POZVÁNKA: Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

Už tuto sobotu 18. září 2021 ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Městská část Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 Sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a veřejné ježdění na bruslích, skateboardech a koloběžkách po části uzavřené Milevské ulice.

Kavky 4 sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospěléStejně jako v předchozích letech se na Pankráci představí zástupci sportovních klubů z Prahy 4 a veřejnost bude mít možnost vyzkoušet si mnoho sportovních aktivit. K tomu si dát něco dobrého na zub, posedět v příjemném prostředí. Připravena je řada atraktivních aktivit pro děti.

„V Praze 4 dlouhodobě podporujeme sportování všech obyvatel bez rozdílu věku,“ uvedl první místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS). „Největší úsilí zaměřujeme na děti a mládež pod heslem: co se v mládí naučíš, ti celý život vydrží. Kavky 4 sport nabízejí širokou paletu možných aktivit, ze kterých si každý může vybrat, od míčových sportů až po bojová umění, a to celé je rámováno velmi přátelsky pojatým štafetovým během určeným aktivním sportovcům i nadšeným hobíkům,“ vysvětlil Kovářík.

V průběhu programu bude vyhlášen Sportovec Prahy 4 za rok 2020. Mezi kandidátkami na vítězství je například skvělá běžkyně Moira Stewartová, která se jen těsně nedostala na letošní olympijský maraton do Tokia, a také její trenér Václav Janoušek ze Spartaku Praha 4. A také baseballový reprezentant Šimon Blažek z Eagles.

Letošní Kavky 4 Sport jsou součástí Evropského týdne mobility. Pro hladký průběh běžeckých závodů a „kolečkových“ sportů se uzavře část komunikace Milevská. Počtvrté se v parku a v okolí poběží týmový závod Craft Team Running, jako půlmaraton, ale i jako tradiční desítka. Součástí běžeckých disciplín je i Family Run, kdy běží dítě a rodič (na 300 a na 700 metrů). Záštitu nad Craft Team Running převzal první místostarosta Zdeněk Kovářík.

Začíná se v 10 hodin, končí v 18 hodin a vstupné na všechny akce je samozřejmě zdarma!

Předpokládaný program dne:
Kavky 4 sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

Mapka pro Craft Team Running:
Kavky 4 sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

Informace pro běžecké závody:

Aktualizováno: 16.09.2021 – Vít Drbal