Územní rozvoj

 • Pomozte nám změnit veřejná prostranství podél Podolského nábřeží až k Barrandovskému mostu


  Připravovanou revitalizací Nedvědova náměstí a nastíněnou možností regenerace Branických skal to nekončí, ale začíná! Podél Vltavy mezi Podolskou vodárnou a Barrandovským mostem je ještě řada veřejných prostranství, která by si jistě zasloužila nechat vdechnout nový život. A proto se na vás obracíme s další anketou. Čas máte do 6. prosince 2021 a podrobnosti najdete v článku na odkazu...
 • UPOZORNĚNÍ: Setkání k revitalizaci Roztylského náměstí je zrušeno!


  Upozorňujeme veřejnost, že setkání nad studií revitalizace Roztylského náměstí sever se v úterý 23. listopadu 2021 nekoná. Důvodem je onemocnění autora studie architekta Zdeňka Sendlera. O náhradní termínu, kdy se avizované sekání uskuteční, vás budeme včas informovat.
 • Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal


  Navštěvujete rádi Branické skály? Co se vám zde líbí a nelíbí? Máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě Městské části Praha 4? Vyjádřete, prosím, svůj názor prostřednictvím této ankety. Anketa je otevřena až do 7. listopadu 2021, více na odkazu...
 • Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena.


  Vloni na podzim navázala Praha 4 spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II. Výsledkem roční spolupráce je tato vize. Co navrhuje a jaké bude její další uplatnění? Více v článku ...
 • Jak vytvořit hezčí a příjemnější veřejný prostor na březích Botiče v Michli?


  Bydlíte nebo pracujete v blízkosti Botiče? Případně tudy procházíte nebo projíždíte na kole? Přispějte, prosím, svým názorem v online anketě!
 • Přijďte ve čtvrtek večer diskutovat o veřejném prostoru Podolí


  Jak hodnotíte veřejný prostor od křižovatky Podolská/Sinkulova k plaveckému stadionu? Čeho si zde ceníte a co potřebuje zlepšit? Jakým aktivitám by mělo sloužit prostranství mezi vodárnou a areálem Sokola? O těchto a dalších otázkách můžete diskutovat na setkání k veřejnému prostoru Podolí, které se uskuteční ve čtvrtek 23. září 2021 od 18 hodin v salonku restaurace Na Staré Sokolovně.
 • Jak se vám líbí vize revitalizace a rozvoje areálu městských sportů Na Chodovci?


  S využitím řady podnětů od příznivců městských sportů a aktivního odpočinku zpracovalo U/U studio dlouhodobou vizi postupné revitalizace a rozšiřování areálu městských sportů na Spořilově, v ulici Na Chodovci. Více a odkaz na dotazník najdete v článku...
 • Pozvánka: Česká architektura od secese k dnešku


  Výstava „Česká architektura od secese k dnešku“ je nejrozsáhlejší výstavou moderní architektury v českých zemích za posledních 20 let. Koná se na počest 150. výročí narození architekta Jana Kotěry, který je považován za vůdčí osobnost moderní české architektury a který svým dílem přispěl i k architektuře dnešní Prahy 4.
 • Výsledky ze zapojení veřejnosti do tvorby územní studie Nové Dvory jsou již známy


  V prvním červnovém týdnu byl na křižovatce ulic Durychova a Štúrova umístěn participační/informační kontejner Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, ve kterém měla široká veřejnost možnost vyjádřit se k tématům týkajících se lokality budoucí stanice metra D Nové Dvory, pro kterou Magistrát hl. m. Prahy pořizuje územní studii. Během celého týdne navštívilo kontejner cca 150 lidí, kteří mohli na místě získat informace o plánovaných změnách a o všem co s tím souvisí, vyplnit anketní dotazník, pocitovou mapu nebo zapsat své podněty na flipchart.
 • Jak byste zlepšili pás veřejné zeleně mezi Hvězdovou ulicí a sídlištěm Pankrác II?


  Praha 4 plánuje ve spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity v Praze prověřit možnosti revitalizace plochy veřejné zeleně podél Hvězdovy ulice a prodiskutovat je s místními obyvateli. První možností, jak vyjádřit svůj názor, je online anketa, kterou lze vyplnit od 30. 8. do 13. 9. na https://praha4.urad.online/.
 • Revitalizace parku Jezerka je naplánována na příští rok


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s architekty dokončila koncepční krajinářsko-urbanistickou studii revitalizace parku Jezerka. Studie vznikla na základě participace s veřejností a je dostupná na webu PinCity Prahy 4.
 • V Praze 4 je pět nových květnatých luk


  Praha 4 pokračuje ve vysévání květnatých luk, v letošním roce se jejich počet na území městské části zvýšil na šest. K původní louce v Novodvorské ulici tak přibylo pět luk plných květů a radnice plánuje založeních další.
 • Hlavní město začalo s problematickou výměnou laviček, týká se to i Prahy 4


  Hlavní město odstraní zhruba 1400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, který je v současné době rozmístěn po celé Praze, především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která jej i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci dosud neodklidila. Pražský magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními už zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.
 • ANKETA - Jaké proměny čekají Nedvědovo náměstí?


  Projektová příprava revitalizace Nedvědova náměstí již začala. Seznamte se s hlavními principy chystané revitalizace a dejte nám k nim zpětnou vazbu. Krátkou anketu můžete vyplnit až do 23. srpna 2021. Více na odkazu ...
 • Do Braníka na grilovačku


  Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.
 • Terasa Budějovická prošla kontrolním dnem


  Oprava terasy nad metrem Budějovická pokračuje a v rámci kontrolního dne mohli staveniště poprvé navštívit i novináři, a to společně s radním pro správu majetku hlavního města Prahy Janem Chabrem (TOP 09) a místostarostou městské části Praha 4 pro kulturu a majetek Michalem Hrozou (TOP 09).
 • Areál městských sportů na Spořilově nabídne další aktivity


  Díky spolupráci s Prahou 15 a Českou asociací skateboardingu ještě více ožije areál městských sportů na Spořilově. Na opravu cyklotrialové dráhy dokončenou na podzim loňského roku navázala na konci května instalace nových skateboardových překážek na sousední asfaltové ploše.
 • Přijďte se zapojit do tvorby územní studie Nové Dvory


  Zpracování územní studie pro lokalitu budoucí stanice metra D Nové Dvory opakovaně iniciovala městská část Praha 4. Zadání územní studie bylo dokončeno v březnu 2021 odborem územního rozvoje Magistrátu hl. m. Prahy. V dubnu 2021 proběhlo výběrové řízení na zpracovatele, kterým se stala kancelář UNIT architekti s. r. o. V současné době bylo zahájeno zpracování analytické části územní studie. V této fázi má široká veřejnost první možnost se do celého procesu zapojit.
 • Jaké poznatky přinesla anketa k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce


  Anketa za účasti 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10. Naprostá většina návštěvníků oceňuje přírodní, lesní charakter území. Více a výsledky ankety v článku...
 • Jak revitalizovat areál městských sportů na Spořilově? - Seznamte se s výsledky ankety!


  Dubnová anketa, které se zúčastnilo více než tři sta respondentů nejen ze Spořilova, poskytla zadavatelům několik jasných odpovědí. Radnice Prahy 4 si v ní od veřejnosti nechala poradit, jak navrhnout co nejzajímavější sportovní i nesportovní náplň a co nejpříjemnější zázemí městského areálu na okraji sídliště Spořilov - v ulici Na Chodovci. Více a výsledky na odkazu …
 • Platforma PinCity v novém kabátě


  Platforma PinCity má od čtvrtka 29. dubna 2021 nejen zcela nový modernější vizuál, ale přibyly i nové funkcionality tak, aby se používání platformy se pro uživatele maximálně zjednodušilo. Na hlavním webu tak přibyla sekce Aktuality, kde kromě nově zveřejněných projektů občané naleznou informace týkající se odpovědí na návrhy projektů, výzvy k účasti v anketách či participacím při projednávání budoucího projektu.