• Během k lepší kondici a pro zdraví


  Proběhni.se je sportovně-charitativní akce, která se uskuteční 30. dubna 2022 v Kunratickém lese v sousední městské části. Výtěžek ze startovného poputuje na konto Nadačního fondu České srdce, který poskytuje pomoc lidem se srdečními problémy, například vybraným dětským pacientům s vrozenými srdečními vadami, kteří by bez této pomoci nepřežili do dospělosti.
 • V Braníku budou bojovat malí hasiči, zapojit se můžete i vy


  SDH Praha - Braník a TFA tým Praha Vás zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku. Souboj malých hasičů (kategorie od 3 až do 15 let) proběhne v neděli 22. května 2022 od 8:30 v A-Parku (Ledárny Braník). Více v článku a na plakátku...
 • Praha pomůže sportovištím postiženým skokovým navýšením cen energií


  Hlavní město podpoří provoz sportovních zařízení, které v současné době řeší problémy způsobené skokovým zvýšením cen energií pro rok 2022. Vyhlásilo dotační program, který má za cíl zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Pro tyto účely bude z rozpočtu Prahy poskytnuto 25 milionů korun.
 • Knihobudky projdou generální opravou


  MČ Praha 4 zajistí v zimním období generální opravu všech šesti knihobudek, které aktuálně spravuje. Je to dobrá zpráva pro jejich uživatele a knižní mecenáše, kteří spolu s námi dávají knihám další šanci najít svého čtenáře. Kompletní renovace zahrnuje nový nátěr, výměnu policového systému, aplikaci antigraffiti nátěru a další potřebné opravy. Na své původní místo by se měly po opravě všechny knihobudky vrátit na jaře.
 • TJ Sokol Nusle vás zve na příměstský tábor


  TJ Sokol Nusle má ještě pár volných míst na příměstský tábor v termínu 25. – 29. 7. 2022. Více na letáčku na odkazu.
 • Záhadné pouto: český a židovský národ v historických souvislostech


  Aktuální výstava v Parku Jezerka se věnuje výjimečnému vztahu mezi českým a židovským národem od dávných dob až po novodobou historii. Vzájemné vztahy mezi oběma národy přibližuje expozice na několika vybraných událostech a málo známých fenoménech od prvních dokladů českého jazyka v hebrejských rukopisech až po znovunavázání diplomatických vztahů po Sametové revoluci v roce 1990.
 • Laťka Jitřní zná nejlepší skokany


  Ve čtvrtek 19. května 2022 se za hojné účasti na školním hřišti uskutečnil tradiční závod ve skoku vysokém - Laťka Jitřní. Ten pravidelně spolu se ZŠ s RVTV Jitřní spolupořádá Spolek rodičů a přátel školy Jitřní. Závod je určen všem základním školám v Praze 4.
 • Přijďte nám říct svůj názor na budoucnost parku Na Pankráci


  Navštěvujete rádi park Na Pankráci? Přispějte, prosím, svým názorem ke vzniku dokumentu, který stanoví hlavní principy jeho dlouhodobého směřování. Zapojit se můžete účastí na některé z červnových komentovaných procházek parkem nebo vyplněním online ankety, které poběží v průběhu letních prázdnin.
 • Běh pro Jedličku: Běžte a pomáhejte!


  Již třetím rokem pořádá Nadace Jedličkova ústavu charitativní sportovní akci Běh pro Jedličku. Letos ses uskuteční v areálu Jedličkova ústavu ve čtvrtek 16. června 2022 s oficiálním startem v 15 hodin. Celý výtěžek ze startovného věnuje na podporu dětí a mládeže s tělesným nebo kombinovaným postižením.
 • Výstavu Záhadné pouto najdete do půli června v parku Na Jezerce


  Výstava Záhadné pouto vznikla k výročí 30 let od znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Na panelech pod širým nebem vizualizuje ono záhadné a hluboké pouto, které již po staletí mezi českým a židovským národem existuje. Putovní výstavu můžete navštívit až do 17. června 2022 v parku Na Jezerce hned u divadla.