Dny dobrovolnictví - 2024Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. - 28. dubna 2024 a jejich součástí bude 320 dobrovolnických akcí.

„Dny dobrovolnictví jsou příležitostí zažít si dobro na vlastní kůži a setkat se s lidmi, kteří nezištně věnují svůj čas a energii ve prospěch ostatních,“ uvedl radní pro oblast sociální a zdravotní Radek Lacko (ANO 2011), který se dobrovolnických aktivit osobně zúčastní. Zapojí do úklidu Krčského lesa organizovaného organizací. Letokruh a přiloží ruku k dílu při organizaci Zahradního odpoledne pro seniory a dobrovolníky v Ústavu sociálních služeb Prahy 4.

Dny dobrovolnictví jsou příležitostí, jak mohou lidé nahlédnout do různých oblastí dobrovolnictví, pochopit jeho hodnotu a sami si je vyzkoušet. Je to inspirativní zážitek, který může měnit nejen životy těm, kterým dobrovolníci pomáhají, ale i samotným dobrovolníkům.

Praha se letos připojí k této unikátní akci prostřednictvím Regionálního dobrovolnického centra hlavního města Prahy, provozovaného organizací Letokruh, která sídlí v Praze 4. Kromě Letokruhu a Ústavu sociálních služeb Prahy 4 si tuto výjimečnou událost nenechá ujít ani organizace Pohoda, která má své sídlo také v městské části Praha 4.

Zajímavé dobroaktivity si už nyní může každý zájemce vybírat na webových stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz .

V Praze kromě výše uvedeného máte na výběr z více než 30 akcí širokého spektra působení.

Takže pokud přemýšlíte o dobrovolnictví, je právě teď ten správný čas to zkusit. Kdy jindy než teď!

Kontakt: Regionální dobrovolnické centrum hl. m. Prahy, e-mail jana@letokruh.eu , telefon 603 483 487 .

Celý letáček (tedy obrázky obou stránek níže jako jedno PDF) je ke stáhnutí ZDE .
Dobrovolnictví může měnit nejen životy těm, kterým dobrovolníci pomáhají, ale i dobrovolníkůmDobrovolnictví může měnit nejen životy těm, kterým dobrovolníci pomáhají, ale i dobrovolníkům

Aktualizováno: 18.04.2024 – Vít Drbal