Praha 4 nosí roušky


Vyšší počty lidí pozitivních na COVID-19 v posledních dnech opět připomínají potřebu chránit zdraví nás všech. Základem prevence samozřejmě zůstávají hygienická a sociální opatření, jako je pečlivá a pravidelná hygiena s využitím dezinfekčních prostředků, vyhýbání se velkému shlukování lidí, používání roušek či jiné ochrany dýchacích cest (ústa i nos) při pobytu v rizikovém prostoru.

Na tomto místě v aktualitách naleznete přehledně všechny informace o opatřeních, které v souvislosti s nákazou COVID-19 byla přijata na úrovni vlády, ministerstev, hygienické stanice, hlavního města či naší městské části Praha 4. Dole pod čarou je pak pro vaši lepší orientaci i archiv článků, kterým pozbyla úplně či částečně obsahová či časová platnost.

AKTUALITY

 • Vláda zmírnila pravidla pro nošení roušek a respirátorů na veřejnosti

  10.05.2021
  Od pondělí 10. května 2021 se mění pravidla pro nošení roušek, resp. respirátorů na veřejnosti. Podle aktuálního opatření Vlády ČR nebude nutná ochrana dýchacích cest na venkovních prostranstvích v případě, že v okolí není nikdo blíže než na dva metry. Lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos ani v případě, když budou něco pít nebo jíst.
 • Praha 4 pokračuje v šetrnějším testování žáků na přítomnost koronaviru každou středu

  04.05.2021
  Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal zkušební testování žáků výrazně šetrnější metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se týká dětí, které špatně snášejí stěr z nosu. Zkušební testování se uskutečnilo na přelomu dubna a května a poté byl zkušení provoz vyhodnocen. Více na odkazu ...
 • Jak se budou otevírat základní a mateřské školy

  30.04.2021
  Od pondělí 3. května 2021 se v Praze se vrátí do lavic žáci druhého stupně základních škol. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Do mateřských škol se mohou vrátit všechny ročníky. Podrobnější informace najdou rodiče na webových stránkách škol svých dětí.
 • Praha 4 je připravena pomoci školám se zajištěním testů

  29.04.2021
  Městská část Praha 4 chce, aby byly v následujících dnech otevřeny všechny školy a to v plném rozsahu. Preferuje přitom, aby povinné testy na zjištění koronaviru byly do škol dodány těmi, kteří tyto testy vyžadují, tj. Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR či z jiných státních zdrojů. V případě, že je stát školám nezajistí, je městská část Praha 4 připravena, pokud o to ředitelky a ředitelé zřizovaných škol projeví zájem, zajistit tyto testy sama.
 • Hlavní město Praha zruší registrační linku 800 100 991 k očkování

  27.04.2021
  Operační středisko krizového štábu hlavního města Prahy sdělilo, že k 30. dubnu 2021 bude ukončen provoz registrační linky hlavního města k očkování na čísle 800 100 991.
 • Čtení z knihovny až do domu

  26.04.2021
  Dveře knihoven se v polovině dubna znovu otevřely, a čtenáři si tak mohou přijít půjčit něco ke čtení. Přesto je tu skupina lidí, kteří ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů do knihovny nemohou, a přitom čtení považují za nezbytnou součást svého života. Městská knihovna v Praze v současné době nabízí jako alternativu cesty do knihovny donáškovou službu. Podrobnosti v článku ...
 • Praha 4 vyzkouší šetrnější testování žáků na přítomnost viru COVID-19

  23.04.2021
  Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal, členem skupiny Medicon, zkušební testování žáků výrazně šetrnější metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se bude týkat dětí, které špatně snášejí stěr z nosu. Více v článku ...
 • Praha 4 i nadále distribuuje testy a roušky pro školy

  16.04.2021
  Úřad městské části Praha 4 se i nadále podílí na distribuci antigenních testů na detekci virového onemocnění Covid-19 a ochranných pomůcek na nos a ústa pro školská a podobná zařízení na území naší městské části. V minulém týdnu šlo například o skoro 60 tisíc testů a tento týden pak o bezmála 160 tisíc jednorázových roušek. Více v článku …
 • Testování na přítomnost viru COVID-19 ve školách

  13.04.2021
  Přítomnost dětí, žáků a studentů ve školách je s účinností od pondělí 12. dubna 2021 podmíněno podstoupením neinvazivního preventivního antigenního testu (ve stanovené frekvenci) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2. Vyplývá to z Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. dubna 2021.
 • Na Praze 4 bylo otevřeno další testovací centrum u stanice metra Budějovická

  12.04.2021
  Nové testovací centrum na Covid-19 otevřela společnost Česká nemocniční ve spolupráci s městskou částí Praha 4 na adrese Budějovická 1667 v budově obchodního domu DBK v bývalých prostorách restaurace Potrefená Husa. Centrum zahájilo činnost v pátek 9. dubna 2021. Testy PCR a antigenní testy provádí sedm dní v týdnu.

 
 
 ARCHIV ČLÁNKŮ - NEPLATNÝ NEBO OMEZENĚ PLATNÝ OBSAHZveřejněno: 03.09.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 26.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout