Anketa k možné revitalizaci parku Bělčická na sídlišti Spořilov přinesla první náměty

Říjnový plánovací stan a online anketa k možnostem revitalizace parku Bělčická na sídlišti Spořilov již má své výsledky. Veřejnost zde byla kromě ankety zapojena i pomocí plánovacího stanu, který měla v režii Katedra zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity, spolupracující s městskou částí Praha 4.

Katedra zvolila „možnosti revitalizace parku Bělčická“ jako ateliérové zadání pro studenty 4. ročníku. "Studenti vítají, že mohou při návrhu revitalizace veřejného prostranství pracovat s potřebami reálných uživatelů. Pro městskou část jsou zase cenné poctivé analýzy, návrhy a doporučení, které je možné účelně využít při správě parku," objasňuje oboustrannou prospěšnost spolupráce místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Výsledky práce studentů budu k dispozici na přelomu ledna a února příštího roku. "Poslouží pak jako podklad pro diskusi o prioritách a reálných možnostech správy a revitalizace parku," dodává Opa.

Na výsledky se můžete podívat po kliknutí na obrázek níže (soubor PDF - cca 5 MB)

Aktualizováno: 22.10.2023 – Vít Drbal