Fotogalerie roku 2020


1234
 • Nový Denní stacionář začal poskytovat služby klientům
  Hlavním smyslem Denního stacionáře, který městská část Praha 4 otevřela ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55, je poskytnout klientům takové prostředí, které eliminuje jejich sociální izolaci, nabídne možnost společného soužití s jejich vrstevníky. Snímky interiérů a vybavení jsou ze dne 18. června 2020.
 • Praha 4 odhalila pamětní desku Josefu Kafkovi
  Pamětní desku účastníku protinacistického odboje Josefu Kafkovi v úterý 16. června 2020 v podvečer odhalili na domě v Otakarově ulici v Praze – Nuslích představitelé městské části Praha 4. Slavnostního odhalení se zúčastnila dcera Josefa Kafky Helena Mandelová. Radnici zde zastupovala starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Michal Hroza (TOP 09).
 • Altán v parku Jezerka ožívá
  Po citlivé rekonstrukci altánu v parku Jezerka, která proběhla v režii městské části Praha 4, se toto krásné místo díky obětavým sousedům pomalu, ale jistě stává místním centrem nabízejícím čtenářský a odpočinkový kout nebo třeba potřebný klid pro práci na notebooku. Snímky jsou z akce spolku Probuďme Nusle, který zde ve čtvrtek 4. června 2020 odstartoval v 17 hodin veřejné čtení, spojené s koncertem, tvůrčí dílnou pro děti a sousedským stolem. Na akci se přišli podívat i zástupci radnice - radní pro investice Filip Vácha a místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (oba TOP 09).
 • Praha 4 pro své obyvatele spustila venkovní cvičení Tai chi zdarma
  V pondělí 1. června 2020 se v parku Na Pankráci slavil Mezinárodní den dětí a spolu s ním proběhla i první lekce cvičení s prvky Tai chi zdarma venku. Pod vedením zkušené lektorky MgA. Pechové (TIME outDOOR) si i vy můžete přijít protáhnout tělo, a to každé pondělí odpoledne nebo úterý ráno.
 • Otevření nového denního stacionáře v Braníku
  Městská část Praha 4 otevřela v pondělí 8. června 2020 nový denní stacionář, který je ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55. Prostory byly zrekonstruovány nákladem necelých šesti milionu korun. Milý okamžik si nenechali ujít zástupci radnice: starostka Irena Michalcová (ANO), místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda, místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09) a radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který zde slavnostně přestřihl pásku.
 • Začíná kolaudace na koupališti Lhotka
  S blížícím se začátkem koupací sezony finišují práce na přírodním koupališti Prahy 4. Začala kolaudace revitalizovaných částí biotopu, například umýváren a toalet, ale také plotu a komunikací. Prvního kolaudačního dne se 2. června 2020 zúčastnil radní pro investice Filip Vácha (TOP 09).
 • Oprava altánu a schodiště v parku Jezerka
  Schodiště, přilehlé zdi a také altán hned naproti divadlu Na Jezerce prošly v úterý 5. května 2020 kolaudací a mohou tak opět sloužit veřejnosti. Celková cena rekonstrukce nepřekročila původní odhadovanou částku, tedy necelé čtyři miliony korun.
 • Stavba Přátelské zahrady pokračuje
  Stavba Přátelské zahrady úspěšně pokračuje. Výukový a odpočinkový areál u Základní školy Jeremenkova už má kromě altánu také chodníky a základy amfiteátru. Zahrada v budoucnu nebude sloužit jen žákům školy. K odpočinku ji bude moci využít i veřejnost. Na snímcích postup prací z počátku května 2020.
 • Praha 4 si připomněla květnové povstání a konec 2. světové války
  Ve čtvrtek 7. května 2020 si památku účastníků Pražského povstání a velitele povstaleckých vojsk v Praze generála Karla Kutlvašra na náměstí, které nese generálovo jméno, položením věnce připomněli starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), 1. místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS), místostarosta Michala Hroza (TOP 09), radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011) a pamětnice a čestná občanka Prahy 4 Jaroslava Křupalová.
 • Praha 4 si připomněla výročí Pražského povstání
  Před pětasedmdesáti lety začalo Pražské povstání a radní Prahy 4 na tento významný den nezapomněli. Již dopoledne 5. května 2020 položili věnce starostka Irena Michalcová (ANO) spolu s místostarostou Michalem Hrozou (TOP 09) a jedním z pamětníků na Roztylském náměstí na Spořilově. Odpoledne pak navštívil místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) a radní Filip Vácha (TOP 09) park Jezerka, kde se nachází pomník Zpravodajské brigády, která se v květnu 1945 do Pražského povstání také zapojila.
1234


Zveřejněno: 02.01.2020 – Vít Drbal
Vytisknout