Praha 4 nosí roušky


Vyšší počty lidí pozitivních na COVID-19 v posledních dnech opět připomínají potřebu chránit zdraví nás všech. Základem prevence samozřejmě zůstávají hygienická a sociální opatření, jako je pečlivá a pravidelná hygiena s využitím dezinfekčních prostředků, vyhýbání se velkému shlukování lidí, používání roušek či jiné ochrany dýchacích cest (ústa i nos) při pobytu v rizikovém prostoru.

Na tomto místě v aktualitách naleznete přehledně všechny informace o opatřeních, které v souvislosti s nákazou COVID-19 byla přijata na úrovni vlády, ministerstev, hygienické stanice, hlavního města či naší městské části Praha 4. Dole pod čarou je pak pro vaši lepší orientaci i archiv článků, kterým pozbyla úplně či částečně obsahová či časová platnost.

AKTUALITY

 • Praha se spojila v boji proti pandemii koronaviru

  04.03.2021
  Primátor Zdeněk Hřib a předsedové všech zastupitelských klubů koalice i opozice v hlavním městě se obracejí prostřednictvím dopisu na obyvatele Prahy. Společně jim poděkovali za dosavadní společný boj s pandemií koronaviru. Zároveň je však i chtějí požádat, aby nadále byli obezřetní, zvažovali každý osobní kontakt s dalšími lidmi a nadále dodržovali potřebná opatření. Právě to je spolu s testováním a očkováním jedinou cestou ven ze současného stavu.
 • Zdravotnické zařízení MČ Praha 4 otevřelo dětskou skupinu pro děti rodičů z IZS

  02.03.2021
  Prozatím jednu dětskou skupinu otevřelo v prostorách své budovy v Rabasově 12 Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 pro děti rodičů pracujících ve složkách Integrovaného záchranného systému a ve vybraných profesích. Běžně fungující dětské skupiny poskytující péči o děti od 1 do 3 let věku budou po dobu účinnosti současného vládního nařízení uzavřeny.
 • Úřad MČ Praha 4 distribuuje respirátory do škol v Praze 4

  01.03.2021
  Distribuci téměř 60 000 respirátorů do mateřských, základních a středních škol zahájil v pondělí 1. března 2021 ráno Úřad městské části Praha 4. Pocházejí ze zásilky z Magistrátu hlavního města Prahy a školám vydrží v běžném provozu zhruba měsíc.
 • Sociální dávky na respirátory

  01.03.2021
  V systému dávek hmotné nouze je dávka s názvem „ mimořádná okamžitá pomoc“. V rámci této dávky je možné požádat o příspěvek na ochranné prostředky dýchacích cest, například respirátory. Příspěvek je přiznám po zhodnocení individuální situace žadatele s ohledem na jeho příjmy a majetek.
 • Praha 4 má otevřeny dvě školy pro děti pracovníků IZS a vybraných profesí

  01.03.2021
  Od pondělí 1. března 2021 jsou z rozhodnutí vlády uzavřeny mj. mateřské a základní školy. Výjimku tvoří ty mateřské a základní školy, do kterých budou moci docházet dětí rodičů pracujících v Integrovaném záchranném systému a v dalších vybraných profesích. Městská část Praha 4 pro tento účel poskytla Základní školu U Krčského lesa a Mateřskou školu Fillova.
 • ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ: co platí od pondělí 1. března 2021

  28.02.2021
  Kvůli zhoršující se epidemické situaci vyhlásila Vláda ČR přísnější opatření, která platí od pondělí 1. března 2021. Výrazně se omezuje pohyb, zavřou se školy, včetně mateřských, a jesle. Ubylo také výjimek pro obchody a služby. Zpřísnila se i pravidla pro nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Opatření budou platit tři týdny, tedy do 21. března 2021.
 • Jak se starat o respirátor a nanoroušku: Doporučení České lékárnické komory

  25.02.2021
  Od čtvrtka 25. února 2021 platí přísnější pravidla pro zakrytí úst a nosu zejména v místech s vysokou koncentrací osob. Obyčejná látková rouška už nestačí, je třeba mít respirátor FFP2 (KN95), v obou variantách bez výdechového ventilu, nebo dvě chirurgické roušky na sobě, popřípadě nanoroušku. Česká lékárnická komora radí, jak se o tyto ochranné pomůcky starat.
 • Další zpřísnění: Vláda nařídila povinné respirátory

  24.02.2021
  Vláda ČR rozhodla o dalším zpřísnění opatření proti nemoci COVID-19. Kvůli zhoršující se epidemické situaci a šíření britské mutace budou muset lidé od půlnoci ze středy na čtvrtek 25. února 2021 v MHD, v obchodech, na úřadech a v dalších místech s větší koncentrací osob nosit povinně respirátory (nejméně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu). Další možností jsou nanoroušky, popřípadě dvě na sobě nasazené chirurgické roušky.
 • Úřad městské části Praha 4 je otevřen a pracuje

  16.02.2021
  Kvůli zhoršující se epidemické situaci vyhlásila Vláda ČR přísnější opatření, která platí od pondělí 1. března 2021 po dobu tří týdnů, a která mimo jiné výrazně se omezují pohyb osob. Provoz úřadů je upraven tak, aby mohli lidé využívat jejich služeb.
 • Registrace k očkování krok za krokem

  16.02.2021
  Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování proti nemoci COVID-19 registrovat všichni obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let. Možnost objednat si konkrétní termín k očkování na konkrétním místě ale závisí na dodávkách vakcíny. Podle typu vakcíny pak proběhne očkování v jednom nebo ve dvou termínech. Registrace k očkování a rezervace termínu probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na webu: registrace.mzcr.cz (popřípadě: crs.uzis.cz ). Více v článku ...

 
 
 ARCHIV ČLÁNKŮ - NEPLATNÝ NEBO OMEZENĚ PLATNÝ OBSAHZveřejněno: 03.09.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 26.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout