Sbírka víček pokračuje i v letošním roce!

Tříletá Elinka ze Spořilova má oboustrannou vadu sluchu. Městská část Praha 4 se rozhodla vyhlásit sběr plastových víček, za které Elinka získá peníze, které se použijí na nákup speciálního naslouchadla, které je vhodné pro malé děti a které by jinak bylo mimo možnosti tatínka a babičky, se kterými Elinka vyrůstá. Finanční náklady na pořízení dvou přijímačů a mikrofonu jsou kolem 56 000 korun.Plastová víčka

"Před Vánoci proběhl svoz plastových víček na pomoc skoro tříleté Elince ze Spořilova, který byl velmi úspěšný. Dohromady se jich sešlo více než jeden a čtvrt tuny," uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN - Tučňák).

Další svoz plastových víček se bude konat dne 5. dubna 2017. Chcete-li přímo přispět nějakou částkou, můžete tak učinit přímo na transparentní účet Elinky, který má číslo 2301019521/2010 a je vedený u Fio banky. Stav na transparentním účtu k datu 1. února 2017 činil necelých 40 000 korun.

"Všem dárcům, kteří se podílí na sběru víček pro Elinku nebo přímo přispívají na transparentní účet, tímto děkujeme!" dodává Ondřej Růžička.

Vytisknout