Doprava a doprava v klidu

 • Pro parkovací oprávnění na Nuselskou radnici


  Oddělení zón placeného stání (ZPS) se přestěhovalo z Jílovské 1148/14 do budovy historické Nuselské radnice na adrese Táborská 500/30. Od středy 13. října 2021 si mohou obyvatelé vyřídit agendu související s parkovacím oprávněním pro Prahu 4 osobně na této adrese. Oddělení ZPS bude na této adrese fungovat až do ukončení oprav objektu detašovaného pracoviště Úřadu městské části Praha 4 v Jílovské ulici, které v pondělí poškodil požár.
 • Zapojte se do přípravy parkovacích zón


  Zavedení zón placeného stání (ZPS) v Praze 4 pomohlo na některých místech zlepšit dostupnost parkování pro rezidenty. Protože každá ZPS znamená současně výrazné zhoršení situace za její hranicí, přistoupila městská část Praha 4 v minulosti již jednou k rozšíření zón. V současné době se dokončuje příprava druhého rozšíření parkovacích zón, které obsáhne zbývající část Prahy 4. Tím bude v roce 2022 městská část Praha 4 jednou zónou placeného stání.
 • Místo stavebních prací v ulici Ke Krči kontroluje magistrát a policie


  Stavební práce na komunikaci Ke Krči komplikují život obyvatelům Braníku. Tato komunikace je velmi dopravně zatížená, na problémy si stěžují nejen řidiči, ale především chodci a cestující autobusy městské hromadné dopravy.
 • Uzavření podjezdu pod železnicí v Bartoškově ulici


  V době od 12. srpna do 24. září 2021 bude uzavřen podjezd pod železniční tratí v Bartoškově ulici na pomezí Prahy 4 a Prahy 10. Uzavření podjezdu ovlivní individuální i hromadnou dopravu. Autobusy 124 a 139 budou jezdit přes Bohdalec a pro auta je doporučena obousměrně objízdná trasa vedená ulicemi Nad Vinným potokem (nově otevřeno), U Plynárny, Nuselská a alternativně také ulicemi Nuselská, Otakarova Vršovická.
 • Dostavba protihlukové stěny na Spořilovském plácku


  Od 9. srpna 2021 do 14. listopadu 2021 bude Technická správa komunikací hlavního města Prahy pokračovat ve výstavbě protihlukové stěny na Spořilovském plácku. Nová stěna bude mít délku přibližně 20 - 25 metrů a po dobu její výstavby bude v místě stavby omezena rychlost projíždějících vozidel.
 • Na Pražany čeká v srpnu uzavírka mezi Výtoní a Vyšehradským tunelem


  Řidiči se musí připravit na uzavření Vyšehradského tunelu. V úseku Výtoň (křižovatka Rašínovo nábřeží a Svobodova ulice) – Podolská vodárna (křižovatka Podolské nábřeží a Podolská ulice) nepojedou ani tramvaje. Výluka potrvá od 7. do 27. srpna 2021.
 • Magistrálu u Vyskočilovy čeká na přelomu července a srpna dvojité noční omezení


  Vždy v noci od 21:00 do 06:00 hodin dalšího dne čeká ulici 5. května (magistrála) na mostě v místě křížení s ulicí Vyskočilova dopravní omezení. Střídavé omezení průjezdu po magistrále včetně uzavírky jednoho z nájezdů souvisí s diagnostickým průzkumem mostu, který proběhne na přelomu července a srpna 2021.
 • DPP na 9 dnů přeruší provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum


  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije prodloužený víkend a začátek letních prázdnin k další etapě výměn dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C. Práce budou probíhat devět dnů, DPP na obou kolejích ve stanici I. P. Pavlova vymění 440 pražců. Proto bude od soboty 3. července do neděle 11. července 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. V úseku Pražského povstání – Hlavní nádraží zavede Dopravní podnik náhradní autobusovou dopravu XC.
 • Parkování v zónách placeného stání během státních svátků 5. a 6. července 2021


  Během státních svátků 5. a 6. 7. 2021 bude ve smíšených / fialových a návštěvnických / oranžových parkovacích úsecích na území MČ Praha 4 omezena maximální cena parkování na 20 Kč za den. Tato úprava se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků.
 • Metro C bude od pondělí ve stanici Budějovická jen se vstupem i výstupem na Olbrachtovu


  Z důvodu opravy terasy nad vestibulem stanice metra dochází od pondělí 28. června 2021 přibližně do prosince 2021 k dočasnému uzavření vstupu a výstupu ze stanice metra C Budějovická (ve směru ulice Antala Staška, Poliklinika Budějovická, Úřad městské části Praha 4). Vstup a výstup je umožněn pouze ve směru Olbrachtova ulice. Průchod kolem uzavřeného vstupu zůstává zachován.
 • Ve čtvrtek v podvečer omezí dopravu na Praze 4 akce Světová cyklojízda - upozornění pro řidiče


  Ve čtvrtek 3. června 2021 se v Praze uskuteční akce Světová cyklojízda, jejíž trasa povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7 a 8. Zúčastní se jí 500 – 700 cyklistů a v trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. Odjezd účastníků jízdy z centrálního parku na Pankráci v 18:15 hodin, předpokládaný příjezd na ostrov Štvanice do 19:45 hodin. Informoval o tom dnes odpoledne magistrát.
 • Na zrekonstruovanou trať vyjede obnovená tramvaj s číslem 19


  Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí – Soudní skončila a od soboty 5. června 2021 obnoví Dopravní podnik hlavního města Prahy tramvajový provoz v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác. Téhož dne se do pražských ulic po devíti letech opět vrátí tramvajová linka číslo 19, která bude jezdit po nové, nedávno postavené trati až ke stanici metra Pankrác.
 • Dobrá zpráva: Autobusová linka 193 zůstane zachována


  Městské části Praha 4 se podařilo prosadit po dlouhém vyjednávání zachování autobusové linky 193 v celé její dosavadní délce, ačkoli hlavní město Praha navrhovalo, aby byla po zprovoznění tramvajové linky číslo 19 z náměstí Hrdinů na pankráckou pláň tato autobusová linka zkrácena. Více v článku ...
 • Upozornění: Bourací práce v ulicích Na Pankráci a Táborská budou hlučné


  Dopravní podnik hlavního města Prahy, který realizuje rozsáhlou Rekonstrukci tramvajové trati Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí - Soudní, upozorňuje obyvatele ulic Na Pankráci a Táborská, že v období od 2. dubna do 5. dubna 2021 bude docházet v úseku trati mezi ulicemi Děkanská Vinice a Lounských k hlučným bouracím pracím.
 • Praha 4 zásadně nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193


  Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Tato linka na současné trase obsluhuje tisíce obyvatel z oblastí Kunratic, Krče, pankrácké pláně a Horních a Dolních Nuslí či Michle. Je nepostradatelná pro provoz desítky škol městské části a škol jiných zřizovatelů, nejvýznamnějších zdravotnických, sociálních a volnočasových zařízení, lékáren, obchodů i Úřadu městské části Praha 4.
 • Autobusy 124 a 139 po dva víkendy změní v Michli a Nuslích své trasy


  Pokračování prací na železničním mostu nad Botičem a silničními komunikacemi na pomezí Prahy 4 a Prahy 10 si během dvou víkendů vynutí změny tras autobusových linek číslo 124 a 139. Změny mají proběhnout o víkendu od 3. 4.2021 (4:00) do 4. 4.2021 (22:30) a dále pak od 17. 4. 2021 (4:30) do 21. 4. 2021 (22:30). Podrobnosti na odkazu …
 • Část metra linky C si dá velikonoční pauzu


  Pokračující výměna pražců bude od pátku 2. do pondělí 5. dubna 2021 důvodem omezení provozu na lince metra C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Náhradní dopravu mají zajišťovat autobusy X-C v trase: PRAŽSKÉHO POVSTÁNÍ – Vyšehrad – I.P.Pavlova – Muzeum – HLAVNÍ NÁDRAŽÍ. Další informace v článku …
 • OPATRNĚ V NUSLÍCH: Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Táborská a Na Pankráci


  Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) zahájil v sobotu 27. března 2021 rekonstrukci tramvajové trati v ulicích Táborská a Na Pankráci. Práce potrvají do pátku 4. června 2021, proto je od soboty 27. března 2021, přibližně od 4:30 hodin, do pátku 4. června 2021, přibližně do 22:30 hodin, obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác.
 • V sobotu zahajují provoz sezonní přívozy na Vltavě


  Od soboty 27. března 2021 se k celoročním přívozům P1 a P2 připojí po zimní přestávce i všechny dosavadní tradičně sezonní přívozy. Lodní linky P3 až P7 v oblasti Holešovic, Podolí, Smíchova a Modřan vyplují ve stejném režimu jako loni a zlepší tak spojení mezi vltavskými břehy a pražskými ostrovy. Více v článku ...
 • Rekonstrukce tramvajové trati: Mapy objízdných tras a náhradní autobusové dopravy najdete na Nuselské radnici a v IC na náměstí Hrdinů


  V sobotu 27. března 2021 zahájí Dopravní podnik hlavního města Prahy další etapu rozsáhlé Rekonstrukce tramvajové trati Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí – Soudní, která významně omezí provoz v této části Prahy 4. Stavební práce pokračují po zimní přestávce na Pankráci a v Nuslích, konkrétně v ulicích Na Pankráci a v Táborské až po křižovatku s Vladimírovou. Mapy, které informují o objízdných trasách a trase náhradní minibusové dopravy najdou občané v přízemí Nuselské radnice (Táborská 500) a v Informačním centru MČ Praha 4 na náměstí Hrdinů (u výstupu ze stanice metra Pražského povstání). Předpoklad dokončení této investiční akce je 4. červen 2021.
 • POZOR: Vjezd do Nuslí bude kvůli rekonstrukci tramvajové trati výrazně omezen!


  Nevjíždějte od soboty 27. března 2021 až do pátku 4. června 2021 do části Nuslí mezi Nuselskou ulicí a ulicí 5. května, pokud to není nezbytně nutné. Tato oblast bude kvůli pokračující rekonstrukci tramvajové trati velmi obtížně průjezdná. Žádáme proto řidiče, aby do této části Nuslí vjížděli pouze ve zcela výjimečných případech a věnovali v okolních ulicích pozornost objížďkám a možným změnám v parkování motorových vozidel.