Během k lepší kondici a pro zdraví


Proběhni.se je sportovně-charitativní akce, která se uskuteční 30. dubna 2022 v Kunratickém lese v sousední městské části. Výtěžek ze startovného poputuje na konto Nadačního fondu České srdce, který poskytuje pomoc lidem se srdečními problémy, například vybraným dětským pacientům s vrozenými srdečními vadami, kteří by bez této pomoci nepřežili do dospělosti.

Dospělý závodník svým startovným přispěje do fondu 550 korunami, děti mají startovné jen za 100 Kč. Kromě toho, že posílíte své srdce, můžete pomoci uzdravit i srdce těch, kteří to nemají s dostupnou zdravotní péči tak jednoduché jako v České republice. Od roku 2018 přispěl fond na prevenci srdečních onemocnění částkou přesahující milion korun.

Akce je specifická a jedinečná také díky doprovodnému edukativnímu zdravotnickému městečku. Závodníci a veřejnost si v něm budou moci vyzkoušet resuscitační cvičení, nechat si změřit tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi, navštívit také stánek s EKG a dozvědět se více o prevenci kouření.

Kromě závodů na tratích s přibližnou délkou 5 a 10 kilometrů, jsou připravené trasy také pro nejmenší závodníky. A kdo si netroufá na běh, může využít závod na 5 kilometrů, který je určen výhradně pro chůzi.

V České republice je ročně hospitalizováno přes 300 tisíc pacientů se srdečními chorobami a třetina z nich na ně umírá? Nejčastějšími onemocněními jsou cévní mozkové příhody, které postihnou pravidelně přes 50 tisíc Čechů.

Více informací a registrace na webu www.probehni.se (i klinutím na obrázek níže).

Během k lepší kondici pro zdraví

Aktualizováno: 12.04.2022 – Vít Drbal
Vytisknout