Festival Kaleidoskop 2019

Festival Kaleidoskop 2019

Nejenom obyvatelé z Prahy 4 si v sobotu 18. května užili den plný rozličných chutí, vůní, hudby a tance v rámci pátého ročníku festivalu Kaleidoskop. Festival měl za cíl přiblížit lidem různé světové kultury a to, jak pestrý je svět kolem nás.

Hlavní hvězdou večera byla americká zpěvačka žijící v Česku a majitelka nezaměnitelného hlasu Tonya Graves. Festival nabídl i vystoupení kapely Terne Čhave, Pragason, či Dževica. Pro milovníky tance byl připraven workshop salsy a před hlavním pódiem proběhly ukázky romských, vietnamských, korejských a indických tanců. Kreativní děti i dospělí si mohli vyrobit a odnést lapač snů nebo osobní mandalu. Nechyběly ani cestovatelské přednášky, výstavy či prohlídka jurty. Díky stánkům se světovou gastronomií mohli návštěvníci ochutnat třeba i to, co ještě nikdy nezkusili. Velký prostor byl vyhrazen pro neziskové organizace a spolky, které se věnují problematice integrace cizinců, či určitým způsobem podporují různé kultury světa prostřednictvím vlastních projektů.

Děkujeme všem za skvělou atmosféru a těšíme se opět za rok!

Akce byla pořádána v rámci projektu Žijeme na čtyřce společně 2019 na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

Projekt finančně podpořil Magistrát hl. m. Prahy v rámci Programů na podporu aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2019.

Děkujeme také partnerům Kytary.cz za zapůjčení bicí soupravy.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE .

Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019 Festival Kaleidoskop 2019