Fotogalerie roku 2020


 • Betlémské světlo doputovalo i na radnici Prahy 4
  Také letos doputovalo na radnici Prahy 4 symbolické Betlémské světlo, které do budovy úřadu přinesli skauti z naší městské části. Světlo zapalují tradičně skauti z Rakouska přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom od nich převezmou (letos ne ve Vídni, ale na hranicích) a následně rozváží vlaky po celé České republice. Betlémské světlo je symbolem míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova. Zapálit si vlastní svíčku je možné v přízemí Úřadu městské části (Antala Staška 2059/80b, Praha 4). V pondělí 21. prosince 2020 si od skautů převzala vánoční plamínek starostka Irena Michalcová (ANO 2011).
 • Starostka Irena Michalcová předala Dětskému centru výnos sbírky Děti dětem
  Už desátý ročník sbírky nazvané Děti dětem shromáždil pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici potřebné věci, ale také hračky, které toto zařízení využije při péči o ohrožené děti a matky v krizové situaci. Slavnostní předání se uskutečnilo ve čtvrtek 17. prosince 2020 dopoledne. dary předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a přebírali je ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš a ředitelk centra Jaroslava Lukešová.
 • Kalendáře Prahy 4 potěšily
  Právě končící rok nám přinesl řadu omezení. Patří mezi ně určitě mimo jiné nemožnost pořádat tradiční vánoční setkání seniorů a spolků. I proto pracovníci radnice připravili krásné kalendáře pro rok 2020. Mezi prvními občany, kteří si je mohli odnést domů, byli ti, kteří v uplynulých dnech navštívili budovu Úřadu MČ Praha 4. A jak jsme se sami přesvědčili, kalendáře všechny obdarované velmi potěšily.
 • Spořilovská Třešňovka výrazně omládla
  Klimatické podmínky i stáří stromů se v uplynulých letech negativně podepsaly na stavu oblíbeného areálu Třešňovka podél ulice Na Chodovci. Zásluhou projektu radnice Prahy 4 ale nyní Třešňovka získala čtyřicítku nových ovocných stromů. Vzhledem k tomu, že se tento historický sad nachází uprostřed městské zástavby, upřednostnila radnice před druhy čistě produkčními růžově kvetoucí okrasné druhy, které na podzim vybarvují listí i plody do pestrých barev odstínů červené.
 • Milovníci cyklotrialu najdou na Spořilově nový ráj!
  Radnice Prahy 4 zrekonstruovala sportoviště v sousedství ulice Na Chodovci. Právě tam byla už v roce 2008 vybudována přírodní pumptracková dráha se sousedícím skateparkem. Díky radničnímu projektu se nyní výrazně zlepšila kvalita areálu a rozšířily se počet, délka i obtížnost tratí. Původně jedna dráha se díky rekonstrukci rozšířila na tři dráhy různých stupňů obtížnosti – od začátečníků po pokročilé. Celková délka tratí je 160 metrů a výška skoků od půl do tří metrů. Zkušeným cyklotrialistům je rovněž k dispozici umělá šestimetrová rampa.
 • Hudebníci z Hradní stráže se přeměnili v Ježíškova vnoučata
  U Hradní stráže pracují talentovaní i ochotní muzikanti, kteří svými výkony rádi rozdávají radost. Dokázali to i seniorům z Prahy 4, konkrétně těm z domu s pečovatelskou službou v Branické ulici, které v úterý 8. prosince 2020 dopoledne potěšili coby dobrovolní vyslanci projektu Ježíškova vnoučata. A protože hrát uvnitř o tomto adventu hudebníci nemohou, vyběhli dámy a pánové před dům, aby si poslechli půlhodinku krásných a dnes už opravdu nesmrtelných písniček – od When I´m Sixty-Four a Ob-la-di Ob-la-da až po Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma anebo třeba Purpuru.
 • Záhony pro školky
  Ještě v podzimním čase, začátkem října 2020, MČ Praha 4 uskutečnila v rámci MA21 vzdělávací edukativní program pro děti. Ve dvou mateřských školkách (Kaplická, Táborská) a Montessori klubu Elipsa při ZŠ Školní proběhl zahradnický workshop. V první části si lektor s dětmi povídal na téma co je to půda, koloběh živin, roční období, humus, kompost a užitečnost žížal. Děti si také přiblížily život semínka formou interaktivní hry. Druhá část workshopu obsahovala péči o záhon - jak se starat o stávající úrodu. Na závěr pak děti provedly novou sadbu a mohou se těšit na budoucí jahůdky, narcisky, salát kozlíček, řeřichu či špenát.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 13. 10. 2020
  V říjnu 2020 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 13. 10. 2020.
 • Uložení ostatků do pohřebního místa MČ Praha 4
  Městská část Praha 4 již podruhé uložila ostatky osob zesnulých v Praze 4, k nimž se nepřihlásili rodinní příslušníci, kteří by jejich pohřeb zajistili. Ostatky těchto osob byly v úterý 13. října 2020 uloženy za přítomnosti představitelů městské části do hrobky na hřbitově Nusle. Úložiště pro urny má městská část pronajaté od Správy pražských hřbitovů na dobu 20 let. Úřad MČ Praha 4 zajišťuje každoročně přibližně sedmdesát až osmdesát sociálních pohřbů.
 • Vyvěšení vlajky České obce sokolské
  Radní Jaroslav Míth (ODS) vyvěsil ve čtvrtek 8. října 2020 dopoledne na historické Nuselské radnici za účasti místostarosty Michala Hrozy (TOP 09) a zástupců sokolských obcí vlajku České obce sokolské. Praha 4 si tímto aktem připomněla velmi smutný, ale zároveň významný den České republiky – Památný den sokolstva. Památný den sokolstva připadá na den, kdy Reinhard Heydrich po svém příchodu do protektorátu v září roku 1941 zahájil likvidaci sokolské organice za její odbojovou činnost, boj za svobodu a demokracii. Právě v tento den podepsal úřední výměr o rozpuštění České obce sokolské. Mnoho sokolek a sokolů obětovalo v protinacistickém odboji svůj život.


Zveřejněno: 02.01.2020 – Vít Drbal
Vytisknout