Praha 4 nosí roušky


Vyšší počty lidí pozitivních na COVID-19 v posledních dnech opět připomínají potřebu chránit zdraví nás všech. Základem prevence samozřejmě zůstávají hygienická a sociální opatření, jako je pečlivá a pravidelná hygiena s využitím dezinfekčních prostředků, vyhýbání se velkému shlukování lidí, používání roušek či jiné ochrany dýchacích cest (ústa i nos) při pobytu v rizikovém prostoru.

Na tomto místě v aktualitách naleznete přehledně všechny informace o opatřeních, které v souvislosti s nákazou COVID-19 byla přijata na úrovni vlády, ministerstev, hygienické stanice, hlavního města či naší městské části Praha 4. Dole pod čarou je pak pro vaši lepší orientaci i archiv článků, kterým pozbyla úplně či částečně obsahová či časová platnost.

AKTUALITY

 • Rozvolnění: co se změnilo od srpna 2021 - respirátory jsou i nadále povinné

  28.07.2021
  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začaly platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad. Na úřadech, v MHD či ve vnitřních prostorách budov (tedy i obchody) je ale stále povinné nosit odpovídající ochranu dýchacích cest!
 • V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace

  04.08.2021
  Praha navázala na úspěšný projekt Očkovacího autobusu, kde se nechaly jen za první víkend naočkovat téměř dvě stovky lidí. Od dnešního dne nabídne také Metropolitní očkovací centrum všem zájemcům vakcínu proti koronaviru i bez nutnosti předem se registrovat.
 • Rozvolnění: co se změní od srpna

  28.07.2021
  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začnou platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad.
 • Co nově platí v rámci koronavirových opatření od 9. července 2021

  10.07.2021
  Vláda ČR s platností od pátku 9. července 2021 zavedla změny, které se týkají především prokazování bezinfekčnosti a cestování. Dopad budou mít opatření například na návštěvy restaurací, kulturních akcí, ale i na návrat do republiky a nástup do práce při pobytu v cizině.
 • Na úřad, do obchodu i v MHD nadále s respirátorem

  30.06.2021
  Od čtvrtka 1. července 2021 můžeme venku oficiálně sundat roušky a respirátory. Rozhodla o tom Vláda ČR. Nadále však platí povinnost nosit ve vnitřních prostorách, tedy i v obchodech a na úřadech, a dále ve veřejné dopravě respirátor třídy FFP2 nebo roušku či šátek z nanomateriálu.
 • Rozvolnění: co se změní od 26. června

  24.06.2021
  S platností od soboty 26. června 2021 zmírňuje Vláda ČR opatření proti šíření nemoci Covid-19. Plánované rozvolnění, které mělo původně přijít až 1. července, tedy vláda svým aktuálním rozhodnutím posunula o několik dní dopředu. Opatření se zmírňují například v obchodech a restauracích.
 • Očkování samoplátců

  11.06.2021
  Od pátku 11. června 2021 se mohou nechat očkovat proti nemoci Covid-19 i lidé, kteří nejsou pojištění u žádné z českých veřejných zdravotních pojišťoven. Očkování si v takovém případě zájemce hradí sám. Používá se vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech a maximální cena jedné dávky nepřesáhne 810 korun.
 • Vláda zmírnila pravidla pro nošení roušek a respirátorů na veřejnosti

  10.05.2021
  Od pondělí 10. května 2021 se mění pravidla pro nošení roušek, resp. respirátorů na veřejnosti. Podle aktuálního opatření Vlády ČR nebude nutná ochrana dýchacích cest na venkovních prostranstvích v případě, že v okolí není nikdo blíže než na dva metry. Lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos ani v případě, když budou něco pít nebo jíst.
 • Praha 4 pokračuje v šetrnějším testování žáků na přítomnost koronaviru každou středu

  04.05.2021
  Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal zkušební testování žáků výrazně šetrnější metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se týká dětí, které špatně snášejí stěr z nosu. Zkušební testování se uskutečnilo na přelomu dubna a května a poté byl zkušení provoz vyhodnocen. Více na odkazu ...
 • Jak se budou otevírat základní a mateřské školy

  30.04.2021
  Od pondělí 3. května 2021 se v Praze se vrátí do lavic žáci druhého stupně základních škol. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Do mateřských škol se mohou vrátit všechny ročníky. Podrobnější informace najdou rodiče na webových stránkách škol svých dětí.

 
 
 ARCHIV ČLÁNKŮ - NEPLATNÝ NEBO OMEZENĚ PLATNÝ OBSAHZveřejněno: 03.09.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 26.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout