Kde a jak nahlásit nefunkční veřejné osvětlení


ÚVODNÍ ČLÁNEK - POD NÍM NAJDETE NOVINKY Z OBLASTIKde a jak nahlásit nefunkční veřejné osvětlení

lampa osvětlení thmpProvoz i údržbu veřejného osvětlení v metropoli na starosti městská firma – Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP). Pokud jsou tedy u vás nesvítící, rozbité nebo jinak poškozené lampy, můžete tento problém jednoduše nahlásit některým z následujících způsobů:
Na THMP se můžete na stejných kontaktech obrátit i s problémy u veřejných hodin, které vyžívají celé dvě třetiny Pražanů.

Při hlášení poruchy veřejného osvětlení (VO) na dispečink THMP je vhodné mít připraveny tyto informace:
  • číslo lampy vo osvětleníČíslo lampy uvedené na identifikačním štítku na stožáru VO (např. 007048). V případě většího počtu poruch pak i čísla u ostatních lamp.
  • Pokud neznáte číslo lampy, je třeba uvést ulici a číslo popisné domu (to je to červené) v přímé blízkosti lampy. Případně nejbližší objekt identifikovatelný na mapě.
  • Typ poruchy – například: lampa nesvítí, bliká, chybí dvířka na sloupu, sloup se kácí a podobně.
Zajímavost na závěr: Číslo lampy (stožáru VO) je unikátní a mají k němu v podstatě přístup i složky IZS (policie, strážníci, hasiči i zdravotníci). Toho se dá dobře využít v případě, že potřebujete přivolat pomoc a neznáte přesnou adresu. Podle čísla na sloupu (stožáru) lampy VO vás bezpečně a rychle najdou!

 

NOVINKY Z OBLASTI  • Chytré osvětlení svítí lidem v Praze 4 na cestu v parcích


    V parcích Jezerka a Na Fidlovačce je ve spolupráci MČ Praha 4 a Magistrátu hlavního města Prahy právě testován systém nového, energeticky úspornější veřejného LED osvětlení, To je i při zachování bezpečnostních standardů svojí spotřebou energie ohleduplnější k životnímu prostředí a k nočnímu životu obyvatel.
  • Výměna svítidel veřejného osvětlení v parcích Jezerka a Fidlovačka


    Podnik Technologie hlavního města Prahy, který se stará o veřejné osvětlení, sdělil, že v následujících dnech bude zajištovat výměnu svítidel veřejného osvětlení v parcích Jezerka a Fidlovačka. Oba parky byly zařazeny mezi pilotní projekty k otestování nových technologií veřejného osvětlení. Další informace v článku ...Zveřejněno: 05.03.2019 – Vít Drbal
Vytisknout