Nově vysazená vánoční jedle v Braníku byla slavnostně pokřtěna


Obyvatelé Braníka za účasti radního pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáše Hrdinky (ANO 2011) včera odpoledne společně pokřtili branickou vánoční jedli, která byla vysazena 2. listopadu 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.

Původní strom si Braničtí zvykli komunitně zdobit, a protože nemohl být přesazen z důvodu kolize s elektrickým kabelem, rozhodla se městská část Praha 4 pořídit strom nový. Jedná se o vzrostlý, šest metrů vysoký exemplář modré varianty jedle ojíněné (Abies concolor var. concolor), vysazený ve věku 14 let.

Strom bude brzy oplocen pohledovým plůtkem kvůli pejskům, kteří park hojně navštěvují a na zimu ještě dostane jednoduchou světelnou výzdobu v podobě čistě bílých LED žárovek i pamětní tabulku připomínající jeho vysazení.

„Věřím, že si Braničtí novou jedli oblíbí stejně jako původní jehličnan, a byť je z centra Braníka trochu dále, že si k ní cestu nejen na Vánoce najdou. Ať se jí tedy daří a je tu s námi i za sto let,“ uvedl ke křtu radní Tomáš Hrdinka.

Obyvatelé Braníku spolu s radním pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomášem Hrdinkou (ANO 2011) v pondělí 8. listopadu 2021 v podvečer společně pokřtili novou „Branickou vánoční jedli“, která byla vysazena dne 2. 11. 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.Obyvatelé Braníku spolu s radním pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomášem Hrdinkou (ANO 2011) v pondělí 8. listopadu 2021 v podvečer společně pokřtili novou „Branickou vánoční jedli“, která byla vysazena dne 2. 11. 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.Obyvatelé Braníku spolu s radním pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomášem Hrdinkou (ANO 2011) v pondělí 8. listopadu 2021 v podvečer společně pokřtili novou „Branickou vánoční jedli“, která byla vysazena dne 2. 11. 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.Obyvatelé Braníku spolu s radním pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomášem Hrdinkou (ANO 2011) v pondělí 8. listopadu 2021 v podvečer společně pokřtili novou „Branickou vánoční jedli“, která byla vysazena dne 2. 11. 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.

Další foto pak v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Aktualizováno: 09.11.2021 – Vít Drbal
Vytisknout