jaké jsou podmínky vzhledem ke covidu. Děkuji St. Firstová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.09.2021 12:58)
   Vážená paní Firstová,
   úřad do konání akcí, jako je ta vaše, prakticky nevstupuje. Jen je vhodné připomenout, že pokud bude akce na veřejných komunikacích, tak je třeba mít ošetřen jejich zábor. Dále je též vhodné na akci upozornit městskou policii.
   Ohledně epidemické situace vám doporučujeme sledovat aktuálně platná omezení, která se mohou v čase měnit. Je proto vhodné průběžně získávat informace na těchto odkazech:
   Ministerstvo zdravotnictví ČR - Životní situace s covidem - Volný čas a kultura
   Hygienická stanice hl. m. Prahy - pobočka JIH a zde případně kontaktovat oblast - epidemiologie - viz seznam na stránce
   S pozdravem
   referent PR Odboru kanceláře starostky
 • Otázka: lavičky (Alena Čipčalová 25.08.2021 14:58) – Obecné
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat proč byly odstraněny lavičky ze zastávek autobusů např. Hadovitá, Budějovická, poliklinika Budějovická aj. Patřím již ke starší generaci a když čekáte na autobus, který má 20ti minutové intervaly není si kde posadit. Děkuji za odpověď
 • Otázka: Dotaz k očkování proti COVID-19 (Vilenská 23.05.2021 16:48) – Obecné
  Dobrý den,
  prosím o sdělení, plánuje-li koordinátor očkování hlavního města Prahy zapojení nějakých očkovacích míst v Praze 4 do očkování proti COVID-19 pro samoplátce? Pokud ano, kdy, jak a kde se budou moct samoplátci registrovat? Děkuji a přeji hezký den, hlavně zdraví.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 24.05.2021 12:23)
   Vážená paní Vilenská,
   v současné době čekáme na odpověď od pražského koordinátora.
   Zatím totiž máme jen informace, které jsou na webech a které spíše jen hovoří o tom, že je problematika samoplátců v jednání:
   1) CovidPortál
   2) MZ ČR
   Až budeme mít další informace, tak se Vám ozveme buď doplněním zde nebo e-mailem přímo.
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   oddělení PR kanceláře starostky
 • Otázka: podchod metro Budějovická (Mikuláš Lichtenberg 04.05.2021 15:06) – Obecné
  Dobrý den,

  nejsem si jistý, zda se ptám na správném místě, ale rád bych se zeptal v jakém stavu je oprava podchodu u výstupu metra Budějovická, případně zda se chystá větší revitalizace celého podchodu a okolí?

  Děkuji za Váš čas a ochotu,
  Mikuláš Lichtenberg
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.05.2021 11:56)
   Vážený pane Lichtenbergu,
   situace okolo celé stanice metra Budějovická je poměrně složitá a dělí se v podstatě na dvě části. Bohužel ani u jedné z nich není MČ Praha 4 v takovém postavení, že by mohla mít hlavní slovo.
   První se týká opravy prostoru nad a v okolí jižního vstupu do metra. Zde došlo již k posunu a v podstatě asi nejaktuálnější informace najdete v našem článku na odkazu zde:
   Celková revitalizace prostoru a okolí stanice (někteří místní používají zde pak název "vana" nebo "bazén") vyžaduje větší koordinaci zúčastněných subjektů i s ohledem na majetkoprávní vztahy.
   Proto na magistrátu vznikla komise, která se problematikou Budějovické zabývá. Na stránkách této komise najdete i poslední zápis, úkoly a nástin do budoucna. Materiály jsou veřejně přístupné, včetně adresáře členů komise.
   Věřím, že Vás naše odpověď alespoň částečně uspokojila a jsem s pozdravem
   vedoucí odboru kanceláře starosty
 • Otázka: internet (Ivana Synková 02.03.2021 17:44) – Obecné
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na možnost internetového připojení pro seniory.Maminka 75+ bydlí v Krči.Našla jsem speciální senior tarify v jiných částech Prahy,ale na Praze 4 se mi to nedaří.Můžete mi,prosím,poradit? Děkuji Synková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.03.2021 11:40)
   Vážená paní Synková,
   městská část Praha 4 měla v minulosti, kdy internetové připojení bylo pro občany poměrně drahé, službu nazvanou Praha 4 Bezdrátová. V souvislosti se zlevňováním internetu u jeho poskytovatelů, včetně mobilních operátorů, byl tuto službu stále menší zájem. MČ Praha 4 vyhodnotila tento projekt jako neefektivní a drahý, a proto smlouvu o poskytování těchto služeb externímu dodavateli vypověděla. Provoz služby Praha 4 Bezdrátová byl ukončen v lednu 2016.
   Více informací najdete na webu městské části Praha 4:
   https://praha4.cz/Otazky-a-odpovedi-k-projektu-Praha-4-Bezdratova.html
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Nucený přepis vozidla (Lukáš Zejda 04.03.2021 8:59) – Obecné
  Dobrý den,
  potřebuji provést nucený přepis vozidla. Kupující neposkytl součinnost a tedy nedošlo k přepisu z jeho strany. Podle všeho by to měl řešit OU s rozšířenou působností. Kam se můžu dostavit a jaké formuláře zde potřebuji?

  Děkuji za odpověď, LZ.