V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace


V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace

Praha navázala na úspěšný projekt Očkovacího autobusu, kde se nechaly jen za první víkend naočkovat téměř dvě stovky lidí. Od dnešního dne nabídne také Metropolitní očkovací centrum všem zájemcům vakcínu proti koronaviru i bez nutnosti předem se registrovat.

Metropolitní očkovací centrum se nachází v Kongresovém centru Praha a patří už od jarních měsíců mezi klíčová vakcinační místa v hlavním městě. Od úterý 3. srpna 2021 je v něm navíc umožněno očkování i bez předchozí registrace, a to pro všechny osoby starší 12 let. Pro ně je vymezena doba vždy od 10 do 19 hodin s tím, že volnější časy bývají mezi 10 a 11 hodinou nebo od 15 do 16 hodin. Na místě se očkuje vakcínou Comirnaty (Pfizer/BionTech).

Bez předchozí registrace se mohou lidé nechat naočkovat od konce července až do druhé poloviny září také v očkovacím autobuse, který je projektem hlavního města a pražského dopravního podniku. Pojízdné očkovací centrum pojme až 300 klientů denně. Na vybraných zastávkách, v harmonogramu označených 12+, bude přítomen pediatr a budou se zde moci naočkovat i děti od 12 let.

Autobus postupně objede hojně navštěvovaná místa v hlavním městě. Jednotlivé zastávky autobusu a další informace k projektu jsou k dispozici na webových stránkách ockovani.praha.eu/bez-registrace .

V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace


Aktualizováno: 04.08.2021 – Vít Drbal
Vytisknout