Místní Agenda 21


Místní Agenda 21 je programem rozvoje obce, který zavádí principy udržitelného rozvoje do praxe a zohledňuje konkrétní místní problémy. Jedná se o proces který propojuje ekonomické a sociální aspekty s oblastí životního prostředí a je vytvářen ve spolupráci s veřejností.
Logo místní Agenda 21
Městská část Praha 4 se v prosinci 2012 přihlásila k programu MA21.

Koordinátorem místní Agendy 21 je Mgr. Alžběta Korčáková Ph.D. z odboru kancelář starosty.
 
Zápisy a přehled Komise MA 21 najdete na odkazu ZDE .
¨
 

Přehled publikovaných článků

 • Jak se vám líbí vize revitalizace a rozvoje areálu městských sportů Na Chodovci?


  S využitím řady podnětů od příznivců městských sportů a aktivního odpočinku zpracovalo U/U studio dlouhodobou vizi postupné revitalizace a rozšiřování areálu městských sportů na Spořilově, v ulici Na Chodovci. Více a odkaz na dotazník najdete v článku...
 • Den zdraví s Prahou 4 se těšil velkému zájmu


  Měření CO ve vydechovaném vzduchu, prevenci zubního kazu, nutriční diagnostiku a poradenství, prevenci rakoviny prsu osteoporózy či plic, cévní konzultace, oční vyšetření, kurz první pomoci, měření krevního tlaku, ORL, dermatologické vyšetření, výživové poradenství, ale třeba také tvůrčí dětský koutek s Asklepionem a dr. Klaunem – to vše bylo v úterý 7. září 2021 připraveno pro občany všech generací, kteří využili nabídku naší radnice, která před OC Arkády opět uspořádala oblíbený Den zdraví s Prahou 4.
 • Jak byste zlepšili pás veřejné zeleně mezi Hvězdovou ulicí a sídlištěm Pankrác II?


  Praha 4 plánuje ve spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity v Praze prověřit možnosti revitalizace plochy veřejné zeleně podél Hvězdovy ulice a prodiskutovat je s místními obyvateli. První možností, jak vyjádřit svůj názor, je online anketa, kterou lze vyplnit od 30. 8. do 13. 9. na https://praha4.urad.online/.
 • Praha 4 vás zve na Den zdraví – 7. září 2021 před OC Arkády


  Prevenci rakoviny prsu a plic, prevenci osteoporózy, vyšetření na šedý a zelený zákal, změření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu, spirometrii anebo třeba nasycení krve kyslíkem – to vše můžete bezplatně absolvovat. Stačí přijít na tradiční a oblíbenou akci s názvem „Věnujte 10 minut svému zdraví“.
 • V Praze 4 je pět nových květnatých luk


  Praha 4 pokračuje ve vysévání květnatých luk, v letošním roce se jejich počet na území městské části zvýšil na šest. K původní louce v Novodvorské ulici tak přibylo pět luk plných květů a radnice plánuje založeních další.
 • Revitalizace parku Jezerka je naplánována na příští rok


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s architekty dokončila koncepční krajinářsko-urbanistickou studii revitalizace parku Jezerka. Studie vznikla na základě participace s veřejností a je dostupná na webu PinCity Prahy 4.
 • Workshopová dílna pro děti aneb Jak se stavělo dříve


  V úterý 24. srpna 2021 se postupně v časech od 14, 15 a 16 hodin uskuteční v Parku Na Pankráci workshopová dílna pro děti s mottem: Jak se stavělo dříve – přírodní materiály ve stavitelství. Podrobnosti na plakátku na odkazu...
 • Hlavní město začalo s problematickou výměnou laviček, týká se to i Prahy 4


  Hlavní město odstraní zhruba 1400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, který je v současné době rozmístěn po celé Praze, především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která jej i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci dosud neodklidila. Pražský magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními už zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.
 • ANKETA - Jaké proměny čekají Nedvědovo náměstí?


  Projektová příprava revitalizace Nedvědova náměstí již začala. Seznamte se s hlavními principy chystané revitalizace a dejte nám k nim zpětnou vazbu. Krátkou anketu můžete vyplnit až do 23. srpna 2021. Více na odkazu ...
 • Radnice školám darovala kompostéry


  Základní škola Jílovská a mateřské školy K Podjezdu, Na Bučance a 4 pastelky úspěšně učí své děti správně kompostovat, a dostaly proto od radnice Prahy 4 jako ocenění za tuto činnost vermikompostéry Florium. Ty jim slavnostně předal radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

 
 
 

Přehled publikovaných dokumentů

12
12

 
 

Vytisknout