Provoz dopravního hřiště v areálu ZŠ Plamínkové pro veřejnost

Praha 4 dlouhodobě podporuje preventivní aktivity v rámci bezpečnosti dětí a mládeže. Ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy je dopravní hřiště v areálu ZŠ Plamínkové (Plamínkové 1593/2, Praha 4) otevřeno pro veřejnost v měsíci červnu 2020 následovně:
  • pondělí až pátek od 16 do 19 hodin
  • sobota a neděle od 10 do 19 hodin
Děti si zde mohou vyzkoušet přípravu na jízdu na kole v dopravním provozu, seznámit se se základními pravidly silničního provozu a vyzkoušet si v bezpečném prostředí své jízdní dovednosti.

Městská část zajistila na dopravní hřiště mobilní toaletu s možností mytí a dezinfekce rukou, aby zabezpečila pro své občany dodržování bezpečnostních opatření v souvislosti s vládními nařízeními.

Provoz hřiště je prozatím v omezeném režimu v důsledku nutnosti dodržet hygienické pokyny pro školy vydané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s výjimkami, s účinností od 26. 5. 2020 do odvolání.

Na dopravní hřiště je nutné si vzít své vlastní jízdní prostředky a dodržovat dvoumetrové rozestupy, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti. V opačném případě je nutné používat ochranné prostředky dýchacích cest (respirátory, roušky, šátky, šály aj.)

Zveřejněno: 04.06.2020 – Vít Drbal