Praha 4 uložila na pietní místo první ostatky zemřelých bez pozůstalých

Praha 4 uložila ve čtvrtek 14. listopadu 2019 za přítomnosti představitelů městské části poprvé do hrobky na hřbitově Nusle (na adrese Krčská 108/81) ostatky osob, které zemřely v Praze 4 a ke kterým se nepřihlásili rodinní příslušníci, kteří by jejich pohřeb zajistili. Úložiště pro urny má městská část pronajaté od Správy pražských hřbitovů na dobu 20 let.

První ostatky osob, které zemřely v Praze 4 a ke kterým se nepřihlásili rodinní příslušníci, kteří by jejich pohřeb zajistili, uložila ve čtvrtek 14. listopadu 2019 městská část na nové pietní místo. To se nachází na hřbitově Nusle na adrese Krčská 108/81 v jeho jihozápadní části. Smutečního obřadu se zúčastnili představitelé radnice a zástupci církví.

Úložiště pro urny má městská část pronajaté od Správy pražských hřbitovů na dobu 20 let. Úřad MČ Praha 4 zajišťuje každoročně přibližně sedmdesát až osmdesát sociálních pohřbů.

Více fotografií ze smutečního obřadu si můžete prohlédnou ve fotogalerii na odkazu ZDE .

O zřízení Pietního místa Prahy 4 informovala i Česká televize na odkazu ZDE (video) a zajímavý článek najdete i ZDE .