ČLÁNKY

Havárie horkovodu omezila dodávky tepla


V důsledku poruchy na primárním topném vedení v ulicích Zálesí (Krč) a Moldavská (Vršovice) byla ve čtvrtek 24. listopadu 2022 po řadu hodin bez dodávky tepla jihovýchodní část Prahy – Jižní Město, Krč, Lhotka, Modřany, Kamýk, Libuš a Vršovice. Obnovování dodávky probíhalo postupně až do pozdních odpoledních hodin.

Pražská teplárenská (PTAS) na svém webu informovala, že byl v průběhu dopoledne uveden do provozu záložní zdroj a v oblasti Krče by se to mělo projevit na domovních radiátorech cca od 16:00 hod. - záleží podle PTAS na konkrétní oblasti a ulici.

"Přes správce oblastí jsme v kontaktu se zástupci nejvíce postižených SVJ v místě, kde došlo k masivnímu vývěru vody," uvedl k nešťastné události starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) s tím, že radnice zde v rámci svých možností pomůže hlavně s úklidem části veřejných prostranství a se zajištěním provizorní schůdnosti přístupových komunikací. Dále starosta apeluje na obyvatele, aby do míst, která jsou ohrazená, nevstupovali a byli opatrní.

Havárie horkovodu při ulici Zálesí - zdroj: facebook Sídliště Krč a okolí/Ivana Vejvodová
Foto - zdroj: facebook Sídliště Krč a okolí / Ivana Vejvodová , další foto pak například ZDE .

Aktualizováno: 24.11.2022 – Vít Drbal
Vytisknout