Parkovací zóny v Praze 4 už měsíc chrání místní obyvatele

Od 1. července 2018 začaly v Praze 4 fungovat zóny placeného stání, které pomohly zklidnit automobilový provoz a zvýšit bezpečnost v městské části. Právo parkovat v ulicích mají nyní hlavně obyvatelé s trvalým pobytem v Praze 4 a podnikatelé, kteří zde podnikají. Zóny pro ně jsou vyznačeny modrou a fialovou barvou. Pro návštěvníky jsou určeny především oranžové zóny, ale za předem daných podmínek mohou zaparkovat i v modrých a fialových zónách.

 

"Přestože úplnou statistiku přínosu zón budeme znát až za půl roku po prvním vyhodnocení, už dnes se ukazuje, že z pohledu rezidentů jsou stejně jako v Praze 5 a 6 parkovací zóny obrovským přínosem chránícím naše obyvatele," uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení).

 

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14.000 parkovacích oprávnění. Pokud si někteří majitelé aut dosud parkovací oprávnění nepořídili, anebo si ho budou vyřizovat kdykoli v budoucnu, mohou tak učinit na detašovaném pracovišti úřadu v Jílovské ulici 1148/14 v Braníku, kam bylo výdejní místo natrvalo přesunuto z Nuselské radnice. Platbu za parkovací oprávnění je zde možné realizovat v hotovosti, platební kartou i bankovním převodem a otevírací doba je následující:

Pondělí a středa: 8 – 18 hodin
Úterý a čtvrtek: 8 – 16 hodin
Pátek: 8 – 13 hodin

Zveřejněno: 07.08.2018 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout