Vláda zmírnila pravidla pro nošení roušek a respirátorů na veřejnosti


Od pondělí 10. května 2021 se mění pravidla pro nošení roušek, resp. respirátorů na veřejnosti. Podle aktuálního opatření Vlády ČR nebude nutná ochrana dýchacích cest na venkovních prostranstvích v případě, že v okolí není nikdo blíže než na dva metry. Lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos ani v případě, když budou něco pít nebo jíst.

Naopak roušku nebo respirátor musí lidé použít, jakmile se přiblíží k zastávce MDH, kde je osob víc, nebo když budou spolu s ostatními na zastávce čekat.

Respirátory s třídou ochrany nejméně FFP2, případně nanoroušky jsou stále povinné v hromadné dopravě, obchodech a na dalších frekventovaných místech, včetně budov úřadů. Na tom se zatím nic měnit nebude.

Povinnost mít nasazený respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu, popřípadě nanoroušku, platí tedy i nadále i při návštěvě Úřadu městské části Praha 4.

V zastavěném území obce nadále platí, že lidé mají mít chráněné dýchací cesty minimálně chirurgickou rouškou, v místech s vysokou koncentrací osob, kde není možné dodržet odstup dvou metrů.

Detailní výčet toto, co aktuálně platí v rámci mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření na základě pandemického zákona, najdete na odkazu ZDE .

Ochranné prostředky - respirátor
Ilustrační foto, zdroj: PID


Vytisknout