Knihobudky projdou generální opravou


MČ Praha 4 zajistí v zimním období generální opravu všech šesti knihobudek, které aktuálně spravuje. Je to dobrá zpráva pro jejich uživatele a knižní mecenáše, kteří spolu s námi dávají knihám další šanci najít svého čtenáře. Kompletní renovace zahrnuje nový nátěr, výměnu policového systému, aplikaci antigraffiti nátěru a další potřebné opravy.

Knihobudky jsou součástí veřejných prostranství již šestou sezónu. Vznikly přestavbou starých telefonních budek, které dále slouží jako malé veřejné knihovny, kde si lidé mohou knihu půjčit, věnovat, vyměnit, nebo si knihu vzít.

MČ Praha 4 provozuje knihobudky na nám. Generála Kutlvašra, Roztylském náměstí, v parku na Pankráci, v ulici Ke Krči, v ulici Štúrova a v parku V Zápolí. Během šesti let bylo do knihobudek umístěno více než 30 000 knih.

Na své původní místo by se měly po opravě všechny knihobudky vrátit na jaře.

MČ Praha 4 má kromě šesti venkovních knihobudek pro své obyvatele ještě dvě mini knihovničky. Jedna je umístěna v budově Úřadu městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/80b) u pracoviště Czech POINTu, druhá pak v recepci historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Malou reportáž PrahaTV najdete na odkazu ZDE .

Knihobudka
Knihobudka - ilustrační fotoAktualizováno: 10.01.2022 – Vít Drbal
Vytisknout