Praha 4 je připravena pomoci školám se zajištěním testů

Městská část Praha 4 chce, aby byly v následujících dnech otevřeny všechny školy a to v plném rozsahu. Preferuje přitom, aby povinné testy na zjištění koronaviru byly do škol dodány těmi, kteří tyto testy vyžadují, tj. Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR či z jiných státních zdrojů. V případě, že je stát školám nezajistí, je městská část Praha 4 připravena, pokud o to ředitelky a ředitelé zřizovaných škol projeví zájem, zajistit tyto testy sama.

„Žádáme ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, aby jednoznačně sdělilo, zda a od kdy budou chodit do základních škol všechny děti včetně těch, které nyní školu nenavštěvují, abychom mohli jako zřizovatel vše potřebné zajistit včas,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Antigenní test na SARS COVID-19

Zveřejněno: 29.04.2021 – Vít Drbal