Výstava ve foyer úřadu připomíná hrdiny z Mariupolu

Obránce ukrajinského města Mariupol, kteří dlouhé dny bránili své město a metalurgický závod Azovstal před ruskými agresory, připomíná panelová výstava nazvaná Oči Mariupolu, kterou dnes ve foyer Úřadu městské části Praha 4 zahájili svými projevy starosta MČ Praha 4 Ondřej Kubín (ODS) a 2. tajemnice pro humanitární spolupráci a styky s krajany a tisková mluvčí Velvyslanectví Ukrajiny v České republice paní Nadiia Malovana.

Na panelech s fotografiemi jsou zachyceni vojáci, kteří padli při obraně tohoto ukrajinského města a jejich osudy. Na vernisáži pak přítomní vyslechli i pocity jejich blízkých, ať již jde například o sestru, matku a další.

Za městskou část kromě starosty na úvod vernisáže promluvili i radní pro kulturu Petr Tomáš Opletal a radní pro majetek a IT Filip Vácha (oba TOP 09).

Výstavu s podtitulem „Ukrajinští superhrdinové. Azovstal“ připravila Ukrajinská iniciativa v ČR/Hlas Ukrajiny a koná se s podporou městské části Praha 4. Potrvá do 30. dubna 2024.

Výstava ve foyer úřadu připomíná hrdiny z Mariupolu

Aktualizováno: 22.04.2024 – Vít Drbal