Projektové aktivity


Projektové aktivity:

V rytmu Salsy
V rámci této aktivity plánujeme uspořádat multikulturní večer pro veřejnost, na kterém se budou moci seznámit lidé různých kultur, náboženství a vyznání z celého světa, v současné době žijící v České republice.

Večer, který se ponese v rytmu salsy, bude plný zpěvu, tance, hudby, jídla a zábavy. V rámci programu vystoupí profesionální tanečníci latinsko-amerických tanců a bude uspořádán taneční workshop pro veřejnost. Součástí programu bude též ochutnávka specialit světové kuchyně.

Přece jen jsme sousedé
Aktivita „Přece jen jsme sousedé“ navazuje na úspěšnou akci,
která se realizovala v roce 2019. V rámci této aktivity je plánováno sousedské setkání místních obyvatel a cizinců žijících v dané lokalitě na území MČ Praha 4.

Součástí programu budou hudební a taneční vystoupení umělců českých
i zahraničních. Plánujeme připravit workshopy a soutěže pro děti, které budou hrát tematické hry a plnit vědomostní úkoly na téma cizinci. Dále bude připravena nabídka cizokrajných pochoutek s možnou ochutnávkou..

Flashmob

Taneční flashmob, který se uskuteční v jednom z obchodních domů na území Prahy 4 (Arkády Pankrác, Westfield Chodov apod.), je překvapující akcí pro návštěvníky s cílem co nejvíce je zapojitdo společného tance.

Přednášky interkulturní výchovy
V této aktivitě bude realizováno 10 přednášek interkulturní výchovy na vybraných základních školách zřizovaných MČ Praha 4. Jedná se o 90 minutovou přednášku na základě animovaného filmu „Ostrov“, který popisuje výchozí situaci k interaktivní hře.

Aktualizováno: 15.07.2020
Vytisknout