Komunální volby - zastupitelstva MČ Praha 4 a Hl. m. Prahy


Stránka určená především pro voliče. Postupně se zde budou objevovat jak informace o kandidátkách, tak i rady, na co by měl volič pamatovat, než vyrazí do volební místnosti.

Volby se konají ve dvou dnech. A to:
  • v pátek 23. září 2022 od 14.00 hodin do 22.00 hodin
  • v sobotu 24. září 2022 od 8.00 hodin do 14.00 hodin
Žádost o přenosnou volební schránku si můžete stáhnou zde: dokument word a dokument PDF . Ve dnech voleb je lepší kontaktovat telefonicky s předstihem raději přímo příslušnou okrskovou volební komisi (telefony na odkazu níže).


Telefonní spojení na jednotlivé okrskové volební komise aneb Seznam telefonních čísel do volebních místností

Informace o komunálních volbách pro cizince (článek s možností stažení letáků v sedmi jazycích + češtině)

Zápis do dodatku stálého seznamu voličů – pro cizince EU, kteří mají povolený trvalý nebo přechodný pobyt v ČR na území MČ Praha 4: Formulář jako dokumet word či dokument PDF je třeba vyplnit a osobně se s ním dostavit na Odbor občanskosprávních agend (OSA) spolu s potvrzením o pobytu. Úřad pak zápis do seznamu prostřednictvím cizinecké policie realizuje.

Informace pro voliče s onemocněním covid-19:
  • Volební zákony upravují i překážky výkonu práva volit. Omezení osobní svobody z důvodu ochrany veřejného zdraví představuje jednu z těchto překážek. Z hlediska právních předpisů na úseku ochrany veřejného zdraví je uvedená překážka naplněna tím, že je voliči nařízena izolace.
  • V případě, že byla voliči prokazatelně nařízena izolace orgánem ochrany veřejného zdraví (např. krajská hygienická stanice), nebo poskytovatelem zdravotních služeb (typicky praktický lékař) z důvodu onemocnění covid-19 (případně z důvodu jiné nakažlivé nemoci), a toto opatření trvá po dobu hlasování, nemůže volit. Překážka platí nejenom ve volební místnosti, ale i pro hlasování do přenosné volební schránky. Izolace totiž spočívá v oddělení fyzické osoby od ostatních fyzických osob.
  • V případě nejasností si u svého lékaře či orgánu ochrany veřejného zdraví ověřte, zda Vám byla izolace nařízena. V podrobnostech k procesu nařizování izolací je třeba se obrátit na Ministerstvo zdravotnictví České republiky.
  • Zdroj: MV ČRRegistrační úřad vylosoval čísla pro kandidátky do voleb pro Zastupitelstvo MČ Praha 4 - ke stažení ZDE .

Na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ) jsou k prohlédnutí kandidátky:
  • MČ Praha 4 (kandiduje celkem 9 volebních subjektů)

  • Hlavní město Praha (kandiduje celkem 22 volebních subjektů)

  • Celá ČR (po výběru dle abecedy či dle pořadového čísla na kandidátce možnost výběru kraje a obce)

Komunální volby 2022Aktualizováno: 23.09.2022 – Vít Drbal
Vytisknout