Odlehčit Spořilovské může rychlá dostavba okruhu, potvrdil premiér

Doprava - osobní auto - logoPremiér Bohuslav Sobotka a zástupce starosty městské části Praha 4 Ing. Jiří Bodenlos (ČSSD) se setkali se zástupci aktivisty z občanských sdružení SOS Spořilov a Zdravý Spořilov bojujících proti komunikaci, která každodenně přivádí na stejnojmenné pražské sídliště 50 tisíc vozů včetně 9 tisíc kamionů.

„Prioritou vlády musí být rychlá dostavba okruhu,“ potvrdil premiér Bohuslav Sobotka po té, co se na místě seznámil s hustou kamionovou dopravou.

Praha 4 dlouhodobě usiluje o omezení dopravy, zvláště kamionové, v oblasti Spořilova, v okolí Jižní spojky a ulice 5. května, a hluku, který překračuje povolené hygienické limity. Obyvatelům jezdí denně pod okny stovky kamionů, které tuto lokalitu zamořují nejen nadměrným hlukem, ale i emisemi a polétavým prachem a jejím obyvatelům mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

„Vysoké hodnoty exhalací, hluk a emise z nadměrné kamionové dopravy dopadají nejvíce na děti a starší občany,“ řekl zástupce starosty městské části Praha 4 Ing. Jiří Bodenlos (ČSSD). „Dostavba okruhu určitě pomůže, ale dluhy na zdraví občanů Spořilova zůstanou. Prosazujeme proto také plán, který počítá s tzv. těžkým zastřešením Spořilovské, takže by veškerá doprava byla vedena podzemím.“


Vytisknout