• Opravy Fidlovačky pokračují


  Další fáze oprav Divadla Na Fidlovačce se rychle blíží ke konci. Pokračuje tak nejen plánovaná výměna zbývajících oken, ale i další drobné úpravy. „Zásadní je také oprava a natření divadelní scény a prken. Součástí této fáze je i vymalování části objektu a spravení omítky,“ řekl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09).
 • Divadlo Dobeška bude mít novou střechu


  Oprava střechy proslulé divadelní scény v Braníku začala. V rámci ní firma kompletně vyměnění střešní plášť, světlíky, hromosvod, nainstaluje ochranu proti pádům a provede další související práce. Rekonstrukci schválili radní městské části.
 • Třetí běh Divadelních kroužků Paměti národa od září v Divadle na Jezerce


  Máte rádi divadlo a zajímá vás moderní historie? Divadelní kroužky Paměti národa seznamují děti a mladé lidi ve věku 12 – 18 let kreativní formou s naší nedávnou historií a nabízejí jim prostor reagovat na otázky spjaté s těmito klíčovými okamžiky.
 • Skauti budou moci využívat střediska Blaník a Ostříž minimálně dalších padesát let


  Radní Prahy 4 prodloužili nájemní smlouvu se spolkem Junák o dalších padesát let. Úprava dosavadní smlouvy se týká budov, ve kterých jsou klubovny a další zázemí, ale také zeleně a přilehlých pozemků ve střediscích Blaník a Ostříž.
 • Knihovny mají otevřeno, vybrané akce budou online


  Městská knihovna v Praze má stále otevřeno a čtení doma je také jednou z mála doporučených volnočasových aktivit. Navíc, dobrá kniha může přispět k psychické pohodě a tím i odolnosti nejen proti špatným zprávám. Omezení služeb knihovny od pondělí 12. 10. 2020 z důvodu přijetí opatření proti šíření koronaviru se týkají zejména akcí a pobytových služeb.
 • Ruší se koncert "Rodiče a děti" - Nuselská radnice - čtvrtek 15. října 2020


  V souvislosti s aktuálními vládními protiepidemiologickými opatřeními byla nucena MČ Praha 4 přistoupit na zrušení koncertu na Nuselské radnici, který se pod názvem „Rodiče a děti“ měl uskutečnit ve čtvrtek 15. 10. 2020. Děje se tak z důvodu ochrany zdraví v souvislosti s rostoucím výskytem koronaviru na území metropole. O náhradním termínu koncertu se jedná. Děkujeme za pochopení!
 • Tip na výstavu - EMMA A BARBORA SRNCOVY - Cesta za štěstím


  Výstavu obrazů Emmy a Barbory Srncových s názvem Cesta ke štěstí najdete od 6. srpna 2020 v Galerii Vinohradská 12. Až do konce září můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin vstoupit do světa fantazie, proletět se nad Kampou, obdivovat jaro na Karlově mostě i motivy z Čertovky.
 • Už víte, co budete dělat v září? Otevíráme Bravo a slavíme dvacet let Dobešky


  Začátek školního roku bude ve znamení kulturních akcí na Praze 4. V neděli 13. září 2020 se bude konat slavnostní předání a otevření Branického divadla. Slavnost původně měla proběhnout už v březnu, kvůli koronavirové krizi ale byla zrušena. Bravo tak zahájí svou sezonu po dlouhé pauze představením Losers Cirque Company a nabídne pohádku pro děti, prohlídku divadla a další program. O sedm dní později se můžete těšit na akci divadla Dobeška.
 • Slavnostní nadhoz turnaje SUMA Pony League 2020


  Ve dnech 28. až 30. srpna 2020 se v areálu Eagles Praha Baseball & Softball v Pálkařské ulici v Praze 4 při Jižní spojce uskutečnil turnaj SUMA Pony League 2020 (SPL2020). Samotný turnaj zahájil první hrací den v pátek slavnostním nadhozem 1. místostarosta MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Wannado Festival Tour 2020 již v sobotu 12. září


  Sportovní akce - již 10. ročník Wannado Festival Tour - proběhne v sobotu 12. září 2020 mezi 10. a 17. hodinou na Branické louce u Vltavy v blízkosti ulice U Kempinku. Objevíte zde svět Wannado plný zábavy a pohybu. Zjistíte, jaké máte možnosti sportovního vyžití pro sebe a pro své děti v nejbližším okolí. Všechny aktivity budou na místě k vyzkoušení a poznáte i samotné trenéry jednotlivých sportů.