Praha 4 pronajala byt uprchlíkům z Eritreje

Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) a zástupce starosty pro majetek a podporu podnikání Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) dnes předali volný byt o velikosti 2+1 uprchlíkům z Eritreje. Otec a dcera uprchli ze své vlasti před konflikty, ve kterých celé křesťanské rodině šlo často o život, v České republice jim Ministerstvo vnitra ČR udělilo doplňkovou ochranou a povolení k pobytu do 19. září 2018.

„Podnět k pomoci této rodině dal člen našeho zastupitelského klubu Ivo Vaněk, který se seznámil s tíživou situací uprchlíků a požádal mne o vyřešení jejich nelehké životní situace,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha. „V krátké době jsem vytipoval vhodný byt, který jsme mohli pro tuto rodinu uvolnit. Jeden z členů této rodiny má navíc zdravotní problémy, které v jejich zemi nejsou řešitelné, se kterými ale západní medicína může pomoci.“

Pronajatý byt se nachází ve 4. patře činžovního domu v Nuslích. Jeho výměra je 81,61 m2 a výše nájemného činí 131 Kč/m2/měsíc. Smlouva je uzavřena na dobu nájmu určitou, na 1 rok, s možností prodloužení nájemního poměru při plnění povinností nájemce. Přidělení bytu schválila Rada městské části Praha 4.
Praha 4 pronajala byt uprchlíkům z Eritreje
Vytisknout