Vánoční provoz Krajského asistenčního centra a Centra následné podpory ukrajinským uprchlíkům


V rámci vánočního provozu bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajincům (KACPU) a Centrum následné podpory uprchlíkům z Ukrajiny (CNPUU) v týdnu od 26. prosince do 30. prosince 2022 otevřeno pouze ve středu 28. prosince. V ostatních dnech budou centra uzavřena. Od Nového roku budou v provozu v obvyklé časy.

Krajské asistenční centrum a Centrum následné podpory budou mezi Vánoci a Novým rokem fungovat pouze ve středu 28. prosince od 8:00 do 15:00 hodin. V ostatních dnech budou centra pro příchozí uzavřena. Od začátku roku 2023 budou opět v provozu v obvyklou otevírací dobu.

KACPU je určeno pro ženy, děti a další osoby, které se při útěku před válkou na Ukrajině ocitly na území Prahy nebo Středočeského kraje a potřebují si zajistit dočasnou ochranu, ubytování a další náležitosti. CNPUU je určeno lidem z Ukrajiny, kteří již mají za sebou proces udělení víza, dočasné ochrany apod., avšak potřebují pomoc v oblastech, jako jsou bydlení, zdraví, vzdělávání nebo například ochrana dětí. Obě centra se nachází ve stejné budově na náměstí OSN ve Vysočanech.

Celkem KACPU odbavilo od svého otevření více jak 117 tisíc osob. V posledních dnech se jedná průměrně o 120 osob za den. CNPUU funguje v pilotním provozu přibližně od poloviny prosince a dosud odbavilo 172 klientů.

Bližší informace lze nalézt zde: https://pomocukrajine.praha.eu/cz/uvod .

Obvyklá otevírací doba KACPU a CNPUU:

  • Pondělí – čtvrtek: od 8:00 do 15:00 hodin
  • Pátek: od 8:00 do 14:00 hodin
  • Sobota – neděle, svátky: zavřeno

Zdroj informace: TZ MHMP

kacpu mapa vysočany.jpg
Aktualizováno: 26.12.2022 – Vít Drbal
Vytisknout