Doprava a doprava v klidu

 • Tramvajová trať Modřany – Libuš má pravomocné stavební povolení


  Tramvajová síť v Praze se v blízké době prodlouží o další necelé dva kilometry. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) totiž pro tramvajovou trať Modřany – Libuš získal pravomocné stavební povolení. Současně v nejbližších týdnech DPP vypíše veřejnou zakázku na jejího zhotovitele. Trať Modřany – Libuš bude 1,7 km dlouhá a budou na ní čtyři páry zastávek. DPP předpokládá zahájení výstavby letos v říjnu a její dokončení na konci příštího roku.
 • Od března budou pokračovat stavební práce na komunikaci Chodovská


  Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. března 2021 další práce na komunikaci Chodovská, které byly přerušeny zimní přestávkou. Stavba potrvá do 15. června 2021. Jedná se o pokračování akce „Chodovská, Praha 4, úsek U Plynárny – Jižní spojka“ zahájené v roce 2020, ve které proběhly opravy přípojek uličních vpustí a zároveň byly opraveny autobusové zastávky.
 • Pro pas, občanku nebo parkovací oprávnění nově i přes on-line rezervaci


  Městská část Praha 4 spustila on-line rezervační sytém pro vybrané agendy. Zatím jsou v nabídce ty nejžádanější činnosti, tedy vyřizování osobních dokladů a evidence obyvatel a také parkovací oprávnění. Občané mají nyní nově možnost si rezervovat termín pro jednání na těchto pracovištích Úřadu MČ Praha 4.
 • Kontakty do oddělení zón parkovacích stání (ZPS)


  Pro vyřízení svých záležitostí, anebo získání informací týkajících se parkování v zóně placeného stání (ZPS) v Praze 4, popřípadě přestupků v parkovací zóně, využívejte následující kontakty: Výdejna: telefon 261 192 637 a 261 192 639 ; Přestupky: telefon 261 192 624, nebo 261 192 650 nebo 261 192 538.
 • POZOR: tři uzávěry z Jižní spojky ještě do Vánoc


  Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 začaly stavební práce na rampě Chodovská a podle informací Technické správy komunikací (TSK) by měly trvat do 4. prosince 2020. Tím ale problémy pro řidiče na Jižní spojce zdaleka neskončí. Od pondělí 30. listopadu do pátku 4. prosince 2020 uzavře TSK druhou sjízdnou a nájezdovou rampu z Jižní spojky, a to do ulice V Podzámčí. Do třetice začnou opravy také na rampě Modřanská, kde je předpokládaný termín uzávěry od 12. prosince do 17. prosince 2020.
 • Stavební práce na třech rampách z Jižní spojky omezí provoz


  Technická správa komunikací (TSK) zahájila v pondělí 23. listopadu 2020 přípravné práce, které předcházejí vlastním stavebním pracem, na rampě Jižní spojka – Chodovská. Tyto práce probíhaly bez dopravního omezení a mají skončit dnes, tj. ve středu 25. listopadu 2020. Navazovat pak budou práce s omezením provozu. Více v článku ...
 • Praha 4 nesouhlasí se změnami v provozu autobusové linky 193


  Městská část Praha 4 zásadně nesouhlasí, aby byl dřívějším provozem na prodloužení tramvajové trati v ulici Na Pankráci zkracován či měněn provoz linky MHD číslo 193. Vyplývá to z dnešního usnesení Rady MČ Praha 4. Rada zároveň požádala samosprávu hlavního města Prahy, aby veškeré změny na komunikacích I. třídy, mimo havárií, a v provozu městské hromadné dopravy v Praze 4 byly vždy s předstihem projednávány se samosprávou městské části.
 • Praha 4 nesouhlasí se zkrácením linky autobusu číslo 193


  Městská část Praha 4 zásadně nesouhlasí s jakýmikoli změnami či zkrácením autobusové linky 193! Toto spojení velmi využívané všemi seniory a dalšími obyvateli Prahy 4 obsluhuje v současné době nejen desítky tisíc bytů, nemocnice, polikliniky, lékárny a provozovny obchodu a služeb, ale propojuje také školská a sociální zařízení Prahy 4.
 • Končí první etapa rekonstrukce Branické ulice


  Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) ve spolupráci s městskou částí Praha 4 dokončuje první etapu rekonstrukce Branické ulice. Ta zahrnovala úsek od ulice Ke Krči po křižovatku ulic Branická a Jiskrova. Druhá etapa, od ulice Jiskrova po Branické náměstí, začne příští rok na jaře. Stavba probíhá po malých úsecích, aby snížení životního komfortu místních obyvatel bylo co nejmenší.
 • Jaké změny v MHD nás čekají od 2. listopadu 2020


  Na základě usnesení vlády ČR, souvisejícím s bojem proti epidemii koronaviru, dojde od pondělí 2. listopadu 2020 ke změnám v provozu metra, autobusů i tramvají. Metro bude večer zavírat vestibuly dříve, tramvaje pojedou podle prázninových jízdních řádů a autobusy večer také omezí provoz. Vyvěšení papírových jízdních řádů bude probíhat do pátku 6. listopadu 2020. Jízdní řády budou k dispozici v elektronické formě od pondělí 2. listopadu 2020. Více o omezeních v článku ...
 • Výstavba nové tramvajové trati na Pankráci je schválena


  Rada hlavního města Prahy dnes schválila záměr zřízení nové tramvajové trati v ulici Na Pankráci až k centrální poště. Tato trať povede od křižovatky s ulicí Hvězdovou po křižovatku s ulicí Bystřická. Začátek nové tramvajové trati se už začal stavět v souvislosti s podzimními pracemi na rekonstrukci tramvajové trati Vladimírova – Táborská – Na Pankráci – Na Veselí – Soudní, a to v úseku mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova. Na tuto část nově schválená tramvajová trať naváže. Hotovo by mohlo být při maximálně příznivých okolnostech do tří let.
 • Oprava pilíře Barrandovského mostu částečně omezí provoz


  Od úterý 29. září 2020 je omezen provoz v ulici Modřanská v úseku pod Barrandovským mostem. Důvodem je zahájení 1. etapy rekonstrukce – sanace spodní stavby Barrandovského mostu.
 • Zóny placeného stání nadále platí. Praha 4 vydala přechodné opatření.


  Od neděle 20. září 2020 platí přechodné opatření silničně-správního orgánu městské části Praha 4, které zachovává platnost zón placeného stání do doby, než tento orgán vydá nové stanovení místní úpravy provozu na místních komunikacích II. a III. třídy. Přechodné opatření bude platit do 21. prosince 2020.
 • Metro na lince C nebude o prodlouženém víkendu jezdit mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerovem


  Z důvodu opravy trati metra dochází od soboty 26. září 2020 (od zahájení provozu) do pondělí 28. září 2020 (do ukončení provozu) k dočasnému obousměrnému přerušení provozu metra na lince C v úseku Pražského povstání – Kačerov. V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov. Podrobnosti na odkazu ...
 • Velká rekonstrukce tramvajové trati začíná


  V sobotu 19. září 2020 začne rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí, Soudní a obnova tramvajové trati v ulicích Na Pankráci mezi ulicí Na Veselí a Hvězdovou. Potrvá do 27. listopadu 2020. Tramvajový provoz se obnoví o den později. Rekonstrukce sebou přinese nezbytné dočasné omezení MHD, osobní dopravy, parkování i pohybu pro pěší. Investorem stavby je Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP).
 • AKCE JE ZRUŠENA - Veřejné setkání - Metro D – stanice Olbrachtova


  Veřejné setkání s občany na téma: Metro D – stanice Olbrachtova, avizované na dnešek (17. 9. 2020) od 17 hodin v jídelně Základní školy Na Planině, se nekoná. Důvodem je odřeknutí účasti ze strany Dopravního podniku hlavního města Prahy, který účast odřekl dnes z důvodu nebezpečí nákazy virem COVID-19. Všem občanům se omlouváme!
 • Rekonstrukce tramvajové trati z Nuslí k vozovně Pankrác odstartuje již v sobotu 19. září 2020


  V termínu 19. září - 27. listopadu 2020 proběhne rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí, Soudní a obnova tramvajové trati v ulici Na Pankráci mezi ulicí Na Veselí a Hvězdovou. Tramvajový provoz bude v rámci I. etapy vyloučen v úseku Pražského povstání – Vozovna Pankrác. Pro auta budou uzavřeny ulice Na Veselí a Soudní a bude zrušena možnost parkování v ulicích Na Veselí, Soudní, přilehlých ulicích a především v ulici Na Pankráci. Více na odkazu ...
 • Tisková zpráva tajemníka Úřadu MČ Praha 4 k platnosti rozšíření parkovacích zón v Praze 4


  Zóny placeného stání (ZPS) a jejich změny schvaluje Rada hlavního města Prahy formou nařízení. Realizace schválené ZPS, případně její změny, je prováděna formou stanovení místní úpravy provozu na místních komunikacích. Více v článku ...
 • !!! ZRUŠENO !!! - veřejné setkání - Metro D – stanice Olbrachtova - čtvrtek 17. září 2020 od 17:00


  !!! ZRUŠENO !!! - Městská část Praha 4 zve občany na veřejné setkání na téma „Metro D – stanice Olbrachtova“, které se bude konat ve čtvrtek 17. září 2020 od 17 hodin v jídelně Základní školy Na Planině (Na Planině 1393/13).
 • Uzavírky komunikací v souvislosti s akcí "Zažít město jinak" - září 2020


  Z důvodu konání sousedských slavností „Zažít město jinak 2020“ bude provedena uzavírka místních komunikací (MK). Seznam a podrobnosti na odkazu...
 • Řešení nových cyklopruhů na Podolském nábřeží


  Městská část Praha 4 a hlavní město Praha se dohodly na vytvoření cyklopruhů na Podolském nábřeží, a to v obou směrech. Rada městské části Praha 4 však na svém středečním zasedání konstatovala, že návrh hlavního města plně neodpovídá projednanému a dohodnutému řešení. Více v článku...