Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úklid (David Uhlíř 11.03.2023 12:47) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Prosím o sdělení, kdo má zajišťovat úklid v okolí tříděného odpadu před Přátelskou zahradou v ulici V křovinách.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbalv) 12.03.2023 10:50)
   Dobrý den, pane Uhlíři,
   úklid jako všude jinde zajišťují celoměstské Pražské služby. Kontejnery na plast obvykle vyvážejí v sobotu, vyprázdněný je i ten na Vaší fotce. Následně do 24 hodin přijíždí doklízecí vozidlo, které předměty, které se do kontejneru již nevešly, vhodí do již prázdného kontejneru zpět. Původní posádka se tomu z časových důvodů věnovat nemůže.
   Ve větrných dnech jako dnes tak může dojít v mezičase k rozfoukání odpadu po okolí, bohužel. Pokud je to v dosahu doklízecí posádky, měla by to uklidit, v parcích to pak už je na nás, případně na pomoci občanů (já to třeba dělám běžně).
   Pokud k přetékání tamního kontejneru dochází pravidelně, je možné zahájit monitoring a požádat PS o navýšení svozu, nicméně vězte, že to není ze strany magistrátu samozřejmost.
   Hezký den!
   RNDr. Tomáš Hrdinka, Ph.D.
   radní pro životní prostředí a místní Agendu 21
 • Otázka: Skladka neporadku v ulici Ohradni (Patrik Novy 30.12.2022 17:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  behem dneska se objevila zrejme nelegalni skladka odpadu (viz foto) na samem konci ulice Ohradni. Nejblizsi cislo popisne je 1562 a orientacni 62.
  Prosim Vas o zajisteni uklidu. Predem dekuji.
  S pozdravem,
  Novy.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 10:19)
   Dobrý den, skládka byla odklizena mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Pravděpodobně kradené vozidlo / vrak (Václav Koucký 10.01.2023 17:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  u přechodu přes ulici Na hřebenech II, kousek od křižovatky s ulicí Pujmanové, směrem k ulici Na Pankráci, stojí už cca měsíc Škoda Octavia II combi s ukradenými koly, předními světly a rozbitým oknem u spolujezdce. Nemá RZ, ale VIN je TMBUF61Z1A2020943. Bylo by dobré vozidlo odstranit, protože stojí na "podpěrách" a je riziko, že spadne a někoho zraní, navíc to skutečně nevypadá dobře. Děkuji! V. Koucký
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 10:15)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Informaci o vraku jsme postoupili Správě služeb hlavního města Prahy. Tato organizace zajišťuje následný proces nutný pro odtažení vraku. 
 • Otázka: Úklid sněhu (Lucie Heřmánková 23.01.2023 10:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou požádala o řádné odklízení sněhu a námrazy na chodnících před sídlišti na Praze 4. Včerejší zasněžený chodník přes noc zmrznul a je z toho jedno kluziště. Sníh by se měl odklízet pravidelně po celém chodníku ne jen u vstupu do vozovky. Děkuji za rychlou nápravu. LH
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 10:12)
   Dobrý den, abychom mohli na Váš podnět efektivně reagovat, prosíme o specifikaci místa. MČ Praha 4 spravuje pouze malou část výměry všech pěších komunikací na jejím území. Převážná část chodníků je udržována hlavním městem Prahou.
 • Otázka: Pneumatika a odpadky na brehu Botice (Pavel Du Plessis 15.01.2023 18:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, rad bych Vas pozadal o uklid pneumatiky na brehu Botice u Sokola Michle. Dale bych Vas chtel poprosit o uklid odpadku pod keri u parkoviste u Sokola Michle a na obou brezich potoka Botic mezi mosty s tramvajemi na ulici Nuselská a mostem mezi ulici Mendiku a Magistru. Byl bych Vam vdecny, pokud by uklid probehl po celych svazich Botice, naposled doslo jen ke sberu papiru v okoli chodniku, nikoli na svazich potoka.
  Dekuji. S pozdravem Du Plessis
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:46)
   Dobrý den, úklid byl zajištěn mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4. Rovněž jsme upozornili správce toku, aby neopomněl zajistit pravidelný úklid koryta Botiče. Děkujeme Vám za upozornění. 
 • Otázka: Nebezpečný plot (Hejduková D. 18.01.2023 10:27) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  v ulici Nad vinným potokem je nebezpečně nakloněný plechový plot vedoucí bezprostředně vedle chodníčku pro pěší. Plot patří areálu Napako. Děkuji.
  D. Hejduková
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:44)
   Dobrý den, odeslali jsme výzvu vlastníkovi pozemku k bezodkladnému přijetí opatření ve věci opravy poškozeného oplocení. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: nepořádek v ulici Doudlebská (Alice Králová 19.01.2023 14:14) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na dlouhodobý nepořádek v ulici Doudlebská a roh ulice Pikrtova. Neudržovaná zeleň na rohu ulice Pikrtova, špinavé chodníky, plné zbytku odpadků. Jedná se o ulici vedoucí k budově Polygon house, kde má nyní kancelář i možná budoucí prezident Petr Pavel. Přichod k budově je velmi nereprezentativní.
  Děkuji,
  Alice K.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:43)
   Dobrý den, vzhledem k tomu, že předmětné pozemky mají soukromé vlastníky, odeslali jsme předmětným subjektům výzvu k zajištění úklidu. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: bezdomovecká skládka (Adéla Černíková 22.11.2022 14:31) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  na pozemek katastrální číslo 140/90 (v ulici Nad koupadly za křižovatkou s ulicí Nad Zátiším směrem ke koupališti na levé straně) někdo (zřejmě bezdomovec) nanosil různé věci včetně stanu, ve kterém ale nikdo není. Chtěla bych poprosit o odklizení.
  místo označené tu https://mapy.cz/s/bucomarune
  Díky
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbalv) 24.11.2022 21:09)
   Vážená paní Černíková,
   díky za upozornění. Prostor co možná nejdříve uklidíme.
   Krásný den přeje
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
   Odbor životního prostředí a dopravy (OŽPAD)
 • Otázka: Umístění nádoby na kovový odpad do Viktorinovy ulice (Petr Bláha 20.10.2022 15:07) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bylo by možno na místo sběru tříděného odpadu ve Viktorinově ulici umístit také nádobu na kovový odpad? Předem děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.10.2022 14:14)
   Přeji dobrý den,
   umístění další sběrné nádoby na tříděný odpad na stanoviště tříděného odpadu č. 291 v ulici Viktorinova v Praze 4 by vyžadovalo ubrání dalšího parkovacího stání. Z tohoto důvodu nelze v současné době sběrnou nádobu na kov na toto stanoviště přidat.
   K odložení kovového odpadu využijte prosím stanoviště č. 261 5.května 33 v Praze 4 nebo č. 172 Marie Cibulkové 38 v Praze 4.
   S pozdravem
   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí odd. životního prostředí a odpad. hospodářství
 • Otázka: Odpadkové koše na sídlišti (Pavlína Sedláčková 23.08.2022 6:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné navýšit kapacitu odpadkových košů na sídlišti u IKEMu (autobusové zastávky v Lískách, Ústav akademie věd). Na celé sídliště zde je minimum odpadkových košů. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 10:14)
   Dobrý den, MČ Praha 4 tyto koše nespravuje. Váš podnět postoupíme Dopravnímu podniku HMP, který má mobiliář v prostoru zastávek MHD v gesci.