Nový denní stacionář otevřen v městské části Praha 4

Milý okamžik si nenechali ujít zástupci radnice: starostka Irena Michalcová (ANO), místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda, místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09)
a radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který zde slavnostně přestřihl pásku.

Městská část Praha 4 otvírá nový denní stacionář, který je ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55. Prostory byly zrekonstruovány nákladem necelých šesti milionu korun. Vzniklo tak útulné zařízení pro deset osob, které zahrnuje hlavní místnost, odpočinkovou místnost, kuchyňku a sociální zařízení. Tyto prostory mají přímou návaznost na uzavřený dvůr, kde si mohou klienti posedět, nebo se postarat o vysazené květiny.

„Nový stacionář je určen k péči o seniory, případně občany s lehkým zdravotním postižením, kteří jsou částečně soběstační, ale potřebují zvýšený dohled při běžném denním režimu,“ uvedl místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda. „Hlavním smyslem denního stacionáře nadále zůstává poskytnout klientům takové prostředí, které eliminuje sociální izolaci a nabízí možnost společného času s vrstevníky,“ vysvětlil Svoboda

Denní stacionář zároveň nabízí odlehčení rodinným příslušníkům, kteří se rozhodli o svého nemocného blízkého pečovat a umožnit mu zůstat co nejdéle doma. Program denního stacionáře se zaměřuje na podporu a osobní rozvoj a soběstačnost dle individuálního přístupu, kdy je vždy respektován životní příběh, originalita a jedinečnost člověka.

Program zahrnuje
  • sociální kontakt s vrstevníky
  • aktivizační program včetně tréninku kognitivních funkcí mozku a kondičního cvičení
  • podporu při oblékání, stravování a běžných hygienických úkonech
  • stravování
  • péči kvalifikovaných pečovatelek
Další foto na odkazu ZDE .

Městská část Praha 4 otevřela v pondělí 8. června 2020 nový denní stacionář, který je ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55. Prostory byly zrekonstruovány nákladem necelých šesti milionu korun. Slavnostní okamžik si nenechali ujít zástupci radnice: starosta Irena Michalcová (ANO), místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda a radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který zde i stříhal pásku.Městská část Praha 4 otevřela v pondělí 8. června 2020 nový denní stacionář, který je ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55. Prostory byly zrekonstruovány nákladem necelých šesti milionu korun. Slavnostní okamžik si nenechali ujít zástupci radnice: starosta Irena Michalcová (ANO), místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda a radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který zde i stříhal pásku.Městská část Praha 4 otevřela v pondělí 8. června 2020 nový denní stacionář, který je ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55. Prostory byly zrekonstruovány nákladem necelých šesti milionu korun. Slavnostní okamžik si nenechali ujít zástupci radnice: starosta Irena Michalcová (ANO), místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda a radní pro investice Filip Vácha (TOP 09), který zde i stříhal pásku.

Zveřejněno: 08.06.2020 – Vít Drbal