ARCHIV

 • POZVÁNKA: Osobnosti v Základní škole a Mateřské škole Ohradní


  Výstava Osobnosti představuje významné osobnosti současnosti, případně českých a československých dějin z oblasti kultury, hudby, filmu, vědy nebo společenského dění a politiky. Je určena pro širokou veřejnost, pro studenty škol i pamětníky. Zájemci si ji mohou prohlédnout v Základní škole a Mateřské škole Ohradní od 12. září do 10. října 2022.
 • Pomník obětem 1. sv. války v Krči


  Městská část Praha 4 opravila unikátní kubistický pomník padlým v 1. světové válce v Sulické ulici Krči, který byl už před rokem 1989 značně poškozen. Především se ztratily desky se jmény obětí. Důležitým úkolem při obnově pomníku proto bylo zjistit jejich jména. Žádný takový seznam se bohužel nedochoval, takže Praha 4 musela podniknout rozsáhlé pátrání v archivních materiálech. Následující text, pokud jde o jména obětí, nemusí být definitivní, obsahuje informace, které má Praha 4 v současné době k dispozici a které budou na základě nových zjištění dále doplňovány a aktualizovány.
 • Pozvánka: Výstava Velká Praha 1922 – 2022


  Praha je město s tisíciletou tradicí. Pro její vývoj jako hlavního města až do dnešní velikosti bylo zcela zásadních posledních 100 let. Události sto let staré odstartovaly prudký růst města až k dnešním dnům. A právě tato skutečnost se stala námětem výstavy nazvané Velká Praha 1922 – 2022, která se koná od 14. září do 9. října 2022 ve Výstavní síni Mánes.
 • Zemřela Hana Zagorová, čestná občanka Prahy 4


  V pátek 26. srpna 2022 zemřela zpěvačka Hana Zagorová, devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík a hvězda české pop-music, čestná občanka Prahy 4.
 • Také letos připravila Praha 4 pro děti tradiční akci – Rozloučení s létem


  Městská část Praha 4 vás zve na tradiční akci pro děti - Rozloučení s létem – která se uskuteční 30. srpna 2022 od 14 hodin v Parku Na Pankráci. Na děti i jejich doprovod čeká pestrý program. Od sportovních her, přes divadelní představení až po koncert. Vstup na akci je zdarma a více o programu najdete v článku …
 • A-Park Fest zve na poslední srpnovou neděli do Branických ledáren


  Městská část Praha 4 pro vás připravila na nedělní odpoledne 28. srpna 2022 od 14 hodin v rámci seriálu Čtyřka sportuje i v létě zajímavou sportovní exhibici v A-parku Ledárny Braník. Těšit se můžete na ukázky v rámci biketrialu a pump tracku. Plánuje se i seskok výsadkář či prezentace prevence ve sportu a ukázky práce záchranářských složek. V podvečer pak zahrají i TAXMENI. Vstup zdarma!
 • Pouť Fidlovačka připomene nejen historii


  Staropražskou tradici se zábavou pro děti i dospělé oživuje letošní zajímavá akce - Pouť Fidlovačka 2022. Společný projekt městských částí Praha 2 a Praha 4 umožní návštěvníkům poznat nejen historii Nuselského údolí, ale i současnost Folimanky. Ve dvou dnech (27. a 28. srpna 2022) si příchozí určitě přijdou na své! Více v článku a v letáku na odkazu…
 • Prázdninové lekce hry Mölkky v Centrálním parku na Pankráci


  Středeční dopoledne ve dnech 27. 7., 10. 8. a 24. 8. 2022 na hřišti na pétánque vedle Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci bude od 10. hodiny patřit seniorům z Prahy 4, kteří mají zájem si bezplatně vyzkoušet novou zábavnou hru - Mölkky. Vítání budou nejen začátečníci, ale i zkušení hráči a pokud si senior přivede vnoučata, jen dobře udělá. Na místě bude k dispozici i kroket či pétánque.
 • Fotografické ohlédnutí za loňským Létem na čtyřce


  Výstavu fotografií ze sportovních akcí pořádaných MČ Praha 4 v rámci loňského "Léta na čtyřce" si může široká veřejnost i návštěvníci úřadu prohlédnout od pátku 21. 1. 2022 ve vestibulu budovy úřadu MČ Praha 4 na Budějovické (Antala Staška). Výstavu zahájil radní MČ Praha 4 pro informatika, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS) a potrvá minimálně do poloviny února.
 • Oprava povrchů na sportovišti v Podolské ulici


  Městská část Praha 4 zahájí od pondělí 13. června 2022 kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť - fotbalového hřiště i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy uzavřeny.
 • Sportovní odpolední pondělky pro ukrajinské děti


  Skauti ze střediska Ostříž připravují pro ukrajinské děti pravidelné sportovní odpolední pondělky na hřišti TJ Sokol Lhotka. Probíhat budou od 28. března 2022 až do začátku letních prázdnin v době od 17 do 19 hodin. Více informací a letáčky v článku …
 • Léto na čtyřce je tu pro vás!


  Na červenec připravila MČ Praha 4 v rámci dlouhodobého programu "Čtyřka sportuje" několik zajímavých akcí pod hlavičkou "Léto na čtyřce". Zúčastnit se jich můžete jak aktivně, tak i jako diváci. Více v plakátku na odkazu ...
 • K Baltu! Poznejte polské Pomoří v parku Na Pankráci


  Putovní panelová výstava představuje přírodní zajímavosti a památky polského regionu Přímoří u Baltského moře. Soustřeďuje se přitom na kombinaci aktivní a poznávací turistiky, ale také dějiny této zajímavé oblasti, ať už je to kašubská menšina a její jazyk a tradice, křižácká minulost nebo moderní historie: na břehu Baltského moře lze navštívit místo, kde začala druhá světová válka nebo kde se zrodila Solidarita. Více na odkazu ..
 • Den dětí na Spořilově


  Den dětí plný zábavy uspořádala ve středu 1. června odpoledne městská část Praha 4 na Roztylském náměstí na Spořilově. Děti si v krásném počasí užily krásný svátek. Čekalo na ně velké množství soutěží pro školáky i předškoláky, mimo jiné lukostřelba, chůze na chůdách, běh v pytli a malování a nakonec na obličej a na konec divadelní představení, pohádka o Zlatovlásce.
 • Školáci z Prahy 4 mají nové beachvolejbalové hřiště


  Na zahradě Základní školy Jílovská bylo vybudováno díky městské čísti Praha 4 na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.
 • Praha 4 má svůj Poesiomat na náměstí Bratří Synků


  Poesiomat, neboli jukebox na poesii, stojí od dnešního dne v Praze 4 na náměstí Bratří Synků v zeleni u tramvajové zastávky směr Nuselská ulice. Automat s jednoduchým ovládacím systémem nabízí uživatelům zvolit si poslech jednotlivých básní, ale i mnoho dalšího.
 • Oblastní kolo odznaku všestrannosti zná své vítěze


  Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách na Praze 4 hostila v rámci dlouhodobého seriálu akcí a aktivit „Čtyřka sportuje“ v úterý 3. května 2022 oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (Sazka olympijský víceboj).
 • Žáci a studenti mapovali příběhy pamětníků


  Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.
 • Praha 4 zná Sportovce roku 2021


  Městská část Praha 4 vyhlásila na slavnostním večeru na historické Nuselské radnici výsledky ankety Sportovec roku 2021. V aktuálním ročníku tradiční ankety, kterou Praha 4 pořádá ve spolupráci Pražskou tělovýchovnou unií (PTU), se soutěžilo v šesti kategoriích. Jeden sportovec byl uveden do Síně slávy.
 • Běžecká škola Prahy 4 oslaví kulatiny


  Běžecká škola Prahy 4 oslaví kulatiny, které svědčí o její oblibě a stálém zájmu obyvatel městské části o běhání a sportování pod dohledem zkušených trenérů. Ve čtvrtek 17. února 2022 se bude konat již 400. lekce běžecké školy. Současně běžecká škola letos vstoupí do svého osmého ročníku.
 • Praha 4 rozdělí na dotacích více než 16 milionů korun


  Městská část Praha 4 podpoří i v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo návrh Rady MČ Praha 4 na přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.