Jezerka oslavila svátek svatého Václava

„Sobotní Svatováclavské velebení se vydařilo a mohla za to skvělá divadla Kozlík, Damúza, Kaká a Loutky bez hranic, kapela Pískomil, výborní rytíři, ale také bezvadní návštěvníci, kteří k naší radosti dorazili ve velkém počtu,“ vyjmenoval místostarosta Prahy 4 a hlavní hostitel akce Michal Hroza (TOP 09).

Tradiční oslavy v parku Jezerka si spolu s řadou sousedů všech generací nenechala ujít ani starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011). „Moc děkuji všem organizátorům i krásnému počasí, které nás velmi potěšilo a pomohlo nám moc pěkně připomenout Den české státnosti,“ uvedla starostka.

Součástí Svatováclavského velebení bylo i představení koncepční studie revitalizace parku Jezerka, kterého se ujal radní Prahy 4 pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS), který po celé odpoledne ochotně se zájemci diskutoval.

Den české státnosti a svátek svatého Václava připadají na 28. září a připomínají zavraždění tohoto českého knížete a pozdějšího světce ve Staré Boleslavi.

Více obrázků z akce najdete ve fotogalerii na odkazu ZDE .

Krásné sobotní odpoledne pro děti i dospělé připravila v parku Jezerka radnice Prahy 4 v rámci vzpomínkových oslav našeho národního patrona – svatého Václava – a Dne české státnosti, připadajících na 28. září 2021. Na akci se přišla podívat i řada zastupitelů MČ Praha 4, včetně členů rady a starostky.
Aktualizováno: 05.10.2021 – Vít Drbal