Doprava a doprava v klidu

 • Oprava kanalizace částečně uzavřela ulice Kongresovou a Na vítězné pláni


  Oprava kanalizace si vyžádala částečnou uzavírku ulic Kongresová a Na vítězné pláni. Průjezd v obou ulicích je možný, ovšem sníženým počtem pruhů. Omezení potrvá zřejmě až do 31. 7. 2023. Více v článku...
 • Dva jízdní pruhy na sjezdu z Jižní spojky na Kačerov uleví řidičům


  Kolony, které znepříjemňují život řidičům sjíždějícím z Jižní spojky na Kačerov, letos skončí, anebo se aspoň výrazně zkrátí. Na sjízdné rampě před křižovatkou ulic Budějovická, Vídeňská a Michelská budou nově vytvořeny dva jízdní pruhy, které urychlí odbavování automobilů přijíždějících po Jižní spojce od Černého mostu, a tím zajistí v tomto dopravním uzlu plynulejší provoz.
 • Praha 4 také letos pracuje s participativní částí rozpočtu


  Městská část Praha 4 při schvalování rozpočtu na rok 2023 vyčlenila 3 miliony korun na proces participativního rozpočtování. Cílem je zlepšit stav prostředí a fungování městské části a zapojit do plánování a rozhodování veřejnost. Harmonogram a pravidla participativního rozpočtu na letošní rok dnes schválila Rada městské části Praha 4.
 • Další zastávky získají nové přístřešky


  Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. (DPP) pokračuje v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Tento víkend (21. a 22. 1. 2023) přijde na řadu zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend pak ve směru Pražské povstání. Koncem února a na počátku března 2023 dojde k instalaci přístřešku na zastávce Divadlo Na Fidlovačce v Křesomyslově ulici ve směru na Vršovice.
 • Nezapomeňte si včas prodloužit parkovací oprávnění


  Blíží se konec doby platnosti parkovacích oprávnění, které Úřad MČ Praha 4 vydával během loňského roku, a proto je nezbytné si je prodloužit. Prodloužení parkovacího oprávnění si můžete vyřídit osobně nebo online prostřednictví internetu.
 • Doprava v Praze na Vánoce a na přelomu roku 2022/2023


  Jako každý rok bude i letos o nadcházejících zimních prázdninách, vánočních a novoročních svátcích tradičně upraven provoz veřejné dopravy v Praze, i na příměstských autobusových a vlakových spojích PID. V článku najdete základní i rozšířený přehled o tom jak bude jezdit metro, tramvaje a autobusy. Přehledy lze i stáhnout jako PDF.
 • Oddělení ZPS se vrací z Táborské ulice zpět na Jílovskou


  Pracoviště oddělení zón placeného stání (ZPS) se na konci roku 2022 přestěhuje ze svého dočasného působiště v Táborské ulice zpět na Jílovskou (1148/14). V Táborské ulici bude v provozu do čtvrtka 22. prosince 2022 do 12 hodin. Následně proběhne stěhování a na Jílovské se otevře od pondělí 2. ledna 2023.
 • Výkopové práce u zastávky autobusů Budějovická ohrozily bezpečnost


  Práce na chodníku u stanice MHD Budějovická, poblíž křížení ulic Olbrachtova a Poláčkova, byly zahájeny bez nutných povolení, především bez územního rozhodnutí a povolení ke zvláštnímu užívání komunikace. Žadatelka, která chce vybudovat přípojku nízkého napětí ke své provozovně, zahájení výkopových prací neoznámila ani Úřadu městské části Praha 4, ani dotčeným organizacím, Dopravnímu podniku hlavního města Prahy a Technické správě komunikací.
 • Pražské metro čeká i tento týden další výměna pražců na trase C


  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejícím prodlouženém víkendu pokračovat na trase C ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Florenc a zavedena náhradní autobusová doprava XC. Preference MHD tak může omezit i motoristy.
 • Omezení dopravy v Praze 4 - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO


  Prahu 4 čekají v příštích týdnech a měsících dopravní omezení, která budou vyvolávat významné a potřebné stavby, například výstavba nové trasy pražského metra. Přinášíme a budeme zde v tomto článku pravidelně aktualizovat přehled těch nejdůležitějších.
 • Výměna pražců dočasně přeruší provoz metra na části linky C


  Z důvodu výměny starých dřevěných pražců za nové betonové bude od čtvrtka 17. listopadu 2022 (od zahájení denního provozu) do neděle 20. listopadu 2022 (do ukončení denního provozu) dočasně přerušen provoz metra linky C v úseku Florenc – Pražského povstání. Náhradní autobusová doprava bude zavedena a v okolí dotčených stanic a na magistrále může omezit provoz i parkování.
 • Státní svátek v pátek modré parkovací zóny nevypíná


  Státní svátky, které připadají na všední dny, se nedají v případě parkování v zónách placeného stání v Praze 4 zaměňovat za víkendy, kdy parkování není omezeno. Řidič motorového vozidla by se měl striktně řídit pokyny na dopravních značkách, kde v závislosti na druhu zóny stojí PO - PÁ, 8 – 20 h (v některých úsecích 8 – 18 h) s platným parkovacím oprávněním/nebo s platným parkovacím oprávněním/max. 2 h. Více v článku ...
 • Praha 4 vítá úplné zprovoznění Barrandovského mostu


  Barrandovský most se konečně po značném zpoždění otevře v celé šířce a omezení na něm budou už pouze minimální. Stane se tak v pondělí 17. října 2022.
 • Důležité: Omezení dopravy v Praze 4


  Prahu 4 čekají v příštích týdnech a měsících dopravní omezení, která budou vyvolávat významné a potřebné stavby, například výstavba nové trasy pražského metra. Přinášíme přehled těch nejdůležitějších.
 • Praha zahájila stavbu Dvoreckého mostu


  Podolí a Zlíchov spojí nový most, který bude sloužit městské hromadné dopravě, cyklistům a pěším. Praha tak bude mít v pořadí již devatenáctý most přes Vltavu. Jeho stavbu dnes oficiálně zahájilo hlavní město. Stavební práce potrvají 810 dní a stát budou 1 075 000 000 korun bez DPH. Staveniště Dvoreckého mostu si v úterý 13. září 2022 převzal zhotovitel stavby, sdružení Metrostav TBR Firesta STRABAG – Dvorecký most. Hotovo by měl být na přelomu let 2024 a 2025.
 • Končí přechodné rozšíření pracovní doby u výdejny parkovacích oprávnění na Nuselské radnici


  Úřad MČ Praha 4 oznamuje, že v pátek 2. září končí přechodné rozšíření pracovní doby u výdejny parkovacích oprávnění v budově Nuselské radnice. Od pondělí 5. září 2022 bude výdejna v běžném pracovním režimu.
 • Budoucnost pasáže u stanice metra C Budějovická


  Městská část Praha 4 a Magistrát hlavního města Prahy představují projekt, jehož cílem je na vrhnout proměnu pasáže u stanice metra C Budějovická. Průchod, který spojuje Olbrachtovu ulici s ulicí Antala Staška, nabízí v současné kromě vstupu do stanice metra severním a jižním vestibulem, vstup do obchodního centra DBK a řadu obchůdků a provozoven služeb. V budoucnu by se měl proměnit ve víceúčelový prostor.
 • Provoz hlídaného parkoviště v Krči bude pokračovat s novým provozovatelem


  Provozování hlídaného parkoviště v Krči při ulici Štúrova bude mít nového provozovatele. Toho v současné době městská část Praha 4 vybírá. Provozování parkoviště společností Nella a Mates s.r.o. skončilo k 5. srpnu 2022. Důvodem bylo ukončení pachtovní smlouvy, kterou městská část Praha 4 uzavřela s touto společností. Provoz parkoviště není přerušen.
 • Výdejna parkovacích oprávnění na Nuselské radnici přechodně rozšiřuje pracovní dobu


  S ohledem na zvýšenou poptávku po obnovení parkovacího oprávnění dojde v období od 8. srpna do 2. září 2022 k rozšíření provozní doby výdejny (registrace) v budově historické radnice v Nuslích v Táborské ulici. V úterý a ve čtvrtek se prodlouží provozní doba a nově se přidá i pátek.
 • Během červencových svátků se mírně mění podmínky parkování v zónách placeného stání


  Během státních svátků ve dnech 5. a 6. 7. 2022 bude ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena parkovného na 20 Kč/den. Změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků – ty budou fungovat v běžném režimu.
 • Novinka v platbách dlouhodobého parkovacího oprávnění


  Řadě našich motoristů bude končit platnost dlouhodobé parkovací oprávnění pro ZPS (zóny parkovacího stání) v Praze 4. Od května 2022 provozovatel celoměstského systému vylepšil jeho funkčnost a nyní online platby za ZPS fungují podobně jako v e-shopech, tedy je platba zpracována okamžitě a platnost nového oprávnění začíná také platit okamžitě (popř. dle zvoleného data).