Unikátní loutkový festival pro malé i velké diváky v Praze 4

Novodvorský zvoneček plakátOd čtvrtka 23. listopadu do soboty 25. listopadu bude patřit Kulturní centrum Novodvorská loutkovému festivalu Novodvorský Zvoneček. Je to v pořadí třetí ročník, hlavním garantem festivalu je Tradiční loutkové divadlo Zvoneček a díky podpoře městské části Praha 4 jsou všechna představení zdarma.

Všední dny, čtvrtek a pátek, budou patřit hlavně mateřským a základním školám z Prahy 4.

Sobota přináší po celý den maraton českých loutkářských uskupení, zahrají mj. Buchty a Loutky, Studio Damúza, Divadlo Toy machine, Ilegumova divadelní společnost, nebo Divadlo Drak Hradec Králové. Pro malé i velké návštěvníky jsou opět připravené loutkářské dílny, výstava a samozřejmě mnoho pohádek, nejen od TLD Zvoneček, ale i jejich kolegů loutkářů z celé České republiky.

"Jsem nadšená, že se už potřetí podařilo uspořádat tento krásný festival a loutková divadla z celé České republiky přijedou k nám na Novodvorskou,“ uvedla Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.), členka rady pro kulturu. „A také na to, že je o jejich představení tak mimořádný zájem, že některá představení musela být v KC Novodvorská přenesena z divadelního do velkého sálu."

Tradiční loutkové divadlo Zvoneček založil Jiří Vorel, který za své téměř padesátileté působení nasbíral přes 2 tisíce historických loutek. Tuto unikátní sbírku nyní spravuje jeho manželka Alena Vorlová, která je od letošního roku novou čestnou občankou Prahy 4. S historickými loutkami zapůjčenými ze sbírky manželů Vorlových stále hraje Tradiční loutkové divadlo Zvoneček.

Zveřejněno: 23.11.2017 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout