Nezapomeňte si včas prodloužit parkovací oprávnění


Blíží se konec doby platnosti parkovacích oprávnění, které Úřad MČ Praha 4 vydával během loňského roku, a proto je nezbytné si je prodloužit. Prodloužení parkovacího oprávnění si můžete vyřídit osobně nebo online prostřednictví internetu.

Osobně lze parkovací oprávnění vyřídit pouze ve výdejně parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník, kam se 2. ledna 2023 pracoviště ZPS z Táborské ulice opět vrací.

Každý, kdo má založen uživatelský účet na klientském portálu (dříve Osobní stránky uživatele) na adrese https://osu.zpspraha.cz/id/login , resp. nově https://portal.zpspraha.cz/id/login si může parkovací oprávnění prodloužit online jejich prostřednictvím bez nutnosti osobní návštěvy výdejny.

Žadatel o prodloužení v tomto případě v sekci „Přehled“ rozklikne odkaz „Prodloužení oprávnění“. V novém okně vybere příslušné parkovací oprávnění, které chce prodloužit, a určí dobu, o kterou chce oprávnění prodloužit. Pokud bude vše v pořádku a údaje z registru obyvatel a registru vozidel budou korespondovat s požadavky zákona o pozemních komunikacích, žádost bude schválena pracovníkem výdejny. Následně je třeba uhradit poplatek za parkovací oprávnění, aby oprávnění nabylo platnosti.

Od 20. 9. 2022 je ve zkušebním provozu nový přehlednější a o další informace rozšířený web www.parking.praha.eu , který postupně nahradí stávající stránky www.parkujvklidu.cz .

NORMÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA - VÝDEJNA PARKOVACÍ OPRÁVNĚNÍ
 (platné od 2. 1. 2023)

Po:

8 - 12 hod. 

13 - 18 hod. 

Út:

8 - 12 hod.   

-

St:

8 - 12 hod. 

13 - 18 hod. 

Čt:

8 - 12 hod.   

-

Pá:

-

-


NORMÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBA - PŘESTUPKY (PARKOVÁNÍ V ZPS)
 (platné od 2. 1. 2023)

Po

8 - 12 hod.

13 - 18 hod.

Út

-

-

St

8 - 12 hod.

13 - 18 hod.

Čt

-

-

-

-


zps zóny modré logo foto
Ilustrační foto


Aktualizováno: 27.12.2022 – Vít Drbal
Vytisknout