Přijďte si prohlédnout historické výstavy v Praze 4

„I přes velmi omezené možnosti se snažíme i nadále podporovat kulturu v naší městské části a možnost zapůjčení historických výstav je pro tuto situaci ideální. Slavnostní zahájení expozic se pochopitelně konat nemůže, i přesto všechny srdečně zvu za městskou část na prohlídku těchto ojedinělých projektů, které ocenili lidé nejen v České republice,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Plánované výstavy a data jejich konání v atriu úřadu městské části Praha 4:

„Židé v gulagu“ - od 9. 4. do 14. 5. 2021
Výstava se věnuje osudům československých Židů v sovětských pracovních táborech v období druhé světové války.
„Za vaši a naši svobodu“ - od 13. 8. do 17. 9. 2021
Víc než dvacet rozhovorů s lidmi, kteří protestovali proti invazi vojsk své země do Československa v roce 1968, nabízí tato výstava. Její součástí jsou též osudy těchto lidí a vzpomínky společně s dokumenty ze sovětských, polských, maďarských, německých, bulharských a českých archivů bezpečnostních složek a osobních archivů.
„Ve znamení tří deklarací“ – od 1. 10. do 29. 10. 2021
Výstavní projekt přibližuje postoje a postavení šlechty v Československu v kontextu mnichovských událostí roku 1938 a následně okupace českých zemí nacistickým Německem.
Celkem tři výstavy z dílny Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude městská část pořádat v atriu úřadu městské části Praha 4 a polikliniky Budějovická. Půjde o historické výstavy připomínající období druhé světové války a invaze sovětských vojsk v roce 1968.Celkem tři výstavy z dílny Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude městská část pořádat v atriu úřadu městské části Praha 4 a polikliniky Budějovická. Půjde o historické výstavy připomínající období druhé světové války a invaze sovětských vojsk v roce 1968.
Ilustrační foto z výstav 3x / Zdroj: https://www.ustrcr.cz/

Zveřejněno: 08.04.2021 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 20.09.2021 – Vít Drbal