Místní Agenda 21


Místní Agenda 21 je programem rozvoje obce, který zavádí principy udržitelného rozvoje do praxe a zohledňuje konkrétní místní problémy. Jedná se o proces který propojuje ekonomické a sociální aspekty s oblastí životního prostředí a je vytvářen ve spolupráci s veřejností.
Logo místní Agenda 21
Městská část Praha 4 se v prosinci 2012 přihlásila k programu MA21.

Koordinátorem místní Agendy 21 je Mgr. Alžběta Korčáková Ph.D. z odboru kancelář starosty.
 
Zápisy a přehled Komise MA 21 najdete na odkazu ZDE .
¨
 

Přehled publikovaných článků

 • Pomozte nám změnit veřejná prostranství podél Podolského nábřeží až k Barrandovskému mostu


  Připravovanou revitalizací Nedvědova náměstí a nastíněnou možností regenerace Branických skal to nekončí, ale začíná! Podél Vltavy mezi Podolskou vodárnou a Barrandovským mostem je ještě řada veřejných prostranství, která by si jistě zasloužila nechat vdechnout nový život. A proto se na vás obracíme s další anketou. Čas máte do 6. prosince 2021 a podrobnosti najdete v článku na odkazu...
 • UPOZORNĚNÍ: Setkání k revitalizaci Roztylského náměstí je zrušeno!


  Upozorňujeme veřejnost, že setkání nad studií revitalizace Roztylského náměstí sever se v úterý 23. listopadu 2021 nekoná. Důvodem je onemocnění autora studie architekta Zdeňka Sendlera. O náhradní termínu, kdy se avizované sekání uskuteční, vás budeme včas informovat.
 • Nově vysazená vánoční jedle v Braníku byla slavnostně pokřtěna


  Obyvatelé Braníka za účasti radního pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáše Hrdinky (ANO 2011) včera odpoledne společně pokřtili branickou vánoční jedli, která byla vysazena 2. listopadu 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.
 • Děti se seznámily se zvířátky z Krčského lesa


  Za zvířátky do Krčského lesa vzaly školáky, předškoláky i rodiny s dětmi z naší městské části radnice Prahy 4 a Lesy hlavního města Prahy. Na celkem šesti stanovištích na břehu rybníka Labuť poznaly děti obyvatele lesů i rybníků a dalších vodních ploch.
 • Kanadská velvyslankyně Ayesha Rekhi a radní Tomáš Hrdinka společně oslavili Den stromů


  Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka.
 • Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal


  Navštěvujete rádi Branické skály? Co se vám zde líbí a nelíbí? Máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě Městské části Praha 4? Vyjádřete, prosím, svůj názor prostřednictvím této ankety. Anketa je otevřena až do 7. listopadu 2021, více na odkazu...
 • Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena.


  Vloni na podzim navázala Praha 4 spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II. Výsledkem roční spolupráce je tato vize. Co navrhuje a jaké bude její další uplatnění? Více v článku ...
 • Jóga na Nuselské radnici již po několikáté otevírá zimní a jarní sezónu. Startujeme 18. 10. 2021


  Vážení příznivci jógy, od 18. října 2021 každé pondělí do konce dubna 2022 pokračují oblíbené kurzy jógy v budově historické radnice v Nuslích na Táborské ulici. Kurzy probíhají od 17:15 do 18:15 a od 18:30 do 19:30 hod. v místnosti č. 303. Kurzy jsou pro veřejnost zdarma. Je nutné se ale na jednotlivé termíny přihlašovat.
 • Jak vytvořit hezčí a příjemnější veřejný prostor na březích Botiče v Michli?


  Bydlíte nebo pracujete v blízkosti Botiče? Případně tudy procházíte nebo projíždíte na kole? Přispějte, prosím, svým názorem v online anketě!
 • V Praze 4 zahradničí už i předškoláci


  Začátek nového školního roku byl v některých mateřských školách obohacen už tradičním zahradnickým workshopem organizovaným v rámci místní Agendy 21 městskou částí Praha 4 ve spolupráci se spolkem Záhony pro školky.

 
 
 

Přehled publikovaných dokumentů

12
12

 
 

Vytisknout