Praha 4 nosí roušky


Vyšší počty lidí pozitivních na COVID-19 v posledních dnech opět připomínají potřebu chránit zdraví nás všech. Základem prevence samozřejmě zůstávají hygienická a sociální opatření, jako je pečlivá a pravidelná hygiena s využitím dezinfekčních prostředků, vyhýbání se velkému shlukování lidí, používání roušek či jiné ochrany dýchacích cest (ústa i nos) při pobytu v rizikovém prostoru.

Na tomto místě v aktualitách naleznete přehledně všechny informace o opatřeních, které v souvislosti s nákazou COVID-19 byla přijata na úrovni vlády, ministerstev, hygienické stanice, hlavního města či naší městské části Praha 4. Dole pod čarou je pak pro vaši lepší orientaci i archiv článků, kterým pozbyla úplně či částečně obsahová či časová platnost.

AKTUALITY

 • Metropolitní očkovací centrum pokračuje ve vakcinaci

  21.09.2021
  Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost. Podle plánu skončilo k pátku 17. září 2021 s jeho provozem hlavní město a nadále fungovat v omezeném režimu pod společností Medicon, která se na provozu centra podílí od jeho spuštění v dubnu tohoto roku.
 • V Thomayerově nemocnici už naočkovali více než 160 000 dospělých a 4000 dětí

  13.09.2021
  Více než 160 tisíc dospělých a k tomu přes 4000 dětí ve věku od 12 do 15 let už bylo naočkováno Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince loňského roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a k dnešnímu dni je většina z nich plně naočkována.
 • Metropole připravila projekt s názvem Očkování doma

  06.09.2021
  S cílem maximálně přiblížit očkování těm nejzranitelnějším skupinám obyvatel započal Magistrát hl. m. Prahy realizaci projektu s názvem "Očkování doma". Ten je společným dílem Sdružení praktických lékařů, Českého červeného kříže, Fakultní nemocnice Motol, Centrálního řídícího týmu očkování proti onemocnění covid -19 a Městské polikliniky Praha. Nabídka projektu je přednostně určená dosud neočkovaným pacientům, kterým nebyla aplikována očkovací látka např. pro jejich imobilitu. Více v článku a na odkazu...
 • Rozvolnění: co se změnilo od srpna 2021 - respirátory jsou i nadále povinné

  28.07.2021
  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začaly platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad. Na úřadech, v MHD či ve vnitřních prostorách budov (tedy i obchody) je ale stále povinné nosit odpovídající ochranu dýchacích cest!
 • V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace

  04.08.2021
  Praha navázala na úspěšný projekt Očkovacího autobusu, kde se nechaly jen za první víkend naočkovat téměř dvě stovky lidí. Od dnešního dne nabídne také Metropolitní očkovací centrum všem zájemcům vakcínu proti koronaviru i bez nutnosti předem se registrovat.
 • Rozvolnění: co se změní od srpna

  28.07.2021
  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začnou platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad.
 • Co nově platí v rámci koronavirových opatření od 9. července 2021

  10.07.2021
  Vláda ČR s platností od pátku 9. července 2021 zavedla změny, které se týkají především prokazování bezinfekčnosti a cestování. Dopad budou mít opatření například na návštěvy restaurací, kulturních akcí, ale i na návrat do republiky a nástup do práce při pobytu v cizině.
 • Na úřad, do obchodu i v MHD nadále s respirátorem

  30.06.2021
  Od čtvrtka 1. července 2021 můžeme venku oficiálně sundat roušky a respirátory. Rozhodla o tom Vláda ČR. Nadále však platí povinnost nosit ve vnitřních prostorách, tedy i v obchodech a na úřadech, a dále ve veřejné dopravě respirátor třídy FFP2 nebo roušku či šátek z nanomateriálu.
 • Rozvolnění: co se změní od 26. června

  24.06.2021
  S platností od soboty 26. června 2021 zmírňuje Vláda ČR opatření proti šíření nemoci Covid-19. Plánované rozvolnění, které mělo původně přijít až 1. července, tedy vláda svým aktuálním rozhodnutím posunula o několik dní dopředu. Opatření se zmírňují například v obchodech a restauracích.
 • Očkování samoplátců

  11.06.2021
  Od pátku 11. června 2021 se mohou nechat očkovat proti nemoci Covid-19 i lidé, kteří nejsou pojištění u žádné z českých veřejných zdravotních pojišťoven. Očkování si v takovém případě zájemce hradí sám. Používá se vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech a maximální cena jedné dávky nepřesáhne 810 korun.

 
 
 ARCHIV ČLÁNKŮ - NEPLATNÝ NEBO OMEZENĚ PLATNÝ OBSAHZveřejněno: 03.09.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 26.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout