Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Úklid chodníků (Zuzana Mathé 27.05.2020 14:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, zajímalo by mě, kdo má na starosti úklid chodníků před domy. Bydlím v ulici Brabcova a myslím, že naposledy byl chodník uklizen tak před 5 lety.. Chodník na hlavní ulici Na Dolinách se čistí několikrát ročně, ale malé vedlejší ulice jsou v tomto směru trochu zanedbávané. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den!
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.05.2020 14:57)
   Dobrý den, za úklid pěší i silniční komunikace je vždy odpovědný její vlastník. Tím je v tomto případě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a hlavní město Praha. Váš podnět postoupíme výše uvedeným subjektům k zajištění pravidelného úklidu. Vzhledem k tomu, že případné přijetí opatření ze strany vlastníka může být časově náročnější, zajistíme operativní úklid této ulice mobilní úklidovou jednotou na náklady městské části Praha 4. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Navýšení počtu kontejnerů na tříděný odpad v ul. Jemnická x Telčská (Petr Carvan 26.05.2020 16:50) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Hezký den, rád bych požádal o navýšení počtu kontejnerů na tříděný odpad nebo frekvenci jejich svozu a to z umístění na rohu ulice Jemnická x Telčská. Kontejnery jsou stabilně přeplněné. V nárožním domu Jemnická 355 pro jehož obyvatele jsou kontejnery asi primárně určeny se nachází 80 bytových jednotek a stávající kapacita kontejnerů je nedostatečná. Navrhoval bych umístění minimálně ještě jednoho kontejneru na plastový odpad a jednoho na papír. Pokud by přibyl i kontejner na kovový odpad a nápojové kartony, tak by to bylo skvělé. Za obyvatele domu Jemnická 355/3 Petr Carvan - místopředseda Výboru SVJJ
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.05.2020 12:47)

   Dobrý den, k žádosti o navýšení četnosti odvozu odpadů na Magistrát hlavního města Prahy je potřeba přiložit průkaznou fotodokumentaci za dobu nejméně 14 dní (u kontejnerů se spodním výsypem za dobu nejméně dvou po sobě jdoucích svozů). Stanoviště tříděného odpadu č. 248 Michelská 300/60 v Praze 4 budeme pravidelně monitorovat včetně pořizování průkazné fotodokumentace. V případě pořízení průkazné fotodokumentace podáme žádost o navýšení přeplňovaných komodit odpadů a zároveň se pokusíme přidat sběrné nádoby na nápojové kartony a kovové obaly. Děkujeme Vám za podnět.

 • Otázka: Sekání trávy (SVJ Pujmanove 1583 25.05.2020 19:11) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, existuje harmonogram sekání trávy v okolí objektů na sídlišti Pankrác II? Výše travniho porostu se již blíží vzrůstu dospívajících dítěte. Tráva je plná klíšťat a alergenů. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.05.2020 18:11)
   Dobrý den, sídliště Pankrác II se seká tento týden. Počasí v posledních dnech výrazně přálo vzrůstu travního porostu. Z tohoto důvodu jsem v krizových lokalitách, jako je tato, navýšili pracovní skupiny.  Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Sečení trávy (Lenka Dolejšová 26.05.2020 9:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jaký je systém sečení trávy na sídlišti Jalový dvůr. Konkrétně okolo ul. Tavolníková? Cíp mezi ul. K výzkumným ústavům a Tavolníková nebyl posekán od začátku sezony. Na jednom z úseků tohoto sídliště zase někdo seká trávu v sobotu ráno od cca 7 hodin (což ruší). Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.05.2020 17:39)
   Dobrý den, MČ Praha 4 není správcem zeleně a veřejných ploch v lokalitě sídliště Jalodvorská. Veřejné plochy tohoto sídliště jsou co do vlastnictví pozemků značně rozmanité. Pozemky, které zmiňujete, jsou částí ve správě hlavního města Prahy, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, nebo Bytové správy Ministerstva vnitra. Provedeme na místě šetření, neposekané plochy ztotožníme s vlastníky a vyzveme je k nápravě. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: sber odpadu na stezke v Podoli (Daniel 21.05.2020 17:29) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, muzete zabezpecit svoz odpadkov na stezke ktera zacina od Podolskej vodarne smer plavaren, dole pri Vltave (su tam nutrie).
  Nebo jak casto se tady sbera odpad? Prikladam fotky z dnesneho dne.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 22.05.2020 9:13)
   Dobrý den, správu a údržbu tohoto pozemku, včetně povinnosti pravidelného úklidu je v gesci vlastníka. Tím je Povodí Vltavy, s.p. Neprodleně odesíláme výzvu uvedenému subjektu k zajištění nápravy. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Křoviny zasahující do vozovky (Lenka Čtrnáctová 19.05.2020 13:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je v plánu nějaká redukce zeleně v ul. Zachova (úsek mezi ul. U Krčské vodárny a Ševce Matouše), kde křoviny zasahují už několik desítek cm do vozovky a při průjezdu odírají auta (foto se mi nedaří nahrát), a to už i z vrchní strany. Průjezd je zde sice zakázán, ale my tam zrovna bydlíme a už to začíná být docela problém. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 20.05.2020 15:21)
   Dobrý den, předmětná zeleň není ve správě MČ Praha 4. Povinnost pravidelné údržby zde má vlastník, hlavní město Praha, resp. Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Váš podnět jsme příslušnému subjektu postoupili a obratem nám přišla reakce, že průjezdní profil komunikace bude upraven. Děkujeme Vám.
 • Otázka: Údržba zeleně (Aneta 19.05.2020 8:45) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, mate už prosím termín kdy Praha 4 bude sekat a upravi park u gymnázia Budějovická ? Chápu ze kvůli suchu se nedalo dřív, ale tráva v některých místech dosahuje 40-50 Cm. S dětmi se tam už vůbec nedá jít. Děkuji za odpověď . S pozdravem Bejšovcová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 19.05.2020 8:58)

   Dobrý den, prostor kolem gymnázia Budějovická není ve správě MČ Praha 4, ale přímo gymnázia. MČ Praha 4 spravuje plochy od ulice Sedlčanská směrem do sídliště v ulici Bítovská. Vyzveme gymnázium k zajištění seče. Děkujeme Vám za podnět.

 • Otázka: neudržovaná travnatá plocha (Veronika Králíková 14.05.2020 7:54) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala,jak je to s údržbou travnatých ploch Spořilovského sídliště mezi ulicemi Měchenickou, Bojanovickou a Hrusickou. Tráva zde je neudržovaná a přerostlá. Již v loňském roce probíhalo nedostatečné sekání trávy a docházelo k uvolňování travních osin, které potrápily nejednoho pejskaře. Vzhledem k tomu, že prší, nelze toto zanedbávání údržby omluvit ani suchem. Kdy dojde k nápravě a tráva bude posekána? Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 14.05.2020 9:00)
   Dobrý den, právě v této chvíli se seká tráva v ulici Hrusická a bude se pokračovat směrem od ulice Hlavní dál do sídliště. Suché počasí v letošním roce vydrželo rekordně dlouho a tráva nebyla ve většině ploch narostlá. Tuto skutečnost máme zdokumentovánu. V minulých týdnech se provádělo pouze sekání předzahrádek a stinných ploch, kde tráva narostla. V současné době však probíhají seče na plno. Je to tedy jen otázkou jednotek dnů kdy bude dokončena první letošní seč. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: nedostatek odpadkových košů v parku Jezerka (Jindriska Betkova 06.05.2020 18:15) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dnes jsem byla venčit psa v parku Jezerka a byla jsem šokována nedostatečným množstvím odpadkových košů na psí exkrementy. O tom, že nejsou k dispozici stojany s pytlíky ani nemluvím. Prosím, tedy o rozmístění odpadkových košů v oblasti vyústění parku Jezerka k ulici U Michelského mlýna a Nuselské, ev v této oblasti rozmístit i stojany s pytlíky na psí exkrementy.
  Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.05.2020 9:44)
   Dobrý den, v areálu parku Jezerka je celkem 38 odpadkových košů a 17 zásobníků na sáčky na psí exkrementy. Na hranici parku s ulicí Nuselská je 6 košů, U Michelského mlýna 2 koše a 2 zásobníky na sáčky a na hranici s ulicí Na kolejním statku je 1 koš a 1 zásobník. Tento, dle našeho názoru a možností, dostatečný počet, navýšíme o instalaci koše a zásobníku na sáčky v prostoru vstupu na schodiště na křížení ulic Nuselská a U Michelského mlýna.
 • Otázka: Suché stromy (Pavel Du Plessis 09.05.2020 12:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jestli plánujete zalévání nově zasazených stromů během nedávné rekonstrukce ulice Nuselské? Některým již rostou listy, bohužel dva stromy ze čtyř na rohu Nuselské a ulice Na Jezerce se zdají být suché. Obávám se, že ten samý osud postihnul stromy na obou koncích přechodu pro chodce narohu ulice Kloboučnická a ulice K Podjezdu. Pokud je nahradíte novými, necháte ty již zakořeněné být, vid´te? Milulý rok kvůli čtyřem suchým byly vyměněny i ty, kterým se dařilo. Děkuji za náhradu nových stromů a pravidelné zalévání těch zbylých.
  S pozdravem
  Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.05.2020 9:32)
   Dobrý den, předmětné dřeviny nejsou ve vlastnictví a ni správě MČ Praha 4, ale Technické správy komunikací hlavního města Prahy. Děkujeme za Váš podnět, který obratem přeposíláme výše uvedenému subjektu k přímému vyřízení a zajištění nápravy.


Vytisknout