Den zdraví s Prahou 4 podpořil prevenci

Tradiční Den zdraví uspořádala pro své obyvatele v úterý 19. září městská část Praha 4. Jeho cílem bylo především zdůraznit význam zdravého životního stylu a prevence pro zdraví a kvalitní život.

Pro návštěvníky všech generací byly připraveny důležité preventivní programy i praktické ukázky, jak se o své zdraví starat, mimo jiné prevence osteoporózy a zubního kazu, nutriční poradenství a kurz první pomoci. Nechyběly ani ukázky měření krevního a nitroočního tlaku, orientační stanovení dioptrií a základní dermatologické vyšetření včetně vyšetření znamének. Fakultní Thomayerova nemocnice zdůraznila prevenci rakoviny prostaty, rakoviny prsu a rakoviny plic. Malé děti potěšil tvůrčí dětský koutek Panda a doktor Klaun.

„Jsem rád, že jsme mohli přivítat obyvatele Prahy 4 a touto kontaktní formou je informovat o důležitosti preventivních prohlídek,“ uvedl radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Lékaři na Dnech zdraví přijdou přímo za lidmi, kteří tak nemusejí v případě zjištěného zdravotního problému složitě hledat pomoc, ale dostanou přímý kontakt na detailní vyšetření ve zdravotnickém zařízení. Největším plusem však je, že se zdravotní problém dokáže včas podchytit.“

„Příští rok chceme ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními a lékaři z Prahy 4 ještě více zvýšit povědomí veřejnosti o preventivních programech a péči o vlastní zdraví,“ uvedl radní pro sociální a zdravotní oblast Radek Lacko (ANO 2011). „Připravíme proto především pro seniory několik akcí, o kterých vás budeme informovat.“

Letošní den zdraví se uskutečnil s podporou radního pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáše Hrdinky (ANO 2011).

Další foto z akce najdete v malé fotogalerii na odkazu ZDE . Reportáž Praha TV z akce pak je na odkazu ZDE .

Tradiční Den zdraví uspořádala pro své obyvatele v úterý 19. září 2023 městská část Praha 4. Tradiční Den zdraví uspořádala pro své obyvatele v úterý 19. září 2023 městská část Praha 4. Tradiční Den zdraví uspořádala pro své obyvatele v úterý 19. září 2023 městská část Praha 4.

Aktualizováno: 27.09.2023 – Vít Drbal